Warunki dla zapytania Babia Góra:Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-09-19 21:26
Insta@gosia_asia87
Podejście Percią Akademików. Warunki trudne: silny wiatr, świeży śnieg, ślisko, oblodzone kamienie.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-09-18 10:30
Insta@marcin_balos
Na Babiej od 1550 też trochę białego 😀
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-09-08 22:20
Insta@serduszko88
Podejście od Przełęczy Krowiarki czerwonym szlakiem przez Sokolicę i Kępę. Warunki bardzo dobre, mgła ok. godziny 10 szybko się rozwiała już na Sokolicy. Na szczycie sporo słowackich wycieczek. Zejście czerwonym szlakiem do schroniska Markowe Szczawiny, a następnie niebieskim szlakiem do auta do Krowiarki 🙂
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-09-05 17:46
Szwendacz Galicyjski
Trasa: Slana Voda - Mała Babia Góra (czerwony) - Babia Góra (niebieski) - Slana Voda (żółty). Mimo wczorajszych opadów szlak do przejścia w niskich butach. Na czerwonym szlaku trochę błota, ale nic mega upierdliwego. Raczej ciepło, lekki wiatr, bez opadów. Trochę słońca, trochę chmur. Po stronie słowackiej cisza i spokój.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-08-17 13:20
Insta@dzasta210394
Podejście od Polany Stańcowej, zejście tę samą drogą. Warunki bardzo dobre, widoczność słaba, parno i wilgotno - obowiązkowo dużo płynów. Na szczycie silny wiatr i chmury - kurtka przeciwwiatrowa potrzebna.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-08-14 23:38
Insta@orhidely
Wędrówkę rozpoczęliśmy szlakiem niebieskim od Przełęczy Krowiarki. Potem skręciliśmy w szlak żółty - Perć Akademików. Polecam każdemu kto chciałby się sprawdzić na łańcuchach i drabinkach. Niewielka ekspozycja, sama mam lęk wysokości i się nie bałam. 🙂 Większym problemem było mokre podłoże - przez weekend dużo padało więc kamienie i drabinka były mokre i śliskie. Na szczycie piękne widoki, trochę wietrznie i mały deszcz. Powrót szlakiem czerwonym do Przełęczy Krowiarki.
Tatry

Przełęcz pod Kopą Bielską

2022-08-12 11:10
Anita Dziekan
Trasa: Tatrzańska Kotlina - Chata Plesnivec - Vel'ke Biele Pleso - Kopské Sedlo -Tatrzańska Kotlina w górę do chaty zielonym, potem z Chaty zejście żółtym. Całą drogę sucho, jedynie w jednym miejscu na zielonym szlaku do jeziora trzeba uważać bo jest ślisko i mokro. Na żółtym szlaku z Chaty w dwóch miejscach woda na ścieżce - nie da się obejść. Cały dzień słonecznie, ale zimny wiatr na postojach szybko wychładza. Wiata z apteczką przy Wielkim Białym Plesie. Umiarkowana ilość turystów. Z Kopskégo Sedla ładnie widać fragment Orlej Perci, Babia Góra dziś słabo widoczna. Parking w Tatrzańskiej Kotlinie 8? za cały dzień, opłaty można dokonać od 8-17.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-08-09 16:10
O świcie i o zmroku
Szlak z Zawoi, do schroniska Markowe Szczawiny, potem Percią Akademików na Babią Górę - skała sucha, kilka osób na szlaku, na samej górze wietrznie, ale widoki bardzo dobre. Więcej osób szło z Przełęczy Krowiarki. Powrót przez Przełęcz Brona szlakiem czerwonym. Lodowa (Zimna) Przełęcz bardzo wietrzna. Ogólnie warunki świetne.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-06-26 17:07
Insta@bbeskid
Perć Akademików - około 10.00 kilkuminutowe kolejki przy klamrach. Od Diablaka do Przełęczy Brona sporo ludzi, ale warunki bardzo dobre - szlak suchy. Potem od Małej Babiej do Przełęczy Klekociny niewielki ruch. Na przełęczy po południu tylko kilka samochodów.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-06-22 22:26
Insta@ines_fischer
Szlakiem czerwonym z Przełęczy Krowiarki na Babią Górę. Warunki bardzo dobre, niewiele osób na szlaku, na szczycie podobnie. Słonecznie, ciepło.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-06-12 21:59
Rafał Szybko
Podejście zielonym z Zawoi, potem żółtym przez Perć. Warunki bardzo dobre, na Perci odrobina błotka, ale sprzęt niewymagany. Ze szczytu chcieliśmy jeszcze zejść zielonym do ruin schroniska, ale tuż powyżej leży płachta śniegu, więc zawróciliśmy, bo szkoda zębów. Potem już klasycznie - powrót czerwonym do schroniska i zielonym do parkingu, warunki już letnie. Jeszcze mogę dodać, że dosłownie tuż nad szczytem latał szybowiec. Trochę wariat.
Beskid Żywiecki

Babia Góra trails

2022-06-11 10:09
Biegam-po-szlakach
Ścieżki rowerowe tzw. single track w Zawoi Mimo opadów deszczu w ostatnich dniach ścieżki bez kałuż, trochę błota. Wspaniale przygotowane. Doskonała alternatywa do wyciągu na Mosorny Groń i pieszych wędrówek. Na ścieżkach mało rowerzystów, można pobyć z przyrodą sam na sam. Ścieżki doskonale oznaczone i przygotowane. Dużo cienia, bo ścieżki położone są w lesie. Większość prowadzi na Mosorny Groń, są zróżnicowane pod względem trudności. Na szczycie wieża widokowa. Zalecany rower z pełną amortyzacją. W Zawoi działa wypożyczalnia, gdzie można znaleźć zarówno zwykle 'górale' jak i e-bike, to alternatywa dla tych, którzy mają kłopot z podjazdem. Jedna ze ścieżek - Tabakowa - prowadzi na szczyt Mędralowa. Ostatni fragment w trakcie zrywki drewna i leżą na nim powalone przez pilarzy drzewa. Parking w Zawoi wyposażony w darmowe toalety, prysznice i darmową myjkę ciśnieniową dla rowerów, jest też punkt gastronomiczny. Oby więcej takich miejsc na mapie Polski.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.