Warunki dla zapytania Beskid Sądecki:Beskid Sądecki

Chata Magóry

2022-08-09 11:07
Wojciech Płocki
Schronisko Cyrla ? Przełęcz Bukowina (czerwony) ? Piwniczna Zdrój (żółty) ? Chata Magóry (zielony). Szlaki drożne, bez większych przeszkód, poza jednym miejscem z wodą ? spokojnie do obejścia. Ludzi umiarkowana ilość, nie wiem czy więcej niż 10 spotkałem.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Beskid Sądecki

Bacówka nad Wierchomlą

2022-07-25 17:40
Trasy na Wczasy
Wierchomla Mała - Wyżne Młaki (wyciągiem) - Bacówka PTTK nad Wierchomlą - Szczawnik - Złockie - Muszyna Wjazd wyciągiem krzesełkowym, przejście przez Wyżne Młaki do Bacówki nad Wierchomlą, zejście drogą leśną do Muszyny. Wyciąg czynny od 9, na otwarciu brak ludzi, na Wyżnych Młakach również pusto, szlak do Bacówki suchy, w Bacówce pełno miejsc wolnych mimo sprzątania tarasu, widoki znakomite. Zejście do Muszyny drogą leśną wraz z szumem potoku Szczawnik idealne na upalną pogodę, po drodze kilku rowerzystów i rodzin z dziećmi wchodzących pod górę. Warunki bardzo dobre na rodzinny spacer bez tłumów.
Beskid Sądecki

Radziejowa

2022-06-17 21:49
Insta@joannawilkonska
Z parkingu na Przełęczy Obidza czerwonym szlakiem, potem zmiana na niebieski na Mały Rogacz i znów czerwonym na Radziejową. Szło się dość ciężko ze względu na padający deszcz i w związku z tym mokre, śliskie, osuwające się kamienie. Zwłaszcza przy schodzeniu. Na górze niestety zero widoków i mgła. Wieża widokowa otwarta, można wejść na górę. Przy lepszej pogodzie na pewno warto. Pyszna kawa w Bacówce na Obidzy. Jak na niezbyt ciekawą trasę to ludzi dość sporo. Acha, ci co zdobywają Koronę Gór Polski niech uważają na pieczątkę, bo jest cała upaprana w tuszu.
Beskid Sądecki

Radziejowa

2022-03-25 23:19
Insta@_uzalezniona_od_zycia_
Podejście czerwony szlak z Rytra od PKP, zejście żółtym do Piwnicznej Zdrój. Warunki idealne, początek trasy sucho, następnie błoto, gdzieniegdzie skorupy lodu, sporo do szczytu mokrego śniegu. Pamiętaj o raczkach.
Beskid Sądecki

Radziejowa

2022-03-11 12:02
Marysia Stradomska
Szlak fajnie przetarty.
Beskid Sądecki

Radziejowa

2022-03-01 22:36
Insta@ciulapiotr
Radziejowa z Przełęczy Obidza, warunki dobre, pokrywa śnieżna ok. 0.5m, śnieg twardy, ubity. Raczki warto założyć na podejściu z Przełęczy Żłobki.
Beskid Sądecki

Radziejowa

2022-02-26 22:51
Wiktor Warecki
Czerwonym szlakiem z Obidzy. Pogoda bajka - lekki minus, brak wiatru i słońce. Kto rano wstaje widzi Tatry 🙂 Szlak przetarty, z udeptanym śniegiem, lodu praktycznie zero, raczki można zostawić w aucie (uwaga - zimą ilość miejsc parkingowych mocno ograniczona).Wieża na szczycie czynna, podobnie jak Bacówka na dole.
Beskid Sądecki

Radziejowa

2022-02-20 10:10
Insta@majkel993
Żółty szlak z Roztoki Ryterskiej, mniej więcej pierwsza połowa trasy brak śniegu tylko błoto pośniegowe, dalej śniegu dużo i śnieżyca, ostatnie strome podejście z Przełęczy Żłobki na Radziejową mocno wydeptane i śliskie. Na wieży widokowej bardzo słaba widoczność. W dni robocze szlak z Roztoki Ryterskiej zamknięty ze względu na wycinkę drzew.
Beskid Sądecki

Radziejowa

2022-02-19 08:51
Insta@lukasz.wolny91
Niebieski szlak z Obidzy dobrze wydeptany, miejscami ślisko, ale bardzo dobrze się idzie szlakiem przez Wielki Rogacz, aż do Przełęczy Żłobki gdzie zaczyna się ostatnie strome podejście na Radziejową i tam szlak jest dość śliski, śnieg osuwający się pod stopami i szlak generalnie wyślizgany.
Beskid Sądecki

Koziarz

2022-02-14 19:29
Insta@oriole_jo
Zielony szlak z Tylmanowej, potem żółty od Jaworzynki. Szlak w wielu miejscach oblodzony, przydatne raczki, na większej części szlaku sporo jeszcze śniegu, który robi się ciężki i mokry kiedy świeci słońce, w zacienionych miejscach śnieg twardy i zbity. Stuptuty zbędne, ale kije bardzo pomocne. Wokół wieży jest jeszcze dużo śniegu i to ostatnie chyba chwile, żeby poczuć jeszcze zimę w beskidach 🙂
Beskid Sądecki

Bereśnik

2022-02-09 10:14
Mariusz Jabrzyk
Szczawnica, Wodospad Zaskalnik, Bereśnik i powrót do Szczawnicy. Do wodospadu prowadzi droga, jest w większości odświeżona, od wodospadu szliśmy szlakiem w lesie, warunki jak na zdjęciach, szliśmy w raczkach, ślady przed nami też wskazywały na użycie raczków. Około 5-10 cm świeżego śniegu, pod nim miejscami lód lub ubity śnieg. Spotkaliśmy też dużego zwierza, prawdopodobnie sarnę, ale nie jestem znawcą zwierząt.
Beskid Sądecki

Koziarz

2022-02-07 20:34
Małgosia Wojtusiak
Koziarz z Tylmanowej Szlak przetarty, ale na odsłoniętych przestrzeniach śniegu po kolana, na szczycie silny wiatr. Schody na wieżę mocno ośnieżone, trzeba uważać.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.