Warunki dla zapytania Baranie:Beskid Śląski

Magurka Radziechowska

2022-03-22 00:58
Insta@maddlenh
Podejście zielonym szlakiem z Ostrego Kościół, przez Muronkę. Następnie czerwonym szlakiem w kierunku Baraniej Góry. W drodze powrotnej odbicie na Halę Radziechowską, gdzie szlak nie był przetarty. Warunki idealne, ale bez raczków momentami byłoby ciężko, zwlaszcza w pierwszym podejściu, gdzie śnieg mocno namoknąl. Słoneczna pogoda i zero wiatru, jak nigdy tam 🙂
Beskid Śląski

Barania Góra

2022-02-24 21:45
Insta@szwendacz_galicyjski
Kotarz, Malinowska Skała, Barania Góra Trasa: Szczyrk - Przełęcz Karkoszczonka (żółty) - Malinowska Skała (czerwony) - Przysłop pod Baranią Górą (zielony). Szlaki przedeptane, momentami wyślizgane przez jabłuszka (rejon od Przełęczy Salmopolskiej do Malina), miejscami częściowo zawiane. Raczki mogą się przydać, chociaż ja nie używałem. Bliżej Baraniej Góry warto założyć stuptuty. W przypadku Baraniej Góry trzeba zwrócić uwagę na podejście stromym zboczem szlakiem zielonym czerwonym (GSB) - jest dużo nawianego śniegu na stromym zboczu, a pod spodem twardszy śnieg przez co jest duże ryzyko, że świeższy śnieg wyjedzie. Przejście tym odcinkiem to była długa walka wymagająca spokoju i koncentracji. Zresztą podobno w tym rejonie zeszła dziś mała lawina. W ciągu dnia słonecznie i ciepło, z mocnymi porywami wiatru. Nie należy oczekiwać by jutro pod butem było lepiej.
Beskid Śląski

Barania Góra

2022-01-08 16:06
Artur i Justyna
Szlak czerwony z Węgierskiej Górki na Baranią Górę, przez Halę Radziechowską i Magurkę Wiślańską. Powrót czerwonym w stronę Wierchu Wisełka, zejście do Kamesznicy, szlakiem czarnym. Od rana, w czasie wejścia od Węgierskiej Górki, warunki doskonałe, słońce, widoczność cały dzień znakomita, później pochmurnie, ale bez śniegu. Na szlakach w wyższych partiach dużo lodu, który trudno obejść, raczki niezbędne, przydatne kijki. Na odsłoniętych fraentach szlaku silny wiatr, na szczytach dużo śniegu, poza wydeptanym szlakiem głębokie zaspy. Podejście pod szczyt Baraniej Góry od Przełęczy Nad Roztocznym bardzo wąsko i niebezpiecznie, szlak zasypany, dużo sypkiego i głębokiego śniegu, nie da się wyminąć. Na szlaku niewiele osób, miejscami pustki. Na zejściu między Skałką a Palenicą szlaki kompletnie oblodzone, bez raczków nie da się zejść. W dole śniegu mniej, ale ślisko. Fot. Artur i Justyna
Beskid Niski

Baranie

2021-12-28 01:33
Krzysztof Cieniawski
Barwinek = Przełęcz Szarbowska: szlak przetarty tylko tam, gdzie pokrywa się z drogą leśną. Zrobiłem pojedynczy ślad piechura. Śnieg początkowo do kostek, wyżej do połowy uda. Miejscami zaspy do kolan. Punktowo błoto i kałuże schowane pod śniegiem. Przełęcz Szarbowska = Baranie: szlak przetarty, ścieżka wydeptana. Brak lodu. Wieża widokowa na szczycie przewrócona, schron dostępny. Przełęcz Szarbowska = Olchowiec: szlak przetarty, punktowo lód, ale chropowaty, można bezpiecznie przejść. Od granicy lasu przetarta droga, ślad samochodu. Olchowiec = Tylawa: szlak w 23 przetarty, ślad samochodu. Środkowa 13 pojedynczy ślad piechura. Po drodze 4 brody. Jeden nie był zamarznięty, ale było obejście. Lód utrzymał 100 kg. Dodatkowo punktowo kałuże i błoto pod śniegiem.
Tatry

Baraniec

2021-09-02 22:31
Insta@chodz_sie_powloczymy
Baraniec i fragment grani Rohaczy Ziarska Dolina - Baraniec - Rohacz Płaczliwy - Smutna Przełęcz - Ziarska Dolina Warunki dobre. Na górze trochę chłodno, przydają się kurtki. Podejścia bez błota, u góry sucho, jedynie na zejściu ze Smutnej Przełęczy do Ziarskiej Doliny przez pewien czas szlakiem płynął strumyk. Kiedy wiatr przegonił chmury były wspaniałe widoki.
Beskid Śląski

Malinowska Skała, Barania Góra

2021-08-24 22:45
Magdalena Miketta
Czerwonym szlakiem z Przełęczy Salmopolskiej. Od Przełęczy pod Malinowem szlakiem płynie strumyk. Na szlaku aż do Baraniej Góry gdzieniegdzie duże kałuże, których nie da się ominąć nie wdeptując w nie. Pięknie kwitną wrzosy, ale nie ma ich za dużo. Na szczycie pusto. W drodze powrotnej posprzątałam szlak. Niby nie było widać dużo śmieci, a uzbierał się worek około 3kg.
Beskid Śląski

Barania Góra

2021-06-25 15:38
Anita Dziekan
Trasa: Wisła Fojtula -Barania Góra -Schr. na Przysłopie pod Baranią Górą - Wisła Czarne, początkowo 3,5km asfaltem Doliną Białej Wisełki, od Kasad Rodła już leśną ścieżką do góry. Droga na przemian błotnista, sucha i mokra ziemia. W trzech miejscach przekracza się potok. Na szczycie Baraniej Góry brak wiatru, widoków również. Zejście do schroniska na Przysłopie pod Baranią ścieżką wyłożoną drewnianymi balami - mokra, miejscami śliska i ze stojącą wodą - a także po kamieniach. Zejście do Wisły Czarne mokre - ale bez błota i kałuży. Ostatnie 5,5 km to wędrówka wzdłuż Czarnej Wisełki po asfalcie.
Beskid Śląski

Barania Góra

2021-04-30 19:44
Sara Kryjak
Szlakiem niebieskim z Wisły, powrót przez Magurkę Wiślańską i szlak żółty. Warunki typowo wiosenne, na zmianę woda i potok na szlaku, błoto, resztki miękkiego śniegu i sucha ziemia. Całą trasę można zrobić bez raczków, my mieliśmy kijki. Sam szczyt suchy, bez śniegu. Przy zejściu z Baraniej szlakiem zielono-czerwonym jest jedno strome miejsce z zalegającym miękkim śniegiem gdzie rekordziści (w tym ja) wpadali po pas 😀 Pogoda sprawiła miłą niespodziankę, rano pokropiło i postraszyło, ale od 9.30 pełne rozpogodzenie i dość mocne słońce.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.