Warunki dla zapytania Beskid Mały:Beskid Mały

Potrójna

2022-05-21 18:22
Anita Dziekan
Trasa: Międzybrodzie Żywieckie - Góra Żar - Przełęcz Kocierska - Potrójna - Chata pod Potrójną - Potrójna - Rzyki. Wjazd kolejką na Górę Żar, potem MSB, z Potrójnej czarnym szlakiem do Rzyk, cała trasa sucha, pojedyncze kałuże i błoto nieistotne dla przebiegu trasy. Zejście do Rzyk strome, po dużych, luźnych kamieniach. Ostatni odcinek już w Rzykach można pokonać na skróty przez potok, albo można iść dalej czarnym szlakiem do przystanku autobusowego. Rano tuż po opadach deszczu, wietrznie, z biegiem dnia wypogodziło się. Cały dzień na zmianę wiatr i bezwietrznie. Dało się iść w krótkim rękawie. Odcinek od Żaru do Przełęczy Kocierskiej praktycznie bezludny, do Potrójnej już więcej osób. Na Potrójnej grupa harcerzy. Zejście do Rzyk - spotkanych kilka osób podchodzących na szczyt.
Beskid Mały

Leskowiec

2022-05-09 23:19
Insta@itwiking
Start: Targoszów szlakiem zielonym, a następnie zielonym do schroniska PTTK Leskowiec. Zejście do Targoszowa szlakiem żółtym. Łączna długość trasy 15km. Szlak na całej trasie suchy bez błota. Warunki bardzo dobre. Ruch na szlaku znikomy.
Beskid Mały

Potrójna

2022-04-30 23:35
Insta@oczami_gorskich_pasjonatow
Podejście od Rzyk czarnym szlakiem na Potrójną. Powrót czerwonym szlakiem przez Przełęcz na Przykrej. Warunki bardzo dobre, sucho, miejscami kałuże błotne, chwilowy opad drobnego deszczu, miejscami śnieg przy wyciągu narciarskim. W Chatce na Potrójnej bardzo duży ścisk, na szlaku mniej ludzi. Ciasto drożdżowe z powidłami śliwkowymi (danie popisowe chatki) wymiata i na zapisy - czas oczekiwania 30 minut, ale warto.
Beskid Mały

Hrobacza Łąka

2022-04-17 10:14
Dawid Lipski
Hrobacza Łąka - Porąbka Zapora Pomimo wczorajszego deszczu na szlaku zadziwiająco sucho. Śniegu brak, błota brak. Bardzo komfortowe warunki na całym szlaku. Chata turystyczna pod polaną nieczynna.
Beskid Mały

Czupel

2022-04-02 23:28
Insta@guma_kulka
Na szlaku niebieskim na Czupel jedynie w początkowej fazie podejścia trochę wystających kamieni, dalej do Magurki i w stronę Czupla idealny warun.
Beskid Mały

Hrobacza Łąka

2022-03-28 13:57
Insta@mountainlover300791
Czerwonym szlakiem spod Zapory w Porąbce, zejście zielonym przez Gaiki i Nowy Świat. Warunki bardzo dobre. Przy podejściu i zejściu dwa niewielkie płaty mokrego śniegu i lodu, bez problemu do ominięcia bokiem.
Beskid Mały

Kocierz, Potrójna

2022-03-18 23:58
Sevencoins.pl
Targanice - Kiczera - Kocierz - Potrójna - Targanice Do 700 mnpm brak śniegu, powyżej warunki mieszane: śnieg, sypki śnieg, zapadający śnieg, lód i rynny lodowe, największe lodowisko w okolicy Przełęczy Kocierskiej od południa - wszystko do ominięcia bez raczków, tylko trzeba patrzeć pod nogi.
Beskid Mały

Kiczera

2022-03-13 00:57
Insta@kasiahaal
Góra Żar - Kiczera Dużo błota, śnieg od kapliczki przy szlaku.
Beskid Mały

Leskowiec

2022-03-03 23:32
Insta@luk4.sky
Szlak Czerwony (MSB) od Leskowca do Bielska-Białej Na grzbiecie sporo śniegu i dopadało jeszcze od piątku. Zapadaniem się raczej nie grozi, natomiast pod cienką warstwą świeżego puchu czekają lodowe pułapki (szczególnie na odcinkach Potrójna - Przeł. Kocierska i na zejściu z Hrobaczej Łąki w stronę Bielska). Coś antypoślizgowego na butach i szczególna ostrożność mocno wskazana 😉
Beskid Mały

Czupel

2022-02-10 02:15
Insta@lukasz.wolny91
Niebieski szlak z Przegibka do schroniska PTTK na Magurce Mocna odwilż, śnieg zapadający się w wodę, momentami bardzo ślisko. Z schroniska na Magurce niebieski szlak na Czupel dobrze wydeptany, miejscami dość mocno zbity, ale generalnie też roztapiający się szlak.
Beskid Mały

Leskowiec

2022-01-09 15:49
Insta@alina_smiglarska
Szlak czerwony z Krzeszowa przez Leskowiec do skrzyżowania pod Smrekowicą. Szlak lekko ośnieżony, śnieg ubity. Miejscami duże oblodzenia, raczki przydatne.
Beskid Mały

Czupel

2022-01-08 18:37
Anita Dziekan
Trasa: Łodygowice PKP - Czupel - Magurka Wilkowicka - Rogacz - Bielsko-Biała Straconka. Podejście praktycznie całe w lodzie i wyślizganym śniegu. Miejscami kamienie i liście - również śliskie. Na podejściu obowiązkowo raczki. Na grzbiecie cienka warstwa ubitego śniegu - można dla wygody zostać w raczkach, a można je zdjąć. Zejście żółtym szlakiem do Bielska-Białej Straconki początkowo dało się schodzić w samych butach, ale od Rogacza raczki wskazane - stromo i ślisko. Pogoda - rano słonecznie i zimno, z biegiem dnia coraz więcej chmur, nawet lekki śnieg padał. Ludzi umiarkowana ilość. W schronisku na Magurce Wilkowickiej ok. 13:30 ciężko było znaleźć miejsce do siedzenia. P.S. Przejście przez Łodygowice wymagało dziś rano znajomości sztuki baletu.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.