Warunki dla zapytania Babia Góra:Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-05-14 23:51
Insta@fox_travelers
Z parkingu Marki kierujemy się zielonym szlakiem do schroniska Markowe Szczawiny, bez śniegu. Stąd dalej czerwonym szlakiem do Przełęcz Brona i na Babią Górę, miejscami śnieg i woda. Ślisko - nie polecamy butów letnich. Zimny ??wiatr wieje na Babią Górę - konieczne ciepłe ubranie - na nizinach zwodzi.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-05-13 22:13
Biegam-po-szlakach
Przełęcz Krowiarki - Babia Góra - Mała Babia Góra - Markowe Szczawiny - Przełęcz Krowiarki Pierwszy raz na szlaku na Babią Górę. Pierwsze 2.5km wymagające, duże nachylenie, kilka miejsc ze śniegiem, ślisko, jednak wyżej lepiej i łatwiejsze podejście. Od Kępy do szczytu Babiej Góry tylko 3 pola śnieżne i łatwiejsze do pokonania niż te niżej. Poza miejscami ze śniegiem szlak suchy. Powyżej kosówki wietrznie. Na szczycie 5 osób czekających na zbliżający się zachód słońca. Mimo trudnych warunków czas wbiegnięcia 49 min. Widoczność umiarkowana, Tatry ledwo widoczne. Zejście szlakiem czerwonym - tu też miejsca że śniegiem - jakieś 1.5km od szczytu Babiej. Ślisko, zalecane raki. Szlak zielony od Przełęczy Brona do Małej Babiej Góry niemal letni, pusty. W dół do schroniska Markowe Szczawiny dużo miejsc ze śniegiem, ślisko, ciężko obejść, tuż przed schroniskiem szlak zalany wodą, ale wierzchołki tworzących go kamieni ponad wodą. Od schroniska do Przełęczy Krowiarki szeroki szlak bez kamieni w 95% suchy, czasami trochę błota i jedno miejsce ze śniegiem, który można ominąć.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-05-02 23:39
Insta@zuzanna_bocian
O 8:30 na parkingu na Przełęczy Krowiarki dość sporo aut. Trasa czerwonym szlakiem od Przełęczy Krowiarki na początku bardzo śliska, topniejący śnieg trochę przymarzł po nocy. Początkowe partie da się bez raczków, potem warto założyć. Kijki się przydają. Po minięciu Sokolicy zaczął padać nieprzyjemny deszcz, od słowackiej strony słychać było grzmoty. Na wysokości około 1600 m npm wychodzi z powrotem słońce. Pogoda bardzo kapryśna. Partie szczytowe głównie wytopione, miejscami leży śnieg. Na górze dość szalony wiatr. Zejście do Przełęczy Brona pokryte mokrym, lepiącym się śniegiem. Bardzo mocno się ludzie ślizgają, raczki i kijki trochę pomagają, ale niewiele. Zejście od Brony do schroniska bardzo ciężkie, nie da się uniknąć pośliźnięc. Trzeba się szykować na zmoczone ubrania. Potem od schroniska niebieskim szlakiem do Krowiarek już bez problemów. Zaczął padać deszcz na koniec.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-04-30 22:52
Piotr Stasiewicz
Przełęcz Krowiarki - Babia Góra (czerwony) - Przełęcz Brona - schronisko w Markowych Szczawinach - Zawoja Markowa O 9.30 parking na Krowiarkach pełny. Ludzi bardzo dużo. Od przełęczy do Sokolicy bardzo oblodzone, potem śnieg. Kopuła Diablaka bez śniegu. Spokojnie można wejść bez raczków. Na szczycie zaczął delikatnie sypać śnieg, potem wyszło słońce. Tatry słabo widoczne. Zejście na przełęcz w jednym miejscu bardzo wyślizgane, stworzona rynna przez robiących dupozjazd. Od przełęczy Brona do schroniska raczki obowiązkowe, kijki pomocne. Uwaga na dupozjazdowców. Dużo osób zjeżdża. W schronisku dużo osób. Nie pozdrawiam rodziny z psem. Na początku w transporterze, potem skomlący, gdy opiekun zjeżdżał na 4 literach. Od Redakcji: na Babią Górę nie wolno wprowadzać psów od strony polskiej.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-04-23 22:36
Insta@__piotrek_w
Podejście i zejście zielonym szlakiem od Polany Stańcowej. Większość trasy pokryta mokrym, twardym śniegiem. Raczej ciężko wpaść. Da radę bez raczków, kijki pomocne. Szczyt wytopiony. Warunki pogodowe zmienne. Trochę deszczu, wiatr, mgła, około 17 niewielkie przejaśnienia. Później znowu deszcz i znowu przejaśnienia. Temperatura powyżej zera. Ruch niewielki.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-04-09 23:27
Insta@aanneke_a
Wejście na Babią od Krowiarek czerwonym szlakiem (powrót tak samo). Niżej lód lub lód pokryty warstwą śniegu, ponad górną granicą lasu głównie lód, silny wiatr, gęsta mgła (widoczność miejscami na kilka metrów). Raczki i GPS bardzo przydatne.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-03-21 00:19
Insta@emilka_waldman
Przełęcz Krowiarki - Sokolica - Babia Góra (Diablak) - Przełęcz Brona - Markowe Szczawiny - Przełęcz Krowiarki Czerwony szlak na szczyt przedeptany, od Kępy do szczytu bardzo dokuczliwy wiatr. Na zejściu na Przełęcz Brona były miejsca z zawianym śniegiem, lecz były to krótkie odcinki. Od przełęczy do schroniska (szczególnie na początku) przydadzą się kijki, szlak jest stromy i jest rozjeżdżona rynna (od dupozjazdów), obok której wytyczone są schody w śniegu. Niebieski szlak (od schroniska na Krowiarki) miejscami robił się mokry i śliski. Raczki obowiązkowe.
Beskid Żywiecki

Babia Góra, Polica

2022-03-20 08:43
Krzysztof Koenig
W niedzielę, na Przełęczy Krowiarki znów policja wlepiała mandaty stojącym na jezdni pojazdom.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-03-13 10:06
Kazimierz Wyciszczok
Szlak z Krowiarek przetarty, przydatne raczki lub raki, pogoda super, bez wiatru na szczycie!
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-03-12 00:22
Insta@piwinskamagda
Podejście czerwonym szlakiem z Przełęczy Krowiarki. Zejście przez schronisko Markowe Szczawiny, potem niebieskim szlakiem również do Przełęczy Krowiarki. Pogoda idealna. Warunki bardzo dobre. Spory ruch na szlaku 😉 Śnieg na większości trasy dobrze zbity. Raczki lub raki polecane. Poprawiły znacznie wygodę podejścia, a przy niektórych miejscach podczas zejścia wyjątkowo przydatne, gdzie miejscami bym luźniejszy śnieg.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-03-12 00:07
Insta@kata.katarzyna
Trasa: czerwonym szlakiem z Przełęczy Krowiarki. Warunki dobre, miejscami ślisko, szlak wydeptany, dobrze mieć raczki.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-03-05 23:50
Andrzeja Długosz
Mglista i wietrzna. Chociaż bardziej wiało od Sokolicy do Gówniaka. Szlak przetarty, śnieg ubity. Na zejściu, a zwłaszcza z Przełęczy Brona do Markowych Szczawin, lepiej założyć raczki.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.