Warunki dla zapytania Świnica:Tatry

Świnica

2020-11-28 11:24
Insta@flakuu_u
Szlak z Kuźnic przez Kasprowy na Świnicę. Od rana prószący śnieg, co sprawiało większą przyczepność buta do kamieni. Kasprowy - Świnica lekki wiatr, widoczność mocno ograniczona. Kijki i raki raczki przydatne przy wychodzeniu i schodzeniu.
Tatry

Świnica

2020-11-26 17:10
Insta@kacor77
Trasa: Kuźnice, Kasprowy, Świnica, zejście do Murowańca, Kuźnice Wyjście na Kasprowy bez żadnych problemów, 5min przed Szczytem Świnicy delikatne oblodzenie, trzeba uważać, raczki, raki przydatne, zwłaszcza przy schodzeniu, pogoda sztos, słońce przez cały czas, wiatr minimalny.
Tatry

Świnica

2020-11-18 13:04
Insta@kery.maria
Podejście od Zielonego Stawu Gąsienicowego przez Świnicką Przełęcz. Od rana słonecznie, temperatura około 1 stopień na plusie. Szlak do Hali Gąsienicowej suchy, w zacienionych miejscach lekkie oszronienia. Podejście do Świnickiej Przełęczy już z utrudnieniami. Bardzo ślisko. Kamienie oszronione, kilka odcinków pokrytych grubą warstwą lodu. Zdecydowanie raczki konieczne, aby przejść niektóre odcinki, nie ma ich jak obejść "bokiem". Na Przełęczy lekki wiaterek, ale jak na tę porę roku to i tak bardzo ciepło i przyjemnie. Podejście na Świnicę bez większych trudności. Szlak w większości nasłoneczniony, więc bez oblodzeń, tylko miejscami oszronienia, do przejścia bez raczków. Zejście od Przełęczy Liliowe, szlak w większości zacieniony, bardzo śliskie, przymrożone kamienie. Warto doliczyć sobie więcej czasu na wędrówkę przy takich warunkach. Nie da się "podgonić" tempa. Ilość ludzi na szlakach znikoma.
Tatry

Świnica

2020-11-15 09:20
Insta@da_pa_mi
Wyjście z Kuźnic, przez całą drogę warunki dobre, w zacienionych miejscach śliskie skałki w Dolinie Jaworzynki. Przy podejściu na Świnicką Przełęcz czarnym szlakiem mocne oblodzenia, cześć ludzi używała raków. Podobnie droga na szczyt mocne oblodzenia, miejscami tworzą się zatory, głównie ze względu na rezygnowanie większości ludzi z podejścia. Warunki atmosferyczne bardzo dobre, słonecznie, bez wiatru.
Tatry

Świnica

2020-11-11 17:27
Krzysztof Labocha
Kuźnice - Boczań - Hala Gąsienicowa - Świnicka Przełęcz - Świnica. Na Skupniów Upłazie powyżej lasu szlak zmrożony i bardzo śliski na dystansie ok. 500 metrów. Pod Świnicką Przełęczą również odcinek szlaku pokryty lodem, ale krótszy - ok 50-100 metrów. Na ostatnim podejściu na Świnicę lód czaił się w kilku miejscach przy łańcuchach, w stopniach wykutych w płytach skalnych. Bardzo polecam zabieranie teraz raczków w Tatry, bo znajomi szli tego samego dnia na Czerwone Wierchy i też narzekali na śliski szlak.
Tatry

Świnica

2020-11-11 12:10
Insta@karia.dondracka
Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Świnica - Kasprowy Wierch - Kuźnice Start około 7, ludzi sporo. Szlaki suche, z wyjątkiem podejścia na Świnicką Przełęcz, gdzie występowały miejscowe oblodzenia. Śmieci wyzbieraliśmy 🙂
Tatry

Świnica

2020-11-10 09:40
Insta@magdalena__czuba
Idealny dzień w górach. Przepiękna pogoda. Zero wiatru i słońce. Szliśmy najpierw zielonym szlakiem przez Przełęcz Liliowe, potem czerwonym do Przełęczy Świnickiej. Z powrotem tak samo, bo szlak czarny ewidentnie oblodzony. Wszędzie, po zachodzie słońca kamienie robią się bardzo śliskie. Uważajcie. Bardzo mało ludzi, widoki i jesienne kolory najlepsze na świecie.
Tatry

Świnica

2020-11-06 19:57
Insta@mihal_w
Podejście z Kuźnic przez Kasprowy Wierch. Zejście czarnym szlakiem na Halę Gąsienicową. Na sam szczyt nawet raczki niepotrzebne, jedynie miejscowe oblodzenia. Natomiast zejście czarnym od Świnickiej Przełęczy w większości bardzo oblodzone. Minimum raczki obowiązkowo!
Tatry

Świnica

2020-10-30 16:12
Szymon Grodecki
Śnieg zaczął pojawiać się na Hali Gąsienicowej, warunek z rana cudowny, samo słońce. Koło godziny 11 duże zachmurzenie. Lekki śnieg. Wiatr spokojny. Na samej Świnicy ciężkie podejście. Pod stopą śnieg, ale delikatny, więc rak się nie wbija. Skały i łańcuchy śliskie.
Tatry

Świnica

2020-10-24 22:30
Insta@mountains_by_cyganeria
Podejście od Hali Gąsienicowej (Boczań), przez Świnicką Przełęcz (czarny szlak). Zejście tą samą drogą. Warunki nienajlepsze. Przez pogodę - od H. Gąsienicowej padał praktycznie cały czas deszcz, na szczycie śnieg - skały i kamienie bardzo śliskie. Śniegspore płaty śniegu, raczej brejowate niż ubite, zaczynają się ok. połowy podejścia na Świnicką Przełęcz - do góry spokojnie bez raczków (to jeszcze nie warunki na raki), w dół, jeszcze jak popadało, już ciężej - lepiej założyć. Kijki wskazane. Na samym podejściu na Świnicę śniegu mało. Pojedyncze niewielkie płaty, do zrobienia bez raczków, ale generalnie trzeba bardzo uważać - przez warunki pogodowe bardzo ślisko, skały momentami gorsze niż ten śladowy śnieg. Podejście do Gąsienicowej bez problemów. Na powrocie tylko, po opadach, zrobiło się błoto i mgła.
Tatry

Świnica

2020-09-28 22:15
Insta@robberto_5
Trasa Schronisko PTTK Murowaniec - Świnicka Przełęcz - Świnica - czerowonym szlakiem na Kasprowy Wierch - żółtym szlakiem do Schroniska PTTK Murowaniec. Warunki: przelotna mżawka, wiatr słaby lub brak, widoczność na szczycie Świnicy zerowa, na Kasprowym również z powodu dużej mgły. Skały śliskie, łańcuchy zimne i mokre, na szczycie czapka zimowa. Warto zabrać drugą parę rękawiczek na mokre łańcuchy do przebrania i koniecznie gorącą herbatę! Śniegu nie stwierdzono.
Tatry

Świnica

2020-09-24 19:04
Iwona Wierzbińska
Pogoda w kartkę, dużo chmur przez cały dzień, ale na szczycie co jakiś czas można było złapać okienko pogodowe. Sucho do wczesnego popołudnia, później zaczynało miejscami lekko kropić i robiło się ślisko. Tłumów jak ostatnio tym razem nie było, ale zdarzyło się czekać przy łańcuchach 2-3 razy. Śmigło towarzyszyło w podróży od 8.30 do późnego popołudnia.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.