Warunki dla zapytania Baraniec:Tatry

Baraniec

2020-10-10 23:42
Szymon Mazur
Jakubowiany - Goły Wierch - Baraniec - Wąska Dolina - Jakubowiany. Szlaki mokre, ale nie zalane, do przejścia. Do południa deszcz, później już bez opadów, ale i bez widoków. Na Barańcu bez śniegu, wiatr na grani niewielki. Turystów brak, były nawet pajęczyny w kilku miejscach na szlaku. Kładka nad potokiem na magistrali w Dolinie Tarnowieckiej wygląda jakby się miała za chwilę rozwalić.
Tatry

Rohacz Płaczliwy, Baraniec

2020-08-15 11:49
Szymon Mazur
Żarska chata - Smutna Przełęcz - Rohacz Płaczliwy - Żarska Przełęcz - Baraniec - Dolina Żarska - Żarska chata. Wszędzie sucho, tylko zejście z Rohacza po ruchomych kamieniach, poza tym szlaki w dobrym stanie. Garstka turystów, pogoda za milion dolarów, widoki też.
Tatry

Baraniec

2020-08-15 08:48
Joanna Waryszak
Trasa: Dolina Żarska parking - Goły Wierch - Baraniec - Przełęcz Żarska - Dolina Żarska - Chata Żarska - parking Ludzi na szlaku sporadycznie. Więcej turystów dopiero w godzinach popołudniowych w okolicach schroniska. Raczej pochmurnie, dopiero po południu się przetarło. Szlak żółty w stronę Gołego Wierchu prowadzi przez las, jest tam tryliard ścieżek i mało oznaczeń szlaku, bardzo łatwo się zgubić, co nam się przydarzyło. Problematyczne są też pierwsze metry zejścia z Barańca, które prowadzą popękanymi płytami, trzeba uważać, żeby nie wyjechać. Poza tym bez utrudnień.
Tatry

Baraniec i Rohacz Płaczliwy

2020-07-05 20:10
Get me out
Na szlakach o dziwo sucho, więc nie ma konieczności brania wysokich butów. Dosyć tłumnie jak na niedzielę i Tatry Słowackie.
Tatry

Baraniec

2020-06-30 07:05
Bartosz Szczepanik
Zielonym szlakiem z kempingu Raczkowa. Powrót tak samo. Szlak wąski i mało uczęszczany, zarasta trawą, która z rana jest cała mokra. Trzeba mieć nieprzemakalne buty i spodnie, ale ogólnie bez błota. W kilku miejscach łatwo zboczyć ze szlaku, jest słabo oznakowany. Powyżej granicy lasu sucho ale kosodrzewina też porasta szlak i trzeba się trochę schylać w kilku miejscach. Na grani przyjemnie chłodno i lekki wiatr. Przez cały dzień spotkana tylko 1 osoba na szlaku do szczytu, na szczycie kilka osób. Dojazd do parkingu wzdłuż zielonego szlaku w fatalnym stanie, jak Chochołowska przed remontem. Trzeba jechać slalomem. Fajna trasa dla kogoś, kto chcę odpocząć od tłumów w Polskich Tatrach lub Słowackich Tatrach Wysokich.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.