Warunki dla zapytania Świstówka Roztocka:Tatry

Świstówka Roztocka

2022-09-24 23:00
Insta@paniterapeutkak
Szliśmy na Wielki Staw Polski z Wodogrzmotów Mickiewicza, potem na Czarny Staw pod Rysami, przez Morskie Oko Na Wielki Staw ostatnie 30 min założyliśmy raczki, dużo śniegu mokrego, przy schronisku błoto. Potem na Morskie z Wielkiego Stawu pierwsza godzina marszu bardzo kiepskie warunki. Obowiązkowe raczki!! Śniegu bardzo dużo. Przed nosem na szlak zeszła nam mała lawinka - a wokół słychać i widać było małe lawinki schodzące z wyższych partii gór. Udało nam się zawrócić ze szlaku kilku turystów w adidasach, kozaczkach na obcasie.. Natomiast na Czarny Staw pod Rysami bardzo dobre warunki, sucho, zero śniegu.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Świstówka Roztocka

2022-09-23 19:49
Insta@dommmaj
Żleb Żandarmerii w pełni wyjechał.
Tatry

Świstówka Roztocka

2022-09-18 12:15
Insta@kaluzinski.bartek
Od Palenicy przez Siklawę do Doliny 5 Stawów i potem do Morskiego Oka Szczerze - buty trekkingowe + kije skończyły się i tak dwoma upadkami na tyłek i złamanym kijem. Momentami mocno ślisko i żałuję, że zostawiłem raczki w domu. Dużo osób, które nie miały odpowiedniego obuwia zawracało maksymalnie przy Siklawie.
Tatry

Świstówka Roztocka

2022-09-18 09:27
Insta@monika15.12
Słaby deszcz, od Siklawy w górę śnieg, mokre kamienie, mało ludzi na szlaku. Na szlaku przez Świstówkę kilkanaście cm śniegu.
Tatry

Świstówka Roztocka

2022-09-18 08:26
Obserwatorium podróży
Przejście z Doliny 5 Stawów przez Świstówkę do Morskiego Oka. Opis trasy z porannego przejścia: świeży śnieg zakrył trasę częściowo, trzeba było iść bardzo ostrożnie sprawdzając kijkami podłoże. Na przełęczy silniejszy wiatr, zacierał ślady na szlaku. Poprzez trudniejsze warunki szło się wolniej. Miejscami ślisko. Śnieg "skończył się" jak już było widać drogę asfaltową do Morskiego Oka - około 40 min przed zakończeniem trasy. Kije obowiązkowe, mogą przydać się raczki.
Tatry

Świstówka Roztocka

2022-06-12 14:18
Patryk Tomera
Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów, Hala Gąsienicowa Asfalt do Morskiego Oka suchy, w godzinach porannych umiarkowana ilość turystów. Na niebieskim szlaku przez Świstówkę Roztocką dwa miejsca z zalegającym śniegiem - trzeba ostrożnie iść, gdyż jest ślisko (przydatne kijki). Zejście Doliną Roztoki trochę mokre, śniegu już prawie brak. Polana pod Wołoszynem, Rówień Waksmundzka, Wolarczyska i Hala Gąsienicowa bez śniegu, w lesie wilgotno i miejscami sporo błota.
Tatry

Świstówka Roztocka

2022-06-11 22:36
Insta@pomyslnatripa
Szlak z Morskiego Oka przez Świstówkę całkowicie suchy, z wyjątkiem jednego niewielkiego płatu śniegu. Zejście z Piątki przez Siklawę nieprzyjemne z powodu błota i mokrych skał, do pokonania dwa płaty śniegu. Raczki niepotrzebne, ewentualnie kijki do stabilizacji.
Tatry

Świstówka Roztocka

2022-05-31 00:27
Kinga
Od Wodogrzmotów szlakiem zielonym do Wielkiej Siklawy, po drodze mijamy 2 fragmenty ze śniegiem mokrym, na terenie płaskim, do przejścia tzw. papa. Nad Siklawą fragment ze śniegiem, gdzie przydadzą się raczki lub same kijki. Stromo, można się pośliznąć, śnieg mokry, niezwiązany. W Dolinie jeszcze trochę zimowo. Od schroniska w górę sucho. Mamy 2 niebezpieczne miejsca w drodze na Morskie Oko idąc z 5, już w dół. Mianowicie z górki sporo śniegu, ślisko i nie można go ominąć. Bez kijków lub raczków nie jest komfortowo, wręcz niebezpiecznie. Dalej bez żadnych trudności.
Tatry

Świstówka Roztocka

2021-11-10 22:53
Insta@aneta_bielawska
Przejście z Morskiego Oka do Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Świstówkę Roztocką delikatnie ośnieżone, nie potrzeba raczków, warunki bardzo dobre wręcz doskonałe, miejsami delikatnie oblodzone, lecz da się to ominąć.
Tatry

Świstówka Roztocka

2021-11-07 13:20
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Palenica Białczańska - Siklawa - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka Roztocka - Morskie Oko - Palenica Białczańska Na szlaku w okolicy Siklawy sporo lodu, w jednym miejscu ciężkiego do obejścia. Użyliśmy tu raczków. Poza tym sucho. Szlak na Świstówkę suchy, zejście do Morskiego Oka jedynie z pojedynczymi śladami lodu, odrobina błota. Piękna pogoda, trochę halny duł, miejscami bardzo wychładzając, słonecznie. Umiarkowana ilość turystów.
Tatry

Świstówka Roztocka

2021-10-30 23:01
Sara Kryjak
Z Morskiego Oka do Doliny Pięciu Stawów przez Świstówkę Roztocką Rewelacyjne warunki. Cała trasa sucha, jedynie przy zejściu z Piątki trochę płatów lodu na szlaku czarnym, a potem zielonym, ale wszystko do obejścia. Raczki zbędne. Pogoda petarda, w słońcu grzało jak w lecie, przy schronisku w Piątce trochę wiało. Tłumy ludzi i kolejki w schronisku, parkingi pełne.
Tatry

Świstówka Roztocka

2021-10-30 09:54
Insta@zaneta_krawiec
Start trasy Palenica Białczańska asfaltem do Wodogrzmotów Mickiewicza, tutaj na zielony szlak, który prowadzi do Doliny Roztoki. Dalej przez Wodospad Siklawa niebieskim do Schroniska PTTK w Dolinie 5 Stawów Polskich, zejście do Morskiego Oka i powrót asfaltem. Na trasie sucho, czasami lekkie oblodzenie, które nie utrudniało przejścia. Barwa koloru przepiękna.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.