Warunki dla zapytania Czarny Staw Gąsienicowy:Tatry

Kościelec

2021-01-26 00:03
Insta@kacor77
Trasa z Kuźnic przez Boczań do schroniska Murowaniec, Czarny Staw Gąsienicowy, Przełęcz Karb i Kościelec. Trasa z Kuźnic aż do samego Stawu Gąsienicowego w miarę wydeptana, cały czas dosypuje, od Czarnego Stawu na Przełęcz Karb i do samego Kościelca torowanie szlaku, miejscami śniegu po kolana po pas i po pachy, podejście na Kościelec wymaga dobrej orientacji w terenie, ślady zawiewane i zasypywane w parę minut, całą droge bardzo pochmurno, na szczycie niespodzianka dwuminutowe okienko pogodowe, obowiązek lawinowe ABC, raki, czekan, kask, kijki również się przydały.
Tatry

Karb

2021-01-22 21:08
Insta@thrashhmetalviking
Trasa - Kuźnice- Murowaniec przez Boczań- Karb od Zielonego Stawu- Czarny Staw Gąsienicowy- Boczań- Kuźnice Planem był Kościelec, ale trudne warunki wydłużyły wycieczkę plus duża grupa z przewodnikiem wycofała się spod szczytu przed nami dlatego zrezygnowaliśmy. Do Murowańca wygodnie udeptane, raki zbędne. Samo podejście niebieskim bardzo trudne- ślady zawiewało po 15 minutach, momentami po pas. Zejście żlebem strome, ale stabilne. Wiało przeraźliwie.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2021-01-15 20:32
Insta@ziemiankii
Podejście niebieskim szlakiem na Halę Gąsienicową, czarnym szlakiem nad Czarny Staw Gąsienicowy. Zejście żółtym szlakiem do Kuźnic. Dużo opadów śniegu, ale drogi przetarte. Raczki przydatne, szczególnie podczas schodzenia. Warunki ogólnie trudne, ale po godzinie 14:00 nagle zaświeciło słońce.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2021-01-12 19:13
Insta@_dawid_grela_
Wyjście z Kuźnic przez Dolinę Jaworzynki. Zejście do Kuźnic przez Boczań. Podejście twarde, szerokie, szlak dobrze wydeptany. Bardzo dobre warunki, mroźno, słonecznie, świetna przejrzystość. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to popularny szlak to dzisiaj był mało oblegany. Mimo dobrych warunków - raki przydatne na wielu odcinkach.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2021-01-11 10:45
Insta@stecixx
Podejście na Halę Gąsienicową przez Boczań, zejście przez Dolinę Jaworzynki. Warunki idealne, raki nie były potrzebne.
Tatry

Przełęcz Karb

2021-01-06 20:57
Insta@tina.dej
Miała być Świnica od Murowańca, ale ze względu na silny wiatr i trudne warunki pod przełęczą zawróciłyśmy i wybrałyśmy opcję zejścia przez Karb na Czarny Staw Gąsienicowy. Silne opady oraz wiatr. Raki i czekan niezbędne. Słaba widoczność, ale mimo wszystko było pięknie.
Tatry

Kościelec

2021-01-01 19:45
Insta@27gala197d
Kuźnice- Dolina Jaworzynki -Hala Gąsienicowa -Czarny Staw Gąsienicowy- Karb- Kościelec, a z powrotem przez Boczań do Kuźnic. Śnieg do stawu ubity, nieślisko, jak się ma dobre buty, kijki przydatne. Raki ubrałam nad Stawem Gąsienicowym, a czekan jest potrzebny od Karbu na szczyt i przy zejściu do stawu. Od Karbu mocno wiał wiatr, zamiatał ślady, "półka" pod szczytem oblodzona, ale pięknie widoki wszystko zrekompensowały.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2020-12-31 20:22
Insta@annavantura
Z Brzezin. Niewiele śniegu, cała trasa do pokonania bez raków. Nie ma śladu po halnym, który straszył parę dni temu. Schronisko Murowaniec serwuje jedzenie i picie na wynos. Można również skorzystać z automatu z wrzącą wodą i uzupełnić termos na dalszą trasę, zero chmur.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2020-12-20 12:49
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Podejście Doliną Jaworzynki, zejście przez Boczań. Podchodząc raczki założyliśmy dopiero przed podejściem na próg Czarnego Stawu. Schodząc aż do lasu, potem od Murowańca ze trzy razy. Całkiem sporo turystów, choć bez tłumów. Schronisko Murowaniec sprzedaje jedzenie na wynos, działa toaleta. Nie udziela noclegów, trwa remont. Lód na stawie cienki, jednak niektórzy wchodzą na niego zrobić sobie zdjęcie. Widać ślady po łyżwiarzu. Warunki na szlakach przejściowe, śniegu tyle co przysłowiowy kot napłakał. Pozdrowienia dla wszystkich spotkanych znajomych 🙂 Znalazłam na szlaku czapkę, 5 rękawiczek, 3 maseczki...
Tatry

Karb

2020-12-19 22:42
Radek Wojaczek
Tatry, Kuźnice - Czarny Staw Gąsienicowy - Mały Kościelec - Karb -Kuźnice Pogoda bezchmurna oraz bezwietrzna. Raczki przydały się dopiero na odcinku Czarny Staw Gąsienicowy - Karb. Oblodzenie do raczków także wystąpiło na odcinku Karb - Niżni Czerwony Stawek oraz na niebieskim szlaku w stronę Boczania, od Przełęczy między Kopami. Dwójka łyżwiarzy beztrosko jeździła sobie na łyżwach na Czarnym Stawie Gąsienicowym.
Tatry

Skrajny Granat

2020-12-18 18:50
Insta@martynapiasta
Skrajny Granat przez Czarny Staw Gąsienicowy, żółtym szlakiem. Do stawu warunki mało imponujące, szaro, pochmurno, wyżej petarda. Raczki założyliśmy zaraz przy wejściu na żółty szlak, wystarczyły na sam szczyt. Zejście zdecydowanie pewniejsze w rakach.
Tatry

Kasprowy Wierch

2020-12-18 17:42
Justyna Kutrzeba
Szlak niebieski Kuźnice - Czarny Staw Gąsienicowy Później szlak żółty na Kasprowy Wierch, zejście zielonym szlakiem do Kuźnic. Warunki na szlakach bardzo dobre. Miejscami pomocne kijki i raczki.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.