Warunki dla zapytania Czerwone Wierchy:Tatry

Czerwone Wierchy, Giewont

2020-10-15 18:02
Insta@janekbudek
Przejście z Kir czerwonym szlakiem w kierunku Ciemniaka, potem przez Czerwone Wierchy, zejście z Kondrackiej Kopy szlakiem żółtym do Kondrackiej Przełęczy stąd szybkie podejście i zejście na Giewont i zejście do schroniska. Na szlakach dużo mokrego śniegu, który nawet w wyższych partiach raczej się rozpuszcza, ale przez noc zamarza i tworzy miejscami trudne do przejścia czapy lodowe. Stuptuty obowiązkowe, chyba ze ktoś lubi mokre skarpetki, kije też bardzo się przydają, raczki znalazłyby zastosowanie w niektórych miejscach, ale raki jeszcze muszą poczekać. Podejście na Giewont już prawie bez śniegu, ale skały bardzo mokre i śliskie, miejscami kałuże z mokrego śniegu. Widoczność chyba najlepsza z ostatnich kilku dni, po południu znowu duże zachmurzenie i delikatny opad.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-10-09 21:31
Małgorzata Malec Wydra
Trasa z Kir, czerwonym na Ciemniak i dalej granią Czerwonych Wierchów, Kondracka Przełęcz, Giewont, zejście szlakiem czerwonym i czarnym do Kir. Podejście zimowe, zmrożony śnieg, skała oblodzona. Da radę bez raczków, ale ostrożnie, na trasie śnieg miękki i błoto pośniegowe, zejście błotniste. Giewont sucha skała.
Tatry

Chuda Przełączka, Ciemniak

2020-10-03 18:49
Insta@pvsiia
Warunki bardzo ciężkie. W planach były Czerwone Wierchy, ale już podejście na Chudą Przełączkę było walką z żywiołem.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-09-20 13:37
Agnieszka Brzeszcz
Kuźnice- Kondracka Przełęcz- Czerwone Wierchy- Dolina Kościeliska. Szlak suchy, idealne warunki na wycieczkę. Do Kondrackiej Przełęczy dosłownie kilka osób, dopiero na Czerwonych Wierchach zrobiło się gęściej. Tłoczno też w samej dolinie.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-09-20 13:14
Insta@venividivino
Siwa Polana - Schronisko w Dolinie Chochołowskiej - Iwaniacka Przełęcz - Schronisko na Hali Ornak - Czerwone Wierchy - Hala Kondratowa Warunki rewelacyjne. Wielu turystów jak to w sobotę przy pięknej pogodzie. Czujność zalecam na odcinku Ciemniak - Małołączniak, mocno wyślizgane kamienie. Na zejściu zielonym szlakiem do Hali Kondratowej około 18:00 wspaniale słyszalne rykowisko jeleni.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-09-19 08:36
Muskat 4U
Za Bramką - Droga pod Reglami - Mała Łąka - szlak żółty - Kopa Kondracka - Małołączniak - Przysłop Miętusi - Mała Łąka - Za Bramką Bezchmurne niebo, rześko. Przy kasie pusto. Szlaki w przeważającej części suche. Dużo turystów, ale bez zatorów i tłumów.
Tatry

Czerwone Wierchy, Kasprowy Wierch

2020-09-16 09:05
Maciej
Kiry - Piec - Ciemniak - Czerwone Wierchy- Goryczkowa Czuba - Kasprowy Wierch - Liliowe - Czarny Staw Gąsienicowy - Murowaniec - Kuźnice Pogoda słoneczna, lecz na Czerwonych Wierchach wiało. Z rana pusto 4 szczyty Czerwonych Wierchów brak ludzi i później już w okolicy Kasprowego zaczęło się robić tłoczno. Start ok 6 rano.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-09-15 21:15
Insta@mewa_w_locie
Z Gronika, przez Kobylarzowy Żleb. Zaczynają się czerwienić Wierchy wiec szkoda nie skorzystać. Podejście zaczyna się łagodnie potem robi bardziej mozolne i mocno pod górę. Krotki odcinek z łańcuchami może być świetnym startem na oswojenie się z nimi, zwłaszcza w taką piękną, słoneczną pogodę. Szlak jest suchy, miejscami drobne kamienie pod nogami się obsypują. Znaczna cześć kamieni jest wyślizgana co może powodować znaczny brak przyczepności. Warto trzymać się szlaku, bo trwa regeneracja zieleni. Piękne widoki z góry na Tatry!
Tatry

Kasprowy Wierch, Czerwone Wierchy

2020-09-14 21:18
Insta@klaudiadydziak
Pogoda na szlaku idealna, przez cały czas pełne słońce, żadnych zachmurzeń. Na szlaku umiarkowana ilość turystów.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-09-13 09:20
Kamila Cieślik
Kiry- Dolina Tomanowa- Ciemniak- Krzesanica -Małołączniak- Kopa Kondracka- Dolina Małej Łąki Po g. 7 w Dolinie Kościeliskiej pustki, podobnie w Dolinie Tomanowej. Dopiero na Chudej Przełęczy sporo osób podchodzących z Dol. Kościeliskiej. Potem na Czerownych Wierchach ludzi sporo, ale spokojnie można iść w swoim tempie. Piękna pogoda, piękne widoki. Zejście z Kopy Kondrackiej trudne: wyślizgane kamienie, w lesie i cieniu wilgotno i błoto. Ale Dol. Małej Łąki sporo wynagradza 🙂
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-09-05 11:40
Insta@mr.mac.wal
Trasa: Kiry, Ciemniak, Krzesanica, Małołączniak, Kopa Kondracka, Kasprowy Wierch Na trasie (do Ciemniaka) sporo ludzi, potem wszyscy gdzieś się rozpiechrzli. Wierchy powoli zaczynają nabierać czerwonych barw. Warto pomyśleć o tej trasie, bo widoki z dnia na dzień będą coraz lepsze.
Tatry

Czerwone Wierchy, Giewont

2020-08-30 21:49
Insta@mateo_bak
Kiry - Ciemniak - Krzesanica - Małołączniak - Kopa Kondracka - Giewont - Wielka Polana Małołącka U progu października Czerwone Wierchy powoli zaczynają się robić "czerwone". Zgodnie z prognozami wiatr tego dnia bardzo silny, przy podejściu na Ciemniak nieraz wymagający przykucnięcia by się nie przewrócić. Ruch na szlaku umiarkowany. Na Giewoncie, pomimo ostatniej niedzieli wakacji, brak zatorów na łańcuchach.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.