Warunki dla zapytania Czarny Staw Gąsienicowy:Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2022-09-26 21:41
Insta@monik.ab
Wejście przez Dolinę Jaworzynki. Od Przełęczy Między Kopami poza szlakiem leży niewielka ilość śniegu. Na ostatnim podejściu do Stawu spotkamy śnieg, przez który przebijają śliskie kamienie. Zejście przez Boczań, również ślisko ze względu na błoto. Wybierając się w Tatry pamiętajcie o dobrym obuwiu.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Kościelec

2022-09-24 00:12
Insta@sadmonday
Czarny Staw Gąsienicowy - Karb - Kościelec: szlak przetarty, trochę lodu pod koniec, ale do przejścia. Bez raków i czekana bez szans.
Tatry

Karb

2022-09-23 21:09
Insta@rough_kay
Karb z Hali Gąsienicowej przez Czarny Staw Gąsienicowy, warunki do Hali bardzo dobre, trochę mokro, warunki do Stawu dobre, ale przydają się raczki, dość sporo śniegu zalega, w niektórych miejscach wyślizgane. Zaczynaliśmy podejście na Karb ok 14:00 (szlak czarny). Warunki pogodowe bardzo dobre. Zero wiatru, chwilami słońce grzało. Warunki pod butem ciężkie dla osób bez raczków. Z raczkami czy rakami nie ma problemu. Trasa mało oblegana, Kościelec nie zachęcał wielu wspinaczy, z tego co usłyszeliśmy na szlaku, jest dość mocno oblodzony i bez odpowiedniego sprzętu nie ma co próbować. Zejście do Stawow Gąsienicowych szlakiem niebieskim ośnieżone, lecz nawet dla osób bez raczków nie powinno być problemu, jeśli ktoś doświadczony. Na zejściu bardzo mało osób.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2022-09-22 09:57
Insta@travelinmood
Wyjście z Kuźnic niebieskim szlakiem do Schroniska Murowaniec. Warunki całkiem dobre. Resztki śniegu na zboczach na wysokości około 1350 m n.p.m. Przy zejściu do schroniska wielka chlupa. Podejście do Czarnego Stawu Gąsienicowego średnie. Śnieg się topi i tworzą się duże kałuże. Jest ślisko. Bez większych problemów da się wyjść i zejść bez raczków, jednak dla niektórych mogą być pomocne, szczególnie przy zejściu. Duże zachmurzenie, jednak przejaśniło się akurat jak wyszliśmy. Obyło się bez większych opadów deszczu czy śniegu. Schodziliśmy z Murowańca czarnym szlakiem do Psiej Trawki. Warunki bardzo dobre. Zejście łatwe.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2022-09-20 21:16
Insta@gd.1979
Z Murowańca na Czarny Gąsienicowy i na miejscu. Bez raczków, z kijami dawało radę. Miejscami mokry śnieg lub plucha. Z raczkami na pewno byłoby wygodniej i pewniej, ale bez było bezpiecznie jak na tą trasę.
Tatry

Kościelec

2022-09-16 10:36
Insta@dariaszyszko
Z Hali Gąsienicowej na Czarny Staw Gąsienicowy, następnie czarnym szlakiem na Przełęcz Karb i na Kościelec, powrót ta sama trasa. Momentami ślisko, ale im wyżej tym lepiej. Turystów na szlaku nie było za wielu.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2022-08-17 13:22
Insta@eomatheox
Wejście niebieskim szlakiem z Kuźnic do Hali Gąsienicowej. Następnie kierunek Czarny Staw Gąsienicowy. Szlak w 90% suchy, od Schroniska Murowaniec miejscami mokre kamienie. Dużo ludzi na szlaku.
Tatry

Karb

2022-08-04 20:36
Kamil Cięszczyk
Świnicka Przełęcz z Kuźnic przez Halę Gąsienicową, Boczaniem (tu dużo mokrych kamieni, trzeba było uważać). Z Hali Gąsienicowej na Czarny Staw Gąsienicowy - Mały Kościelec - Karb, zejście niebieskim szlakiem do czarnego i stamtąd wejście na Świnicką Przełęcz. Z przełęczy już łagodna droga na Kasprowy. Zejście z Kasprowego Wierchu do Kuźnic. Trasa ogólnie przyjemna, (nawet podejście pod Świnicką Przełęcz, która wydawała się dość stroma, okazało się nienajgorsze 😀 ) dość długa, 12h wędrówki, raczej wolnym tempem. Genialne widoki z każdego osiągniętego celu. Polecam!
Tatry

Kościelec

2022-07-14 20:15
Insta@fox_travelers
Szlak żółty z Kuźnic przez Dolinę Jaworzynki na Przełęcz między Kopami. Stamtąd szlakiem niebieskim nad Czarny Staw Gąsienicowy. Dalej czarną drogą na Mały Kościelec i Karb. Droga jest sucha i bezproblemowa. Od Karbu do Kościelca jest miejscami mokro, a skała śliska.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2022-06-18 20:53
Insta@gorskie_gazele
Droga bez żadnych większych trudności do pokonania.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2022-06-18 17:34
Insta@monikaw_k
Trasa z Brzezin. Słonecznie i gorąco. Krem z filtrem to konieczność. Tłumy ludzi pod Murowańcem, kolejki, wszędzie kolejki.
Tatry

Kościelec

2022-06-16 17:18
Łukasz Zie
Od Kuźnic, przez Dolinę Jaworzynki, Halę Gąsienicową, Czarny Staw Gąsienicowy, Karb i dalej na Kościelec. Szlak suchy, warunki typowo letnie. Od Karbu w kierunku na Kościelca miejscami mijanka, jedni schodzą, drudzy wychodzą. Pod szczytem mały zator. Powrót tą samą drogą. Długi weekend i ładna pogoda, więc sporo ludzi, zwłaszcza przy Murowańcu i nad Czarnym Stawem Gąsienicowym.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.