Warunki dla zapytania Czarny Staw pod Rysami:Tatry

Kazalnica Mięguszowiecka

2021-10-09 09:23
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Palenica Białczańska - Morskie Oko - Czarny Staw pod Rysami - Kazalnica Doszliśmy do końca łańcuchów i wykonaliśmy wycof. Szlaki generalnie suche, ale - wcześnie rano kamienie oblodzone szronem i śliskie, również nad Mokiem, później już tylko lodem w niektórych miejscach. Nie założyliśmy raczków, dało się lód ominąć, ale trzeba bardzo uważać, na czym się staje. Chłodno, temperatura poniżej zera, od świtu lampa, pod wieczór chmury przysłoniły najwyższe szczyty. Sporo turystów, ale większość szła na Rysy. W schronisku i na asfalcie po południu tłumy. Spora koleja do baru. Pozdrowienia dla wszystkich osób, które mnie rozpoznały i zagadały na szlaku 🙂
Tatry

Czarny Staw pod Rysami

2021-08-30 16:26
Imsta@jessowe_
W Tatrach pogoda juz zimowa. W wyższych partiach śnieg. Niżej opady deszczu. Koniecznie trzeba być dobrze przygotowanym i mieć ze sobą ciepłe i przeciwdeszczowe ubranie. Morskie Oko.
Tatry

Rysy

2021-08-28 08:53
Insta@kobita_w_gorach
Podejście z parkingu w Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka przez Czarny Staw pod Rysami do Buli pod Rysami i ostatni przystanek miejsce docelowe Rysy. Od rana bezchmurne niebo, wiatr nieodczuwalny, od łańcuchów ciężkie warunki co druga osoba zawraca ze szlaku, oblodzone kamienie i świeży śnieg, raczki są przydatne. Od 12 załamanie pogody, mgła, po południu deszcz.
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2021-08-22 21:54
Insta@tomaszpodgorke
Podejście na Morskie Oko bez większych problemów technicznych... No może poza brakiem internetu po drodze... Czarny Staw pod Rysami stoi dalej na swoim miejscu... Podejście na Mięguszowiecką Przełęcz w większości po suchej skale, jedynie w kominkach często mokro i wilgotno. Podejście od Kazalnicy na Przełęcz, w większości po kruchych skałach, sporo kruszyzny, piarżyska i luźnego, sypkiego materiału. Schodząc, trzeba zachować szczególną ostrożność, bo noga może objechać... Myślę, że lepiej schodziłoby się w rakach... Na Przełęczy ludzi mało niczym w poniedziałek na 6:00 rano w Kościele... Schodzić bardzo ostrożnie! Kolana na zejściu potrafią się odezwać...no chyba, że ktoś jest młodszy ode mnie... Na podejściu od Czarnego Stawu pod Rysami na Przełęcz pod Chłopkiem, po drodze, napotkana tylko jedna kupa... co świadczy o małej popularności szlaku...
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2021-08-09 23:50
Insta@ada_panek
Trasa: Palenica Białczańska - Morskie Oko - Czarny Staw pod Rysami - Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem Warunki rewelacyjne, powyżej Czarnego Stawu pojedyncze osoby idące na przełęcz, zero kolejek i tłumów przy przechodzeniu trudniejszych momentów. Przy schodzeniu od Czarnego Stawu do Morskiego Oka jeden wielki korek na trasie, bardzo duża ilość osób mimo dnia nieweekendowego. Im wyżej tym lepiej, tym mniej ludzi 🙂
Tatry

Rysy

2021-07-25 20:59
Insta@arci_s
Trasa Palenica Białczańska - Morskie Oko - Czarny Staw pod Rysami - Rysy Ciepło i słonecznie. Pod butem sucho. Wzmożony ruch. Morskie Oko oblężone. Korki robiły się na łańcuchach przy zejściu.
Tatry

Kazalnica

2021-07-25 00:08
Insta@mytravels_mylove_mylife
Palenica Białczańska - Morskie Oko - Czarny Staw pod Rysami - Kazalnica Mięguszowiecka Rano było ciepło, szlaki suche i dobra widoczność. Około południa przy podejściu pod Kazalnice zaczęło padać. Skały momentalnie stały się śliskie. Były plany iść wyżej, ale przy nagłej zmianie pogody zrezygnowaliśmy. Sporo turystów. W drodze powrotnej wyszło słońce i się przejaśniło. Przełęcz pod Chłopkiem
Tatry

Czarny Staw pod Rysami

2021-07-09 17:58
Insta@_maroow_
Podejście od Palenicy Białczańskiej szlakiem czerwonym przez Morskie Oko, powrót ta samą drogą. Warunki letnie, do Morskiego Oka słonecznie (start z Palenicy o godz. 8).
Tatry

Rysy od strony PL

2021-07-08 20:01
Insta@mountain.crazy.girl
Podejście asfaltem do Morskiego Oka, następnie czerwonym szlakiem pod Czarny Staw pod Rysami. Szlak bez żadnych utrudnień. Kiedy już zaczynamy się wspinać pod Bulę do łańcuchów są dokładnie trzy białe łaty. Śnieg, owszem, jest, ale jest obok szlaku. Miejscami woda na kamieniach co powoduje, że są śliskie i na to trzeba przede wszystkim uważać. Do samej góry łańcuchy bez żadnych problemów. Trasa wymagająca kondycyjnie, ale z pięknymi widokami. Polecam!
Tatry

Świstówka Roztocka, Czarny Staw pod Rysami

2021-07-02 09:21
Insta@p.aa.uu.l.aa
Trasa Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza - Siklawa - Dolina Pięciu Stawów - Świstówka - Morskie Oko - Czarny Staw pod Rysami - Palenica Białczańska Do Doliny Pięciu Stawów pochmurno, ale bez opadów. Przymusowy postój w Schronisku na Piątce, z powodu opadów. Później trzeba było uważać na śliskie kamienie przy zejściu ze Świstówki do Morskiego Oka. Reszta trasy z przejaśnieniami. Było pięknie.
Tatry

Czarny Staw pod Rysami

2021-06-27 19:19
Beata Odj
Trasa: Palenica Białczańska - Morskie Oko - Czarny Staw pod Rysami -Morskie Oko - Palenica Białczańska Bilet kupiony przez internet, nie trzeba było stać w kolejce. Tylko okazać pracownikowi w budce. Od rana ruch na trasie raczej mały (porównuję do tego, który znam z sierpnia). O 9.20 nad Morskim Okiem wolne stoliki, bez problemu można było znaleźć miejsce. Nad Czarnym Stawem o 10.30 też raczej niewielu turystów. Ruch zaczął się po 11, wtedy pochodziło sporo osób. Przejście wokół Morskiego Oka bez utrudnień, w dwóch miejscach trzeba uważać, bo woda płynie przez szlak. Przy zachowaniu uwagi da się przejść suchą stopą. W południe dużo turystów na kamieniach przed schroniskiem, ale do szczytu sezonu jeszcze daleko. O 12.25 zaczęło padać, już w trakcie zejścia, ale symbolicznie. Potem trochę mocniej. Niektórzy korzystali z foliowych płaszczy.
Tatry

Rysy

2021-05-30 21:54
Insta@gorski_kurdybanek
Wejście na Czarny Staw pod Rysami praktycznie bez śniegu. Powyżej Czarnego Stawu mgła i opady śniegu, które nasilają się wraz z wysokością. Warunki w okolicy wejścia w Rysę trudne, mleko i silne opady śniegu. Dużo sypkiego śniegu wyjeżdżającego z rysy, ślady zasypane.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.