Warunki dla zapytania Beskid Żywiecki:Beskid Żywiecki

Babia Góra

2019-05-25 21:41
Magdalena Czajowska Stefani
Przełęcz Krowiarki - Sokolica - Kępa - Gówniak - Diablak Warunki "żyleta"! Na szlaku trochę wiatrołomów, łatwych do ominięcia. Znikome ilości zalegającego śniegu, błota też jak na lekarstwo. Pogoda idealna - nie za gorąco, ale krem z filtrem się przyda 😉
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2019-05-25 21:35
Joanna Waryszak
Trasa: Węgierska Górka - Słowianka - Romanka - Rysianka Miejscami bardzo dużo błota i stojącej wody na szlakach, da się jednak ominąć. Na podejściu na Romankę początkowo płynie woda, wyżej już sucho. Miejscami pod gałęziami zalega jeszcze snieh, trzeba uważać, żeby nie wyjechać. Ogólnie warunki lepsze, niż się spodziewałam. Stuptuty opcjonalne. Zdarzaja się jeszcze powalone drzewa na szlakach, jednak widać, że stopniowo szlaki są sprzątane.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2019-05-25 14:47
Karolina Kaminska
Krowiarki - Markowe Szczawiny - Babia Szlakiem czerwonym z Markowych Szawin szlak w dolnej części mokry z partiami zaśnieżonymi - całość do przejścia bez problemu. Na grani miejsca nie zaśnieżone, suche, bez błota.
Beskid Żywiecki

Polica

2019-05-25 14:47
Kamil Krupiński
Zawoja Mosorne - Mosorny Groń - Polica - Hala Krupowa - Skawica. Pogoda lux, mały ruch. Błoto umiarkowane, choć są fragmenty, gdzie szlaki nadal są strumykami. Wiatrołomy utrudniają marsz, a na odcinku z Mosornego Gronia na Cyl Hali Śmietanowej szlak bywa przez nie mocno nieintuicyjny.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2019-05-25 10:13
Jerzy Umel
Markowa-Markowe Szczawiny-Babia Góra i powrót. Jeszcze kijki warto mieć. Płaty śniegu na dojściu do Brony i w kilku miejscach przy podejściu na Diablaka.
Beskid Żywiecki

Jałowiec

2019-05-19 12:37
Bella & Leon - podróże na 4 łapach
Żółty szlak ze Stryszawy Roztoki mocno błotnisty mniej więcej do wysokości 900m, podobnie zielony w dół z Przełęczy Kolędówka. Ostatnie 200m do szczytu sucho. Całość do przejścia w podejściówkach, ale nogi ubłocone po sam tyłek. Ok. 13.30 20min z deszczem, później znów słońce. Zapowiadanej burzy nie było.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2019-05-19 12:34
Gosia Siwinska
Do schroniska wiosna, do Brony płaty śniegu - kijki ułatwiają życie, od Przełęczy kilka trudniejszych fragmentów w śniegu. Trochę pośniegowego błota. Pogoda piękna, choć na mapach miały być burze. Wejście po 13.
Beskid Żywiecki

Hala Boracza, Redykalna, Rysianka

2019-05-14 07:54
Krzysztof Rozowski
Trasa: Żabnica - Skałka - Hala Boracza - Redykalna - Rysianka - Powrót czerwonymczarnym przez Słowiankę. Na dole deszcz ze śniegiem, potem już tylko śnieg, na Boraczej ok.10cm, wyżej 20-25. Wiatr tylko miejscami, północny. Mgła całą drogę, widoczność do 100m. Ogólnie warunki dobre, nikogo nie spotkałem na trasie.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2019-05-14 06:59
Piotrek Bartuś Piskorski
Opad śniegu ok 30cm, miejscami jest więcej, na grani zaspy i lód, szlak Krowiarki -Diablak - Brona -Markowe został przetarty, być może ślad jeszcze widoczny. Obecnie w Zawoi ulewa, warunki trudne i zmienne.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2019-05-13 08:01
Stefan Batory
Trasa: Przełęcz Krowiarki, czerwony szlak - Sokolica - Gówniak. 5 rano, warunki na dole średnie. Mnóstwo powalonych drzew, zalegający miejscami śnieg. Wyżej, w trosce o swoje uzębienie i kości (chowając ego w kieszeń) w okolicy Gówniaka zawróciliśmy (około 6:30). Widoczność była bardzo słaba, a przede wszystkim szlak był pokryty cieniutką i niebezpieczną warstwą lodu. Powyżej Kępy było coraz bardziej ślisko. Nie mieliśmy raczków, tylko kijki i dobre buty. Wiatr umiarkowany, ale zdarzały się mocniejsze porywy. Powyżej lasu padał marznący deszcz. Temperatura poniżej zera. Na szlaku spotkaliśmy tylko dwie osoby, a na parkingu ratownika GOPRu. Jak wyjechaliśmy w okolice Żywca, pogoda wyraźnie się poprawiła.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2019-05-11 10:11
Grzegorz Bąk
Żabnica - Slowianka - Rysianka - Boracza - Żabnica. Dużo błota, od Rysianki do Lipowskiej śnieg jak widać, troche polamanych drzew szczególnie od Rysianki do Boraczej. Kije raczej wskazane dla komfortu, gdzy slisko na błocie.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2019-05-11 09:47
Insta@bikerkc
Przełęcz Glinne, Las Suchowarski i dalej niebieskim na szczyt Pilska, powrót czarnym do Hali Miziowej i dalej czerwonym do Przełęczy Glinne. Na początku dużo błota, od lasu suchowarskiego śnieg praktycznie do samego szczytu, zero wiatru , mimo średniej pogody Tatry i Babia widoczne jak na dłoni 😉
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij