Warunki dla zapytania Świnica wierzchołek taternicki:Tatry

Świnica wierzchołek taternicki

2021-02-20 12:07
Insta@aleksa.andra_
Wyruszyliśmy z Kuźnic na Kasprowy Wierch (do stacji kolejki) przez Myślenickie Turnie, a następnie m.in., Liliowe, Świnicką Przełęcz, zdobywając jeden ze szczytów Świnicy (dość prosty, ale w miarę wymagający zimową porą). Wracając zaś, odbiliśmy na Liliowe i zielonym szlakiem do Schroniska PTTK Murowaniec. Stąd już tylko w dół do parkingu przez Dolinę Jaworzynki. Warunki dobre, śnieg twardy, miejscami "sypki". W wyższych partiach raki, czekan, kask obowiązkowe. Admin: obowiązkowe również lawinowe abc i wiedza lawinowa.
Tatry

Świnica

2021-02-15 15:18
Insta@Karpasani
Kuźnice- Kasprowy Wierch- Świnicka Przełęcz- Świnica wierzchołek taternicki Jest mroźno, wietrznie, słonecznie. Szlak przetarty. Potrzebne raki lub raczki, a od Świnickiej Przełęczy obowiązkowo raki, czekan i kask.
Tatry

Świnica wierzchołek taternicki

2021-01-09 22:10
Kinga Grela
Kuźnice - Kasprowy (zielonym) - Świnica - Świnicka Przełęcz - Murowaniec (czarnym) - Kuźnice. Od Kuźnic przez Kasprowy aż do przełęczy autostrada (wystarczają raczki), na Świnicę już "cięższy sprzęt", ale wszystko przetarte - TABUNY LUDZI, sporo zatorów, bo ścieżka wąska więc ruch wahadłowy 🙂 zejście z przełęczy strome i pełne puchatego śniegu, ale da się schodząc tyłem "wykopać" wygodne schodki. Z Murowańca też autostrada. Do 12 pomiędzy chmurami dużo słońca i niebieskiego nieba, potem już chmury zasłoniły widoczki. Mroźno - na szczycie minus kilkanaście stopni, ale ogólnie bardzo dobre warunki.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.