Warunki dla zapytania Babia Góra:Beskid Żywiecki

Babia Góra

2019-05-25 21:41
Magdalena Czajowska Stefani
Przełęcz Krowiarki - Sokolica - Kępa - Gówniak - Diablak Warunki "żyleta"! Na szlaku trochę wiatrołomów, łatwych do ominięcia. Znikome ilości zalegającego śniegu, błota też jak na lekarstwo. Pogoda idealna - nie za gorąco, ale krem z filtrem się przyda 😉
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2019-05-25 14:47
Karolina Kaminska
Krowiarki - Markowe Szczawiny - Babia Szlakiem czerwonym z Markowych Szawin szlak w dolnej części mokry z partiami zaśnieżonymi - całość do przejścia bez problemu. Na grani miejsca nie zaśnieżone, suche, bez błota.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2019-05-25 10:13
Jerzy Umel
Markowa-Markowe Szczawiny-Babia Góra i powrót. Jeszcze kijki warto mieć. Płaty śniegu na dojściu do Brony i w kilku miejscach przy podejściu na Diablaka.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2019-05-19 12:34
Gosia Siwinska
Do schroniska wiosna, do Brony płaty śniegu - kijki ułatwiają życie, od Przełęczy kilka trudniejszych fragmentów w śniegu. Trochę pośniegowego błota. Pogoda piękna, choć na mapach miały być burze. Wejście po 13.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2019-05-14 06:59
Piotrek Bartuś Piskorski
Opad śniegu ok 30cm, miejscami jest więcej, na grani zaspy i lód, szlak Krowiarki -Diablak - Brona -Markowe został przetarty, być może ślad jeszcze widoczny. Obecnie w Zawoi ulewa, warunki trudne i zmienne.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2019-05-13 08:01
Stefan Batory
Trasa: Przełęcz Krowiarki, czerwony szlak - Sokolica - Gówniak. 5 rano, warunki na dole średnie. Mnóstwo powalonych drzew, zalegający miejscami śnieg. Wyżej, w trosce o swoje uzębienie i kości (chowając ego w kieszeń) w okolicy Gówniaka zawróciliśmy (około 6:30). Widoczność była bardzo słaba, a przede wszystkim szlak był pokryty cieniutką i niebezpieczną warstwą lodu. Powyżej Kępy było coraz bardziej ślisko. Nie mieliśmy raczków, tylko kijki i dobre buty. Wiatr umiarkowany, ale zdarzały się mocniejsze porywy. Powyżej lasu padał marznący deszcz. Temperatura poniżej zera. Na szlaku spotkaliśmy tylko dwie osoby, a na parkingu ratownika GOPRu. Jak wyjechaliśmy w okolice Żywca, pogoda wyraźnie się poprawiła.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2019-05-11 08:10
Ala Pa
Sobotnia Babia Góra była bardzo łaskawa 🙂 , kto był , ten wie ... , wiatru praktycznie wcale , na trasie z Przełęczy Krowiarki owszem dużo połamanych drzew ( trochę to dziwne , skoro sezon letni rozpoczęty - kasa biletowa już działa) , wyżej od "Kępy" jeszcze śnieg , ale przy "Diablaku" sama "słodycz" , nawet słoneczko nas przywitało 🙂
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2019-05-01 22:12
Małgorzata Janczak
Trasa z Przełęczy Krowiarki. Na dole sucho. Im wyżej, tym więcej śniegu i błota. Przeplatanka suchych i mokrych fragmentów na szlaku. Tłoczno, a temperatura + wydeptany śnieg nie są zbyt fajne do wchodzenia, a bardziej - zejścia. Przydadzą się kijki. W lesie sporo połamanych drzew, które trzeba omijać. Na samej górze wietrznie, przejrzystość średnia, ale jak na kapryśną Babią - dobra.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2019-05-01 16:48
Insta@to__omasz
W lesie błoto, śnieg z błotem, śnieg i przeszkody w postaci powalonych drzew. Powyżej linii lasu suchy szlak poza chyba 3 plackami śniegu. Raki niepotrzebne. Buty trekkingowe koniecznie (już byli ludzie w adidasach)
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2019-05-01 15:21
Insta@zaneta_michalska
Podejście od Krowiarek, czerwony szlak. Na początku dużo drzew na szlaku, liczne przejaśnienia i ciepło, gdzieniegdzie zbity śnieg, na szczycie mocno wiało, piękne widoki, niestety bez widoku na Tatry, przy zejściu raki przydatne lecz nie obowiązkowe.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2019-04-28 17:12
Kamil Pyzik
Do schroniska Markowe Szczawiny lekki opad deszczu, powyżej schroniska śnieg na czerwonym szlaku i mała wspinaczka, trudniej zejść stamtąd. Niektórzy zjeżdżali. Od 1520m szlak bez śniegu, ale silny wiatr, im wyżej tym wietrzniej i trudniej. Widoczność kilka metrów.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2019-04-27 20:07
Adrian Piwowar
Zawoja Markowa - Diablak - Zawoja Markowa. Na szlaku śnieg zalega jeszcze od schroniska do wysokości ok. 1500 m. Reszta szlaku odsłonięta, miejscami mokro, ale nie przesadnie ślisko. Wszystko do przejścia bez rakówraczków. Bez opadu, ale mgła miejscami ograniczała widoczność do kilku metrów. Wyjątkowo bezwietrznie.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij