Warunki dla zapytania Beskid Żywiecki:Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-01-23 23:22
Dawid Lipski
Około godziny 9:40 ruszliśmy z parkingu w Zawoi Markowej, skąd prowadzi zielony szlak, w kierunku schroniska na Markowych Szczawinach. Na samym dole praktycznie brak śniegu, ale już po 15 minutach marszu pojawia się go coraz więcej. Do samego schroniska idzie się udeptanym szlakiem. Tego dnia praktycznie brak wiatru na tym odcinku. Schronisko wydaje posiłki (na zewnątrz), czynna jest też toaleta. Na Babią weszliśmy czerwonym szlakiem i też tak zeszliśmy. Przydadzą się raczki, bez nich też można, ale na podejściu pod Przełęcz Brona trzeba być ostrożnym i iść krańcem buta. Na górze wieje, ale trasa udeptana i widoczna. Po drodze spotkaliśmy jednego morsa 🙂 Na zejściu założyliśmy raki, których nie ściągaliśmy aż do zejścia zielonym szlakiem, gdy skończył się śnieg a zaczęło błoto. Idąc do góry tego nie czuć, ale pod śniegiem jest niewielka warstwa lodu. Beztrosko schodząc można się szybko o tym przekonać, więc jeszcze raz polecam raczkiraki 🙂
Beskid Żywiecki

Pilsko

2021-01-23 22:26
Insta@ordinarysmith
Podejście i zejście od Korbielowa, warunki pod Halą Miziową stabilne, lekko wietrznie, śnieg mokry, ubity, powyżej Hali mokry, zapadający, miejscami głęboko bardzo, mgła i silny wiatr w porywach do 100km
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-01-23 17:55
Insta@instamasz
Silny wiatr na grani, śnieg twardy, ślisko. Przy zejściu niebieskim szlakiem od schroniska śnieg mokry, zapadający się. Trasę można pokonać bez raków. W raczkach będzie bezpieczniej. Na zdjęciach szczyt po wschodzie słońca, przenikliwy mróz, silny wiatr.
Beskid Żywiecki

Hala Lipowska

2021-01-22 00:33
Anna Szarańska
Początek z parkingu Żabnica zielonym szlakiem w stronę Hali Pawlusiej szlak przetarty, bez raczków. Dosyć wietrznie i wilgotno. Kolejno Schronisko na Rysiance później Hala Lipowska (pyszna pomidorowa) przejście bez problemu, jednak w dużej mgle. Powrót zielonym szlakiem na Halę Boraczą bez raczków trochę w mokrym śniegu ze względu na opady deszczu. Następnie czarnym szlakiem do Parkingu Żabnica.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2021-01-21 17:28
Insta@_sadi92_
Podejście z Korbielowa żółtym szlakiem, wydeptane, idzie się bardzo dobrze, ale raczki przydatne. Od połączenia z zielonym trasa przygotowana dla narciarzy, twardo i szeroko aż na samo Pilsko. Na szczycie jedna wielka mgła. Zejście zielonym cały czas po stoku, cały czas na tyłku, polecam - mega fun i dużo szybciej!
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-01-20 21:47
Insta@maksymiliangawle
Warunki bardzo dobre, szlak czerwony ubity, miejscami trzeba troszkę się pomęczyć z zapadającym śniegiem. Jak na Diablaka, to można określić wiatr jako łagodny.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2021-01-18 22:00
Insta@anka.metal
Podejście od Korbielowa żółtym szlakiem, przez Halę Miziową, zejście zielonym. Piękny, mroźny dzień. Warunki idealne. Słonecznie i bezwietrznie. Trasa przetarta i tłoczna, bardzo wielu turystów na szlaku, raczki nie są niezbędne, ale na pewno pomogą przy schodzeniu. Schodząc z utartej ścieżki można zapaść się głęboko.
Beskid Żywiecki

Rysianka

2021-01-18 10:25
Insta@kinga_wolny
Pogoda kapitalna! Pełne słonko i duży mróz. Widoki absolutnie magiczne! A Tatry na wyciągnięcie ręki. Start ze Złatnej Huty czarnym szlakiem na Rysiankę. Trasa to praktycznie cały czas podejścia. Brak jakichkolwiek trudności. Szlak pięknie przetarty. Powrót - dziki zjazd na desce. To był przepiękny poniedziałek!
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-01-17 22:24
Kasia Zimny
Szlak z Krowiarek twardy, suchy śnieg skrzypi pod butami. Raki raczki pomocne, ale można bez, nic nie było oblodzone aż do samego szczytu, piękne słońce i ZERO wiatru. Warun idealny! Bajkowa zima!!!!
Beskid Żywiecki

Słowianka

2021-01-17 20:43
Insta@giraffe_on_top
Żabnica Skała - Słowianka - Suchy Groń - Hala Pawlusia - Żabnica Szlaki przetarte. Około metra śniegu, puch sięga do kolan, przetarcie zapewnia brodzenie tylko po kostki 😉 im wyżej, tym więcej śniegu i więcej torowania. Stuptuty obowiązkowe, kije przydatne, da się bez raczków.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-01-17 20:28
Insta@mati_ns
Wejście czerwonym szlakiem. Ścieżka wydeptana, lecz gdy noga wypadnie poza nią to wpada po kolano. Wyżej coraz węższe korytarze. Na szczycie mało śniegu. Zejście do schroniska dużo śniegu, tunele prawie do wysokości głowy. Raczki raczej wskazane, choć kolega wszedł bez.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2021-01-17 18:51
Insta@martynapiasta
Zielonym szlakiem z Korbielowa. Szlak przetarty, słonecznie, mroźno, bezwietrznie, warunki idealne. Stuptuty wskazane, miejscami trochę nawianego śniegu. Pogoda super, to i ludzi sporo:). Ze szczytu piękny widok na Babią Górę, Tatry czasem wyglądały zza chmur.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.