Warunki dla zapytania Beskid Sądecki:Beskid Sądecki

Koziarz

2021-04-05 21:28
Katarzyna Marszalik
Żółtym szlakiem z Łącka na wschód słońca. Śniegu i lodu brak na szlaku (raczki nieprzydatne), ziemia zmrożona na podejściu, na zejściu tworzyło się już spore błoto. Piękna pogoda, ale urywało głowę, jedynie w osłoniętych miejscach spokój. Całe polany przebiśniegów. Ruch turystyczny zerowy o poranku. Wiosna!
Beskid Sądecki

Koziarz

2021-04-05 04:19
Katarzyna Marszalik
Żółtym szlakiem z Łącka na wschód słońca. Śniegu na szlaku zero, brak lodu, na dole trochę błota. Całe polany przebiśniegów. Piękna pogoda, ale urywało głowę, tylko w osłoniętych miejscach bez wiatru. Ruch turystyczny zerowy podczas przejścia. Wiosna!
Beskid Sądecki

Radziejowa

2021-04-01 11:08
Insta@przytula_joan
Rytro- Niemcowa- Radziejowa- Przehyba- Rytro; od około 1000 mnpm śnieg, od Niemcowej śnieg, ja miałam raczki, dla bezpieczeństwa. Przejrzystość na wieży taka sobie, jednak i tak pięknie, czuć wiosnę. Szlak niebieski z Przehyby do Rytra do wiaty jak na zdjęciu - ciągłe zapadanie do kolan, ale na zejściu łąka pełna krokusów.
Beskid Sądecki

Hala Łabowska

2021-03-28 20:15
Insta@vi_gorska
Przejście żółtym szlakiem z Piwnicznej-Zdrój na Przełęcz Bukowina, dalej do Hali Łabowskiej przez Halę Pisaną i powrót do Piwnicznej żółtym szlakiem przez Łomnicę-Zdrój. Powyżej 800 m n.p.m sporo świeżego, mięciutkiego śniegu - raczej dobrze udeptanego. Miejscami można się zakopać do połowy łydki (dla standardowej wielkości człowieka - dla mnie po kolana). W niższych partiach niewielkie ilości śniegu, miejscami lód, ale też sporo błotka.
Beskid Sądecki

Zadnie Góry, Cyrla

2021-03-21 00:02
Nie wiem, zobaczę
Rytro -Cyrla -Zadnie Góry -Jaworzyna Kokuszczańska -Przełęcz Bukowina - Piwniczna. Na początku szlaku sucho, bezśnieżnie. Trochę przed Cyrlą śnieg na trasie. Schronisko na Cyrli wydaje posiłki na wynos. Na Zadnich Górach znacznie więcej śniegu. A co do widocznośći, delikatne zachmurzenia z przejaśnieniami. Mało osób na szlaku. Raki są zbędne.
Beskid Sądecki

Radziejowa

2021-03-06 22:32
Insta@tomat1n1
Podejście z darmowego parkingu na początku szlaku niebieskiego (Rytro), tymże szlakiem, aż do Rozdroża pod Wielką Przehybą. Kontynuacja czerwonym na szczyt. Dużo świeżego, sypkiego śniegu na wierzchu na całej trasie. W wyższych partiach kopny śnieg, niezbyt przyjemny w pokonywaniu. Rakiraczki moim zdaniem zbędne. Ważne info: żółty szlak (którym schodziliśmy) okazał się zamknięty. Nie było u góry tabliczki, za to na dole jest. Ciężko go przejść ze względu na wycinkę, zwalone drzewa i gałęzie na całej trasie, także żółty szlak Rytro - Radziejowa jest zamknięty i nie warto nim iść. Co do pogody to bardzo zmienna, słonecznie, pochmurnie, nawet wietrzne i opadami śniegu.
Beskid Sądecki

Radziejowa

2021-02-23 13:09
Insta@grasz_ka
Podejście od Bacówki na Obidzy, wejście niebieskim szlakiem przez Wielki Rogacz, następnie czerwonym na Radziejową, powrót tą samą drogą. Warunki bardzo dobre, śnieg ubity, ale przy zejściu pod koniec miejscami lekkie roztopy. Ostatnie 800m podejścia raczki niezbędne, przy zejściu również. Uwaga: do samej Bacówki ciężko podjechać, droga miejscami oblodzona, ostre podjazdy. Zostawiliśmy samochód w zatoczce 1000m przed Bacówką.
Beskid Sądecki

Przehyba

2021-02-21 17:07
Insta@karolina.lo
Wyjście ze Szczawnicy do schroniska, zejście również tym samym szlakiem. Pogoda słoneczna. Śnieg ubity, momentami ślisko, ale bez raków spokojnie da radę 🙂 W schronisku jak i na szlaku mało ludzi, widoczność bardzo dobra! Piękne Tatry w tle 🙂
Beskid Sądecki

Wielki Rogacz

2021-02-21 16:35
Nie wiem, zobaczę
Jaworki, Wielki Rogacz, Niemcowa, Rytro. Zaczynymy czerwonym szlakiem z Jaworek przez Pokrywisko, ciut niebieskim na Wielki Rogacz, później czerwonym na Niemcową i do Rytra. Pięknie, słonecznie, niewielkie zachmurzenia. Tatry widoczne. Na trasie dużo wiecej ludzi niż w sobotę. W niekórych miejscach lód, obejdzie się bez raków. Chatka na Niemcowej nadal zamknięta. Pod koniec dnia pogoda się zmieniła. Zaczęło bardzo mocno wiać i było zimno.
Beskid Sądecki

Hala Łabowska

2021-02-21 11:46
Anita Dziekan
Z Łomnicy Zdrój do Łomnicy Zdrój. Podjescie niebieskim, zejście GSB + poza szlakowo. Rano ślisko i twardo, raczki bardzo przydatne na podejściu zwłaszcza. W ciągu dnia miejscami śnieg zapadajacy się po uda. Pod schroniskiem ok. 13 umiarkowane ilość osób, na szlakach pojedyncze osoby. Słońce, ciepło, miejscami śnieg spadajacy z drzew.
Beskid Sądecki

Eliaszówka

2021-02-20 16:30
Nie wiem, zobaczę
Eliaszówka, Obidza, Szczob, Biała Woda. Startujemy z Piwnicznej zielonym szlakiem wzdłuż granicy, przez Eliaszówke i Obidzę. Szlakiem niebieskim przez Szczob i żółtym kierujemy się na Biała Wodę do Jaworek. Słonecznie i przyjemnie. Niewiele ludzi na szlaku. Szlak przetarty. Na Eliaszówce troszkę wieje. W Obidzy troszkę lodu na asfalcie. Niestety bacówka na Obidzy zamknięta. Nie potrzeba raków, natomiast należy uważać, gdyż w krótkich odcinkach na szlaku miejscami pojawia się lód. Pod koniec trasy zaczyna się robić zimno, ale i tak nie przestaje być bajkowo. Tatry widoczne.
Beskid Sądecki

Jaworzyna Krynicka

2021-02-20 09:43
Anita Dziekan
Rano wyjazd na Jaworzynę kolejką, dalej wędrówka GSB, niebieskim i żółtym szlakiem do Szczawnika. Na dole rano mgła, na górze lampa. Śnieg rano zmrozony, potem mokry, przypadający, miejscami rakiety by się przydały. Ludzie głównie na Jaworzynie i w schronisku nad Wierchomla. Widoki na cały Sądecki, Tatry fragnentarycznie, część Wyspowego, Gorców, na słowacka stronę Lubovelska Vierchowina, góry Czerchowskie. W drodze szczególnie na GSB trzeba uważać na drzewa oblepione śniegiem, który z nich spada. Ścieżka wydeptana na szerokość jednej osoby.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.