Warunki dla zapytania Beskid Żywiecki:Beskid Żywiecki

Babia Góra

2020-05-28 21:54
Adrian Piwowar
Wyjście czerwonym szlakiem z Krowiarek na wschód słońca. Jeszcze o 2:00 padał w Zawoi deszcz, ale o poranku można było cieszyć się oknem pogodowym. Szlak bez śniegu, mokry, ale bez przesadnych ilości błota - do przejścia nawet w niskich butach. Temperatura na plusie; na grani wietrznie. Sam wierzchołek spowity we mgle - na szczycie 4 osoby. Wschód słońca bardzo przyjemny.
Beskid Żywiecki

Wielka Racza, Przegibek

2020-05-27 22:26
Ewa Kuczyńska
Rycerka Górna Kolonia - Wielka Racza - Przeł. Przegibek - Rycerka Górna Kolonia Na szlakach dosyć mokro. W odpowiednich butach cała trasa spokojnie do przejścia 🙂
Beskid Żywiecki

Pilsko

2020-05-27 21:52
Mateusz Krawczyk
Dużo powalonych drzew na trasie z Korbielowa, dosyć dużo błota.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2020-05-23 15:15
Insta@bartek_dreslinski
Przełęcz Krowiarki - Babia Góra. Sucho. Tylko w jednym miejscu trochę śniegu. Na szczycie wiatr i lekki deszczyk. Na dole temp 10st, na szczycie około 5st.
Beskid Żywiecki

Babia Góra, Perć Akademików

2020-05-23 10:17
Łukasz Mastela
Uwaga!! Od dzisiaj otwarty został żółty szlak na Babią Górę, tzw. Perć Akademików!! 🙂 Spore płaty śniegu w stromych miejscach. Dziś śnieg jest grząski, więc idzie się spokojnie. Warto mieć raczki w plecaku na wypadek, gdyby śnieg przymroziło.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2020-05-21 10:14
Adrian Piwowar
Wyjście czerwonym szlakiem od Przełęczy Krowiarki na wschód słońca, tak samo zejście. W nocy gwiaździste, bezchmurne niebo. Temperatura cały czas na plusie. Na szlaku sucho, praktycznie nie ma już śniegu - do przejścia w niskich butach. Na grani dość silny, zimny wiatr. Na szczycie kilkanaście osób. Widoczność dobra, choć po wschodniej stronie nieba zachmurzyło się o świcie i sam wschód słońca bez specjalnych efektów.
Beskid Żywiecki

Mała Babia Góra

2020-05-20 21:37
Bartosz Szczepanik
Czarny szlakiem z Zawoi przez Halę Kamińskiego, Mędralową na Małą Babią Górę. Warunki bardzo dobre, lekki i chłodny wiatr cały dzień. Powrót przez Przełecz Brona do Zawoi Markowej. Na całej trasie sucho i bez śniegu, jedynie przy schodzeniu z Przełęczy Brona, zaraz poniżej jest jeden większy płat śniegu. Ludzi na całej trasie kilka osób.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2020-05-17 22:57
Ad Ar
Szlak czerwony z Przełęczy Krowiarki, turystów kilkunastu na szczycie jak i na szlaku, warunki bardzo dobre, absolutnie raki, raczki zbędne, parę płatów śniegu w okolicy szczytu.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2020-05-17 11:01
Adrian Piwowar
Wyjście żółtym szlakiem z Korbielowa i powrót tą samą drogą. Dzień ciepły i słoneczny, idealny do wędrowania. Szlak generalnie suchy, ale były miejsca z głębokim błotem, które trudno obejść oraz kilka płatów śniegu pod szczytem. Ludzi sporo, ale bez tłumów. Schronisko oraz bacówka wydają posiłki na wynos - ze względu na rozmiary Hali liczba turystów nie stanowiła problemu. Po 13:00 zerwał się wiatr i nadciągały deszczowe chmury, ale ostatecznie nie spadła ani kropla. Widoczność przeciętna. Parking płatny w Korbielowie czynny - 8złdzień.
Beskid Żywiecki

Góra Pięciu Kopców

2020-05-15 22:59
Magdalena Haase
Szlak zielony z Korbielowa Kamiennej do Hali Miziowej i dalej czarny na Górę Pięciu Kopców. Po kilku deszczowych dniach szlak miejscami mocno zabłocony i śliski. Śnieg zaczyna się trochę poniżej Hali Miziowej, tam szlakiem płynie strumyk. Powyżej schroniska śnieg do kostek. Wschód słońca w zimowej aurze.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2020-05-15 04:12
Joanna Plewka
Wschód słońca na Diablaku. Na szlaku i szczycie nie spotkaliśmy nikogo. Przejście ze schroniska Markowe Szczawiny. Szlak miejscami zaśnieżony, bez raczków byłoby ciężko- snieg był zmarznięty. Im bliżej Babiej tym bardziej wietrznie. Na szczycie wiało bardzo mocno. Widoczność bardzo dobra.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2020-05-10 22:12
Bartek Długajczyk
Wycieczka rozpoczęta z parkingu Zawoja Markowa. Od ostatniej mojej wizyty pojawił się tam parkomat (15zł cały dzień, 7zł pierwsza godzina, 3zł każda kolejna). Odnosiłem wrażenie, że doszło do małych zmian na zielonym szlaku ale głowy sobie uciąć nie dam. Ogólnie przyjemnie się wychodziło do momentu aż zacząłem zbliżać się do Przełęczy Brona, gdyż pojawiły się liczne płaty śniegu, w różnych odległościach od siebie, które były dość solidnie wyślizgane. O ile do góry jakoś po nich wylazłem to przy schodzeniu, po 4 glebie przestałem liczyć. Wydaje mi się, że od Krowiarek dużo bardziej komfortowo się wychodzi, gdyż dzień wcześniej znajoma wrzuciła zdjęcia i podążała szlakiem w szmacianych butach i bezproblemowo dotarła do celu. Na szlaku i szczycie pustki. Byłem sam, później wbiegła jedna osoba. Babia, jak to Babia, tym razem ugościła nas, charakterystycznym porywistym wiatrem. Ciężko momentami było ustać. Ogólnie bardzo ciepły dzień. Super widoczność.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.