Warunki dla zapytania Czerwone Wierchy:Tatry

Czerwone Wierchy

2022-08-03 20:44
Kamil Cięszczyk
Czerwone Wierchy z Doliny Kościeliskiej. Chuda Przełączka - Ciemniak - Krzesanica - Małołączniak - Kopa Kondracka. Zejście Doliną Małej Łąki, (tam dużo mokrych i śliskich kamieni trzeba uważać). Trasa na cały dzień ok 19km. Naprawdę warto, mega dużo niezapomnianych widoków!
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Czerwone Wierchy

2022-07-29 15:29
Insta@be_like.me
Kasprowy Wierch - Czerwone Wierchy- Kościelisko Przepiękna trasa o chyba klasycznym i najpopularniejszym przebiegu czyli od Kasprowego przez wszystkie Czerwone Wierchy. Trasa sucha chociaż w już w lesie rozpadał się deszcz, przez co śliskie kamienie spowodowały znaczne wydłużenie trasy. Ludzi ani mało ani dużo. Część z nich kompletnie nieprzygotowanych na tak daleką trasę. Bez kurtek lub płaszczy przeciwdeszczowych, w trampkach lub tylko parasolką. Ludzie... myślcie w górach! To nie jest wyjście na Łysą Górę, że schowasz się w kościele. Poza tym widoki warte każdego zmęczenia i bolących kolan po zejściu. Pod drodze zaraz za Kasprowym kilka klamer, które nie sprawiają trudności. Gorąco polecam, chętnie wrócę tam jesienią.
Tatry

Czerwone Wierchy

2022-07-13 15:40
Patryk Tomera
Dolina Kościeliska z rana mokra, trochę błota. Wejście na Czerwone Wierchy przez Dolinę Tomanową. Na szlaku niemal pustki, w dolnej partii wilgotno, im bliżej Chudej Przełączki, tym więcej niskich chmur i coraz silniejszy wiatr. Na grani większość skał sucha ze względu na huraganowy wiatr. Koło południa chmury zaczęły się rozchodzić również nad wyższymi partiami gór. Zejście przez Kondracką Przełęcz w stronę Hali Kondratowej w kilku miejscach wilgotne. Od 11:00-12:00 bardzo dużo ludzi, zaczęły się tworzyć korki m.in. na Giewont.
Tatry

Czerwone Wierchy

2022-07-09 16:52
Sevencoins.pl
Dosyć niespodziewanie po południu chmury się rozeszły i widoczność bardzo się poprawiła, na grani zimno i wiało.
Tatry

Czerwone Wierchy

2022-06-21 22:20
Insta@pani_magda
Podejście z Kir na Ciemniak czerwonym szlakiem. Zejście czerwonym szlakiem do Kasprowego Wierchu. Warunki idealne, bezchmurne niebo, pełne słońce, miejscami silne podmuchy zimnego wiatru.
Tatry

Czerwone Wierchy

2022-06-20 22:14
Weronika
Giewont, widok z Kopy Kondrackiej. Wejście z Gronika, podejście przez Przysłop Miętusi, Kobylarzowy Żleb, Małołączniak, Kopę Kondracką, do Schroniska na Hali Kondratowej. Giewont odpuściłyśmy ze względu na bardzo silny wiatr. Dużo osób zawracało z Czerwonych Wierchów. Trasa sucha i przyjemna gdyby nie wiatr. Żeby dodać nam otuchy wyszła nam na spotkanie kozica.
Tatry

Czerwone Wierchy

2022-06-05 21:53
Patryk Tomera
Dolina Strążyska, Kościeliska oraz Droga pod Reglami trochę wilgotne po ostatnich opadach deszczu. Do Przełęczy Kondrackiej bez śniegu. Przechodząc przez Czerwone Wierchy jest kilka punktów, na których występuje jeszcze sporo śniegu, jednak można go ominąć lub z pomocą kijków ostrożnie przejść. Zejście Doliną Tomanową jest już w pełni wiosenne poza jednym niewielkim skrawkiem śniegu. Warunki dobre, przydatny krem z filtrem oraz okulary przeciwsłoneczne.
Tatry

Czerwone Wierchy

2022-05-27 23:04
Biegam-po-szlakach
Dolina Małej Łąki - Kondracka Przełęcz - Kopa Kondracka - Małołączniak - Krzesanica - Ciemniak - Dolina Kościeliska - Droga pod Reglami Śladowe ilości śniegu, do ominięcia lub przejścia bez sprzętu. Niewielkie ilości błota, także do ominięcia. Warunki super, gdyby nie przenikliwy, zimny wiatr. Dużo turystów na szlakach.
Tatry

Giewont, Czerwone Wierchy

2022-04-11 22:47
Insta@kislovyy
Podejście z Kuźnic szlakiem niebieskim pod Giewont, przejście żółtym na Kondracką Kopę, czerwonym do Ciemniaka i zejście do Kir. Warunki dobre, śnieg twardy, miejscami bardziej sypki, raki przydatne przy schodzeniu.
Tatry

Czerwone Wierchy

2022-03-26 19:54
Patryk Tomera
Trasa: Gronik - Dolina Małej Łąki - Przysłop Miętusi - Kobylarz - Kobylarzowy Żleb - Małołączniak - Krzesanica - Ciemniak - Chuda Przełączka - Dolina Kościeliska - Ścieżka pod Reglami - Gronik Poranek mroźny - śnieg i lód w Dolinie Małej Łąki występują od samego początku. Do Przysłopu Miętusiego można dojść bez sprzętu, chociaż raczki mogą okazać się przydatne w kilku oblodzonych miejscach, zwłaszcza z rana. Do Kobylarza kilka miejsc z nieco bardziej wytopionym śniegiem, tam wystaje sporadycznie trochę kamieni i korzeni, jednak przeważa stary, zmrożony śnieg. Przy podejściu Kobylarzowym Żlebem jest miejscami dużo śniegu, jednak w większości mocno zbity, zmrożony. Raki obowiązkowe! Ostatnie podejście na Małołączniak w pierwszej fazie było trochę wytopione - kilka odcinków z trawą, część z cienką warstwą lodu, reszta że śniegiem. Tuż pod szczytem już wszędzie biało. Podobne warunki śniegowe do samego Ciemniaka. Większość trasy przez Wierchy z dużą ilością twardego, zbitego śniegu. Przy Krzesanicy trochę nawisów śnieżnych. Zejście w początkowej fazie zimowe, później odcinek wytopiony do kamieni. Raki okazały się bardzo potrzebne. Sporo osób zjeżdżało na "czterech literach". Im niżej, tym cieplej, śnieg robił się bardziej miękki. Docierając do Doliny Kościeliskiej wiele miejsc płynęło. W samej dolinie (na odcinku Zahradziska - Kiry) breja śniegowa, dużo wody, trochę kamieni - generalnie warunki koszmarne, na pewno nie polecam na przyjemny spacer). Ścieżka pod Reglami jest w większości mocno zacieniona, więc śniegu ponownie więcej, na kilku odcinkach parę miejsc z lodem.
Tatry

Czerwone Wierchy

2022-03-10 23:36
Insta@__piotrek_
Podejście na Ciemniak z Doliny Kościeliskiej czerwonym szlakiem, następnie Krzesanica, Małołączniak, Kopa Kondracka, Kondracka Przełęcz, Dolina Małej Łąki (szlak żółty). Warunki bardzo dobre, słonecznie, niewielki wiatr, mroźno (rano na parkingu -17*C), ruch turystyczny umiarkowany. Trasa na Ciemniak przedeptana, choć zdarzają się miejsca gdzie można wpaść po uda. Na Czerwonych Wierchach naprzemiennie miejsca z kopnym śniegiem oraz wywiane. Zejście do Doliny Małej Łąki początkowo wytyczone przez kosówkę więc często można wpaść po pas. Dalszy bieg szlaku w większości przedeptany, twardy.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-03-06 09:59
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Kuźnic przez Przełęcz pod Kopą Kondracką. Trasa przedeptana, sporo turystów i narciarzy, ale trochę też osób w ogóle nie ogarniających co robią. Np. ludzie w raczkach i z czekanami... Ani jedno ani drugie się nie nadawało na te warunki i miejsce. A już na pewno nie idzie ten sprzęt w parze. Wiele osób jeszcze nie wie, że raczki to nie jest odpowiedni wybór na Czerwone Wierchy. Do tego bardzo nieładnie pozakładane raki, czekany trzymane odwrotnie, no widać, że czasami total spontan bez większej wiedzy i umiejętności. Zdarzała się i walka o życie w samych śliskich butach. Ale chyba chociaż tu obyło się dziś bez wypadków. Śmigło krążyło nad nami, zapewne przez akcję w innej części Czerwonych Wierchów. Warunki dość zmienne, raz miękko, raz twardo, czasem stopnie, czasem brak. Idealne były raki i kije. Na grani bardzo zimno, mocniejszy wiatr szybko wychładzał, dobrze było mieć maskę, gogle i ciepłe ciuchy. Widoczność po wyjściu z chmur wspaniała, pełna lampa na grani i szczycie. Potem przyszły małe kłęby chmur. W cieniu zimno.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.