Ostatnio dodane warunki:Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2022-09-28 21:46
Insta@acza_nik
Podejście Doliną Roztoki, na końcu czarnym szlakiem, na ~100m odcinku przy końcu czarnego szlaku w stronę Doliny, zmarznięty, zbity i wyślizgany śnieg, raki bardzo przydatne, pozostałe odcinki trasy bez śniegu i warunki dobre, w samej Dolinie 5 Stawów śnieg leży miejscami, ale poza trasą przejścia.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Beskid Mały

Czupel

2022-09-28 21:43
Insta@joannawilkonska
Magurka Wilkowicka i Czupel Z parkingu na Przełęczy Przegibek niebieskim szlakiem do schroniska PTTK na Magurce Wilkowickiej i dalej niebieskim na Czupel. Trasa niewymagająca, tylko miejscami mokro jak to zwykle po deszczu. Od parkingu do schroniska kilka stromych podejść po kamieniach, od schroniska na Czupel monotonnie przez las prawie bez przewyższeń. Powrót od schroniska częściowo żółto-czerwonym, ale i tak wszystko przez las... Udało mi się znaleźć dwa miejsca na zrobienie zdjęć z jakimkolwiek widokiem.
Tatry

Ornak

2022-09-27 21:38
Insta@kata.karzyna
Dolina Kościeliska - Ornak Od doliny błoto, powyżej już kamienie śliskie, spora ilość śniegu, miejscami wydeptany, dobrze mieć rakiraczki.
Tatry

Ścieżka nad Reglami

2022-09-26 23:32
Insta@igorto89
Od Kościeliskiej do Kalatówek, start o 6 rano. Mało ludzi na szlaku, gęściej zrobiło się dopiero za Czerwoną Przełęczą. Szlak w dużej mierze mokry. Wiele odcinków z błotem lub wodą i śliskimi kamieniami - trzeba uważać. Pogoda bez zarzutu, przejściowo chmury, ale jednak sporo słońca i prawie bezwietrznie.
Tatry

Przełęcz pod Kopą Kondracką

2022-09-26 23:21
Insta@jestem_adamska
Plan był na Czerwone Wierchy, odwrót na Przełęczy pod Kopą Kondracką. Warunki typowo zimowe, śnieg mokry, topniejący. Raczki to minimum. Bardzo silny, porywisty wiatr. Podejście na Kopę wydeptane.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2022-09-26 21:41
Insta@monik.ab
Wejście przez Dolinę Jaworzynki. Od Przełęczy Między Kopami poza szlakiem leży niewielka ilość śniegu. Na ostatnim podejściu do Stawu spotkamy śnieg, przez który przebijają śliskie kamienie. Zejście przez Boczań, również ślisko ze względu na błoto. Wybierając się w Tatry pamiętajcie o dobrym obuwiu.
Tatry

Zielony Staw Kieżmarski, Osterwa

2022-09-25 23:29
Insta@przemektrelinski
Wyjście w Piątek 23.09 ze Zdziaru, czerwonym szlakiem, a potem Magistralą przez Szeroką Przełęcz. Od 1500 m mokry śnieg, powyżej 1800m aż do Przełęczy pod Kopą ok. 30-40cm, dosyć dobrze związany i przymrożony. Do Chaty Przy Zielonym Stawie Kieżmarskim mokry topniejący. Słonecznie. 24.09 Podejście zakosami na Rakuską Czubę, cały czas w raczkach. W górnych partiach powyżej 1800m miejscami nawiane ponad 50cm na żlebach i zagłębieniach w większości dobrze związane. Po drugiej stronie południowe ekspozycje aż do Łomnickiego Stawu topniejący mokry i śliski śnieg. Sporo osób w sportowym obuwiu. Poniżej 1750m miejscami błoto bez śniegu, takie warunki aż do Hrebienoka. 25.09 Od Hrebienoka aż do Domu Śląskiego w miarę sucho, niewielkie kałuże, bez śniegu. Powyżej topniejący śnieg, czasami trzeba było użyć raczków, szczególnie na ostatnim odcinku do Popradzkiego Stawu od 1900m i na zejściu przez Przełęcz pod Osterwą, w górnej części żlebu na zakosach zalegały duże ilości mokrego śniegu, miejscami ślisko. 26.09 Zejście od Popradzkiego Stawu do Strsbkego Plesa w padającym deszczu. Dużo błota i miejscami rozległe kałuże, ponad 1700 nadal utrzymujący się miejscami śnieg.
Beskid Śląski

Wisła

2022-09-25 22:36
Wojciech Płocki
Schronisko na Soszowie ? Wisła (niebieskim). Na szlaku mokro, choć większego błota nie napotkałem. Ludzi brak.
Beskid Żywiecki

Romanka, Rysianka

2022-09-25 19:27
Sara Kryjak
Pętla z Sopotni Wielkiej szlakiem czarnym, niebieskim i żółtym, powrót niebieskim. Warunki do wędrówek dobre. Oczywiście jest sporo błota i mokrych kamieni, ale ponad lasem sucho. Szlak niebieski na Romankę od Kotarnicy to kolejne miejsce zniszczone przez ciężkie maszyny do zrywki drewna. Jeśli komuś niemiła kąpiel błotna, to obejście tylko lasem, na szczęście możliwe bez większych wygibasów. Niebieski szlak z Rysianki do Sopotni jest bardzo mokry, przecinamy wiele potoków leśnych, ale bez większych problemów. Pogoda dzisiaj nie rozpieszczała, ale nie padało. W schronisku na Rysiance zaskakująco mało ludzi.
Tatry

Świnica

2022-09-24 23:17
Insta@angelosa_k
Świnica - Wierzchołek Taternicki Trasa: Kuźnice - Boczań - Liliowe - Świnica - Kasprowy Wierch - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Hala Kondratowa - Kuźnice Warunki na szlaku przez Boczań idealne, później mokry śnieg zaczął się przed Halą Gąsienicową. Widoczność super do podejścia na Liliowe, później już chmury, mgła do końca. Podejście na Świnicę dobre, śnieg mokry i wybite stopnie. Powrót we mgle i mżawka od godz 17. Przygotowanie niektórych osób wychodzących na Świnicę zostawiam bez komentarza...
Tatry

Kończysty Wierch

2022-09-24 23:13
Insta@arletaulman
Trzydniowiański Wierch i Kończysty Wierch Podejście od Doliny Chochołowskiej. Warunki dobre choć śnieg słabo związany z podłożem, momentami można się zapaść po kolana. Spokojnie do przejścia w raczkach.
Beskid Żywiecki

Krawców Wierch, Rysianka

2022-09-24 23:10
Insta@ewelin_e
Krawców Wierch, Trzy Kopce, Rysianka, Lipowska Start niebieskim szlakiem ze Złatnej na Krawców Wierch, następnie wzdłuż granicy na Trzy Kopce, odbicie na czerwony na Rysiankę, podejście na Lipowską skąd zejście niebieskim do punktu startu. W Beskidach raczej plucha niż złota polska jesień. Początkowo lekki deszcz, który szybko przeminął. Przez całą trasę pochmurno, ale już bez deszczu. Ludzi mało, jedynie w schroniskach większe tłumy. Mokro, błotniście i ślisko. Szlaki porozjeżdżane, wycinka drzew na potęgę. W najlepszym stanie szlak niebieski z Lipowskiej do Złatnej. Warto zabrać kijki i stuptuty. Ps. Ludzie idący od Pilska mówili, że tam też jedno błoto.
Tatry

Koprowy Wierch

2022-09-24 23:05
Insta@julakaczorowska
Początek szlaku bez śniegu. Kawałek wyżej robi się lekka breja, a potem już sporo śniegu, w tym zmrożonego. Na podejście na Koprowe Siodło już potrzebne raki, ewentualnie raczki, ale jednak większość ludzi była w rakach. Przy samym szczycie ślisko, duży wiatr. Pogoda bardzo zmienna, najpierw piękne słońce, potem widoczność zerowa. Ludzi niewiele, ale weszłyśmy dość wcześnie (ok 11:40 przy szczycie) i gdy schodziłyśmy mijałyśmy już więcej osób idących w górę. Niestety w tym trochę w adidasach.
Tatry

Świstówka Roztocka

2022-09-24 23:00
Insta@paniterapeutkak
Szliśmy na Wielki Staw Polski z Wodogrzmotów Mickiewicza, potem na Czarny Staw pod Rysami, przez Morskie Oko Na Wielki Staw ostatnie 30 min założyliśmy raczki, dużo śniegu mokrego, przy schronisku błoto. Potem na Morskie z Wielkiego Stawu pierwsza godzina marszu bardzo kiepskie warunki. Obowiązkowe raczki!! Śniegu bardzo dużo. Przed nosem na szlak zeszła nam mała lawinka - a wokół słychać i widać było małe lawinki schodzące z wyższych partii gór. Udało nam się zawrócić ze szlaku kilku turystów w adidasach, kozaczkach na obcasie.. Natomiast na Czarny Staw pod Rysami bardzo dobre warunki, sucho, zero śniegu.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.