Warunki dla zapytania Świnica:Tatry

Świnica

2021-02-21 19:59
Insta@pani__ruda
Wejście na Przełęcz Liliowe, a później w stronę Świnicy. Na szczyt wchodziliśmy w rakach i z czekanem. Szlak na szczyt taternicki pięknie przetorowany. Szło sporo ludzi. Śnieg w niektórych miejscach jak kasza, ale bez tragedii :)) Warun petarda, słońce przygrzało nam ryjki.
Tatry

Świnica wierzchołek taternicki

2021-02-20 12:07
Insta@aleksa.andra_
Wyruszyliśmy z Kuźnic na Kasprowy Wierch (do stacji kolejki) przez Myślenickie Turnie, a następnie m.in., Liliowe, Świnicką Przełęcz, zdobywając jeden ze szczytów Świnicy (dość prosty, ale w miarę wymagający zimową porą). Wracając zaś, odbiliśmy na Liliowe i zielonym szlakiem do Schroniska PTTK Murowaniec. Stąd już tylko w dół do parkingu przez Dolinę Jaworzynki. Warunki dobre, śnieg twardy, miejscami "sypki". W wyższych partiach raki, czekan, kask obowiązkowe. Admin: obowiązkowe również lawinowe abc i wiedza lawinowa.
Tatry

Świnica

2021-02-15 15:18
Insta@Karpasani
Kuźnice- Kasprowy Wierch- Świnicka Przełęcz- Świnica wierzchołek taternicki Jest mroźno, wietrznie, słonecznie. Szlak przetarty. Potrzebne raki lub raczki, a od Świnickiej Przełęczy obowiązkowo raki, czekan i kask.
Tatry

Świnica

2021-01-12 17:08
Insta@27gala197d
Kuźnice- Dolina Jaworzynki- Hala Gąsienicowa- Przełęcz Świnicka -Świnica, a z powrotem przez Przełęcz Świnicką, Liliowe, Kasprowy Wierch zielonym szlakiem do Kuźnic. Śnieg ubity, nieślisko, jak się ma dobre buty, kijki przydatne. Raki ubrałam dopiero przy podejściu na Przełęcz Świnicką żlebem na wprost. Czekan obowiązkowy. Z przełęczy na sam szczyt czerwonym turystycznym, śniegu niedużo, trochę wyślizgano, łańcuchy są odsłonięte. Na szczycie piękne, zapierające dech widoki. Po 13.00 zaczęło się chmurzyć, nasilił się wiatr. Trzeba było się pospieszyć, żeby zdążyć przed pogorszeniem warunków. Na Kasprowym mocno wiało, a na dole w Kuźnicach było już cicho, mróz tylko -4. Z samego rana było -14, nie było wiatru i dużej wilgotności, więc odczuwalna mniej więcej na tym samym poziomie.
Tatry

Świnica

2021-01-10 20:59
Insta@pan.grzegorz
Wyjście z Murowańca przez Liliowe. Ścieżka na Liliowe wydeptana, ubita. Podejście na wierzchołek taternicki również. Kilka wariantów odchodzących na prawo.. które prowadzą w niebezpieczną ekspozycję. Należy trzymać się ścieżki jak najbliżej grani. Oczywiście sprzęt niezbędny. Zejście do Murowańca przez Świnicką Przełęcz. Szlak przetarty, w wielu miejscach śnieg zjeżdża pod stopami.
Tatry

Świnica wierzchołek taternicki

2021-01-09 22:10
Kinga Grela
Kuźnice - Kasprowy (zielonym) - Świnica - Świnicka Przełęcz - Murowaniec (czarnym) - Kuźnice. Od Kuźnic przez Kasprowy aż do przełęczy autostrada (wystarczają raczki), na Świnicę już "cięższy sprzęt", ale wszystko przetarte - TABUNY LUDZI, sporo zatorów, bo ścieżka wąska więc ruch wahadłowy 🙂 zejście z przełęczy strome i pełne puchatego śniegu, ale da się schodząc tyłem "wykopać" wygodne schodki. Z Murowańca też autostrada. Do 12 pomiędzy chmurami dużo słońca i niebieskiego nieba, potem już chmury zasłoniły widoczki. Mroźno - na szczycie minus kilkanaście stopni, ale ogólnie bardzo dobre warunki.
Tatry

Świnica taternicki wierzchołek

2021-01-09 21:05
Insta@przemczysko
Kasprowy Wierch- Świnica Raki, czekan, latarka, dobry humor obowiązkowe. Wystartowaliśmy z Kuźnic na Kasprowy Wierch o 4:40 nad ranem zielonym szlakiem, mroźny poranek z lekkim wiatrem l, warunki ogólnie dobre. O 8 na Kasprowym warunki były średnie, słaba widoczność. Podczas marszu na Świnicę taternicką warunki się znacznie poprawiły i wyszło słoneczko. Po zdobyciu Świnicy zeszliśmy na Przełęcz Świnicką, następnie zeszliśmy czarnym szlakiem w stronę schroniska Murowaniec, i niebieskim do Kuźnic. Warunki na ogół dobre, średnie tłumy, średnia temperatura -9°.
Tatry

Przełęcz Karb

2021-01-06 20:57
Insta@tina.dej
Miała być Świnica od Murowańca, ale ze względu na silny wiatr i trudne warunki pod przełęczą zawróciłyśmy i wybrałyśmy opcję zejścia przez Karb na Czarny Staw Gąsienicowy. Silne opady oraz wiatr. Raki i czekan niezbędne. Słaba widoczność, ale mimo wszystko było pięknie.
Tatry

Świnica

2020-12-27 02:08
Insta@roksana__paciorek
Podejście od strony Doliny Gąsienicowej czarnym szlakiem na Świnicką Przełęcz, zejście przez Liliowe. Do podejścia pod Przełęcz droga wydeptana, raczki wystarczyły. Przy podejściu pod Przełęcz silny wiatr zawiewający ślady. Podejście na szczyt- warunki trudne, śnieg sypał się spod nóg jak piasek, miejscami odsłonięta skała, do tego silny wiatr uniemożliwiający w porywach drogę na przód. Zdobyty wierzchołek taternicki, główny niemożliwy do przejścia, sam lód.
Tatry

Świnica

2020-12-26 22:04
Insta@_bry_dzia_
Trasa: Kuźnice - Dolina Jaworzynki- Hala Gąsienicowa- Świnicka Przełęcz- trochę Świnicy, ale nie weszliśmy na szczyt, bo widoczność była na 20m - Kasprowy - Myślenickie Turnie- Kuźnice Warunki dobre, bardzo duże zachmurzenie, słaba widoczność, świeży śnieg. Na podejściu na Halę Gąsienicową niewielka warstwa ubitego śniegu- bez raczków do zrobienia, ale nie zaszkodzi mieć. Na Świnicką Przełęcz podejście na wprost, raki i czekan obowiązkowe, w górnej części żlebu ok 1m sypkiego puchu. Na Świnicy zimaaa- raki i czekan obowiązkowo. Na szlaku Świnicka Przełęcz- Kasprowy Wierch - Myślenickie Turnie raczki wystarczą.
Tatry Wysokie

Świnica

2020-12-19 11:55
Agnieszka Kopcińska
Szlak na Świnicę z przeł. Liliowe. Raczki na styk, da się, ale lepiej i bezpieczniej raki, bo są odcinki z większą warstwą śniegu, który się obsuwa, i raczki nie działają (szczególnie przy schodzeniu ze Świnicy i na początku zejścia z Przeł. Liliowe ). Czekan nie przydaje się zbytnio. Na zejściu z Murowańca ślisko, zwłaszcza po południu.
Tatry

Świnica

2020-12-18 23:19
Insta@martynapiasta
Wejście przez Świnicką Przełęcz, zejście przez Liliowe. Żółty szlak na Halę Gąsienicową zdecydowanie bardziej oblodzony niż niebieski. Z Murowańca przez Świnicką Przełęcz (raczki wystarczyły), na wejście i zejście na szczyt włożyłam raki, sporo oblodzonych miejsc, tyle samo gołej skały, więc myślę, ze kwestia indywidualnej decyzji rakiraczki. Bezchmurnie, prawie bezwietrznie.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.