Warunki dla zapytania Czarny Staw Gąsienicowy:Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2020-03-08 00:53
Maksymilian Gawle
Idzie się ogólnie dobrze, brak większych utrudnień na trasie.
Tatry

Zadni Granat

2020-02-17 01:12
Igor Ka
Kuźnice- Przełęcz między Kopami- Murowaniec- Czarny Staw Gąsienicowy- Kozia Dolinka- Zadni Granat, powrót tą samą drogą. Dość wysoka temperatura powodowała niestabilność pokrywy śnieżnej. Ponadto stan pokrywy lodowej Czarnego Stawu nie zachęcał do przejścia przez niego; mimo to większość osób szła przez środek stawu. Sam szlak na Zadni Granat częściowo przetarty.
Tatry

Zadni Granat

2020-02-14 23:19
Sebastian Stepniowski
Kuźnice -Czarny Staw Gąsienicowy -Zadni Granat - Murowaniec Warunki b. dobre, raczki wskazane do Czarnego Stawu, późnej raki obowiązkowo (przy czym teraz ma przyjść ocieplenie i może się trochę zmienić). Zjazd bezpośrednio ze szczytu, uwaga na wystające kamienie, od Zmarzłego Stawu bardzo mało ludzi. Założony ślad na Kozią Przeł. (była zjeżdżana przez conajmniej dwa zespoły, podobnie jak Honoratka). W Murowańcu tłumy.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2020-02-13 00:19
Insta@kozica86
Warunki bardzo dobre, prawie bezwietrznie, dużo słońca, pojedyncze chmury. Z Kuźnic przez Boczań, szlak przetarty, raki raczki przydatne.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2020-02-08 01:39
Insta@ula.gasienica
Z Kuźnic przez Boczań i Murowaniec do Czarnego Stawu. Powrót przez Jaworzynkę. Do schroniska droga przetarta, od Murowańca do Czarnego Stawu śnieg miejscami kopny i zapadający się. Sam staw zamarznięty. Szlak przez Jaworzynkę miejscami śliski. Ja szlam cała trasę w raczkach. Widoki rekompensują wszystko 🙂
Tatry

Zadni Granat

2020-01-25 19:55
Insta@janiemogevevo
Hala Gąsienicowa, Czarny Staw Gąsienicowy, Zadni Granat. Mało śniegu, na podejściu dużo cienkiej lodoszreni, zapadasz się po kolana, miejscami lód.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy, Kasprowy Wierch

2020-01-24 23:41
Paulina
Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Czarny Staw Gąsienicowy - Hala Gąsienicowa - Kasprowy Wierch - Kuźnice Pogoda świetna. Słonecznie, bezwietrznie. Na całości trasy twardy, ubity śnieg. Gdzieniegdzie wystające kamienie i lód. Obowiązkowo raczki. Najwięcej lodu w okolicach Kasprowego i okolicznych szczytów, gdzie niestety, jest najwięcej ślizgających się turystów. Trzeba uważać, żeby nikt nie podciął nóg.
Tatry

Kasprowy Wierch

2020-01-18 20:05
Insta@szukam_slonca
Zielonym szlakiem na Kasprowy Wierch, zejście żółtym do Doliny Gąsienicowej + Czarny Staw Gąsienicowy. Raki bardzo przydatne przy szczycie, bo miejscami oblodzone. Koniecznie trzeba je mieć przy zejściu z Doliny Gąsienicowej przez Boczań. Piękna słoneczna pogoda.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2020-01-17 14:46
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szlak z Murowańca twardy, wydeptany, można iść w solidnych zimowych butach bez raków, choć niektórzy czują się lepiej z nimi. Staw zamarznięty z grubą warstwą lodu, można bezpiecznie i legalnie przez niego przechodzić. Brak śniegu na tafli, zrobiło się tam piękne, równiutkie lodowisko.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2020-01-15 20:40
Maksymilian Solarski
Można bezpiecznie chodzić przez Czarny Staw Gąsienicowy!!! Grubość lodu na Stawie wynosi od 43 cm od strony wyspy i Żółtej Turni do 68 cm od strony Kościelca. Warstwa śniegu zalegającego na lodzie wynosi od 0 (większą część tafli) do 3-4 cm (pod ścianą Kościelca). Poruszanie się po lodzie jest bezpieczne na całej powierzchni Stawu, jednakże jest on bardzo gładki, więc polecam chodzenie w rakachraczkach.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2020-01-15 10:28
Maciej Maksymilian
Brzeziny - Czarny Staw Gąsienicowy. Pogoda petarda, poza lasem lampa pełną gębą, bez wiatru, wręcz ciepło. Szlaki udeptane elegancko, śnieg twardy, ale trzeba patrzeć pod nogi. Kolce przydały się tylko na zejściu od Murowańca do Brzezin, ale to kwestia indywidualnych upodobań. Z rana ludzi niewielu, schodziliśmy koło 12 to pod górę szły już całe wycieczki.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2020-01-12 11:17
Wiola Śmietana
Widok na Przełęcz Karb znad Czarnego Stawu Gąsienicowego. Dysponując jedynie rakami, bez czekanów, nie zdecydowaliśmy się na wejście żlebem. Info: insta@dietetyczne_pasje
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.