Warunki dla zapytania Śnieżne Kotły:Karkonosze

Śnieżka

2022-06-18 20:51
Insta@adinsoon
Wejście ze Szklarskiej Poręby, czerwonym szlakiem przez Kamieńczyk, Szrenicę, Łabski Szczyt, Śnieżne Kotły, Wielki Szyszak, Słonecznik na Śnieżkę i zejście do Karpacza czerwonym. Suche skały, miejscami drobne kałuże, idealna widoczność, czyste niebo. Warunki bardzo dobre, ale niebezpieczna temperatura i prawie zerowy poza szczytem i Śnieżnymi Kotłami wiatr, co przepłaciłem na szczęście tylko przegrzaniem. Dużo ludzi, szczególnie przy wszystkich charakterystycznych miejscach szlaku. Pod Śnieżką tłumy, ale pod wieczór znacznie mniej.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Karkonosze

Śnieżne Kotły

2022-06-15 17:36
Insta@wyjdzze_z_dzieckiem
Wjazd kolejką na Szrenicę, dalej czerwonym szlakiem do Śnieżnych Kotłów i zielonym przez Śnieżne Stawki do Schroniska pod Łabskim szczytem, powrót szlakiem zielonym do Szklarskiej Poręby. Warunki wyśmienite, słonecznie, szlak w całości suchy. W okolicach Śnieżnych Kotłów większy ruch i kilka wycieczek. Na szlaku zielonym praktycznie pusto, przy schronisku niewiele osób.
Karkonosze

Śnieżka, Szrenica

2022-03-27 00:21
Marcin Drążkiewicz
Śnieżka - Śnieżne Kotły - Szrenica Trasa od Białego Jaru na Śnieżkę, początek oblodzony, raczki wskazane, na trasie dużo grząskiego śniegu, ale spokojnie do przejścia w raczkach. Na Śnieżce silny wiatr, ludzi umiarkowana ilość. Trasa na Szrenicę przez Śnieżne kotłyy podobnie jak trasa na Śnieżkę. Przy zejściu od schroniska Kamieńczyk miejscami dużo lodu.
Karkonosze

Szrenica, Śnieżne Kotły

2022-03-27 00:10
Insta@dzoankka
Wejście od strony Wodospadu Kamienczyk lekko oblodzone, warto założyć raczki. Reszta trasy nie wymagała raczków. Brak wiatru, pełne słońce i mało ludzi na szlaku. Bez okularow słonecznych nie polecam się wybierać.
Karkonosze

Śnieżne Kotły

2022-02-12 21:39
Marta Kucharska
Szrenica - Śnieżne Kotły - Schronisko pod Łabskim Szczytem niebieskim szlakiem - Szklarska Poręba żółtym, zielonym i czarnym szlakiem. Odcinek Szrenica-Czeska Budka śnieg lekko zapadający się, mało turystów. Czeska Budka - Śnieżne Kotły dużo turystów, w miarę udeptany szlak. Zejście do schroniska w kopnym śniegu. Pozostały fragment twardy. Nie było ślisko, raczkiraki niepotrzebne. Prędzej przydałyby się rakiety. Po południu zaczęło mocno wiać, to już na jutro. UWAGA parking w Szklarskiej płatny 50zł. I płatny tylko bilonem lub aplikacją. Gigantyczne korki, miasto stoi.
Karkonosze

Śnieżne Kotły

2022-02-12 13:14
Insta@wiktorkrom_
Żółtym szlakiem ze Szklarskiej Poręby do Schroniska pod Łabskim Szczytem, później niebieskim do Czeskiej Budki i czerwonym do celu. Pogoda dobra, bezchmurnie, choć pod koniec dosyć mocny wiatr. Na początku trasy stary śnieglód przysypany 10 centymetrową warstwą świeżego puszku. Za schroniskiem droga słabo przetarta, jednak gdy wracaliśmy było już git. Po minięciu Czeskiej Budki szlak dobry, trzeba tylko uważać na ślady skitourowców. Przy Kotłach wiatr powodował zamiecie śnieżne. Raczki raczej niepotrzebne, natomiast warto zadbać o rakiety.
Karkonosze

Śnieżne Kotły

2022-01-22 00:50
Insta@a.brychcy
Warunki do wędrowania w większości dobre. Tylko momentami na oblodzonych podejściach wymagane raki.
Karkonosze

Śnieżne Kotły

2022-01-12 22:51
Insta@mh1.team
Podejście czerwonym szlakiem od Schroniska na Hali Szrenickiej do Śnieżnych Kotłów. Powrót tą samą drogą, tj. szlakiem czerwonym. Warunki bardzo dobre, śnieg ubity, rzadko spotykane oblodzenia. Dla bezpieczeństwa wymagane min. raczki.
Karkonosze

Śnieżne Kotły i Szrenica

2022-01-09 01:44
Insta@vi_gorska
Przejście niebieskim szlakiem z Jagniątkowa na Czarną Przełęcz, dalej czerwonym szlakiem przez Śnieżne Kotły na Szrenicę. Powrót zielonym szlakiem do Schroniska PTTK Pod Łabskim Szczytem, dalej czarnym szlakiem do Jagniątkowa. Na leśnych odcinkach szlaki miejscami mocno oblodzone, warstwa śniegu dobrze uklepana. Na górze trudny warun - silny wiatr (w porywach ponoć do 55 kmh) i opady śniegu. Widoczność na max. 6 drewnianych bali (słupków wyznaczających szlak). Na górze śnieg dobrze ubity, sięgający miejscami powyżej kostek.
Góry Bardzkie

Kłodzka Góra

2021-12-29 21:08
Insta@edmundszyszynka
Kłodzka Góra z Przełęczy Kłodzkiej. Warun bardzo dobry. Śnieg na szlaku leciutko ubity, płytki, poddaje się, jednak bez przesady. Brak oblodzeń. Poza szlakiem nieco głębiej, wierzchnia warstwa cienko zmrożona, ale pod spodem puszyście, zatem łatwo się zapada. Kijki wyłącznie dla wygody. Raczki zbędne. Choć trzeba dodać, że widziałem świeże ślady po rakach, ale to z pewnością był turysta zmierzający bardzo naokoło w Śnieżne Kotły 😉
Karkonosze

Śnieżne Kotły

2021-12-26 20:09
Insta@pomyslnatripa
Podejście od Szklarskiej Poręby przez schronisko pod Łabskim Szczytem (żółty szlak), zejście przez Szrenicę (czerwonym szlakiem). Warunki bardzo dobre, śnieg twardy, oblodzenia, konieczne raczki.
Karkonosze

Śnieżne Kotły

2021-12-12 18:52
Joanna Fedan
Wejście ze Szklarskiej na Łabski Szczyt i Śnieżne Kotły. Dużo śniegu, raczki się przydadzą. Tym bardziej, że na ŁabskiŚnieżne szczyt jest wejście niebieskim szlakiem. Żółty zamknięty.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.