Zdobyte szczyty: 4 Białowodzka Góra, Góra Jaworz, Mogielica, Pilsko

Ilość zebranych worków śmieci: 45

Ilość uczestników: 60

Do akcji przystąpiła dziś Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy. W akcji porządkowania Białowodzkiej Góry w Beskidzie Wyspowym wzięło udział 7 uczniów z opiekunem Dariuszem Koseckim, grupie towarzyszył Kamil Kuzak i Ja z Synem. Wysprzątany został szlak zielony z Tęgoborzy oraz częściowo szlak czerwony i żółty od Marcinkowic. W czasie akcji zebraliśmy i posortowaliśmy kilka worków śmieci. Jak relacjonują uczestnicy, od Marcinkowic zostało dużo śmieci – po prostu nie mogli już unieść większej ilości.

Szkoła Podstawowa w Rojówce również dziś wyszła na szlaki. W porządkach szczytu Jaworz w Beskidzie Wyspowym wzięło udział 24 uczniów, 3 opiekunów oraz Pani Sołtys z mieszkańcami Skrzętli i turysta  z Limanowej, który wędrował górskimi szlakami. Pogoda dopisywała, góra Jaworz od strony Skrzętli jest czysta. W czasie akcji zebrano 30 worków śmieci.

Opiekunowie: Maria Grzegorzek, Anna Mróz, Ewa Drogś

Szkoła Podstawowa w Stańkowej również dziś przystąpiła do akcji „Posprzątamy 101 szczytów w 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”. W akcji wzięło 9 uczniów wraz z opiekunem Panią Agatą Zielińską. Góra Jaworz od Woli Stańkowskiej jest czysta. W czasie akcji zebrali kilka worków śmieci. Opiekun: Agata Zielińska

Czwartą szkoła, która dziś wyszła w góry był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dobrej. Grupa posprzątała Mogielicę, szlak od Przełęczy Rydza-Śmigłego. Uzbierano kilka worków śmieci, odcinek ten jest już czysty. Szkoła już po raz drugi bierze udział w akcji.

Trzy osoby zdobyły dziś też Pilsko. Znaleźli 5 worków śmieci.