Warunki dla zapytania Śnieżka:Karkonosze

Śnieżka

2022-01-16 22:56
Insta@szarikpies
Start czarnym szlakiem spod wyciągu na Kopę, do Białego Jaru całość mocno oblodzona z wystającymi kamieniami. Uwaga do jabłuszkarzy: na naszych oczach gość tam zjeżdżał i nie mógł zahamować przez co wjechał z impetem w kamienie tłukąc sobie to i owo. Powyżej Białego Jaru ubity śnieg. Na grzbiecie wywiany śnieg, początek zakosów w ogóle bez śniegu, potem mix śniegu i lodu. Raczki konieczne. Mnóstwo ludzi niestety ich nie miało i ślizgali się oraz wywracali. Powrót niebieskim do Strzechy i żółtym z powrotem w dół. Poniżej też dużo lodu i b. śliskiego, ubitego śniegu.
Karkonosze

Śnieżka

2022-01-11 12:04
Ewelina Lipińska
Trasa Świątynia Wang- niebieskim szlakiem do schroniska Samotnia - Strzecha Akademicka - Dom Śląski - Śnieżka- powrót Dom Śląski - czerwony szlak na Słonecznik - żółty szlak Świątynia Wang. Warunki wspaniałe. Szlaki przetarte. Zero oblodzeń. Brak wiatru.
Karkonosze

Śnieżka

2022-01-04 18:24
Insta@pablo_escobarino
Trasa od świątyni Wang wariantem zimowym z odbiciem na Strzechę Akademicką przy Kozim Mostku. Do wyjścia z lasu mokro, momentami lód, wyżej pod nogami śnieg, w powietrzu marznący deszcz, widoczność na szczycie 30m. Do ataku na sam szczyt raczki obowiązkowo.
Karkonosze

Śnieżka

2021-12-26 01:07
Insta@mulawix
Podejście czerwonym szlakiem od czeskiej strony obok schroniska Jelenka, zejście w większości tą samą trasą. Warunki wyśmienite, szlaki wydeptane, śnieg twardy, miejscami wyślizgany, więc raczki obowiązkowe.
Karkonosze

Śnieżka

2021-12-18 01:19
Insta@tomasz.cotammasz
Żółty szlak od świątyni Wang na Śnieżkę. Raczki i kijki obowiązkowe, wszystko oblodzone.
Karkonosze

Śnieżka

2021-12-13 00:42
Insta@zbignieworman
Karpacz - Śnieżka szlakiem czarnym. Większość dnia pochmurnie, czasami słońce się na chwile przebijało. Raczki wskazane, bo miejscami śnieg mocno wyślizgany. Mały ruch ze względu na zamknięty wyciąg na Kopę, warto korzystać póki można.
Karkonosze

Śnieżka

2021-12-12 19:06
Insta@soidi_k
Przejście niebieskim szlakiem z Karpacza przez Strzechę Akademicką, dalej w stronę Domu Śląskiego i na szczyt. Zejście tą samą trasą. Trasa elegancko wydeptana. Raczki pomocne przy wejściu na Śnieżkę, przy zejściu również. Pogoda niezmiennie idealna, nawet na Śnieżce nie wiało, a to rzadko się zdarza.
Karkonosze

Śnieżka

2021-12-06 16:09
Insta@ogcimu
Widoczność słaba, na ok. 10m do przodu. Na górze -10, wiatr 50kmh. Ścieżki wydeptane elegancko. Wejscie na górę bez raczków (zapomniałem to wchodziłem bez), warto było wziąć.
Karkonosze

Śnieżka

2021-12-03 03:48
Luca Brasi
Wejście od Karpacza przez Sowią Dolinę, Czarną Kopę. Zejście czarnym szlakiem z Domu Śląskiego (uwaga! czerwony szlak zamknięty). Pogoda piękna, od Kopy dosyć wietrznie, na szczycie -15 odczuwalnie z -30 lub mniej. Raczki przydatne, ale nie musowo. W kilku miejscach lód, ale idzie obejść. Mało ludzi na szczycie, dostępność miejsc noclegowych w Domu Śląskim.
Karkonosze

Śnieżka

2021-11-27 20:18
Insta@olalesnicka
Wang - Samotna - Śnieżka Z początku prawie czyste niebo, jednak od samego początku dosyć silny wiatr. Praktycznie od wejścia do KPN szlak pokryty śniegiem, miejscami lodem - buty z dobrym bieżnikiem dadzą radę na spokojnie, ale na NewBalance polecamy jednak raczki zamiast rwać biedne drzewka. Od wyjścia przy Spalonej Strażnicy wiatr silny, od Domu Śląskiego do Śnieżki nawet bardzo silny. Wejście na Śnieżkę we mgle, na szczycie słaba widoczność. Po godzinie 15 wiatr już na całej długości szlaku od Domu Śląskiego aż do Samotni. Niemniej jednak - ZIMA PIĘKNA!
Karkonosze

Śnieżka

2021-11-20 22:44
Insta@Norbi__my_way
Wejście czerwonym szlakiem od Domu Śląskiego. Warunki bardzo dobre, nie ma oblodzenia ? wiatr umiarkowany, temperatura 4,3 C.
Karkonosze

Śnieżka

2021-11-13 11:40
Połaźmy
Wejście z K. Wang przez Samotnię. Od Schroniska PTTK Samotnia zalegający śnieg, na końcowym podejściu mokro, ale nie ślisko, bez śniegu i oblodzenia 🙂 Jak to na Śnieżce mocno wieje.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.