Warunki dla zapytania Barania Góra:Beskid Śląski

Barania Góra

2022-05-06 23:00
Ta Aga
Główny Szlak Beskidzki, szlak czerwony. Węgierska Górka - Barania Góra. Mokro, błoto, wartki nurt na szlaku. Śnieg mokry, ale położony miejscami. Przydatne stuptuty.
Beskid Śląski

Barania Góra

2022-04-23 09:02
Mateusz Szafrański
Barania Góra, Magurka Wiślańska i Radziechowska Start z Wisły Głębce, zielonym na Kubalonkę, dalej czerwonym GSB przez Baranią do Węgierskiej Górki. Początek suchutki, między Szarculą i Stecówką sporo błota, bardzo trudno do obejścia, trzeba się liczyć z mokrymi butami. Zdecydowanie przydatne kije, raz do wybadania terenu, a dwa do utrzymania równowagi na różnych gałęziach leżących na rozległym bagnie. Do schroniska Przysłop większość sucho, miejscami trochę śniegu, ale nic strasznego. Od schroniska prawie do samego szczytu płynie rzeka szlakiem, raczej płytko, w najgorszych miejscach da się obejść. Na szczycie całkiem ok, trochę śniegu ale znowu bez problemów. Te zaczynają się dopiero na zejściu północnym stokiem, sporo śliskiego śniegu i trzeba zrobić mało przyjemny i dość długi trawers, kije znowu bardzo przydatne. Dalej przez Magurki trochę błota, trochę śniegu, większość mokro, trochę sucho, trzeba patrzeć pod nogi. Od Magurki Radziechowskiej do Hali płynie jeszcze większa rzeka szlakiem, ewentualnie jest śnieg pod którym płynie rzeka, przejście suchą stopą praktycznie niemożliwe, polecam wziąć sobie jakieś skarpetkibuty na zmianę. Od Hali jeszcze czasem trochę błota i śniegu, ale większość już sucha aż do samej Węgierskiej Górki.
Beskid Śląski

Barania Góra

2022-02-24 21:45
Insta@szwendacz_galicyjski
Kotarz, Malinowska Skała, Barania Góra Trasa: Szczyrk - Przełęcz Karkoszczonka (żółty) - Malinowska Skała (czerwony) - Przysłop pod Baranią Górą (zielony). Szlaki przedeptane, momentami wyślizgane przez jabłuszka (rejon od Przełęczy Salmopolskiej do Malina), miejscami częściowo zawiane. Raczki mogą się przydać, chociaż ja nie używałem. Bliżej Baraniej Góry warto założyć stuptuty. W przypadku Baraniej Góry trzeba zwrócić uwagę na podejście stromym zboczem szlakiem zielonym czerwonym (GSB) - jest dużo nawianego śniegu na stromym zboczu, a pod spodem twardszy śnieg przez co jest duże ryzyko, że świeższy śnieg wyjedzie. Przejście tym odcinkiem to była długa walka wymagająca spokoju i koncentracji. Zresztą podobno w tym rejonie zeszła dziś mała lawina. W ciągu dnia słonecznie i ciepło, z mocnymi porywami wiatru. Nie należy oczekiwać by jutro pod butem było lepiej.
Beskid Śląski

Barania Góra

2022-02-16 09:03
Insta@natimorawiec
Wejście na Baranią szlakiem niebieskim z Wisły Czarne, zejście szlakiem czerwonym i później czarnym. Warunki dobre, słoneczna pogoda, ale też trochę wiatru, a na samym szczycie wiatr bardzo mocny. Szlaki przetarte, ale raczki były przydatne, po bokach ścieżki można było wpaść w śnieg po kolana. Na początku niebieskiego szlaku trasa była mocno oblodzona. Turystów na trasie niewielu, ale kilku spotkałyśmy.
Beskid Śląski

Barania Góra

2022-01-08 16:06
Artur i Justyna
Szlak czerwony z Węgierskiej Górki na Baranią Górę, przez Halę Radziechowską i Magurkę Wiślańską. Powrót czerwonym w stronę Wierchu Wisełka, zejście do Kamesznicy, szlakiem czarnym. Od rana, w czasie wejścia od Węgierskiej Górki, warunki doskonałe, słońce, widoczność cały dzień znakomita, później pochmurnie, ale bez śniegu. Na szlakach w wyższych partiach dużo lodu, który trudno obejść, raczki niezbędne, przydatne kijki. Na odsłoniętych fraentach szlaku silny wiatr, na szczytach dużo śniegu, poza wydeptanym szlakiem głębokie zaspy. Podejście pod szczyt Baraniej Góry od Przełęczy Nad Roztocznym bardzo wąsko i niebezpiecznie, szlak zasypany, dużo sypkiego i głębokiego śniegu, nie da się wyminąć. Na szlaku niewiele osób, miejscami pustki. Na zejściu między Skałką a Palenicą szlaki kompletnie oblodzone, bez raczków nie da się zejść. W dole śniegu mniej, ale ślisko. Fot. Artur i Justyna
Beskid Śląski

Barania Góra

2021-12-27 23:07
Insta@gorski_wloczykij
Szlak z Kubalonki na Baranią Górę. Śniegu sporo, szlak przetarty. Raczki zbędne, lodu jeszcze nie ma, pewnie za 2-3 dni raczki będą potrzebne.
Beskid Śląski

Malinowska Skała, Barania Góra

2021-08-24 22:45
Magdalena Miketta
Czerwonym szlakiem z Przełęczy Salmopolskiej. Od Przełęczy pod Malinowem szlakiem płynie strumyk. Na szlaku aż do Baraniej Góry gdzieniegdzie duże kałuże, których nie da się ominąć nie wdeptując w nie. Pięknie kwitną wrzosy, ale nie ma ich za dużo. Na szczycie pusto. W drodze powrotnej posprzątałam szlak. Niby nie było widać dużo śmieci, a uzbierał się worek około 3kg.
Beskid Śląski

Barania Góra

2021-08-20 23:23
Monika Gołoś
Wejście niebieskim, zejście czerwonym i czarnym szlakiem. Warunki idealne, pogoda cudna na góry. Na szlaku niebieskim sporo potoków i śliskich kamieni, bez trudności. Największym utrudnieniem był tłum ludzi na całej trasie. Parking w Wiśle Czarne o 10:00 pełen.
Beskid Śląski

Barania Góra

2021-06-25 15:38
Anita Dziekan
Trasa: Wisła Fojtula -Barania Góra -Schr. na Przysłopie pod Baranią Górą - Wisła Czarne, początkowo 3,5km asfaltem Doliną Białej Wisełki, od Kasad Rodła już leśną ścieżką do góry. Droga na przemian błotnista, sucha i mokra ziemia. W trzech miejscach przekracza się potok. Na szczycie Baraniej Góry brak wiatru, widoków również. Zejście do schroniska na Przysłopie pod Baranią ścieżką wyłożoną drewnianymi balami - mokra, miejscami śliska i ze stojącą wodą - a także po kamieniach. Zejście do Wisły Czarne mokre - ale bez błota i kałuży. Ostatnie 5,5 km to wędrówka wzdłuż Czarnej Wisełki po asfalcie.
Beskid Śląski

Barania Góra

2021-06-20 21:05
Insta@tomaszpodgorke
Wisła Czarne - Barania Góra - Magurka Wiślańska - Gawlas - powrót żółtym szlakiem do Wisły Czarne Sucho i pięknie! Wiosna zachlapała zieloną farbą wszystko dookoła... Soczysta zieleń i bujna roślinność wszędzie! Gorąco, parno, meeeega duszna atmosfera jak na pierwszym obiedzie u teściów... Uwaga na żmije! Bo chodzą jak święte krowy... Dzisiaj na szlaku dwie by mnie potrąciły... Nie patrzą na turystę, wymuszają pierwszeństwo i wchodzą nagle na szlak i trzeba stawać, bo wiadomo, żmija ma pierwszeństwo... Patrzeć pod nogi!
Beskid Śląski

Barania Góra

2021-06-04 21:13
Wiola Żarek
Trasa: Wisła (parking Fojtula)- Barania Góra- schronisko Przysłop pod Baranią- Wisła Trasa bezproblemowa: generalnie na szlaku sucho, sporadycznie niewielkie błoto. Dużo ludzi. Wieża widokowa otwarta.
Beskid Śląski

Barania Góra, Skrzyczne

2021-05-26 10:13
Insta@lauraxsadowska
Trasa: Lipowa Ostre - Magurka Radziechowska - Hala Radziechowska - Barania Góra - Schronisko PTTK na Przysłopie - Barania Góra - Malinowska Skała - Skrzyczne - Lipowa Ostre. Piękna pogoda, panorama na każdą stronę. W niewielu miejscach błoto.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.