Warunki dla zapytania Świnica taternicka:Tatry

Świnica taternicka

2022-02-11 22:48
Andrzej
Od stacji na Kasprowym silny, zimny wiatr. Po wczorajszym oknie pogodowym szlak czerwony przetary, z widocznymi śladami. Niski pułap chmur, momentami słońce przebijało się na kilkanaście sekund. Podejście od Przełęczy Świnickiej na szczyt taternicki przetarte, unikając zagrożeń lawinowych, momentami zatracało się przez nawiewający śnieg od strony słowackiej. Zejście ze szczytu, wymagało sporej koncentracji i uwagi. Niestety, im bliżej przełęczy, zaczął nasilać się porywisty wiatr, ograniczający widoczność, nasze ślady były już niewidoczne. Powrót wymagał korzystania z tracku nawigacji satelitarnej. Na grani w kierunku polskiej strony potężne nawisy śnieżne, przy zabłądzeniu wysokie ryzyko obrywu. Aż do Beskidu, wszystkie ślady zasypane. Warunki skrajnie niekorzystne.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Świnica taternicka

2021-12-11 00:38
Insta@chruscinskitomek
Podejście na Kasprowy zielonym szlakiem dobrze wydeptane, niepotrzebne nawet raczki, to samo z dojściem do Świnickiej Przełęczy. Na zboczach Świnicy twardy śnieg, w rakach podejście bez problemu a warunki i widoki idealne. Największy problem przy zejściu ze Świnickiej Przełęczy do Hali Gąsienicowej czarnym szlakiem. Trzeba się w żlebie trzymać wydeptanych stopni w śniegu i ostrożnie schodzić aby się nie zsunąć.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.