Warunki dla zapytania Świnica:Tatry

Świnica

2021-09-15 09:38
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Kasprowego Wierchu, zejście przez Liliowe do Murowańca i Boczań do Kuźnic. Szlaki w zacienionych miejscach mokre i śliskie, w nasłonecznionych suche i wspaniale trzymające buta. Rano czyste niebo, później ok 11 zachmurzone, na Świnicy mgła z przejaśnieniami, widoczność słaba. Piękna jesień, miedziane trawy, czerwone borówki, kierdel kozic pod Kasprowym. Zejście do Kuźnic przez Boczań na czerwonej glince bardzo śliskie. Rano niewiele osób, z biegiem dnia coraz więcej, ale brak jakichś poważnych zatorów. Jedna osoba schodząca na Zawrat pod prąd, dwie wpychające się, mimo prośby niepotrafiące zaczekać aż grupa zejdzie... Jedna kobieta na szczycie twierdziła, że otwarto odcinek Świnica - Zawrat na 4 dni i będzie szła. Ciekawa teoria : Pozdro i szacun dla Pana, który przeprosił potem jak nas spotkał na przełęczy, że się wpychał na szczyt jak schodziliśmy. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy wędrowali dziś na Świnicę i napotkali naszą jajkową grupę (kaski 😉 ).
Tatry

Świnica

2021-09-11 13:58
Natalia Witalec
Ludzie wchodzili i schodzili po jednym łańcuchu.
Tatry

Świnica

2021-09-08 09:33
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Kasprowy Wierch - Świnica - Liliowe - Hala Gąsienicowa - Boczań - Kuźnice Wspaniałe warunki, ludzi tak akurat na granicy korków. Większych zatorów brak. Widoczność słaba, niebo bezchmurne. Sporo ludzi w Murowańcu. Ślisko w jednym miejscu na szlaku do Kuźnic przez Boczań. O 7 niewiele aut na parkingu przy Czecha. Kolejka do kasy kolejki o 7:20 niewielka, jednak pierwszy wjazd ruszył napakowany jak sardynki w puszce o 8:00 (zamiast o 7:30 i 7:40; a od 7:30 sprzedają bilety co 10 min). Nie wiem czemu tak, chętnych na wjazd nie brakowało. Do kibelka na górze można się o tej godzinie dostać tylko windą z zewnątrz, restauracja jeszcze była zamknięta. Wspaniały dzień, genialne warunki, nic tylko wędrować w najbliższych dniach!!
Tatry

Świnica

2021-09-04 16:31
Daniel Pipień
Dolina Pięciu Stawów Polskich - Zawrat - Świnica - Świnicka Przełęcz - Dolina Gąsienicowa. Na trasie sucho, widoki zadowalające, jedynie na szczycie ok 12:30 niewielkie zachmurzenia, dużo ludzi. Szlak z Zawratu na Świnicę otwarty po dłuższej przerwie. Wymieniono większość łańcuchów, dodano też chyba nowe. W kilku miejscach dalej istnieje znakowanie szlaku w odwrotną stronę. Mimo tabliczek informujących o jednokierunkowym szlaku sporo ludzi schodzi ze Świnicy na Zawrat. Szkoda, że nie zmieniono przebiegu szlaków w kopule szczytowej, gdzie przez kilkdziesiąt metrów wejście i zejście biegną razem. Przy dużym natężeniu ruchu tworzą się tam po prostu spore korki.
Tatry

Świnica

2021-08-18 15:44
Marcin Drążkiewicz
Zawrat, Świnica, Świnicka Przełęcz, Karb, Kościelec, Kasprowy Wierch Trasa z Kuźnic przez Boczań z rana ludzi mało na szlaku, od Czarnego Stawu w kierunku Zawratu dużo więcej, miejscami zakorkowania. Miejscami śliskie kamienie z racji padającego śniegu z deszczem. Na Zawracie rozpogodzenie, szlak na Świnicę suchy, bez większych problemów, na samej Świnicy ludzi dość sporo, Kościelec ludzi b. dużo, skały śliskie, Kasprowy wejście żółtym szlakiem, ludzi dość dużo, zejście do Kuźnic szlakiem zielonym.
Tatry

Świnica

2021-08-14 09:26
Insta@kasiaaa_r
Kuźnice-Hala Gąsienicowa- Przełęcz Świnicka- Świnica - Kasprowy Wierch -Kuźnice przez Myślenickie Turnie Z rana piękne słońce. Przy podejściu na Przełęcz załamanie pogody i oczekiwanie 50 min na okienko pogodowe. Ale było warto. Sporo osób, ale przejście szło płynnie.
Tatry

Świnica

2021-08-07 19:21
Insta@sylviaa.dr
Start z Kuźnic. Już od ok 6 rano pełno ludzi na szlaku do Hali Gąsienicowej. Na Przełęczy Świnickiej również. Dalej kierunek Świnica tworzył się korek, do zejścia ze szczytu, jak i do wyjścia na szczyt. Pogoda wymarzona. Lekki wiatr na Przełęczy jak i na samej Świnicy. Widoczność idealna, słońce za chmurą. Powrót przez Liliowe w stronę Kasprowego Wierchu i dalej do Kuźnic.
Tatry

Świnica

2021-08-07 15:53
Insta@sabinapuzio
Wejście z Kuźnic przez Dolinę Jaworzynkę i dalej Czarnym przez Świnicką Przełęcz, zejście przez Kasprowy. Początek trasy był spokojny, warunki piękne, stosunkowo mało osób wchodziło od tej strony. Tłum się zaczął na Świnickiej Przełęczy i rósł im bliżej szczytu. Bardzo dużo ludzi schodziło tędy a wchodziło od Zawratu, dlatego były korki na trasie i problemy z ruchem w obie strony. Do tego część kamieni była śliska i łatwo było się mocno nastraszyć. Apeluję o ruch wahadłowy i niewchodzenie na łańcuch, na którymś ktoś już jest.
Tatry

Świnica przez Zawrat

2021-08-06 22:43
Waldemar Jasiński
Dużo mokrych odcinków w zacienionych miejscach, czasem dodatkowo nie całkiem prostych technicznie. Najwięcej było ich na podejściu na Zawrat, ale zdarzały się praktycznie na każdym etapie aż do zejścia do Zielonej Doliny Gąsienicowej. Można też wpaść w pułapkę i zapomnieć o tym, że ma się mokre podeszwy, co grozi poślizgnięciem nawet na suchej skale. Ludzi spora ilość od samego rana (wyjście z Kuźnic 5:45), łańcuchy się lekko korkowały, ale w większości tylko na tyle, żeby złapać spokojnie oddech. Nieco gorzej zrobiło się pod samym szczytem Świnicy. Zejście do Świnickiej Przełęczy pomimo moich obaw poszło sprawnie. Pełna kulturka, wchodzący przepuszczali na mijankach schodzących. Wracając przez Karb nad Czarny Staw widziałem łańcuszek ludzi ciągnący się przez całą długość szlaku na Kościelec. Samo zejście na dół już bardzo mało komfortowe w ogromnym tłumie.
Tatry

Zawrat - Świnica

2021-07-29 23:45
Insta@tomaszpodgorke
Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Zawrat - Świnica - Liliowe - Hala Gąsienicowa - Kuźnice. Obchodząc Czarny Staw Gąsieniowy trzeba bardzo uważać!...aby nie obudzić śpiących kaczek. Ja ściągałem buty i przechodziłem po cichu w skarpetkach, ale byli też tacy co zawracali... Podejście na Zawrat w porządku, czasem trzeba uważać na luźne kamienie. Z Zawratu na Świnicę szło mało ludzi. Skała sucha. Duża ekspozycja, trzeba uważać, aby nie poślizgnąć się na ślimaku, bo te lubią wymuszać pierszeństwo... Na Świnicy ok południa ludzi troszkę było, ale bez większych tłoków. Zejście w stronę Świnickiej Przełęczy po suchej skale. Uważać tylko bo dość sporo kruszyzny i polecam kierowanie ruchem wahadłowo, aby nie czekać 3 dni w kolejce przy łańcuchach... Dużo wody i krem z filtrem! Mnie spaliło, bo krem miałem w plecaku...
Tatry

Świnica

2021-07-25 23:26
Insta@mieszkowelove
Start z Brzezin do ?Murowańca?, na Świnicką Przełęcz przez Zieloną Dolinę Gąsienicową. Rano padało, było pochmurnie, wietrznie. Potem się rozpogodziło. Od Przełęczy nadal wietrznie, ale już słonecznie. Zator chwilkę pod samym szczytem. Widoki rewelacyjnie, bardzo miło nas Świnica przywitała. Zejście następnie do Liliowego.
Tatry

Świnica

2021-07-24 14:13
Insta@misiekagrr
Kuźnice - Przełęcz Świnicka - Świnica - Kasprowy - Kuźnice Szlaki suche, w wyższych partiach mocniejszy wiatr. Kolejka na Świnicę, ludzie omijający szlak troszeczkę niebezpiecznie. Na Kasprowym tłumy ludzi, zejście zielonym szlakiem do Kuźnic też tłoczno.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.