Warunki dla zapytania Świnica:Tatry

Świnica

2020-09-15 07:09
AS
Szlak czarny Brzeziny - Murowaniec - Świnica Sucho, słonecznie, na szczycie bez wiatru, do godziny 11 bez większych zatorów, później już gorzej. Uwaga w okolicach Murowańca niedźwiadek na jagódkach.
Tatry

Świnica

2020-09-13 23:24
Szparaga we własnym sosie
Fantastyczne warunki do wędrowania. Szczyt zdobyty o 18.00, więc tłumów nie było.
Tatry

Świnica

2020-09-09 10:25
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Kasprowy Wierch kolejką - Świnica - Liliowe - Hala Gąsienicowa - Dolina Jaworzynki - Kuźnice Szlaki suche, wspaniałe. Pogoda cudowna. Ludzi tłumy, trudniejsze miejsca na łańcuchach korkowały się, wierzchołek zatłoczony. Nie wszyscy potrafią cierpliwie czekać, idą pod prąd, rozcinają grupy, chwytają łańcucha używanego przez inną osobę mimo próśb by zaczekali.... Nie mówiąc o panu, ktory miał cztery kije w plecaku na sztorc, każdy w inną stronę, ostrymi końcówkami do góry jak sztylety, na prośbę o obrócenie ich strzelił foszkiem, że przecież góry są niebezpieczne... O dziwo w Murowańcu bez większych kolejek, nawet wolne stoliki.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2020-08-29 07:27
Insta@mateo_bak
Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Świnicka Przełęcz - Kasprowy Wierch - Kopa Kondracka Wyruszamy z Kuźnic, w planach mając zdobycie Kościelca. Z uwagi na silny wiatr, rezygnujemy i udajemy się na Świnicką Przełęcz. Po drodze spotykamy wracających z Przełęczy Karb, którzy również skarżą się na silny wiatr przy podejściu na Kościelec. Na Przełęczy Świnickiej również silny wiatr, a sama przełęcz, Świnica i Kościelec pokryte warstwą chmur. Większy ruch turystyczny zaczyna się za Kasprowym w kierunku Kopy, gdzie spotykamy sporo turystów a i siła wiatru nieco słabnie.
Tatry

Świnica

2020-08-27 17:25
Insta@z02peter
Wejście przez Kasprowy, zejście od Świnickiej Przełęczy czarny szlakiem do Murowańca i dalej do Kuźnic. Na szczycie po 16, liczba turystów mała, szlak suchy. Słonecznie z lekkim zachmurzeniem. Trzeba uważać na zejściu na płytach z łańcuchami. Widoki rewelacja.
Tatry

Świnica

2020-08-27 11:00
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szlaki suche, wiatr niewielki, chłodniej, tak na długie rękawy. Turystów rano niewielu, potem odrobina więcej. Cisza i spokój, można wypoczywać w Tatrach, letnie najazdy się skończyły, przynajmniej na tygodniu. W Murowańcu sporo ludzi.
Tatry

Świnica

2020-08-01 01:59
Insta@katecanclimb
Warunki idealne. Lekki wiatr i odrobina chłodu na szczycie. Tak samo jak na Kościelcu tłum ludzi. Warto posmarować się kremem z dużym filtrem, inaczej spalenie gwarantowane.
Tatry

Świnica

2020-07-25 01:18
Insta@maciekbc
Podejście od Kuźnic żółtym do Murowańca w fajnych warunkach, dalej przez Zielony Staw Gąsienicowy pogoda się utrzymywała. Koło południa cała przełęcz zaszła chmurami, ale udało się wykorzystać moment by wejść na szczyt. Na zejściu przez Liliowe złapała nas półgodzinna burza z małym gradem.
Tatry

Świnica

2020-07-18 07:38
Insta@p_akcia
Trasa: Kuźnice - Myślenickie Turnie - Kasprowy Wierch - Świnica - Murowaniec - Kuźnice. Pogoda deszczowa i mglista. Znacznie ograniczona widoczność przy podejściu na Świnicę. Mokre kamienie i łańcuchy utrudniały wędrówkę. Ruch umiarkowany. Chłodny wiatr na samym szczycie.
Tatry

Świnica

2020-07-08 19:18
Insta@kinga.marciniakk
Trasa czarnym szlakiem z Brzezin do Świnickiej Przełęczy trochę chłodno, ale idzie się przyjemnie. Na podejściu na Świnicę jest śnieg, więc bywa ślisko i mokro, czuć też spadek temperatury, robią się też zatory z powodu sporej ilości turystów. Zejście zahaczając o Kasprowy, na którym sporo ludzi i z powrotem na parking Brzeziny po suchym, bezproblemowym szlaku.
Tatry

Świnica

2020-07-05 19:52
Joanna Waryszak
Trasa: Dolina Jaworzynki - Hala Gąsienicowa - Świnicka Przełęcz - Świnica - Liliowe - z powrotem do Kuźnic Od rana lampa. Na całej trasie żadnych trudności związanych z wodą czy śniegiem. Już od 5 rano bardzo dużo ludzi. Im bliżej południa tym więcej. Ogromne kolejki na łańcuchach, trzeba uważać, bo ludzie się przepychają, wyprzedzają, ciągną za łańcuchy.
Tatry

Świnica

2020-07-05 19:29
Kamila Czajka
5:40 z Kuźnic zielonym szlakiem na Kasprowy Wierch, następnie przez Liliowe i Świnicką Przełęcz na Świnicę. Warunki bardzo dobre, sucho i ciepło. Ludzi mnóstwo, przy Żlebie Blatona i na całej długości łańcuchów tworzyły się potężne zatory. Poza tym widoki i pogoda bomba!
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.