Warunki dla zapytania Świstówka Roztocka:Tatry

Świstówka Roztocka

2021-10-17 01:02
Insta@odkrywachoryzonty_
Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka Roztocka - Morskie Oko Przy podejściu pod Siklawę, oraz schronisko w Pięciu Stawach dużo lodu, potrzebne chociaż raczki, ponieważ jest bardzo ślisko. Tak samo przy podejściu na Świstówkę, dalej do Morskiego Oka w miarę sucho.
Tatry

Świstówka Roztocka

2021-10-16 23:20
Dawid Mieszczak
Trasa: Palenica Białczańska - D5SP - Świstówka Roztocka - Morskie Oko - Palenica Białczańska. Szlak w rejonach zacienionych oblodzony. Można przejść po suchych kamieniach bez raczków. Jednak bezpieczniej mieć je na butach.
Tatry

Świstówka Roztocka

2021-10-10 15:23
Insta@szlaknastrafil
Do rozwidlenia szlaków na Schronisko D5SP Wielka Siklawa oraz podejście czarnym szlakiem na D5SP miejscami mocno oblodzone. Reszta szlaku sucho.
Tatry

Zawrat, Świstówka Roztocka

2021-09-25 14:47
Insta@gory_w_obiektywie
Start Dolina 5 Stawów Polskich, w połowie trasy mgła, na przełęczy również tylko mgła, w kierunku Orlej Perci leży śnieg, mokro, wietrznie. My oraz inne osoby rezygnowały. Przy zejściu po 13 drogi w dół przejaśnienia, potem już tylko słońce do końca dnia, trasa przez Świstówkę do Morskiego Oka trochę zatłoczona, trudności brak.
Tatry

Świstówka Roztocka

2021-07-31 23:35
Insta@czarny_motylek
Podejście szlakiem czerwonym do Wodogrzmotów i zielonym przez Siklawę do Piątki, następnie niebieskim na Morskie Oko i powrót czerwonym na Palenicę. Od rana deszcz, mokre skały, płynąca woda po szlaku, rozpogodziło się dopiero około 11 godziny, co pozwoliło ze schroniska na 5 udać się dalej. Przelotne opady deszczu, gdzieś zagrzmiało, na szczęście burza ominęła. Przy zejściu do szlaku na Moko mocno śliskie skały, trzeba uważać. Większość szczytów w chmurach. Nad samym Morskim umiarkowana liczba turystów jak na niedzielę.
Tatry

Świstówka Roztocka

2021-07-16 16:21
Paulina Samociuk
Palenica Białczańska - Dolina Roztoki - Dolina Pięciu Stawów Polskich (czarnym) - dalej Świstówka Roztocka i zejście przy Morskim Oku. Turystów sporo, pogoda bardzo ładna. Warto wyjść wcześniej, o 16 byliśmy na parkingu i przyszła burza, która pewnie dużo wcześniej już złapała ludzi na szlakach.
Tatry

Świstówka Roztocka

2021-07-07 06:52
Insta@ewelin_e
Palenica Białczańska - Dolina Roztoki - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka Roztocka - Morskie Oko - Palenica Białczańska. Start ok.7. Szlak suchy, pogoda idealna, ciepło i lekki wiaterek. Na trasie do Piątki i przez Świstówkę sporo osób. Przy Morskim Oku i w drodze powrotnej tłumy.
Tatry

Świstówka Roztocka, Czarny Staw pod Rysami

2021-07-02 09:21
Insta@p.aa.uu.l.aa
Trasa Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza - Siklawa - Dolina Pięciu Stawów - Świstówka - Morskie Oko - Czarny Staw pod Rysami - Palenica Białczańska Do Doliny Pięciu Stawów pochmurno, ale bez opadów. Przymusowy postój w Schronisku na Piątce, z powodu opadów. Później trzeba było uważać na śliskie kamienie przy zejściu ze Świstówki do Morskiego Oka. Reszta trasy z przejaśnieniami. Było pięknie.
Tatry

Świstówka Roztocka

2021-06-11 22:09
Insta@swiat_wedlug_konopasa
Podejście z Palenicy Doliną Roztoki do Pięciu Stawów oraz przez Świstowkę Roztocką na Morskie Oko. Po drodze pojedyncze płaty śniegu, kilka trawersów na szlaku przez Świstówkę. Buty z dobrą podeszwą bardzo wskazane. Śnieg topnieje w oczach. Ilość wody w Siklawie imponująca.
Tatry

Świstówka Roztocka

2021-06-06 21:14
Insta@k_wawrzyczek
Do Pięciu Stawów sucho, od Piątki w górę śnieg. Raczki bardzo przydatne, warunki jeszcze trochę zimowe.
Tatry

Świstówka Roztocka

2021-06-03 12:08
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Pięć Stawów - Morskie Oko Od Pięciu Stawów kilka sporych płatów śniegu. Granią sucho. Zejście ze Świstowej Kopy zaśnieżone mocno. Mokry, świetnie współpracujący śnieg, ubity. Dużo turystów, kilku w śliskich adidaskach utworzyło korek na 100 osób, musiałam zakasać rękawy, wziąć sprawy w swoje ręce i to rozładować 😉 Raczki miały wycieczkę w plecaku. Dobry bieżnik, kije trekkingowe i odpowiedni styl schodzenia w zupełności wystarczał. Śnieg kończy się po przejściu przez grań Opalonego Wierchu. Zejście do Morskiego Oka suche. Widoczność wspaniała, pogoda piękna, na krótki rękawek.
Tatry

Świstówka Roztocka

2021-05-23 20:02
Insta@olga_szczerba
Wyjście z Palenicy Białczańskiej do Wodogrzmotów Mickiewicza, odbicie na szlak zielony. Na dole warunki dobre, wiosenne, jednak ostatnie 40 min podejścia czarnym szlakiem bardzo ciężkie - kijki i raczki pomocne, pionowa ściana i topniejący śnieg. Przy zejściu niezbędne raki, ryzyko wywrotki wysokie. Powrót szlakiem niebieskim przez Świstówkę do schroniska przy Morskim Oku. Słaba widoczność, dodatkowo utrudniona przez świeży opad deszczu i śniegu. Skałki wyślizgane, dookoła błoto i roztopy. Należy zachować ostrożność, aby nie zboczyć ze szlaku. Na początku szlaku na Świstówkę dużo śniegu, wręcz ludzie się mylili, bo jest wydeptanych kilka ścieżek. Potem skałki, ale bardzo ślisko, bo ciągle padał deszcz. Dolina Pięciu Stawów Polskich
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.