Warunki dla zapytania Bieszczady:Bieszczady

Smerek

2021-04-16 00:23
Insta@gorski_express
Podejście na Przełęcz Orłowicza z Wetliny żółtym i dalej na Smerek, dużo świeżego śniegu, im wyżej tym więcej. Na połoninach duży wiatr sypiący w twarz. Przydatne kije turystyczne na zejściach.
Bieszczady

Tarnica

2021-04-10 17:51
Insta@tomat1n1
Podejście niebieskim szlakiem z parkingu w Wołosatem, zejście do Ustrzyk czerwonym. Super pogoda, bezchmurne niebo, ciepło. Śnieg na podejściu dość mokry, aczkolwiek twardy i przyczepny. Przeszedłem całą trasę suchą stopą w niskich butach bez stuptutów. Raczki nie są konieczne, ale na zejściu mogą momentami pomóc. Po wyjściu ponad linię lasu, naprawdę spory wiatr. Na powrocie na czerwonym szlaku na grani błoto pośniegowe, dość mokro i ślisko. Sporo turystów.
Bieszczady

Połonina Wetlińska

2021-04-05 20:25
Insta@maksymiliangawle
Wyjście z Przełęczy Wyżniej do Przełęczy Orłowicza. Próba wyjścia na Smerek, niestety zbyt silny wiatr zmusił do zawrócenia. Trochę błota, trochę śniegu na przemian. Silny wiatr na grani.
Bieszczady

Wielka Rawka, Krzemieniec

2021-04-03 18:29
Dawid Lipski
Około 10 ruszyliśmy z parkingu na Przełęczy Wyżniańskiej. Opłata za parking jest (12zł), wejście było za friko. Od samego parkingu jest śnieg. Można pokusić się na skitury. Bacówka pod Małą Rawką jest czynna i wydaje posiłki na wynos. Na szczycie Małej i Wielkiej Rawki dosyć mocno wieje, ale wystarczy zejść do lasu i jest już spokojniej. Szlak na Krzemieniec wydeptany, ale trochę gorzej niż na Rawki.
Bieszczady

Tarnica

2021-04-01 19:06
Tomek Jakubas
Szlakiem przez Szeroki Wierch. Przetarty. Bardzo ciepło, na szczycie niewielki wiatr. W lesie i na połoninach śniegu jeszcze dużo, miejscami zapadasz się po kolana. Da się przejść bez raczków, ale komfort w nich lepszy. Na szlaku ludzi bardzo mało, może 4 grupy przez cały dzień. Zejście do Wołosatego całe w śniegu, na dole łąką płynie rzeka.
Bieszczady

Połonina Caryńska

2021-03-26 15:06
Insta@zoska311
Podejście zielonym szlakiem od Przełęczy Wyżniańskiej, powrót do Brzegów Górnych szlakiem czerwonym. Rano śnieg dobrze zmrożony, na szczycie pełne słońce, zero wiatru, miejscami błoto, w trakcie powrotu śnieg mokry. Do zrobienia bez raczków, ale polecam jednak z 😉
Bieszczady

Połonina Caryńska

2021-03-21 18:54
Insta@szczesny_mat
Czerwonym szlakiem z Brzegów Górnych, później zejście zielonym. Trasa do granicy lasu przetarta, wyżej wiatr zawiewał wszystko w ekspresowym tempie. Na samej grani niezbędne gogle czy okulary oraz kominiarka do całkowitego zakrycia twarzy przed porwanym przez wiatr śniegiem. Na zielonym raczki na pewno ułatwiają podchodzenieschodzenie.
Bieszczady

Mała Rawka

2021-03-21 17:00
Insta@szczesny_mat
Żółtym szlakiem do Działu, później zielonym na szczyt. Trasa w większości przetarta, miejscami śnieg po kostki. Raki niepotrzebne. Na szczycie mocny wiatr zawiewał trasę, lecz tyczki bardzo dobrze widoczne.
Bieszczady

Otryt, Trohaniec

2021-03-19 23:50
Insta@chodz_sie_powloczymy
Otryt, Chata Socjologa i Trohaniec Wejście i zejście z Lutowisk. Na szlaku śnieg, w najgłębszych miejscach mniej więcej do połowy łydki. Mało ludzi na szlaku, ale ścieżka przetarta. Mało miejsc śliskich, bez problemu da się iść bez raczkówraków. Chata Socjologa z uwagi na epidemię jest zamknięta dla gości, spotkaliśmy jednak gospodarza.
Bieszczady

Rawki

2021-03-06 23:45
Insta@stepinska_
Przełęcz Wyżnianska - Mała Rawka - Wielka Rawka Śnieg na szlaku ubity, rozchodzony. Raczki zalecane, widać było, że osoby, które ich nie posiadały miały miejscami małe problemy. Silny wiatr na szczycie. Tłoczno zaczęło się robić bliżej południa 🙂
Bieszczady

Wielka Rawka

2021-03-06 17:52
Insta@mynameisdominique
Wyjście z Wetliny, zielonym szlakiem na Małą i Wielką Rawkę. Szlak do wiaty nieprzetarty, trzeba torować. Droga zajęła 5,5 h zamiast 3,5 h. Kije i raczki konieczne. Od wiaty przy żółtym szlaku szlak przetarty. Ludzi na szlaku mało, więcej skiturowców. Pogoda zmienna: naprzemiennie zachmurzenie, opady śniegu, słońce. Bieszczady zimą są piękne.
Bieszczady

Rawki, Połonina Caryńska

2021-03-03 10:21
Dorota Jurczyk
Z Ustrzyk Górnych szlakiem niebieskim na Wielką Rawkę, potem żółtym na Małą Rawkę, zielonym do Przełęczy Wyżniańskiej. Dalej zielonym na Połoninę Caryńską i czerwonym do Ustrzyk Górnych. Widoczność wspaniała, z Rawek widać dziś Tatry 🙂 Ludzi mijanych kilkunastu podczas całej wycieczki. Raczki obowiązkowe, chyba że ktoś lubi jeździć na tyłku.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.