Warunki dla zapytania Beskid Śląski:Beskid Śląski

Malinowska Skała

2022-05-11 22:06
Insta@turysta.wedrowiec
Początek trasy niebieskim szlakiem ze Szczyrku Solisko. Droga sucha, w paru miejscach trochę błota, brak śniegu.
Beskid Śląski

Ochodzita

2022-05-09 23:17
Insta@wloczykijzbeskidow
Zachód słońca. Krótkie podejście na szczyt, obecnie sucho bez błota. Ścieżka przyjemna. Na górze lekki wiatr obniżający komfort termiczny.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2022-05-09 14:27
Insta@turysta.wedrowiec
Niebieski szlak na Skrzyczne początek drogi z wyciągu górnego, droga sucha, końcowy odcinek drogi ośnieżony, twardy śnieg.
Beskid Śląski

Barania Góra

2022-05-06 23:00
Ta Aga
Główny Szlak Beskidzki, szlak czerwony. Węgierska Górka - Barania Góra. Mokro, błoto, wartki nurt na szlaku. Śnieg mokry, ale położony miejscami. Przydatne stuptuty.
Beskid Śląski

Soszów Wielki

2022-05-02 00:07
Insta@ewelin_e
Wyjście z Wisły szlakiem niebieskiem Przełęcz Beskidek Soszów Wielki Wielki Stożek zejście czerwonym szlakiem na Przełęcz Kubalonka W większości szlak suchy, dopiero na zejściu czerwonym sporo błota, zapewne w wyniku rozjeżdżenia przez traktory. Początkowo słonecznie, od Cieślara więcej chmur i przelotny deszcz. Ludzi na szlaku mało, tak samo w schronisku Soszów, można było rozkoszować się ciszą. W schronisku na Stożku większy tłum.
Beskid Śląski

Klimczok

2022-04-30 23:38
Insta@patriszia.oran
Szlak niebieski zaczynający się w Szczyrku obok Sanktuarium, wspina się cały czas pod górę, przebiegając na początku przez Wiatrówkę i osiedle Podmagurą. Warunki bardzo dobre, szlak suchy.
Beskid Śląski

Czantoria, Stożek

2022-04-23 11:58
Insta@wyjdzze_z_dzieckiem
Szlakiem czerwonym od Schroniska na Soszowie w kierunku Czantorii następnie powrót i Stożek Wielki. Piękna pogoda, szlak czerwony suchy na całej długości, umiarkowana ilość ludzi na szlaku.
Beskid Śląski

Barania Góra

2022-04-23 09:02
Mateusz Szafrański
Barania Góra, Magurka Wiślańska i Radziechowska Start z Wisły Głębce, zielonym na Kubalonkę, dalej czerwonym GSB przez Baranią do Węgierskiej Górki. Początek suchutki, między Szarculą i Stecówką sporo błota, bardzo trudno do obejścia, trzeba się liczyć z mokrymi butami. Zdecydowanie przydatne kije, raz do wybadania terenu, a dwa do utrzymania równowagi na różnych gałęziach leżących na rozległym bagnie. Do schroniska Przysłop większość sucho, miejscami trochę śniegu, ale nic strasznego. Od schroniska prawie do samego szczytu płynie rzeka szlakiem, raczej płytko, w najgorszych miejscach da się obejść. Na szczycie całkiem ok, trochę śniegu ale znowu bez problemów. Te zaczynają się dopiero na zejściu północnym stokiem, sporo śliskiego śniegu i trzeba zrobić mało przyjemny i dość długi trawers, kije znowu bardzo przydatne. Dalej przez Magurki trochę błota, trochę śniegu, większość mokro, trochę sucho, trzeba patrzeć pod nogi. Od Magurki Radziechowskiej do Hali płynie jeszcze większa rzeka szlakiem, ewentualnie jest śnieg pod którym płynie rzeka, przejście suchą stopą praktycznie niemożliwe, polecam wziąć sobie jakieś skarpetkibuty na zmianę. Od Hali jeszcze czasem trochę błota i śniegu, ale większość już sucha aż do samej Węgierskiej Górki.
Beskid Śląski

Szyndzielnia, Klimczok

2022-04-12 16:23
Magdalena Miketta
Start w Bystrej, zielonym szlakiem. Dużo błota w lesie, w nasłonecznionych miejscach sucho i pojawiają się pierwsze wiosenne kwiatki. Powyżej Przełęczy Kołowrót zaczyna się śnieg. Trasa od Szyndzielni na Klimczok w twardym śniegu, miejscami wystają kamienie. Klimczok w śniegu, tron nadal stoi, pieczątki na zboczu nie ma, tylko w schronisku. Powrót przez Magurę. Lanckorona sucha.
Beskid Śląski

Wielka Czantoria

2022-04-09 23:30
Insta@bbeskid
Trasa czerwonym szlakiem z Soszowa na Czantorię. Niewielka warstwa świeżego śniegu tylko przed szczytem Czantorii, brak oblodzoneń.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2022-04-03 22:33
Insta@cypriankoczur
Piękna pogoda, lekki wiatr, chmury, które co jakiś czas delikatnie przysłaniają szczyt. Trasa od Gondoli przez Kopę Zbójnicką na Skrzyczne, dobrze nadająca się na skitury. Praktycznie w całości bez przetarć. Zjazd bez problemów pod dolną stację kolejki.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2022-04-01 23:31
Insta@guma_kulka
Śnieg sypki i suchy. Około 15cm. Idealny pod biegówki, ale nadaje się również pod skitury. Na stokach trochę muld, ale nie ma tragedii. Za to mgła i widoczność na około 7m.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.