Warunki dla zapytania Świnicka Przełęcz:Tatry

Świnica

2020-09-28 22:15
Insta@robberto_5
Trasa Schronisko PTTK Murowaniec - Świnicka Przełęcz - Świnica - czerowonym szlakiem na Kasprowy Wierch - żółtym szlakiem do Schroniska PTTK Murowaniec. Warunki: przelotna mżawka, wiatr słaby lub brak, widoczność na szczycie Świnicy zerowa, na Kasprowym również z powodu dużej mgły. Skały śliskie, łańcuchy zimne i mokre, na szczycie czapka zimowa. Warto zabrać drugą parę rękawiczek na mokre łańcuchy do przebrania i koniecznie gorącą herbatę! Śniegu nie stwierdzono.
Tatry

Świnicka Przełęcz

2020-09-12 18:15
Szparaga we własnym sosie
Sprzyjające warunki do wędrówki. Lekki wiaterek, nie za gorąco, zachmurzenie z przejaśnieniami. Bardzo dużo ludzi na trasie.
Tatry

Świnicka Przełęcz

2020-09-05 12:51
Insta@fero_1987
Podejs?cie na Przełęcz Świnicką od Murowańca, dalej przejście na Kasprowy Wierch, warunki pogodowe bardzo dobre, słon?ce lekko za chmura?, bez deszczu.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2020-08-29 07:27
Insta@mateo_bak
Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Świnicka Przełęcz - Kasprowy Wierch - Kopa Kondracka Wyruszamy z Kuźnic, w planach mając zdobycie Kościelca. Z uwagi na silny wiatr, rezygnujemy i udajemy się na Świnicką Przełęcz. Po drodze spotykamy wracających z Przełęczy Karb, którzy również skarżą się na silny wiatr przy podejściu na Kościelec. Na Przełęczy Świnickiej również silny wiatr, a sama przełęcz, Świnica i Kościelec pokryte warstwą chmur. Większy ruch turystyczny zaczyna się za Kasprowym w kierunku Kopy, gdzie spotykamy sporo turystów a i siła wiatru nieco słabnie.
Tatry

Karb, Świnicka Przełęcz, Kasprowy Wierch

2020-08-13 09:36
Insta@martaslowikwytrwal
Czarny Staw Gąsienicowy, Karb, Przełęcz Świnicka, Kasprowy Wierch Z Kuźnic przez Boczań na Halę Gąsienicową i Czarny Staw Gąsienicowy, dalej Przełęcz Karb i Zielony Staw Gąsienicowy, na koniec podejście na Przełęcz Świnicką i Kasprowy Wierch. Pogoda przepiękna, sucho, delikatny wiaterek. Turystów sporo, ale bez problemu. Miejscami się korkowało, zwłaszcza na Przełęczy Karb.
Tatry

Świnica

2020-07-05 19:52
Joanna Waryszak
Trasa: Dolina Jaworzynki - Hala Gąsienicowa - Świnicka Przełęcz - Świnica - Liliowe - z powrotem do Kuźnic Od rana lampa. Na całej trasie żadnych trudności związanych z wodą czy śniegiem. Już od 5 rano bardzo dużo ludzi. Im bliżej południa tym więcej. Ogromne kolejki na łańcuchach, trzeba uważać, bo ludzie się przepychają, wyprzedzają, ciągną za łańcuchy.
Tatry

Świnica

2020-06-27 18:07
Insta@bronek701
Trasa od Kuźnic żółtym szlakiem do przełeczy karb przez świnicka przełęcz. Warunki dobre. W jednym miejscu tylko zalegał śnieg. Gorzej na Świnickiej Przełęczy strasznie wiało i słaba widoczność. Na szczycie Świnicy samo mleko dookoła. Szlak na szczyt miejscami mokry i śliski woda płynąca po kamieniach nie ulatwia wspinaczki. Łańcuchy również mokre i śliskie.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.