Warunki dla zapytania Babia Góra:Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-11-23 16:50
Magdalena Miketta
Przez kilka minut od parkingu Krowiarki cienka warstwa lodu pod śniegiem, dalej jest śniegu około 10cm. Na grani mocny wiatr, od czasu do czasu śnieg wywiany do kamieni. Cudownie przyprószone drzewa i kosodrzewina. Przewrócone drzewo od razu na początku szlaku. Budka z biletami zamknięta, pieczątki nawet nie ma na zewnątrz, bo podobno ukradli ostatnio.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-11-12 11:47
Joanna Wilkońska
Trasa czerwonym szlakiem z Przełęczy Krowiarki, bez utrudnień, sucho, słonecznie, praktycznie bezwietrznie, nawet na szczycie, co na Kapryśnicy niespotykane. Powrotna droga czerwonym szlakiem na Markowe Szczawiny już nie taka łatwa, w górnej części oblodzona, kto bez raczków, ten musiał się wspomagać gałęziami kosodrzewiny, żeby zejść. Miejscami też śliskie błoto. Ze schroniska na Krowiarki bez problemu.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-11-12 09:24
Insta@szarikpies
Przełęcz Krowiarki - Markowe Szczawiny - Perć Akademików - DiablakBabia Góra - Przełęcz Krowiarki. Niebieski szlak z przełęczy cały suchy, delikatne oblodzenia dopiero na Perci Akademików, ale spokojnie można poradzić sobie bez raczków. Na szczycie słonecznie i trochę ludzi rano, bez wiatru, plaża. Pod szczytem morze chmur. Z powrotem czerwonym szlakiem przez grzbiet trochę mokro między kosówką, ale bez większych lodów, raczki zbędne. Po godzinie 11 do góry szły już tłumy.
Beskid Żywiecki

Babia Góra, Jałowiec

2021-10-23 23:55
Insta@b33eer
Pętla : Zawoja - Jałowiec, Mała Babia GóraBabia Góra, Sokolica, Cyl Hali Śmietanowej - Zawoja Szlak na Jałowiec, do Małej Babiej bardzo urokliwy, przyjemny, miejscami duże kałuże, do ominięcia, całość suchy szlak. Nocleg w schronisku. Szlak żółty, Perć Akademików - oblodzony na łańcuchach, zejście wyślizgane - raczki zdecydowanie potrzebne, zejście bez nich sprawia wiele trudności. Z Krowiarek przez Halę Śmietanową do Zawoi sporo błota, wilgotne podłoże. Polecam traskę 😉
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-10-23 19:10
Anka Flork
Przed południem nie było ślisko, ale wiatr okrutny.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-10-23 15:10
Insta@odyn_forester
Przełęcz Krowiarki czerwonym na Diablak Przełęcz Brona Mała Babia Góra zielonymniebieskim do Żywieckich Rozstaji czerwonym do Markowych Szczawin. Szlak suchy, obyło się bez raczków. Na Diablaku jak to na Diablaku... Urywa łeb, temperatura odczuwalna pewno z -15. Zejście z Małej Babiej śliskie od wydeptanego błotka - nasypało nieco świeżego śniegu, ale raczej nie wpłynie na śliskość szlaku.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-10-16 00:16
Sara Kryjak
Szlak zielony z parkingu Stańcowa. Warunki dobre, niżej trochę błota, ale bez tragedii, śniegu brak, resztki tylko na szczycie. Raczki zbędne. W słońcu bardzo przyjemnie i ciepło, w cieniu - mroźno. Po 12 chmury przykryły szczyt. Dzisiaj wyjątkowo bezwietrznie. Mało ludzi na szlaku ze Stańcowej.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-10-15 23:40
Insta@karia.dondracka
Przełęcz Krowiarki - Perć Akademików - Babia Góra - Przełęcz Krowiarki. Start o godzinie 9, najpierw niebieskim szlakiem prowadzącym do schroniska, później żółtym przez Perć Akademików. Na podejściu najpierw oblodzenia, a wyżej śnieg. Temperatura około 0 stopni, więc miejscami było bardzo ślisko. Zejście szlakiem czerwonym przez Gówniak i Sokolicę, tutaj warunki znaczne lepsze, śniegu praktycznie nie było, za to sporo błota i mokrych kamieni.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-09-28 23:18
Insta@kurtyka_brecha
Szlak suchy, na górze trochę wieje, czapka przydatna, rękawiczki też. Podejście od Krowiarek niebieskim, potem żółtym przez Perć Akademików, zejście czerwonym. Znak na górze usunięty, ale ma być nowy w tym tygodniu.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-09-13 19:02
Insta@grelabb
Podejście czerwonym szlakiem z Krowiarek. Podejście nocą. Warunki dobre, szlak suchy.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-09-11 16:07
Beata Stożek
Przyjazd do Przełęczy Krowiarki o 7.50. Ostatnie wolne miejsca na parkingu. Samochody stoją na zakazie. 10 minutowa kolejka do kas. Start czerwonym szlakiem na Babią Górę mocno zatłoczony, za Sokolicą mniejszy. Na Babiej rozproszony tłum. Zejście do Markowych Szczawin spokojne, umiarkowana ilość ludzi. W schronisku ok 13.00 15-minutowa kolejka do bufetu. Płynne zejście do parkingu niebieskim szlakiem. Warunki idealne: sucho, ciepło, minimalny wietrzyk na Babiej.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-09-04 16:26
Waldemar Jasiński
Wejście na wschód słońca czerwonym szlakiem z Przełęczy Krowiarki, zejście przez schronisko Markowe Szczawiny. Podejście bezproblemowe, sucho. Lekko mokro przy schodzeniu do schroniska. Wysoka wilgotność (szczyt był długo spowity we mgle) w połączeniu z niewysoką temperaturą i silnym wiatrem dość mocno wychładzały organizm zanim wzeszło słońce. Bardzo dużo ludzi zarówno idących na wschód jak i później. Koło 10 turyści mieli już duży problem z zaparkowaniem, a do kas biletowych tworzyły się kolejki.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.