Warunki dla zapytania Beskid Wyspowy:



Beskid Wyspowy

Mogielica

2020-09-13 23:27
Marta Chwirot
Szlak niebieski z Bukówki. Pogoda piękna, niebo bezchmurne. Na horyzoncie można było dostrzec Tatry. Na początku szlaku w niewielu miejscach błoto (jak na zdjęciu). Od stromego kamienistego podejścia całkowicie sucho. Ludzi na szlaku niewiele, przez całą drogę spotkaliśmy ok. 5 osób. Na szczycie również pusto, ok. 10 osób. Wejście na wieżę zamknięte do odwołania.
Beskid Wyspowy

Kudłacze

2020-09-05 10:25
Agnieszka Brzeszcz
Poręba (zielony szlak)- schronisko PTTK Kudłacze- Poręba (zejście czerwonym szlakiem i zielonym szlakiem). Szlaki suche, przyjemne warunki na szybki spacer. Miejscami lekkie błoto, spokojnie do ominięcia. Ludzi prawie brak, dopiero w schronisku kilkanaście osób. I taka jedna rzecz, która zwróciła moją uwagę (i tutaj apel do rowerzystów, nie tylko MTB): noście kaski! Jedna Pani dzisiaj zjeżdżała na rowerze bez kasku po trudnym, kamienistym terenie. Na szczęście nic się nie stało, ale po co kusić los? Nie jest drogi, nie jest ciężki, a może uratować życie.
Beskid Wyspowy

Mogielica

2020-07-25 23:54
Tomek i Magda
Z Jurkowa, Polana Wały, powrót zielonym. Od rana cały czas słońce. W lesie przyjemnie, na polanach upał. Na końcu już grzmiało, zeszliśmy w samą porę. Na zielonym sporo błota. Kilka osób na szczycie, szlaki puste.
Beskid Wyspowy

Szczebel

2020-07-24 23:31
Beyond The Mountains see Beyond
Jaskinia Zimna Dziura, Szczebel, Mała Góra, Mały Szczebel z miejscowości Lubień czarnym szlakiem od Kościoła. Po przejściu nad Zakopianką droga asfaltowa kończy się i wchodzi w las. Czarny szlak prowadzi przez strumyk w kilku miejscach (można przejść po kamieniach), znaczna część drogi w razie opadów może być niebezpieczna ponieważ miejscami jest duże nachylenie, a sama droga to często luźne kamienie kamienie, glina lub miejscami igliwia i patyki, nie ułatwia też fakt że jeżdżą tymi drogami crossowcy, którzy dodatkowo niszczą szlak i pozostawiają zapach spalin. Tylko Szczebel ze wspomnianych jest szczytem oznaczonym tabliczką, licznymi krzyżami i tablicami upamiętniającymi Szlak Papieski oraz mapami i jest płaski. Jest tam dużo miejsca -drewniane ławki, stoliki, a nawet miejsce na ognisko. Widoki wspaniałe. Rodziny z dziećmi wybierały szlak zielony, który prowadzi obok zalesionego szczytu Mała Góra. Powrót przez Mały Szczebel również zalesiony z fragmentami bloków skalnych. Warunki pogodowe były sprzyjające, nie było ślisko. Cała droga prowadzi lasem. Napotkani ludzie zwracali uwagę na niewygodę górnej części czarnego szlaku oraz złe oznakowanie (niektórzy się zgubili przy zejściu lub wejściu dlatego osobiście polecam aplikacje w telefonie z mapą).
Beskid Wyspowy

Uklejna, Chełm

2020-07-19 20:07
Beyond The Mountains - See Beyond
Uklejna - Śliwnik - Wierch Stróża - Chełm. Piękna trasa z legendąhistorią po drodze! Kto wie jaką? 😉 Na Uklejne prowadzi szlak czerwony z Zarabia Myślenickiego. Droga wąska dość ostro w górę. Nie nadaje się na trasę z wózkiem dziecięcym. Po drodze na pierwszy szczyt z trasy zarośnięte pozostałości budynków i studni (chyba, na zdjęciu przypomina skałę), później kapliczka i krzyż papieski bez zdjęć. Na Uklejne prowadzi żółty szlak którego nie ma w aplikacji mapy. Cz. Między pierwszym, a drugim szczytem dużo błota po ostatnich opadach. Drugi i trzeci szczyt nieoznakowany. O drodze widok na Babią Górę (wejście na zielony szlak). Na trzeci i czwarty szczyt - Chełm prowadzi szlak zielony przez asfalt. Drugi i trzeci szczyt bez oznaczenia. Zejście wzdłuż kolejki. Cała trasa to część Małego Szlaku Beskidzkiego. Polecam!
Beskid Wyspowy

Luboń Wielki

2020-07-12 20:54
Dominika Kozimor
Trasa: Rabka (zielonym) - LW - (niebieskim) Rabka Ciepło, ale deszczowo. Szlaki fragmentami mocno błotniste. Po ostatnich opadach w kilku miejscach szlakiem płynęła woda. Umiarkowana ilość turystów, spotkana głównie na szczycie. Schronisko wydaje posiłki w drzwiach.
Beskid Wyspowy

Luboń Wielki

2020-07-06 09:05
Michał Ziomek
Wejście niebieskim szlakiem od Rabki, zejście żółtym do Rabki. Na szlakach pusto, warunki dobre, po drodze trochę błota. Żółty szlak schodząc od schroniska bywa niewyraźnie oznaczony.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.