Warunki dla zapytania Beskid Żywiecki:Beskid Żywiecki

Rysianka

2022-05-15 07:12
Insta@justynaruta_coach
Pętla Żabnica Skałka - Hala Boracza-Hala Redykalna- Hala Lipowska - Hala Rysianka - Żabnica Warunki bardzo dobre, na całej trasie sucho, błoto tylko na krótkim odcinku pomiędzy Halą Lipowską a Rysianką, sprzęt zbędny.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2022-05-15 07:10
Insta@gory_na_wynos
Podejście na Halę Rysiankę ze Zlatnej Huty przez Trzy Kopce, dalej żółtym szlakiem na Halę Lipowską i w dół szlakami niebieskim i żółtym. Warunki wyśmienite, dwa schroniska po drodze, kilka bardziej stromych podejść, ale szlak warty polecenia.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-05-14 23:51
Insta@fox_travelers
Z parkingu Marki kierujemy się zielonym szlakiem do schroniska Markowe Szczawiny, bez śniegu. Stąd dalej czerwonym szlakiem do Przełęcz Brona i na Babią Górę, miejscami śnieg i woda. Ślisko - nie polecamy butów letnich. Zimny ??wiatr wieje na Babią Górę - konieczne ciepłe ubranie - na nizinach zwodzi.
Beskid Żywiecki

Wielka Rycerzowa

2022-05-14 23:35
Insta@ewelin_e
Bendoszka Wielka, Wielka Rycerzowa Wyjście szlakiem zielonym z Joneczkowe Rycerki w stronę schroniska na Przegibku, podejście na Bendoszkę Wielką, następnie przejście w stronę Przełęczy Przegibek i dalej czerwonym w stronę Bacówki na Rycerzowej. Zejście czerwonym i niebieskim do punktu startu. Szlak suchy, tylko miejscami trochę płynącej wody. Na czerwonym w stronę Rycerzowej sporo powalonych drzew na szlaku. Czerwony zejściowy od Małej Rycerzowej mocno rozjeżdżony, trzeba być czujnym i szukać oznaczeń. O godz. 8 na parkingu tylko 5 samochodów. Na szlaku jak i w schroniskach mało ludzi. Pogoda piękna, widoki również. Ps. Na zejściu po niebieskim szlaku biegał koń, który ani myślał ustąpić drogi, trzeba było ominąć go krzakami.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-05-13 22:13
Biegam-po-szlakach
Przełęcz Krowiarki - Babia Góra - Mała Babia Góra - Markowe Szczawiny - Przełęcz Krowiarki Pierwszy raz na szlaku na Babią Górę. Pierwsze 2.5km wymagające, duże nachylenie, kilka miejsc ze śniegiem, ślisko, jednak wyżej lepiej i łatwiejsze podejście. Od Kępy do szczytu Babiej Góry tylko 3 pola śnieżne i łatwiejsze do pokonania niż te niżej. Poza miejscami ze śniegiem szlak suchy. Powyżej kosówki wietrznie. Na szczycie 5 osób czekających na zbliżający się zachód słońca. Mimo trudnych warunków czas wbiegnięcia 49 min. Widoczność umiarkowana, Tatry ledwo widoczne. Zejście szlakiem czerwonym - tu też miejsca że śniegiem - jakieś 1.5km od szczytu Babiej. Ślisko, zalecane raki. Szlak zielony od Przełęczy Brona do Małej Babiej Góry niemal letni, pusty. W dół do schroniska Markowe Szczawiny dużo miejsc ze śniegiem, ślisko, ciężko obejść, tuż przed schroniskiem szlak zalany wodą, ale wierzchołki tworzących go kamieni ponad wodą. Od schroniska do Przełęczy Krowiarki szeroki szlak bez kamieni w 95% suchy, czasami trochę błota i jedno miejsce ze śniegiem, który można ominąć.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-05-02 23:39
Insta@zuzanna_bocian
O 8:30 na parkingu na Przełęczy Krowiarki dość sporo aut. Trasa czerwonym szlakiem od Przełęczy Krowiarki na początku bardzo śliska, topniejący śnieg trochę przymarzł po nocy. Początkowe partie da się bez raczków, potem warto założyć. Kijki się przydają. Po minięciu Sokolicy zaczął padać nieprzyjemny deszcz, od słowackiej strony słychać było grzmoty. Na wysokości około 1600 m npm wychodzi z powrotem słońce. Pogoda bardzo kapryśna. Partie szczytowe głównie wytopione, miejscami leży śnieg. Na górze dość szalony wiatr. Zejście do Przełęczy Brona pokryte mokrym, lepiącym się śniegiem. Bardzo mocno się ludzie ślizgają, raczki i kijki trochę pomagają, ale niewiele. Zejście od Brony do schroniska bardzo ciężkie, nie da się uniknąć pośliźnięc. Trzeba się szykować na zmoczone ubrania. Potem od schroniska niebieskim szlakiem do Krowiarek już bez problemów. Zaczął padać deszcz na koniec.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2022-05-01 22:42
Piotr Stasiewicz
Przełęcz Glinne - Góra Pięciu Kopców (niebieski) - Pilsko - schronisko na Hali Miziowej (czarnym) - Korbielów Kamienna (przy wyciągu bez znaków wzdłuż kolejki) Dużo miękkiego śniegu. Kijki starczyły. Przed Górą Pięciu Kopców strome miejsce, tam mogą się przydać raczki. Kopuła Pięciu i Pilska wytopiona. Po południu deszcz. Widokowo słabo. Zejście do schroniska można z kijkami.
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2022-04-30 22:52
Piotr Stasiewicz
Przełęcz Krowiarki - Babia Góra (czerwony) - Przełęcz Brona - schronisko w Markowych Szczawinach - Zawoja Markowa O 9.30 parking na Krowiarkach pełny. Ludzi bardzo dużo. Od przełęczy do Sokolicy bardzo oblodzone, potem śnieg. Kopuła Diablaka bez śniegu. Spokojnie można wejść bez raczków. Na szczycie zaczął delikatnie sypać śnieg, potem wyszło słońce. Tatry słabo widoczne. Zejście na przełęcz w jednym miejscu bardzo wyślizgane, stworzona rynna przez robiących dupozjazd. Od przełęczy Brona do schroniska raczki obowiązkowe, kijki pomocne. Uwaga na dupozjazdowców. Dużo osób zjeżdża. W schronisku dużo osób. Nie pozdrawiam rodziny z psem. Na początku w transporterze, potem skomlący, gdy opiekun zjeżdżał na 4 literach. Od Redakcji: na Babią Górę nie wolno wprowadzać psów od strony polskiej.
Beskid Żywiecki

Polica

2022-04-30 19:38
Piotr Stasiewicz
Skawica - Schronisko na Hali Krupowej - Polica - Kiczorka - Zawoja Wpierw 4,5 km asfaltu Śnieg zaczyna się od ok 1000 m n.p.m. na początku łatwy do ominięcia. Na Hali Krupowej śnieg niemal wytopiony, pojedyncze płaty. Pojedyncze krokusy. Do Kiczorki trochę osób, 3 rowery na szlaku. Raczki niepotrzebne, kijki pomocne. Zejście z Kiczorki trzeba zachować ostrożność.
Beskid Żywiecki

Rysianka

2022-04-29 23:43
Insta@mmartam_
Trasa Zielonym szlakiem Żabnica Skałka - Rysianka - Hala Lipowska - Hala Boracza i później czarnym do Żabnicy Skałki. Od połowy trasy dosyć dużo mokrego i sliskiego śniegu, kijki przydatne. Pogoda piękna, ale widoczność kiepska.
Beskid Żywiecki

Hala Krupowa

2022-04-29 23:06
Insta@getmeoutpl
Na szlaku ze Skawicy na Krupową ilość śniegu rośnie z wysokością odwrotnie proporcjonalne do ilości śmieci. Gdyby tak choć co drugi napotkany turysta zabrał ze sobą reklamówkę śmieci mielibyśmy czyściutko w lasach. #zabierzworkanasmieciorka (My uprosiliśmy worek na śmieci w schronisku)
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2022-04-26 19:02
Insta@gorozdobywacz
Sopotnia Wielka, Hala Rysianka, Hala Lipowska, Sopotnia Wielka. Szlak początkowo ok, później dość mokro i sporo płynących strumyków. Wyżej zapadający się śnieg i trochę błota. Pogoda piękna, krokusy dopisują. Na szlaku i pod schroniskiem na Hali Rysiance razem minęliśmy 4 osoby.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.