Warunki dla zapytania Czarny Staw Gąsienicowy:Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2021-10-14 23:29
Insta@lifee_holic
Trasa z Kuźnice - niebieski szlak na schronisko Murowaniec, później na Czarny Staw Gąsienicowy, powrót żółtym szlakiem do Kuźnic. Warunki dobre, ślisko miejscami i ciapa, dobrze mieć przy sobie raczki.
Tatry

Zawrat

2021-10-12 16:15
Stanisław Orzechowski
Trasa: Zakopane Rondo JP2 - Boczań - Czarny Staw Gąsienicowy - Zawrat - Piątka - Dolina Roztoki - Palenica Białczańska. Wyjście z Zakopanego w deszczu, od Boczania śnieg, który już towarzyszył mi z przerwami prawie całą drogę. Na Zawracie mgliście i wietrznie, za to Piątka jak i Dolina Roztoki przywitała przebłyskami słońca. Przy dojściu na Palenicę znów deszcz. Raczki przydatne. Na górze gdzieś do 10cm śniegu, więc na raki jeszcze za wcześnie. Powyżej schronisk ludzi bardzo mało.
Tatry

Orla Perć

2021-10-10 10:07
Insta@karia.dondracka
Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Krzyżne - Skrajny Granat - Czarny Staw Gąsienicowy - Kuźnice Start o godzinie 7, na szlaku warunki letnie i bardzo mały ruch. Rano było jeszcze sporo szronu. Na Orlej Perci ludzi już więcej, jakieś 50% w kaskach, więc chyba sporo. Szokiem był też tylko 1 papierek po batoniku znaleziony na szlaku xd
Tatry

Kościelec

2021-09-29 11:27
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Kuźnice - Boczań - Czarny Staw Gąsienicowy - Karb - Kościelec - Zielony Staw Gąsienicowy - Dolina Jaworzynka - Kuźnice Piękna pogoda, po południu nieco chmur. Szlaki raczej suche, na Kościelcu kilka wilgotnych miejsc, tu gdzie zwykle. Mało turystów, ruch płynny. Parking na Czecha prawie pusty tuż przed 8 rano, na szlakach spokojnie, aż nienaturalnie, na szczycie kilka osób. W Murowańcu pustawo. W Jaworzynce ryczący jeleń tuż przy szlaku - rykowisko trwa. KU PRZESTRODZE: oczekując na przedostatni kominek, byliśmy świadkami kilkunastometrowego upadku turystki, która odpadła już ze skośnej płyty po przejściu w dół kominka, miejsca łatwiejszego niż wyższa część... Byliśmy pewni, że zginie, widok był przerażający i zamarliśmy tam, nigdy nie widziałam spadającej osoby w górach i to tuż przy mnie, nie mówiąc o tym, że nie dało się jej pomóc. Dziewczyna cudem zatrzymała się na 50cm półce po wykonaniu min dwóch salt. Wstała, otrzepała się, krzyknęła do nas, że nic jej nie jest, jednak pobiegłam udzielić pierwszej pomocy. Po zaopatrzeniu ran, zdecydowała się zejść do Murowańca, skąd zjechała z toprem na sor. I uwaga - skończyło się na odrapaniach i skręconej kostce!!! To cud!!! Cieszę się niezmiernie, że praktycznie nic się nie stało, bo mogło się skończyć tragicznie. Ale - uważajcie na siebie, szukajcie dobrych, pancernych chwytów, stabilnych stopni, powspinajcie się najpierw trochę na ściance, tam naprawdę można zrobić sobie straszną krzywdę. Noście też ze sobą dobrze zaopatrzoną apteczkę.
Tatry

Zawrat

2021-09-28 23:24
Małgorzata Kozera
Trasa: Kuźnice (szlak niebieski) - Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - Zmarzły Staw - Zawrat - Dolina Pięciu Stawów Polskich i tu zmiana na szlak zielony do drogi asfaltowej w kierunku Palenicy Sucho, warunki idealne!
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2021-09-24 23:54
D
Brzeziny - Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - Brzeziny Na Murowańcu już ok. godz. 9:30 spora gromada turystów, a jeszcze większa zmierzała w kierunku schroniska ze szlaków prowadzących z Kuźnic. Na niebieskim szlaku z Murowańca na staw trochę mokrych kamieni, ale bardziej niż na nie trzeba uważać na innych turystów wyprzedzających pozostałych w wąskich miejscach... Dość ciepło, widoki ograniczone przez chmury, lampa pojawiła się dopiero koło 14 gdy byliśmy już prawie na parkingu.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2021-09-23 16:14
Beata Odj
Trasa: Kuźnice - przez Boczań - Hala Gąsienicowa - Czarny Staw Gąsienicowy - Hala Gąsienicowa - przez Dolinę Jaworzynki - Kuźnice Kolejki do kasy brak. Na trasie spory ruch. Na szlaku sporo kałuż, ale spokojnie do przejścia bez trudności. Po minięciu Przełęczy między Kopami śnieg, który topniał w oczach. W kierunku Czarnego Stawu Gąsienicowego ruch duży. Kilka wycieczek. Nad stawem dużo ludzi. Rzeźko. Ok. 12.30 w Murowańcu kolejka do toalety i bufetu sięgała drzwi wejściowych. Zejście do Kuźnic Doliną Jaworzynki bez utrudnień, kilka śliskich miejsc. Cały czas było słychać odgłosy rykowiska.
Tatry

Zawrat

2021-09-18 00:23
Insta@bronek701
Kuźnice, Murowaniec, Czarny Staw Gąsienicowy, Zawrat, Dolina Pięciu Stawów. Rano deszcz, ruch na trasie znikomy, mokro i ślisko. Łańcuchy mokre od deszczu. Warun ogólnie ciężki. Przy zejściu do Piątki silne podmuchy wiatru. Wietrznie i pochmurno prawie przez całą trasę.
Tatry

Kościelec

2021-09-10 23:19
Insta@yes.to.mountains
Z Toporowej Cyrhli czerwonym szlakiem do Psiej Trawki, następnie czarnym szlakiem do Murowańca. Spod schroniska niebieskim szlakiem pod Czarny Staw Gąsienicowy i dalej czarnym przez Karb na Kościelec. Zejście przez Zielony Staw Gąsienicowy i dalej przez Halę Gąsienicową do Toporowej Cyrhli. Warunki bardzo dobre, bezwietrznie i ciepło. Szlaki dość zatłoczone, zwłaszcza na odcinku Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy. Kolejka zaraz za Karbem w kierunku Kościelca przy pierwszych, większych trudnościach, jakieś 20 min stania. Powrót już bez kolejek.
Tatry

Kościelec

2021-09-10 16:00
Kazimierz Wyciszczok
Warunki super! Z Kuźnic przez Czarny Staw Gąsienicowy, zejście na Zielony Staw, od około 12 dużo ludzi od Karbu wzwyż.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2021-09-07 05:55
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Kuźnice - Boczań - Hala Gąsienicowa - Czarny Staw Gąsienicowy - Hala Gąsienicowa - Dolina Jaworzynka - Kuźnice Warunki wyśmienite. Wcześnie rano umiarkowana ilość turystów. Potem kilka większych grup, ale ogólnie spokojnie. Piękne widoki, choć widoczność słaba. Jedna pani poinformowała nas, że jest niedźwiedź na Karczmisku, ale nie udało nam się go zlokalizować 🙁 Mimo tego dziękuję za info!! 🙂 Brak kolejek do czegokolwiek.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.