Ostatnio dodane warunki:Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2020-05-30 20:33
Insta@zlamaprzezszlak
Start z Siwej Polany - do Polany Chochołowskiej - sucho. Na Wołowiec wejście zielonym szlakiem - nisko - błotniście, na samym podejściu śnieg - szlak słabo przetarty, zawiany śniegiem, słabe stopnie, nieprzyjemnie. Na zejście przydadzą sie raki. Na górze wiatr, grad i śnieg, widoczność mocno ograniczona. Śnieg twardy z nawianym nowym - ślisko i można stracić orientację w takich warunkach. Od Rakonia w stronę Grzesia i dalej do doliny, warunki wiosenne, deszczowo, mokro i dużo błota, ale bez tragedii 🙂
Beskid Mały

Czupel

2020-05-30 20:25
Insta@jsch1988
Droga na Czupel z Wilkowic czarnym szlakiem miejscami dość błotnista. W niższych partiach wręcz szlakiem płyną minipotoki. Od około 13 dość intensywny deszcz. Wcześniej przelotne opady.
Beskid Żywiecki

Rysianka

2020-05-30 09:14
Michał Nowak
Od Złatnej szlakiem niebieskim przez Krawcowy Wierch do Przełęczy Bory Orawskie, następnie żółtym i dalej czarnym do Hali Rysianka, dalej niebieskim przez Halę Lipowską do punktu początkowego. Schronisko PTTK na Krawcowym Wierchu prowadzi sprzedaż przez drzwi wejsciowe, schronisko na Rysiance jest zamknięte (wyłącznie napoje i batoniki wystawione na zewnątrz jako samoobsługa), z kolei schronisko na Hali Lipowskiej czynne normalnie. Na szlaku wyjątkowo mało ludzi, jedynie kilka turystów spotkanych w pobliżu schronisk. Miejscami dużo błota, zazwyczaj da się obejść, ale w niektórych miejscach można zamoczyć stopę bez wysokich butów. 😉 Zimno (o 7 rano w
Gorce

Lubań

2020-05-29 20:15
Insta@zycie_bez_adresu
Deszczowo i mgliście. Przez cały dzień dosłownie kilka przejaśnień. Sporo mżawki i błota. Momentami ślisko. Temperatura poniżej 10 stopni.
Tatry

Wołowiec

2020-05-29 20:04
Pe Be
Trasa: Siwa Polana - Dolina Chochołowska - Wyżnia Dolina Chochołowska - Wołowiec - Rakoń - Grześ - Dolina Chochołowska - Siwa polana. Zdjęcia kolejno: odejście zielonego szlaku, 2x zielony szlak na "pod Wołowcem", bonus spotkany przy wydeptanym szlaku. W niższych partiach mokro i błotniście, kamienie śliskie. Śniegu praktycznie brak, a jak jest to dosłownie 2-3 metry. Na zielonym szlaku "pod Wołowiec" powyżej ~1700m, śnieg wszędzie. W zasadzie tak jakby dwie warstwy śniegu, pod spodem twardy, u góry świeży, miękki. Można ujechać. Ścieżka prawie w ogóle niewydeptana, co przy gęstej mgle może powodować problemy z orientacją. Widoczność na ~10 metrów. Na grani łatwiej o orientację, bo ciężko pomylić drogę, ale warunki w kierunku Wołowca podobne. Powrót przez Rakoń i Grześ. Droga na Rakoń w większości odsłonięta od śniegu, Między Rakoniem a Grzesiem praktycznie bezśniegowa, od Grzesia do Doliny Chochołowskiej też, z tym, że tu już sporo błota. Im niżej tym więcej.
Góry Kaczawskie, Rudawy Janowickie

Skopiec, Krzyżna Góra

2020-05-29 19:55
Magdalena Twardowska
Przyjemna pogoda, słonecznie i wietrznie. Na szlakach bardzo nieliczni turyści. Bajeczna widoczność.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2020-05-28 21:58
Asia Wilczyńska
Trasa: Kasprowy Wierch - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Schronisko na Hali Kondratowej - Kuźnice Szlak w kopule Kasprowego mocno zawiany i słabo widoczny, śnieg miejscami do kolan. Po kilkuset metrach bardziej widoczna ścieżka. Fragmenty na grani przewiane, mało śniegu lub brak. Na trawersach śniegu więcej, do około 20 centymetrów. Po naszym przejściu szlak powinien być już dobrze widoczny, więc nawigacja nawet przy słabszej widoczności powinna być łatwiejsza. Na tym odcinku nie spotkaliśmy nikogo. Zejście zielonym szlakiem do schroniska mocno zaśnieżone, ale przedeptane. Wszyscy idą na krechę w dół po kilkusetmetrowym płacie śniegu. Przy schronisku pojedyncze osoby. Pogoda na szlaku różna, od gradobicia przez deszcz po słońce. Raczki nam się nie przydały, ale kijki bardzo przydatne. Stuptuty obowiązkowe.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2020-05-28 21:54
Adrian Piwowar
Wyjście czerwonym szlakiem z Krowiarek na wschód słońca. Jeszcze o 2:00 padał w Zawoi deszcz, ale o poranku można było cieszyć się oknem pogodowym. Szlak bez śniegu, mokry, ale bez przesadnych ilości błota - do przejścia nawet w niskich butach. Temperatura na plusie; na grani wietrznie. Sam wierzchołek spowity we mgle - na szczycie 4 osoby. Wschód słońca bardzo przyjemny.
Karkonosze

Szrenica

2020-05-28 17:47
End of the World
Odrodzenie - Jagniątków - Szrenica - Wodospad Kamieńczyka Jako że Droga Przyjaźni od Odrodzenia do Trzech Świnek nadal jest zamknięta, wybraliśmy obejście przez Pasiekę i Jagniątków. Turystów praktycznie brak, szlak w większości ok - jedynie czarny pomiędzy Wielkim Mostem a Borówczanymi Skałami miejscami zamieniony w potok; oraz na zielonym znad Schroniska pod Łabskim Szczytem do Trzech Świnek czasami zalega jeszcze resztka śniegu.
Tatry

Zawrat

2020-05-28 12:44
Insta@dawidtendrugi
Od Murowańca niebieski szlak, od Zmarzłego Stawu szlak nieprzetarty raki i czekan obowiązkowe, śnieg po kolana, czasem i więcej, brak widoczności, ścieżki pod górę, idziesz Zawratowym Żlebem. Przy końcówce podejścia spadają zamarznięte kawałki lodu ze szczytu, kask obowiązkowy. Zejście niebieskim szlakiem do Pięciu Stawów oczywiście szlak nieprzetarty, trzeba uważać. Sam doznałem kontuzji kolana, gdy zapadałem się po pas w śniegu. Mam prośbę, jakby ktoś znalazł kamerkę gdzieś na odejściu na Skrajny Granat bym był wdzięczny za info, szkoda materiału tam nagranego.
Beskid Śląski

Barania Gora

2020-05-28 09:51
Grzegorz Zablotny
Widoki ograniczone przez piętrzące się chmury, fotka z południa, mój drugi dzuen na GSB, pozdrawiam
Beskid Żywiecki

Wielka Racza, Przegibek

2020-05-27 22:26
Ewa Kuczyńska
Rycerka Górna Kolonia - Wielka Racza - Przeł. Przegibek - Rycerka Górna Kolonia Na szlakach dosyć mokro. W odpowiednich butach cała trasa spokojnie do przejścia 🙂
Tatry

Rysy

2020-05-27 22:24
Insta@annavantura
Do Buli pod Rysami mokro, śnieg brejowaty. Wyżej dużo śniegu, miejscami po uda. Szlak w ogóle nieprzetarty, więc było sporo torowania. Większość drogi mleko i mała widoczność. Łańcuchy w górnej części były zalodzone i pod śniegiem. Już odokopane - można cisnąć!
Tatry

Krzesanica, Ciemniak

2020-05-27 22:09
Insta@lysiak.beata
Trasa Kiry, Chuda Przełączka, Ciemniak, Krzesanica i powrót tym samym szlakiem. Do Chudej Przełączki warunki dobre, lekki śnieżek, słaby wiatr, kilka płatów śniegu do przejścia bez problemu. Do Ciemniaka wiatr coraz większy, bardzo słaba widoczność, świeży śnieg, raki niepotrzebne ewentualnie raczki na zejście. Od Ciemniaka do Krzesanicy dużo świeżego śniegu, szybko zasypuje ślady, spotkała mnie spora zadymka. Śnieg zacinał bardzo mocno niesiony przez silny wiatr, widoczność praktycznie zerowa. Dobrze mieć gogle i coś co osłoni twarz w razie podobnego scenariusza. Plus stuptuty, bo śnieg jest do kolan.
Tatry

Kopieniec Wielki

2020-05-27 22:06
Insta@smallintheworld
Z Toporowej Cyrhli na Polanę Kopieniec i Kopieniec Wielki, słońce świeci, lekkie zachmurzenie, delikatny wiatr, pusto na szlaku.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.