Warunki dla zapytania Beskid Żywiecki:Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-09-13 19:02
Insta@grelabb
Podejście czerwonym szlakiem z Krowiarek. Podejście nocą. Warunki dobre, szlak suchy.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-09-11 16:07
Beata Stożek
Przyjazd do Przełęczy Krowiarki o 7.50. Ostatnie wolne miejsca na parkingu. Samochody stoją na zakazie. 10 minutowa kolejka do kas. Start czerwonym szlakiem na Babią Górę mocno zatłoczony, za Sokolicą mniejszy. Na Babiej rozproszony tłum. Zejście do Markowych Szczawin spokojne, umiarkowana ilość ludzi. W schronisku ok 13.00 15-minutowa kolejka do bufetu. Płynne zejście do parkingu niebieskim szlakiem. Warunki idealne: sucho, ciepło, minimalny wietrzyk na Babiej.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-09-04 16:26
Waldemar Jasiński
Wejście na wschód słońca czerwonym szlakiem z Przełęczy Krowiarki, zejście przez schronisko Markowe Szczawiny. Podejście bezproblemowe, sucho. Lekko mokro przy schodzeniu do schroniska. Wysoka wilgotność (szczyt był długo spowity we mgle) w połączeniu z niewysoką temperaturą i silnym wiatrem dość mocno wychładzały organizm zanim wzeszło słońce. Bardzo dużo ludzi zarówno idących na wschód jak i później. Koło 10 turyści mieli już duży problem z zaparkowaniem, a do kas biletowych tworzyły się kolejki.
Beskid Żywiecki

Krawców Wierch

2021-08-29 22:39
Krzysztof Ptak
Mgła i deszcz przez cały dzień. Solidne błoto. W bacówce pusto.
Beskid Żywiecki

Wielka Rycerzowa

2021-08-22 21:50
Insta@piotrpawela
Start z Soblówki na Przegibek, sporo błota, następnie granicą na Wielką Rycerzową dużo lepiej, mało turystów.
Beskid Żywiecki

Rycerzowa Wielka

2021-08-18 15:41
Kinga Kassenberg
Szlaki generalnie suche, turystów bardzo mało dopiero przy bacówce na Rycerzowej parę osób. Wejście czarnym z Soblówki, zejście niebieskim do przełęczy Przysłop i zejście zielonym do Soblówki.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-08-15 08:54
Insta@_mr.lukasz_
Wejście na wschód słońca. Ludzi około 300 na górze przed 5:00 rano. Parking na Przełęczy Krowiarki zapełniony już przed 3:00. Super pogoda.
Beskid Żywiecki

Babia Góra, Mała Babia Góra

2021-08-11 23:53
Magdalena Miketta
Parking w Zawoi Markowe płatny 15 zł w parkomacie, szlak zielony do schroniska bez trudności, jedynie są w okolicach prowadzone prace wycinkowe. W schronisku 3 pieczątki. Pierogi z truskawkami 22 zł. Żółty szlak pełen pięknych kwiatów, oprócz malin i borówek obecne są także czerwone porzeczki. Na drugich łańcuchach trochę mokro, ale przejście bez problemu. Na szczycie Babiej luźno, około 20 osób, na Małej Babiej nikogo. Około 12 w schronisku już tłoczno.
Beskid Żywiecki

Wielka Racza

2021-08-06 22:40
Anita Dziekan
Trasa: Pętla wokół Rycerki Kolonii, podejście na Wielką Raczę żółtym szlakiem, następnie przejście grzbietem granicznym (czerwony szlak) na Przełęcz Przegibek, i dalej do schroniska na Przegibku (niebieski szlak) i powrót do Rycerki Kolonii zielonym. Większość trasy sucha, w kilku miejscach błoto - większość do obejścia bokiem, dwa miejsca, gdzie po kamieniach i gałęziach trzeba przejść przez błoto. Dwie przeprawy przez potok. W trzech miejscach powalone drzewa, przez które trzeba przejść. Zielony szlak ze schroniska na Przegibku do Rycerki wymaga poprawy znakowania. Przy schroniskach więcej ludzi, jednak na trasie spotkałam kilkadziesiąt osób za cały dzień. Słonecznie, lecz momentami zimny wiatr. Widoki nieco przymglone od Tatr na wschodzie przez Góry Choczańskie, Fatry oraz Beskid Śląsko-Morawski na zachodzie.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka, Pilsko

2021-07-30 20:57
Magdalena Miketta
Słowianka, Romanka, Hala Rysianka, Pilsko. Parking przy sklepie w Żabnicy Skałce płatny 10 zł. Czarnym szlakien na Słowiankę, w stacji turystycznej jest pieczątka i sklepik. Dalej na Romankę i Halę Rysiankę, bardzo mało ludzi, minęłam około 10 osób schodzących w dół. Na Rysiance można było odpocząć, też bez tłumów. Cały szlak suchy, gdzieniegdzie w zacienionych miejscach kałuże i błotko. Pilsko o zachodzie słońca puste. W drodze na Romankę maliny i jagody. Ps. Bardzo mało śmieci.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-07-29 23:50
Insta@anna.a_anula
Początek zielonym szlakiem z parkingu Babia Góra Markowe Zawoja. Szlak prowadzi do Schroniska Markowe Szczawiny. Następnie żółty szlak przez Perć Akademików. Pogoda idealna, krajobraz przepiękny. Ludzi z samego rana niewiele.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-07-23 14:17
Insta@karaslifestyle
Wejście na Babią przez Perć Akademików, a zejście przez Przełęcz Brona, Markowe Szczawiny, a dalej czarnym szlakiem do Zawoi. Pogoda ekstra, na szczycie nawet pojawiło się słońce, ludzi na szlaku stosunkowo niewiele.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.