Warunki dla zapytania Żywiecki:Beskid Żywiecki

Babia Góra

2020-03-08 23:09
Insta@aadored
Początek z Przełęczy Krowiarki, szlak czerwony. Od rana słonecznie, dość silny wiatr powyżej 1500 m. Warunki bardzo dobre, raczki bardzo pomocne.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2020-03-08 15:23
Insta@rafal.wegrzyn
Podejście zielonym z Korbielowa, raczki zbędne, poniżej polskiego szczytu trochę lodu pod puchem 5 centymetrowym. Szlaki przetarte. Ludzi sporo, zwłaszcza narciarzy.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka, Lipowska

2020-03-08 15:15
Magdalena Haase
Szlak niebieski z Sopotni Wielkiej na Halę Rysianka w sobotę przedeptany, na drodze ubity śnieg, po wejściu na ścieżkę przez las miejscami już błoto. Na Hali Rysianka zmarznięta skorupa, która w niedzielę została przykryta warstwą świeżego śniegu, tak jak cała trasa na szlaku niebieskim. Widoczność słaba, mglisto.
Beskid Żywiecki

Rysianka, Hala Miziowa

2020-03-07 19:41
Monika
Trasa: czerwonym szlakiem Węgierska Górka- Słowianka- Rysianka- Hala Miziowa. Do Słowianki błoto, później przydałyby się raczki, choć ja szłam z samymi kijkami. Za stacją Słowianką w lesie głęboki śnieg na wąskich przejściach- czasem niebezpiecznie. Od Rysianki na Halę Miziową głęboki śnieg, częściowo wydeptany, ale ciężko się idzie; po 16-ej pochmurnie i mgła.
Beskid Żywiecki

Wielka Rycerzowa, Wielka Racza

2020-03-07 17:38
Patryk Tomera
Nocna wyprawa z Rycerki czerwonym szlakiem na Wielką Rycerzową, dalej do Schroniska PTTK na Przełęczy Przegibek, następnie na Wielką Raczę i stamtąd do Zwardonia. Warunki bardzo zmienne, tereny niżej położone bez zimy, gdzieniegdzie znajdują się połacie śniegu. Szlak miejscami "płynie", bardzo dużo błota i śliskich kamieni. Im wyżej, tym bardziej zimowo. Trochę zbitego i mokrego śniegu, trochę kopnego, powyżej 1000 metrów zima w pełni - zaspy po pas, śnieg jest bardziej sypki. Na szlaku zalega sporo powalonych drzew.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2020-03-07 16:21
Eryk Jaśkowiec
Wyjście z Przełęczy Krowiarki o 5:00 na wschód słońca. Szlak do Sokolicy miejscami śliski, raczki wskazane. Powyżej Sokolicy szlak na zmianę ubity i wywiany - spokojnie można się obyć bez raków i raczków. Powyżej Gówniaka słaba widoczność, wiatr i drobny śnieg.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2020-03-07 16:16
Artur Smuda
Z Korbielowa, wejście zielonym szlakiem od Kamiennej zejście żółtym. Regularny śnieg od mniej więcej połowy trasy, wcześniej wytapiające się płaty. Powyżej Hali Miziowej miejscami można wpaść po łydkę, a po chwili idzie się po samym lodzie. Sam grzbiet z dobrze zbitym i zmrożonym śniegiem. Wiatr umiarkowany, opadu brak, generalnie oceniam warunki na korzystne.
Beskid Żywiecki

Przegibek i Wielka Rycerzowa

2020-03-07 16:11
Insta@malawielkapodroz
Z Rycerki Górnej zielonym szlakiem na Przegibek, dalej czerwonym na Wielką Rycerzową, później zejście do bacówki PTTK na Rycerzowej, a następnie powrót czerwonym i niebieskim szlakiem. Pierwsza godzina podejścia - brak śniegu. W wyższych partiach gór sporo śniegu, ale żaden specjalistyczny sprzęt nie jest niezbędny. Szlak w większości wydeptany, więc nie ma problemu z zapadaniem się. Na zejściu trochę błota, ale generalnie warunki dobre.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2020-03-06 11:56
Martyna Kłos
Warunki trudne. Bardzo mocny wiatr, miejscami dużo świeżego śniegu, więc bez rakiet trudno się poruszać. Szlak przy szczycie oblodzony.
Beskid Żywiecki

Wielka Rycerzowa, Muńcuł

2020-03-05 19:35
Krzysztof Różowski
Trasa: z Soblówki żółtym zielonym na Rycerzowe, powrót tą samą trasą, z tym że pod Wiertalówką odbiłem zielonym na Muńcuł, zejście od Przeł Kotaż niebieskim. Prawie cała trasa ze śniegiem, na dole bez śniegu i błota. Idealne warunki do wędrówki po świeżym śniegu - bez żadnego dodatkowego sprzętu. Jedynie szlak niebieski do Soblówki dość nieprzyjemny, przez las w miękkim śniegu, trochę wiatrołomów i błota. Widoki piękne, cisza i pustki wszędzie na trasie.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2020-03-05 19:09
Adrian Piwowar
Wyjście od Krowiarek na wschód słońca. Do Sokolicy lekka warstwa świeżego śniegu - dość ślisko, więc rakiraczki pomagają. Powyżej w większości twarda i przyjemna skorupa, choć miejscami nawiane po kolana - tu przydatne stuptuty. Pogoda żyleta - bezchmurne niebo, niemal bezwietrznie i lekki mróz. Widoczność dobra. Na trasie kilka osób.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2020-03-04 23:16
Insta@rafal.wegrzyn
Warunki po godzinie 17. Silny wiatr, śnieg na zmianę wywiany do twardej skorupy i nawiane po połowę łydki.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.