Warunki dla zapytania Beskid Żywiecki:Beskid Żywiecki

Romanka, Rysianka

2022-09-25 19:27
Sara Kryjak
Pętla z Sopotni Wielkiej szlakiem czarnym, niebieskim i żółtym, powrót niebieskim. Warunki do wędrówek dobre. Oczywiście jest sporo błota i mokrych kamieni, ale ponad lasem sucho. Szlak niebieski na Romankę od Kotarnicy to kolejne miejsce zniszczone przez ciężkie maszyny do zrywki drewna. Jeśli komuś niemiła kąpiel błotna, to obejście tylko lasem, na szczęście możliwe bez większych wygibasów. Niebieski szlak z Rysianki do Sopotni jest bardzo mokry, przecinamy wiele potoków leśnych, ale bez większych problemów. Pogoda dzisiaj nie rozpieszczała, ale nie padało. W schronisku na Rysiance zaskakująco mało ludzi.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Beskid Żywiecki

Krawców Wierch, Rysianka

2022-09-24 23:10
Insta@ewelin_e
Krawców Wierch, Trzy Kopce, Rysianka, Lipowska Start niebieskim szlakiem ze Złatnej na Krawców Wierch, następnie wzdłuż granicy na Trzy Kopce, odbicie na czerwony na Rysiankę, podejście na Lipowską skąd zejście niebieskim do punktu startu. W Beskidach raczej plucha niż złota polska jesień. Początkowo lekki deszcz, który szybko przeminął. Przez całą trasę pochmurno, ale już bez deszczu. Ludzi mało, jedynie w schroniskach większe tłumy. Mokro, błotniście i ślisko. Szlaki porozjeżdżane, wycinka drzew na potęgę. W najlepszym stanie szlak niebieski z Lipowskiej do Złatnej. Warto zabrać kijki i stuptuty. Ps. Ludzie idący od Pilska mówili, że tam też jedno błoto.
Beskid Żywiecki

Krawców Wierch

2022-09-24 00:17
Insta@kaarolllaaa
Szlak żółty z Glinki. Im wyżej tym więcej blota i wody, konieczne kije, do południa pochmurno, po południu całkiem słonecznie. W Bacówce pyszna zupa z soczewicy. Po drodze dużo kani. Pięknie widać ośnieżone Tatry.
Beskid Żywiecki

Hala Boracza

2022-09-23 19:55
Wojciech Płocki
Schronisko PTTK Chata Baców ? Hala Miziowa ? Hala Redykalna ? Schronisko PTTK na Hali Boraczej. Do Hali Miziowej (żółtym) względnie sucho (uwaga na drwali, rżną na potęgę), od Hali Miziowej do Hali Rysianki miejscami walka o przetrwanie i nie chodzi czy tylko, ale jak bardzo zintegrujemy się z błotem. Od Rysianki do Hali Boraczej błoto czy woda do obejścia. Ludzi na szlakach, choć jeszcze nie tłumy, to całkiem sporo ? pierwszy dzień bez opadów i rozpoczynający się weekend wiele tłumaczą.
Beskid Żywiecki

Chata Baców

2022-09-22 09:51
Wojciech Płocki
Schronisko PTTK Markowe Szczawiny ? Beskid Krzyżowski? Schronisko PTTK Chata Baców. Bardzo dużo miejsc z błotem i wodą. Większość można obejść, ale czasem trzeba zamoczyć stópki 😉 Ludzi na szlakach znikoma ilość, naliczyłem w sumie 6.
Beskid Żywiecki

Zawoja

2022-09-20 20:26
Wojciech Płocki
Schronisko PTTK na Hali Krupowej ? Zawoja ? Przełęcz Kolędówki ? Szkolne Schronisko Młodzieżowe Pod Jałowcem. Na szlaku spore ilości błota, część można obejść, w inne trzeba wejść. Jest też kilka powalonych drzew ? do przejścia. Z racji pogody na szlaku, szczególnie w części do Zawoi, sporo potoków ? można obmyć buty z błota. Tłoczno na szlaku nie było ? 6 piechurów do Zawoi, a od 2.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-09-19 21:26
Insta@gosia_asia87
Podejście Percią Akademików. Warunki trudne: silny wiatr, świeży śnieg, ślisko, oblodzone kamienie.
Beskid Żywiecki

Hala Krupowa

2022-09-18 22:18
Wojciech Płocki
Kojszówka ? Przełęcz Malinowe ? Schronisko PTTK na Hali Krupowej. Szlak niebieski od końca zabudowań Kojszówki prawie do połączenia z GSB zdewastowany przez zrywkę drzewa. Wystarczy trochę wody i kąpiele błotne gotowe, sam z nich skorzystałem 😀 Na GSB (od połączenia z niebieskim) do schroniska na Krupowej jest parę miejsc, gdzie trzeba odstawić figury wszelakie by względnie suchą stopą przejść. Ludzi na szlakach nie stwierdzono, choć w schronisku pięcioro naliczyłem.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2022-09-18 12:11
Insta@e_mlynarczyk_
Od polskiej strony żółty szlak. Bardzo mokro i ślisko.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-09-18 10:30
Insta@marcin_balos
Na Babiej od 1550 też trochę białego 😀
Beskid Żywiecki

Polica, Hala Krupowa

2022-09-16 23:54
Insta@ewelin_e
Start z parkingu Zawoja Mosorny Groń. Podejście szlakiem niebieskim i żółtym na wieżę widokową na Mosornym Groniu. Następnie żółtym na Cyl na Hali Śmietanowej, dalej czerwonym na Policę i do Schroniska na Hali Krupowej. Powrót zielonym szlakiem Pod Halę Śmietanową i dalej niebieskim na parking. Pochmurno, rześko, momentami zimny wiatr, ale przyjemne warunki do wędrowania. Widoki średnie. Ludzi na szlaku garstka. Szlak mokry i bardzo mokry. Najgorszy odcinek to żółty szlak między Mosornym Groniem a Halą Śmietanową, błoto, woda, rozjeżdżony przez maszyny transportujące drewno. Dziś trwały tam prace.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-09-08 22:20
Insta@serduszko88
Podejście od Przełęczy Krowiarki czerwonym szlakiem przez Sokolicę i Kępę. Warunki bardzo dobre, mgła ok. godziny 10 szybko się rozwiała już na Sokolicy. Na szczycie sporo słowackich wycieczek. Zejście czerwonym szlakiem do schroniska Markowe Szczawiny, a następnie niebieskim szlakiem do auta do Krowiarki 🙂
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.