Warunki dla zapytania Beskid Niski:Beskid Niski

Olchowiec

2022-05-22 18:16
Piotr Stasiewicz
Tylawa - Smereczne - Wilsznia - Olchowiec - Polany Ciepło, upierdliwy wiatr. Na szlaku sucho. Ruch mały
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Beskid Niski

Cergowa

2022-05-21 20:27
Piotr Stasiewicz
Zyndranowa - Ostra - Piotruś - Zawadka Rymanowska - Cergowa - Dukla Od rana deszcz i w okolicy Zyndranowej błoto i kałuże. Potem słońce i silniejszy wiatr. Do Ostrej wszelkiej maści potykacze, przeszkadzacze. Dalej sucho i fragmenty mokre i trochę błotniste. Przy Piotrusiu ruch niewielki. Na podejściu pod szczyt łany kwitnącego czosnku niedźwiedziego. Na zejściu bród do przejścia po kamieniach. W cerkwi w Zawadce Romanowskiej remont, odkryte polichromie na suficie i w fragmencie ściany. Podejście na Cergową z większą ilością błota. Na zejściu ponownie czosnek niedźwiedzi. Mocno wieje.
Beskid Niski

Pod Kamieniem

2022-05-20 20:54
Piotr Stasiewicz
Krempna - Pod Kamieniem - Kąty - Pod Grzywacką Górą - Kąty Bardzo ciepło i bez deszczu. Lekki ciepły wiatr, pod wieczór mocniejszy. Na szlaku oprócz naszej grupy spotkaliśmy 2 osoby. Szlak oprócz kilku małych kałuż suchy. Widoczność bardzo dobra.
Beskid Niski

Lackowa

2022-05-14 23:42
Insta@katii_cathleen
Start w miejscowości Izby przez Przełęcz Beskid, potem czerwonym szlakiem na szczyt Lackowa. Następnie w stronę Przełęczy Pułaskiego i pętla z powrotem. Warunki bardzo dobre, słoneczna pogoda, ciepło, jedynie miejscami przez las chłodno. Szlaki suche, bez błota. Uwaga na węże, które lubią schować się np. w suchych liściach.
Beskid Niski

Lackowa

2022-02-27 21:32
Wiktor Warecki
Z Izb do Przełęczy Beskid, potem czerwonym szlakiem. Lekki minus i mgliście, ale na szczycie słonecznie. Początek zmrożonym błotem, potem ubitym śniegiem. Na Ścianie Płaczu raczki albo nawet raki wskazane. W jednym miejscu użyłem rąk 😉 Uwaga: dojazd do Izb zdecydowanie od północy (Gładyszów). Drogi od zachodu tylko dla terenówek (zwłaszcza płytowa przez las) - warunki mocno zimowe.
Beskid Niski

Lackowa

2022-02-24 22:47
Insta@lukasz.wolny91
Nieoznakowany szlak z miejscowości Izby na Przełęcz Beskid to momentami błotnista droga z roztapiającym się śniegiem. Czerwony szlak z Przełęczy Beskid na Lackową to w dużych częściach śliski szlak, z wydeptanym śniegiem, podejście pod "ścianę płaczu" w większości lód, więc raki mocno wskazane na podejściu i zejściu. Ostatni fragment szlaku to śniegowy przyjemny moment.
Beskid Niski

Magura Małastowska

2022-02-05 23:47
Insta@majkel993
Szlak od strony Gładyszowa. Śniegu dużo, większość szlaku dobra, tylko ostatnie 500m słabo przetarte, dużo narciarzy, schronisko na Magurze Małastowskiej dalej nieczynne.
Beskid Niski

Lackowa

2022-01-29 01:20
Insta@croft_07
Trasa Izby parking ? Przełęcz Beskid ? Lackowa ? Przełęcz Pułaskiego ? Bieliczna ? Izby parking | długość szlaku około 11 kilometrów, czas przejścia 3.30 h. Wyruszyliśmy z parkingu z Izb gdzie było piękne słońce, po minięciu Przełęczy Beskidzkiej dopadła nas ściana płaczu, gdzie było dużo śniegu i bez raczków ciężko było by się na nią wspiąć. Na szczycie wiał dość mocny wiatr i temperatura była na pewno dużo niższa niż na dole. Jeśli chodzi o ilość ludzi to mijaliśmy może 4 osoby na szlaku.
Beskid Niski

Cergowa

2022-01-12 15:27
Insta@moments_in_the_mountains
Trasa z Dukli. Początkowo droga bardzo przyjemna, bez śniegu, im bliżej wieży widokowej śniegu coraz więcej, warunki bardzo dobre choć mróz, śnieg i wiatr opóźniają drogę. Podsumowując trasa magiczna przypominająca wspaniałą zimową krainę.
Beskid Niski

Baranie

2021-12-28 01:33
Krzysztof Cieniawski
Barwinek = Przełęcz Szarbowska: szlak przetarty tylko tam, gdzie pokrywa się z drogą leśną. Zrobiłem pojedynczy ślad piechura. Śnieg początkowo do kostek, wyżej do połowy uda. Miejscami zaspy do kolan. Punktowo błoto i kałuże schowane pod śniegiem. Przełęcz Szarbowska = Baranie: szlak przetarty, ścieżka wydeptana. Brak lodu. Wieża widokowa na szczycie przewrócona, schron dostępny. Przełęcz Szarbowska = Olchowiec: szlak przetarty, punktowo lód, ale chropowaty, można bezpiecznie przejść. Od granicy lasu przetarta droga, ślad samochodu. Olchowiec = Tylawa: szlak w 23 przetarty, ślad samochodu. Środkowa 13 pojedynczy ślad piechura. Po drodze 4 brody. Jeden nie był zamarznięty, ale było obejście. Lód utrzymał 100 kg. Dodatkowo punktowo kałuże i błoto pod śniegiem.
Beskid Niski

Cergowa

2021-08-28 00:58
Insta@wyjdzze_z_dzieckiem
Żółtym szlakiem spacerowym z parkingu w Dukli. Na szlaku pusto, chłodny poranek i duża mgła, w kilku miejscach niewielkie błoto, a na całym szlaku dość ślisko. Z wieży nic nie było widać.
Beskid Niski

Lackowa

2021-07-31 20:54
Anita Dziekan
Trasa: Pętla nad Izbami przez Bieliczną. Początkowo do grzbietu granicznego asfaltem i ścieżką konną. Na szczyt czerwonym szlakiem, po zejściu ze szczytu ścieżką wzdłuż Białej Tarnowskiej. Rano sucho, w lesie pojedyncze kałuże do ominięcia bokiem. Podejście na szczyt suche, ale sypkie - ziemia plus kamienie i wystające korzenie, trzeba uważać. Zejście przez Bieliczną - kilkanaście przepraw przez Białą. Od 10 jak zaczęło padać tak ścieżki stały się mokre i błotniste.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.