Warunki dla zapytania Beskid Żywiecki:Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2021-11-25 00:02
Insta@pawelmotykapl
Wyjście i zejście zielonym szlakiem od Żabnicy. W wyższych partiach jest już śnieg, ale nie stanowi wiekszej trudności, ogólnie nie jest ślisko. Kilka fragmentów tylko lekko oblodzonych, a na początku trochę błota. Od jutra opad śniegu może radykalnie zmienić te warunki.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-11-23 16:50
Magdalena Miketta
Przez kilka minut od parkingu Krowiarki cienka warstwa lodu pod śniegiem, dalej jest śniegu około 10cm. Na grani mocny wiatr, od czasu do czasu śnieg wywiany do kamieni. Cudownie przyprószone drzewa i kosodrzewina. Przewrócone drzewo od razu na początku szlaku. Budka z biletami zamknięta, pieczątki nawet nie ma na zewnątrz, bo podobno ukradli ostatnio.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2021-11-22 23:15
Insta@na_wlasciwym_szlaku
Z Sopotni Wielkiej czarnym szlakiem na Kotarnicę przez Romankę - Halę Rysiankę - zejście niebieskim szlakiem do Sopotni Wielkiej. Od rana piękna pogoda, sporo świeżego śniegu, miejscami błoto. W wielu miejscach ślisko po wczorajszych opadach śniegu z deszczem i dzisiejszym mrozie.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2021-11-13 11:46
Joanna Wilkońska
Trasa z Korbielowa żółtym szlakiem do schroniska na Halę Miziową mokra, błotnista i miejscami ślisko. Od schroniska żółtym szlakiem na Pilsko dużo błota, miejscami niebezpiecznie zwłaszcza w początkowym odcinku. Dalej gdzieniegdzie zalegający śnieg i oblodzone odcinki pod szczytem. Zejście tą samą trasą na Halę, a do Korbielowa szlakiem zielonym. Bez większych utrudnień, ale mokro i błotnisto na ścieżce.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-11-12 11:47
Joanna Wilkońska
Trasa czerwonym szlakiem z Przełęczy Krowiarki, bez utrudnień, sucho, słonecznie, praktycznie bezwietrznie, nawet na szczycie, co na Kapryśnicy niespotykane. Powrotna droga czerwonym szlakiem na Markowe Szczawiny już nie taka łatwa, w górnej części oblodzona, kto bez raczków, ten musiał się wspomagać gałęziami kosodrzewiny, żeby zejść. Miejscami też śliskie błoto. Ze schroniska na Krowiarki bez problemu.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-11-12 09:24
Insta@szarikpies
Przełęcz Krowiarki - Markowe Szczawiny - Perć Akademików - DiablakBabia Góra - Przełęcz Krowiarki. Niebieski szlak z przełęczy cały suchy, delikatne oblodzenia dopiero na Perci Akademików, ale spokojnie można poradzić sobie bez raczków. Na szczycie słonecznie i trochę ludzi rano, bez wiatru, plaża. Pod szczytem morze chmur. Z powrotem czerwonym szlakiem przez grzbiet trochę mokro między kosówką, ale bez większych lodów, raczki zbędne. Po godzinie 11 do góry szły już tłumy.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2021-10-28 00:03
Magdalena Miketta
Szlakiem niebieskim z Przełęczy Glinne. Zmrożone błotko na dole, wyżej lód i trochę śniegu. Na szczycie bezwietrznie. Tylko my i Pan z pieskiem. W dół przez schronisko i czerwonym, dużo błota.
Beskid Żywiecki

Pilsko , Hala Mizowa

2021-10-24 05:24
Dawid Jarecki
Od wczoraj sypało śniegiem , tempnok -3 st , odczuwalna niżej.
Beskid Żywiecki

Babia Góra, Jałowiec

2021-10-23 23:55
Insta@b33eer
Pętla : Zawoja - Jałowiec, Mała Babia GóraBabia Góra, Sokolica, Cyl Hali Śmietanowej - Zawoja Szlak na Jałowiec, do Małej Babiej bardzo urokliwy, przyjemny, miejscami duże kałuże, do ominięcia, całość suchy szlak. Nocleg w schronisku. Szlak żółty, Perć Akademików - oblodzony na łańcuchach, zejście wyślizgane - raczki zdecydowanie potrzebne, zejście bez nich sprawia wiele trudności. Z Krowiarek przez Halę Śmietanową do Zawoi sporo błota, wilgotne podłoże. Polecam traskę 😉
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-10-23 19:10
Anka Flork
Przed południem nie było ślisko, ale wiatr okrutny.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-10-23 15:10
Insta@odyn_forester
Przełęcz Krowiarki czerwonym na Diablak Przełęcz Brona Mała Babia Góra zielonymniebieskim do Żywieckich Rozstaji czerwonym do Markowych Szczawin. Szlak suchy, obyło się bez raczków. Na Diablaku jak to na Diablaku... Urywa łeb, temperatura odczuwalna pewno z -15. Zejście z Małej Babiej śliskie od wydeptanego błotka - nasypało nieco świeżego śniegu, ale raczej nie wpłynie na śliskość szlaku.
Beskid Żywiecki

Polica

2021-10-23 09:35
Sara Kryjak
Na Halę Krupową szlakiem niebieskim ze Skawicy, potem szlakiem czerwonym na Policę. Warunki dobre, w większości sucha skała i ziemia, błoto obecne, ale w małej ilości, sporo luźnych kamieni. Pogoda kapryśna: raz słońce, raz śnieg, wietrznie.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.