Ostatnio dodane warunki:Tatry

Wołowiec

2022-05-17 12:47
Insta@zuza_gra
Grześ, Rakoń, Wołowiec Podejście na Wołowiec ciężkie nawet w rakach. Dużo mokrego, głębokiego śniegu. Zielony szlak Wyżna Polana Chochołowska nie do przejścia.
Tatry

Giewont

2022-05-16 06:55
Insta@akp_pl
Z Kuźnic. Jeszcze przed schroniskiem na Hali Kondratowej trafia się kilka śliskich miejsc. Zacieniony lód na kamieniach jeszcze się nie stopił. Podejście pod Kondracką Przełęcz utrudnia miejscami zapadający się śnieg. Im bliżej przełęczy tym jest go więcej. Kije trekkingowe mogą okazać się przydatne. Po minięciu przełęczy, śniegu już niewiele. Pod Giewontem warunki letnie, na szczycie nie było specjalnie wietrznie. Standardowo: rano pustki, później chętnych więcej. PS. Blisko szczytu kozica, która nie robi sobie nic z przechodniów, bo wie że jest u siebie.
Tatry

Zielony Staw Kieżmarski

2022-05-16 06:48
Insta@fox_travelers
Z parkingu Biela Voda idziemy żółtą drogą ok. 5 km, bez śniegu. Dalej do schroniska Chata pri Zelenom Plese śnieg i woda. Ślisko ? nie polecamy butów letnich. Piękna pogoda na Zelenom Plese.
Tatry

Rysy

2022-05-15 23:59
Insta@tulaczka_odyseusza
W górę świetnie, bo po nocy śnieg twardy, więc zgrabnie się wchodziło, ale po 12:00 jak zaczęło wyłaniać się słońce to jedynie w zacienieniu trzymało się to jakoś kupy. W słońcu wszystko się rozjeżdża. Bardzo się grzęźnie. Człowiek cały mokry po zejściu.
Bieszczady

Połonina Wetlińska

2022-05-15 12:45
Insta@gorskiemanowce
Z Kalnicy przez Smerek, Osadzki Wierch i Połoninę Wetlińskę do Przełęczy Wyżniej. Na szlaku sucho, brak śniegu i błota. Niebo było lekko zachmurzone, chwilami się przejaśniało. Z rana turystów było bardzo mało, koło południa trochę więcej. Najwięcej turystów było w okolicach Połoniny Wetlińskiej.
Beskid Żywiecki

Rysianka

2022-05-15 07:12
Insta@justynaruta_coach
Pętla Żabnica Skałka - Hala Boracza-Hala Redykalna- Hala Lipowska - Hala Rysianka - Żabnica Warunki bardzo dobre, na całej trasie sucho, błoto tylko na krótkim odcinku pomiędzy Halą Lipowską a Rysianką, sprzęt zbędny.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2022-05-15 07:10
Insta@gory_na_wynos
Podejście na Halę Rysiankę ze Zlatnej Huty przez Trzy Kopce, dalej żółtym szlakiem na Halę Lipowską i w dół szlakami niebieskim i żółtym. Warunki wyśmienite, dwa schroniska po drodze, kilka bardziej stromych podejść, ale szlak warty polecenia.
Dolna Morawa

Sky Bridge 721

2022-05-15 07:08
Insta@patriszia.oran
Najdłuższy most wiszący na świecie. Łączy on dwa pasma górskie kładką o długości 721m, można przejść głęboką górską doliną na wysokości do 95m nad ziemią. Kto ma lęk wysokości, pewnie bedzie miał problemy. Most porusza się lekko, ale można przyzwyczaić się do tego uczucia. Na most można dotrzeć na dwa sposoby. Wejście na Sky Bridge 721 znajduje się za schroniskiem Slaměnka przy górnej stacji wyciągu krzesełkowego Śnieżnik lub można wspiąć się na niego samodzielnie. Trasa przez most wiszący Sky Bridge 721 jest jednokierunkowa, a po zejściu z mostu można wrócić do punktu początkowego idąc 2 km ścieżką edukacyjną. Warunki bardzo dobre, widoczność piękna, szlak suchy.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-05-14 23:51
Insta@fox_travelers
Z parkingu Marki kierujemy się zielonym szlakiem do schroniska Markowe Szczawiny, bez śniegu. Stąd dalej czerwonym szlakiem do Przełęcz Brona i na Babią Górę, miejscami śnieg i woda. Ślisko - nie polecamy butów letnich. Zimny ??wiatr wieje na Babią Górę - konieczne ciepłe ubranie - na nizinach zwodzi.
Beskid Niski

Lackowa

2022-05-14 23:42
Insta@katii_cathleen
Start w miejscowości Izby przez Przełęcz Beskid, potem czerwonym szlakiem na szczyt Lackowa. Następnie w stronę Przełęczy Pułaskiego i pętla z powrotem. Warunki bardzo dobre, słoneczna pogoda, ciepło, jedynie miejscami przez las chłodno. Szlaki suche, bez błota. Uwaga na węże, które lubią schować się np. w suchych liściach.
Beskid Żywiecki

Wielka Rycerzowa

2022-05-14 23:35
Insta@ewelin_e
Bendoszka Wielka, Wielka Rycerzowa Wyjście szlakiem zielonym z Joneczkowe Rycerki w stronę schroniska na Przegibku, podejście na Bendoszkę Wielką, następnie przejście w stronę Przełęczy Przegibek i dalej czerwonym w stronę Bacówki na Rycerzowej. Zejście czerwonym i niebieskim do punktu startu. Szlak suchy, tylko miejscami trochę płynącej wody. Na czerwonym w stronę Rycerzowej sporo powalonych drzew na szlaku. Czerwony zejściowy od Małej Rycerzowej mocno rozjeżdżony, trzeba być czujnym i szukać oznaczeń. O godz. 8 na parkingu tylko 5 samochodów. Na szlaku jak i w schroniskach mało ludzi. Pogoda piękna, widoki również. Ps. Na zejściu po niebieskim szlaku biegał koń, który ani myślał ustąpić drogi, trzeba było ominąć go krzakami.
Tatry

Dolina Strążyska

2022-05-14 23:20
Agnieszka Orczyk
Gorce

Gorc

2022-05-14 23:01
Mateusz Kużdżał
Droga na Gorc cały czas zielonym szlakiem z Ochotnicy Dolnej - stacja benzynowa. Susza na całej długości szlaku. W dwóch miejscach troszkę bajorka z powodu spływających strumyków. Ludzi również niewiele poza miejscem samej wieży. Ciągle można spotkać motocyklistów którzy: dewastują szlak, zatruwają powietrze oraz są głośno. To samo tyczy się osób na kładach.
Tatry

Dolina Kościeliska

2022-05-14 22:55
Anita Dziekan
Trasa: cała dolina plus Hala Stoły i Smreczyński Staw. Sucho, jeden nieistotny płat śniegu w drodze nad Smreczyński Staw, w miarę ciepło - momentami zimny wiatr zmuszający do ubrania bluzy, ludzi umiarkowana ilość. O 14 w schronisku na jadalni pojedyncze osoby przy stołach, na zewnątrz wszystkie stoły zajęte. Słonecznie, ale Gorce zamglone.
Tatry

Giewont

2022-05-14 11:44
Mateusz Kużdżał
Droga na Giewont z Kuźnic cały czas niebieskim szlakiem. Jedynie fragmenty szlaku znajdywały się lekko pod śniegiem, tam gdzie drzewa gęściej rosły. Najcięższy fragment był przed Kondracką Przełęczą. Tam jeszcze dużo śniegu, mokry, zapadający się, ludzie zjeżdżali częściowo na siedząco, częściowo na butach. Raczki niewiele pomagały, ale zawsze lepiej mieć niż nie mieć. Weszliśmy na godzinę 15, było nas na szczycie raptem 4 osoby łącznie, a schodząc było może z 10.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.