Ostatnio dodane warunki:Beskid Wyspowy

Łopień i Mogielica

2020-03-12 22:54
Insta@rafal.wegrzyn
Obie górki z Przełęczy Rydza-Śmigłego. Na Łopieniu śnieg tylko na polanie szczytowej, po drodze trochę błota. Na Mogielicy śnieg zaczyna się od wysokości 950 metrów. A tak to sporo błota. Wietrzny dzień.
Hala Kondratowa

schronisko PTTK na Hali Kondratowej

2020-03-12 15:14
Andrzej Olejnik
Dojście z Kuźnic jest ok, ja i tak bym proponował raczkiraki. jutro zapewne śnieg będzie zmrożony więc tym bardziej był polecał by na takie wyjście wydać te kilka pln dla własnego bezpieczeństwa. Od jutra schroniska (podobno) nie przyjmują już na nocleg (rozporządzenie TPN - chatarowa przy mnie otrzymała telefon od TPN). Podobno też wejścia do TPN od jutra zamknięte.
Gorce

Turbacz

2020-03-11 22:53
Insta@mila_bookstravel
Trasa na biegówki Obidowa-Turbacz. Warunki dobre, trasa świeżo po przejeździe ratraku. Na początku deszczowo i mgła, po południu wyszło słońce.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2020-03-11 00:37
Piotr Bencki
Trasa: Palenica - Dolina Roztoki - Dolina 5 Stawów Praktycznie całą drogę padał deszcz, powyżej 1500m mokry śnieg. Do Wodogrzmotów czarno, miejscami lód. Wejście na szlak do Roztoki mocno oblodzone ale da się obejść, dalej aż do właściwego podejścia do D5S bez problemów. Podejście czarnym i zimowym obejściem ładnie przetarte, przed południem śnieg wilgotny i sypki. W D5S silny wiatr i słaba widoczność. Po południu, po intensywnych opadach, zejście do Roztoki fatalne. Śnieg - mokra, obsypująca się kaszka dodatkowo oblepiająca raczki. Bez raków, czekana albo przynajmniej kijków nie polecam.
Tatry

Sarnia Skała, Dolina Białego

2020-03-11 00:31
Insta@szczyt.wszystkiego
Wejście i zejście Doliną Białego. Na szlaku mokry śnieg i ślisko. Podejście z Czerwonej Przełęczy na Sarnią Skałę miejscami oblodzone. Raczki i kijki się przydadzą. Na Skale pojedyncze płaty śniegu.
Tatry

Kościelec

2020-03-10 22:35
Insta@szczyt.wszystkiego
Z Brzezin do Murowańca wygodnie, ale chwilami ślisko. Od dolnej stacji kolejki krzesełkowej na Karb przedeptane, śnieg kopny lub zmrożony. W drodze na Kościelec śnieglódskały pokryte lodem, a momentami wywiane do trawy. Raki i czekan niezbędne. Pojawiające się od czasu do czasu mleko wynagradzał brak wiatru.
Pieniny

Trzy Korony

2020-03-10 22:31
Insta@mewa_w_locie
Trzy Korony z Krościenka nad Dunajcem. Miejscami szlak jest bardzo śliski, jest pokrywa lodowa głównie na stromych częściach szlaku i na pewno wygodnie będzie iść w raczkachrakach. Poza tym fragmenty śliskiego błota.
Gorce

Potaczkowa i Chabówka

2020-03-10 16:25
Insta@rafal.wegrzyn
Szlak z Poręby Wielkiej. Śniegu brak, troche błota. Na szlaku, choć krótkim, zero turystów.
Bieszczady

Połonina Caryńska

2020-03-10 16:23
Monika Bujak
9.03. - Przełęcz Wyżniańska - Połonina Caryńska, powrót tą samą drogą. Na dole śnieg mokry, ujeżdżający, powyżej lasu zmrożony, miejscami lód. Da się przejść bez raków i raczków. Prawie bezwietrznie. Piękna pogoda!
Bieszczady

Połonina Caryńska

2020-03-10 13:42
Mateusz Grych
Połonina Caryńska, śnieg zmrożony, twardy, lecz dobrze się idzie. Szlak z Połoniny Caryńskiej w kierunku schroniska "Koliba" ( zielony szlak) wydeptany, lecz ślisko, zalecane raczki, śnieg w godzinach porannych robi się już mokry i łatwo się zapada pod ciężarem. Od schroniska w kierunku Magury Stuposiańskiej liczne miejsca pozbawione śniegu lecz błotniste. Szlak niebieski z Pod Magurą Stuposiańską do Widełek to śnieg mokry, zapadający się, z dużą ilością błota po drodze, a sama końcówka już przy wyjściu do ulicy to jedno wielkie jeziorko z błotem przez które da się przejść, ale można stracić buta 😀
Beskid Niski

Cergowa

2020-03-10 00:35
Sylwia M.
Żółty szlak od Dukli: w kilku miejscach umiarkowane błoto, ale da się obejść. Na szczycie resztki śniegu, brak oblodzeń, raczki zbędne. Zejście czerwonym szlakiem do Nowej Wsi: miejscami na zejściach śliskie błoto, lepiej schodzić powoli, przydatne kijki. W rejonie szczytu zaczynają kwitnąć przebiśniegi 🙂
Gorce

Gorc

2020-03-09 22:33
Insta@mewa_w_locie
Zejście z Gorca do Ochotnicy. Początek szlaku ośnieżony, mało uczęszczany wiec przy słońcu nogi wpadają. Momentami można wpaść głębiej, ale im nizej tym mniej śniegu i ostatnie 30minut idzie się błotem bez śniegu.
Gorce

Lubań

2020-03-09 22:32
Insta@mewa_w_locie
Szlak z Lubania niebieski w kierunku Czorsztyna. Szlak bardzo bardzo śliski. Wyślizgany snieg, robi się lód i na butach samych iść się nie da - zjeżdża się. Po około 30 minutach dopiero zaczyna się błoto z miejscowym śniegiem.
Tatry

Kopa Kondracka

2020-03-09 20:25
Maksymilian Gawle
Szlak od Kuźnic do Hali Kondratowej spokojny, delikatnie miejscami zmarznięty, śliski śnieg. Później na górę zielony szlak bardzo trudne podejście ( my mieliśmy kijki i raki, a były trudne momenty). Wiejący delikatnie wiatr zasypywał ślady. Na Kondracką Kopę już łatwe podejście, później żółty szlak do schroniska dosyć fajnie się szło, na pewno żółty szlak dużo bardziej bezpieczniejszy na zejście niż zielony. Pogoda przepiękna 🙂
Tatry

Trzydniowiański Wierch, Kończysty Wierch

2020-03-09 20:21
Waldemar Jasiński
Droga w Dolinie Chochołowskiej bardzo śliska, dużo oblodzeń, szczególnie rano. Po południu trochę potopniało, ale śliskich miejsc nadal było sporo. Śnieg na podejściu na Trzydniowiański Wierch po prostu w porządku. Nie za twardy, nie za miękki, czasem bardziej taki, czasem taki. Na grani dominuje puch, w bezpośrednich okolicach Trzydniowiańskiego mocno wywiany, na jednym z załączonych zdjęć widać wystającą trawę. Na puchu często cienka, twarda, zmrożona skorupa. Ogólnie jak na puch szło się dość dobrze. Bardzo mało ludzi.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.