Ostatnio dodane warunki:Beskid Żywiecki

Pilsko

2020-02-17 12:04
Dawid Mieszczak
Trasa: Schronisko na Hali Miziowej - Pilsko - Schronisko na Hali Miziowej (czarnym szlakiem). Wieje mocno. Oblodzenie na szlaku, ale spokojnie można przejść bez raczkówraków (potrzebne jedynie dla komfortu psychicznego).
Tatry

Hala Stoły, Smreczyński Staw

2020-02-16 22:30
Karolina Partyka
Dolina Kościeliska Warunki bardzo dobre, trasy przetarte od śniegu, lekki wiatr, ludzi sporo. Raczki mogą się przydać.
Tatry

Ciemniak

2020-02-16 16:53
Insta@karolinahelbig
Wejście od Doliny Kościeliskiej o godzinie 8.30 Warunki na trasie bardzo dobre, słońce na całej trasie. Śnieg miejscami bardzo głęboki, ale szlak nieoblodzony. Na szczycie silny wiatr.
Beskid Żywiecki

Hala Miziowa

2020-02-16 15:50
Daniel Bochynek, Jagoda Bąkowska
Trasa: Korbielów (żółtym) - Hala Miziowa - Korbielów (zielonym). Słońce z małymi chmurami, temp. odczuwalna ok. 3*C. Szlaki bardzo ubite, przed szczytem i na Hali mega wiatr do 70kmh. Ciężko ustać. Kijki wskazane, raczki też (szczególnie przy zejściu ). Widoczność doskonała, Tatry pięknie widoczne. W schronisku jakieś zawody i mega dużo ludzi. Odpuściliśmy wejście na szczyt z powodu wiatru.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2020-02-16 15:45
Konrad
Wyjście niebieskim szlakiem ze Szczyrku z dolnej stacji kolejki. Słonecznie i ciepło, ale ślisko (kijki bardzo się przydały). Na szczycie bardzo silny wiatr (ok. 100 kmh) utrudniał poruszanie się.
Gorce

Turbacz, Stare Wierchy

2020-02-16 15:39
Angelika Rzepecka
14-16.02 Łapsowa Polana, Turbacz, Stare Wierchy Szlaki: piątek - zielony z Obidowej na Bukowinę Obidowską, zejście na Łapsową Polanę. Sobota - czarny i żółty na Turbacz, GSB na Stare Wierchy Niedziela: zielony Stare Wierchy-Obidowa. Zielony szlak z Obidowej przetarty lepiej niż się spodziewaliśmy (w piątek), czarny w stronę Turbacza stosunkowo w najgorszym stanie, z piątku na sobotę dosypało trochę świeżego, więc najlepiej szło się po dość kiepskich śladach skuterów i skiturów. Dalej, od połączenia się z żółtym szlakiem z Kowańca autostrada, widoki obłędne. W niedzielę na zejściu ze Starych Wierchów do Obidowej mocno ślisko, kijki się przydały, rozważaliśmy założenie raczków. Sytuacja będzie coraz gorsza, bo słońce grzeje jak szalone, a w nocy mrozi. PS. Racuchy na Łapsowej to nadal niebo w gębie 😀
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2020-02-16 13:33
Zosia i Kuba
Czerwonym szlakiem z Krowiarek na szczyt i z powrotem. Piękna pogoda, mocno wieje, po wyjściu z lasu raczki lub raki bardzo wskazane. Wszystko pięknie udeptane, bywa ślisko, chociaż wiatr nawiewa też świeży śnieg.
Góry Świętokrzyskie

Łysica

2020-02-16 12:28
Konrad Wallenrod
Trasa: Św. Katarzyna - Łysica Gdzieś tak w połowie trasy, szlak oblodzony.
Beskid Makowski

Lubomir

2020-02-16 12:09
Iwona Zbijowska
Czerwony szlak, Przełęcz Jaworzyce - Lubomir, od około 700m śnieg, na całej długości wydeptany, fragmentami lód, ale spokojnie da się go obejść. Bardzo przydatne kijki. Dobre warunki, ładna pogoda, chwilami dość mocny wiatr, idealna widoczność.
Pieniny

Trzy Korony, Sokolica

2020-02-16 11:32
Sebastian Zuchowicz
Wyjście przed 8 zielonym z Krościenka na Trzy Korony, przejście niebieskim na Sokolicę i zejście zielonym. Ślisko, raczki założone zaraz po wyjściu z miasta. Schody na pętli niebieskim szlakiem przy zamku też bardzo śliskie. Ogólnie bez raczków walka o przetrwanie, chociaz na Trzech Koronach widzieliśmy, że w adidasach też się da. Pogoda igła, widać Tatry, widać Diablaka, lekki mróz.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2020-02-15 23:25
Iwona Szetela
Słonecznie, bezmgielnie pogoda cuuudowna...jedyny minus bardzo mocny wiatr uderzający drobinkami lodu - twarz ubolewa. Śnieg zbity, lepki, dobrze udeptany, szlak przetarty pod sam Wołowiec. Do schroniska bez raczków chociaz w dolinie drogi wyślizgane. Powyżej raczki wskazane.
Bieszczady

Połonina Wetlińska

2020-02-15 23:22
Katarzyna Łęcka
Trasa z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską. Pogoda na dole słoneczna, ale zimny wiatr. Na Połoninie huraganowy wicher i zamieć. Ciężko było ustać w miejscu. Niezbędne raki lub raczki. Bardzo dużo śniegu.
Tatry

Kozi Wierch, Zawrat

2020-02-15 16:59
Insta@leniwy_biegacz
Palenica - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Kozi Wierch - Palenica Start o 6:45. Ludzi na szlaku do Piątki niewielu. Od Schroniska w stronę Koziego już więcej. Szlaki przetarte, lecz po nocy z opadami ekipy ze schronisk torowaly. Trzeba mieć to na uwadze. Śnieg kopny, w którym można było się zapaść połowy łydki, czasami do kolan. Raki i czekan obowiązkowe. Trasa na Zawrat podobna - przetarta. Warun - mistrzostwo.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2020-02-15 16:33
Insta@venividivino
Na podejściu na Grzesia, miejscowo na grani i na zimowym wariancie zielonego szlaku głęboki, kopny śnieg. Grań w większości mocno przewiana, idzie się stabilnie. Rano po pojedynczym śladzie przecieraliśmy szlaki, z powrotem bez problemu. Raki polecam przynajmniej na podejściezejście z Rakonia i Wołowca. Tam również silny wiatr, niżej dużo słabszy albo cisza. Przepiękny, słoneczny dzień. Wchodziłam żółtym na Grzesia, później granią na Wołowiec, schodziłam zimowym wariantem zielonego szlaku (za Rakoniem na wschód).
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2020-02-15 16:17
Insta@patrycjakolec
Podejście na Szpiglas z Doliny 5 Stawów. Na początku śnieg zmrożony, na trawersie Miedzianego śnieg ok, ale dość czujnie, przejście wydeptane na jedną osobę, wiejący wiatr zawiewał ślady. Podejście pod przełęcz zmrożone, wejście na szczyt trochę śniegu, trochę skały, zejście w lekko roztapiającym się śniegu, zejście do Moka, śnieg już kaszowaty- duża czujność. Warunki dobre, słaby wiatr, słoneczko. Śnieg na Moku miejscami roztopiony, dało się przejść, ale można było zamoczyć już buta w wodzie. Pod Mokiem jak zawsze tłumy, dużo ludzi na jeziorze. Przy zejściu na stronę Moka widać było małe osuwiska i świeżą lawinkę, szlak zimowy poprowadzony dołem wzdłuż jeziora aby nie iść pod tymi osuwiskami (był też wytyczony szlak górą, ale nie polecam ze względu na duże zagrożenie- kilka osób szło tamtędy). Schodząc ze szczytu mijaliśmy sporo osób idących do góry w warunkach śniegowych już dość słabych.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.