Warunki dla zapytania Beskid Śląski:Beskid Śląski

Skrzyczne

2021-11-24 01:05
Insta@na_wlasciwym_szlaku
Ze Szczyrku wejście zielonym szlakiem, zejście szlakiem niebieskim. Szlak blisko miasta błotnisty, wyżej 34 cm śniegu. Miejscami ślisko.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2021-11-11 23:27
Insta@travel_books_bike_girl
Podejście niebieskim szlakiem ze Szczyrku, zejście zielonym do Szczyrku. Wejście na szczyt 2.45h, zejście 1.5h. Na początku wędrówki mgła, później piękna pogoda, pełne słońce i bezchmurne niebo.
Beskid Śląski

Kotarz

2021-11-06 22:58
Insta@szukam_slonca
Z Brennej zielonym szlakiem na Stary Groń, kilka osób na wieży widokowej. Dalej czarnym na Grabową, następnie czerwonym na Kotarz - na szczycie sporo osób. Bezwietrzny, słoneczny dzień. Szlak praktycznie cały suchy. Powrót tą samą trasą.
Beskid Śląski

Klimczok

2021-10-31 19:54
Insta@czasemwgory_czasemnie
Trasa z Brennej zielonym szlakiem do Schroniska PTTK na Błatniej, następnie żółtym przez Szczyt Błatniej, Trzy Kopce pod Klimczokiem i Klimczok. Z Siodła pod Klimczokiem czerwonym na Przełęcz Karkoszczonka i żółtym do Brennej. Rewelacyjna trasa, na kilku odcinkach prawie pusto. Sucho, ciepło, widoczność doskonała. Uważajcie tylko na fragmentach przysypanych liśćmi, bo pod nimi kryją się niespodzianki.
Beskid Śląski

Skrzyczne i Malinowska Skała

2021-10-24 00:21
Insta@tomaszpodgorke
Klasyka gatunku... Warunki świetne! Miejscami wilgotnie i troszkę błota w zacienionych miejscach, ale poza tym sucho i przyjemnie. Ludzi o dziwo wcale nie aż tak dużo... Piękne słońce i rześka temperatura... Pełna paleta barw i kolorów!
Beskid Śląski

Klimczok

2021-10-21 23:00
Insta@czarny_motylek
Podejście od Wapienicy (zapory) przez Błatnią i Trzy Kopce, zejście przez Szyndzielnię. Pogoda perfekcyjna, choć dowiewało trochę. Szlak suchy, kamienie suche, mnóstwo liści, na stromszych zejściach trzeba ostrożniej schodzić. Widoki bajka, super widoczność w każdą stronę. Ilość turystów umiarkowana.
Beskid Śląski

Malinowska Skała

2021-10-19 10:57
Krzysztof Krawczyk
Pogoda super, widoczność na 5, super widoki do samego Skrzycznego
Beskid Śląski

Skrzyczne

2021-10-13 23:24
Insta@gora_kinga
Wejście zielonym szlakiem ze Szczyrku, zejście szlakiem niebieskim do dolnej stacji kolejki. Warunki dobre, na szlaku troche mokro (po deszczu dzień wcześniej), przy szczycie śnieg i aura zimowa. Czapki, szaliki i rękawiczki obowiązkowe. Widoczność na szczycie bardzo dobra - widać Babią Górę, Pilsko i Tatry.
Beskid Śląski

Wielka Czantoria

2021-09-25 15:27
Anita Dziekan
Trasa: Wisła Jawornik - Szosów - Wielka Czantoria, powrót tą samą trasą. Z dolnej stacji wyciągu niebieskim szlakiem na Szosów w lesie, gdy skończą się betonowe płyty, błoto i ślisko, grzbiet pomiędzy Szosowem a Czantorią suchy, jedna czy dwie kałuże nieistotne dla przejścia trasy. Rano chłodno, ok. południa wypogodziło się i zrobiło się bardzo przyjemnie. Turystów trochę było, szczególnie pod schroniskiem na Szosowie, gdzie trwał 3. Beskidzki Festiwal Podróżników, na Czantorii każdy bez problemu znalazł miejsce do odpoczynku. Wieża widokowa płatna 7zl normalny, 3,50zl ulgowy - dla widoków warto na nią wejść. Toaleta w budynku wieży również płatna - 3zl.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2021-09-20 09:48
Łukasz Gołębiewski
Dziś na szlaku ok, natomiast na szczycie dookoła kompletnie nie było nic widać ze względu na mgłę.
Beskid Śląski

Skrzyczne, Malinowska Skała

2021-09-07 17:30
Insta@orhidely
Rozpoczęliśmy wędrówkę od Buczkowic szlakiem czerwonym. Następnie dotarliśmy do Becyrka, gdzie podążaliśmy już w stronę Skrzycznego. Po odpoczynku w schronisku udaliśmy się szlakiem zielonym na Malinowską Skałę, po czym zawróciliśmy i do Szczyrku, wracaliśmy szlakiem żółtym wzdłuż wyciągu oraz tras rowerowych. Widoczność na trasie oraz szczytach bardzo dobra, pogoda cudowna, ciepło. Na Skrzycznem dość sporo ludzi, na trasie - niewiele.
Beskid Śląski

Malinowska Skała, Barania Góra

2021-08-24 22:45
Magdalena Miketta
Czerwonym szlakiem z Przełęczy Salmopolskiej. Od Przełęczy pod Malinowem szlakiem płynie strumyk. Na szlaku aż do Baraniej Góry gdzieniegdzie duże kałuże, których nie da się ominąć nie wdeptując w nie. Pięknie kwitną wrzosy, ale nie ma ich za dużo. Na szczycie pusto. W drodze powrotnej posprzątałam szlak. Niby nie było widać dużo śmieci, a uzbierał się worek około 3kg.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.