Warunki dla zapytania Czerwone Wierchy:Tatry

Czerwone Wierchy

2020-01-12 14:43
Insta@jakubcz91
Wejście: Kuźnice przez Kalatówki , Halę Kondratową, Przełęcz pod Kopą Kondracką, Kopa Kondracka, Małołączniak, Krzesanica, Ciemniak. Powrót: Chuda Przełączka , Kiry - Kościelisko. Warunki idealne, Słonecznie, przejrzyście, lawinowa jedynka, pokrywa śnieżna stabilna, dużo lodu, raki konieczne, kijki bardzo przydatne, czekan również przydatny, aczkolwiek my nie mieliśmy.
Tatry

Czerwone Wierchy

2019-12-07 10:59
Tomasz Nawrocki
Trasa Kiry - Czerwone Wierchy - Kuźnice. Trasa spokojnie do zrobienia, raczki i kijki wystarczą, dziś mocno wiało i kiepska widoczność. Kilka razy mapy Garmina pomogły.
Tatry

Czerwone Wierchy

2019-11-25 09:28
Przemek Pieńkowski
Kopa Kondracka, Małołączniak, Krzesanica, Ciemniak Pogoda - lampa, bez wiatru w pełnym słońcu. Na szlaku bez raków i czekana. Warun pozwolił do swobodnego pokonywania trasy.
Tatry

Czerwone Wierchy

2019-11-24 15:56
Insta@juuustine.t
Trasa: Kiry- Wyżnia Kira Miętusia-  Chuda Przełęcz - Ciemniak- Krzesanica - Małołączniak -  Dolina Miętusia- Kiry Słonecznie, widoki cudne. Dość wietrznie z konkretnymi porywami wiatru. Śnieg od Chudej Przełęczy plus oblodzenie miejscami, lepiej mieć raczki na nogach, idzie się stabilniej.
Tatry

Dolina Kościeliska

2019-11-13 11:26
Maciej Maksymilian
Kiry - Schronisko Ornak Wyjście koło 7 rano, w deszczu. Szlaki mocno podlane, miejscami po kostki wody. Potok bardzo wezbrał, zbierał się silny wiatr kiedy wracaliśmy koło 10:30. Szlak czysty od skutków wczorajszej wichury, jedno zwalone drzewo pod samym schroniskiem, ale akurat załoga brała się za jego usuwanie. Miały być Czerwone Wierchy, ale ze względu na niepewną pogodę odpuściliśmy.
Tatry

Czerwone Wierchy

2019-11-07 20:45
Insta@elajzaboo
Trasa przejścia : Kiry- schronisko na Hali Ornak - Ciemniak- Małołączniak- Kopa Kondracka - Przełęcz Kondracka - schronisko na Hali Kondratowej- Kuźnice. Pogoda z rana piękna. Mało deszczu. Opady śniegu na wysokości 1500m. Czerwone Wierchy całe w śniegu. Gdzieniegdzie śniegu po kolana. Szlak nieprzetarty. Ludzi brak. Dopiero na Kopie Kondrackiej pojawili się ludzie. Bardzo ślisko było na odcinku od Kondrackiej Przełęczy do schroniska, śnieg mocno wydeptany, kamienie bardzo śliskie.
Tatry

Czerwone Wierchy, Starorobociański Wierch

2019-11-06 10:40
Adrian Piwowar
Czerwone Wierchy - Ornak - Starorobociański - Kończysty - Trzydniowiański Podejście niebieskim szlakiem na Małołączniak - ślisko. Rano od deszczu, poprzez deszcz ze śniegiem aż po śnieg śnieg i silny wiatr raniący twarz kryształkami lodu. Na Czerwonych Wierchach mleko - widzialność do maks kilkudziesięciu metrów. Okno pogodowe rozpoczęło się po 10. Od tego czasu słońce przeplatało się z chmurami. Na grani do 10 cm świeżego śniegu; w niektórych miejscach nawiane więcej, choć na południowych stokach słońce zdążyło wszystko wytopić. Temperatura w okolicach zera, w cieniu i na wietrze odczuwalna dużo niższa. Na szlaku kilka osób i kilka kozic. Pogoda sprzyjała powstawaniu widma brockenu.
Tatry

Czerwone Wierchy

2019-11-02 17:32
insta@milena_kanabus
Podejście od Doliny Kościeliskiej do Chudej Przełączki dalej na Ciemniak aż do Krzesanicy. Zejście przez Kopę Kondracką do schroniska na Hali Kondratowej. Warunki bardzo dobre poza halnym, który utrudniał nieznacznie podejście. Szczyty lekko ośnieżone. Przy zejściu uwaga na śliskie kamienie. Specjalistyczny sprzęt niewymagany.
Tatry

Czerwone Wierchy

2019-11-01 17:53
Zuza Cąkała
Dużo słońca, rewelacyjna widoczność, temperatura ok 0°C, szlaki w większości suche. Duży wiatr. Kilka miejsc z lodem, do ominięcia.
Tatry

Czerwone Wierchy

2019-10-31 23:55
Insta@kaskonarska
Przejście z Kalatówek do Przełęczy pod Kopą Kondracką do Ciemniaka. Piękne słońce przez cały dzień. Na grani duży i męczący wiatr. Widoczność 100%.
Tatry

Czerwone Wierchy

2019-10-31 21:17
Bartosz Szczepanik
Szlakiem z Kir przez Chudą Przełączkę. Na dole solidny mróz (około -8C), wyżej kiedy pojawiło się słońce całkiem przyjemnie i lekki mróz, bez wiatru. Warunki bardzo dobre, raki nie potrzebne. Sucha skała i resztki śniegu. Jedynie w kilku miejscach oblodzenie ale do obejścia. Spotkanych więcej kozic niż ludzi.
Tatry

Czerwone Wierchy

2019-10-31 17:39
Insta@glodnyyy
Kiry Przysłop Miętusi - ok. Dalej na Małołączniak ślisko. Cienka warstwa śniegu na wyślizganych kamieniach bardzo zdradliwa - trzeba bardzo uważać. Szlak po Wierchach ok. Na zejściu czerwonym szlakiem miejscami ślisko na kamieniach (do granicy lasu). Mimo słońca mroźno.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.