Warunki dla zapytania Czerwone Wierchy:Tatry

Giewont, Czerwone Wierchy

2022-04-11 22:47
Insta@kislovyy
Podejście z Kuźnic szlakiem niebieskim pod Giewont, przejście żółtym na Kondracką Kopę, czerwonym do Ciemniaka i zejście do Kir. Warunki dobre, śnieg twardy, miejscami bardziej sypki, raki przydatne przy schodzeniu.
Tatry

Czerwone Wierchy

2022-03-26 19:54
Patryk Tomera
Trasa: Gronik - Dolina Małej Łąki - Przysłop Miętusi - Kobylarz - Kobylarzowy Żleb - Małołączniak - Krzesanica - Ciemniak - Chuda Przełączka - Dolina Kościeliska - Ścieżka pod Reglami - Gronik Poranek mroźny - śnieg i lód w Dolinie Małej Łąki występują od samego początku. Do Przysłopu Miętusiego można dojść bez sprzętu, chociaż raczki mogą okazać się przydatne w kilku oblodzonych miejscach, zwłaszcza z rana. Do Kobylarza kilka miejsc z nieco bardziej wytopionym śniegiem, tam wystaje sporadycznie trochę kamieni i korzeni, jednak przeważa stary, zmrożony śnieg. Przy podejściu Kobylarzowym Żlebem jest miejscami dużo śniegu, jednak w większości mocno zbity, zmrożony. Raki obowiązkowe! Ostatnie podejście na Małołączniak w pierwszej fazie było trochę wytopione - kilka odcinków z trawą, część z cienką warstwą lodu, reszta że śniegiem. Tuż pod szczytem już wszędzie biało. Podobne warunki śniegowe do samego Ciemniaka. Większość trasy przez Wierchy z dużą ilością twardego, zbitego śniegu. Przy Krzesanicy trochę nawisów śnieżnych. Zejście w początkowej fazie zimowe, później odcinek wytopiony do kamieni. Raki okazały się bardzo potrzebne. Sporo osób zjeżdżało na "czterech literach". Im niżej, tym cieplej, śnieg robił się bardziej miękki. Docierając do Doliny Kościeliskiej wiele miejsc płynęło. W samej dolinie (na odcinku Zahradziska - Kiry) breja śniegowa, dużo wody, trochę kamieni - generalnie warunki koszmarne, na pewno nie polecam na przyjemny spacer). Ścieżka pod Reglami jest w większości mocno zacieniona, więc śniegu ponownie więcej, na kilku odcinkach parę miejsc z lodem.
Tatry

Czerwone Wierchy

2022-03-10 23:36
Insta@__piotrek_
Podejście na Ciemniak z Doliny Kościeliskiej czerwonym szlakiem, następnie Krzesanica, Małołączniak, Kopa Kondracka, Kondracka Przełęcz, Dolina Małej Łąki (szlak żółty). Warunki bardzo dobre, słonecznie, niewielki wiatr, mroźno (rano na parkingu -17*C), ruch turystyczny umiarkowany. Trasa na Ciemniak przedeptana, choć zdarzają się miejsca gdzie można wpaść po uda. Na Czerwonych Wierchach naprzemiennie miejsca z kopnym śniegiem oraz wywiane. Zejście do Doliny Małej Łąki początkowo wytyczone przez kosówkę więc często można wpaść po pas. Dalszy bieg szlaku w większości przedeptany, twardy.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-03-06 09:59
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Kuźnic przez Przełęcz pod Kopą Kondracką. Trasa przedeptana, sporo turystów i narciarzy, ale trochę też osób w ogóle nie ogarniających co robią. Np. ludzie w raczkach i z czekanami... Ani jedno ani drugie się nie nadawało na te warunki i miejsce. A już na pewno nie idzie ten sprzęt w parze. Wiele osób jeszcze nie wie, że raczki to nie jest odpowiedni wybór na Czerwone Wierchy. Do tego bardzo nieładnie pozakładane raki, czekany trzymane odwrotnie, no widać, że czasami total spontan bez większej wiedzy i umiejętności. Zdarzała się i walka o życie w samych śliskich butach. Ale chyba chociaż tu obyło się dziś bez wypadków. Śmigło krążyło nad nami, zapewne przez akcję w innej części Czerwonych Wierchów. Warunki dość zmienne, raz miękko, raz twardo, czasem stopnie, czasem brak. Idealne były raki i kije. Na grani bardzo zimno, mocniejszy wiatr szybko wychładzał, dobrze było mieć maskę, gogle i ciepłe ciuchy. Widoczność po wyjściu z chmur wspaniała, pełna lampa na grani i szczycie. Potem przyszły małe kłęby chmur. W cieniu zimno.
Tatry

Czerwone Wierchy

2022-01-15 13:43
Insta@jacob.dolsky
Z Doliny Kościeliskiej. Przy Cudakowej Polanie wbijamy na czerwony szlak tu zbroimy się w raki i zaczynamy podejście w kierunku Chudej Przełączki. Pogoda była idealna, lekki mrozik, warunki petarda. Na szlaku lekki puch i oblodzenia. W okolicach Ciemniaka rozpoczynamy marsz ze skorupą zmarzniętego śniegu pod nogami, dosyć twardo, gdzieniegdzie nawiany puch (bez raków ani rusz!) tak przez całą trasę do Małołączniaka. Przy Małołączniaku odbijamy na niebieski szlak i kierujemy się w stronę Kobylarzowego Żlebu. Zejście żlebem zniechęciło kilku turystów ze względu na brak odpowiedniego sprzętu (jak zauważyłem mieli tylko raczki i kijki). Schodzimy z czekanami i oczywiście w rakach. W żlebie na przemian nawiany puch, zmarznięty śnieg i oblodzenia. Najbardziej wymagająca chwila to moment przy łańcuszku w połowie żlebu. Dużo odsłoniętych kamieni. Trzeba być ostrożnym! Niefartowny upadek w żlebie mógłby skończyć się nie najlepiej. Po zejściu żlebem kierujemy się w stronę Przysłopu Miętusiego odbijamy na czarny szlak w stronę Cudakowej Polany i wracamy doliną do samochodu. Pogoda tego dnia rozpieściła wszystkich turystów. W tych okolicznościach panorama widziana z Czerwonych Wierchów budziła ogromną radość!
Tatry

Czerwone Wierchy

2022-01-08 00:54
Insta@ewaorganek
Z Doliny Małej Łąki przez Kopę Kondracką na Ciemniak, zejście do Doliny Kościeliskiej. Szlak ubity, od Przełęczy pod Kopą konieczne raczki bądź raki. Od Kopy do Ciemniaka lodowa skorupa pod butem. Bez raków nie ma szans. Zejście z Ciemniaka do Kościeliskiej miejscami bez śniegu, ale bywało ślisko.
Tatry

Czerwone Wierchy

2022-01-07 13:40
Marcin
Od Kir przez Ciemniak, od Kopy przez Kondracką Przełęcz do Doliny Małej Łąki żółtym. Raki wskazane, śnieg zmrożony i (miejscami niewywianym lub nawianym) świeży. Są miejsca, gdzie wystawały kamienie. Jak na grań przystało - zimny wiatr, na szczęście później było ciszej. W dolinach (tj. Kościeliskiej i Małej Łąki) wydeptany świeży śnieg, więc raczej będzie ślisko.
Tatry

Krzesanica

2021-11-20 00:29
Insta@fantasmagoriae
Czerwone Wierchy. Podejście czerwonym szlakiem z Doliny Kościeliskiej na Krzesanicę. Powyżej 1800m wymagane raki bądź raczki. Szlak oblodzony. Na poczatku bezwietrznie, na grani wietrznie.
Tatry

Czerwone Wierchy

2021-11-16 11:55
Insta@via_terra_incognita
Trasa: Kiry - Przysłop Miętusi - Kobylarzowy Żleb - Małołączniak - Kondracka Kopa - Kasprowy Wierch - Myślenickie Turnie - Kuźnice Warunki i widoki piękne. Na trasie brak niespodzianek czy utrudnień. Jedynie przy zejściu nieco sliskich kamieni. Tłumów brak, także pełen relaks dla duszy. Pogoda bardziej letnia niż jesienna.
Tatry

Czerwone Wierchy

2021-11-13 19:36
Insta@esti.owi.eli
Schronisko na Hali Ornak - Polana Tomanowa - Chuda Przełączka - Ciemniak - Krzesanica - Małołączniak i z powrotem na Halę Ornak Na tej trasie jedno miejsce bardziej oblodzone, reszta trochę błota, ale większość sucha. Za to choć słonecznie, to było też bardzo wietrznie. Po drodze z samego rana dało się spotkać całe stado kozic 😀
Tatry

Czerwone Wierchy

2021-10-23 11:13
Insta@da_ga_em
Podejście szlakiem czerwonym od Kir, zejście zielonym przez Przełęcz pod Kopą Kondracką. Warunki dobre, sucho, powyżej 1300m miejscami oblodzenia, ale raczki zbędne w trakcie całej trasy. Na szczytach mróz, przechodzące chmury, wiatr, odczuwalna temperatura -8.
Tatry

Czerwone Wierchy

2021-10-17 00:59
Insta@mountain.crazy.girl
(Doliną Kościeliską, Schronisko Ornak, zielonym szlakiem Doliną Tomanową - Ciemniak - Krzesanica - Małołączniak - Kopa Kondracka - Kondracka Przełęcz - żółtym szlakiem Doliną Małej Łąki - Dolina Kościeliska) Malownicza trasa przez Dolinę Tomanową prowadzącą początkowo przez las, później obija w lewo i z pięknymi widokami prowadzi do Chudej Przełączki. Sporo śniegu na trasie i o ile wspinając się do góry raczki jeszcze nie są konieczne, tak schodząc już w dół z Ciemniaka w stronę Krzesanicy zdecydowanie pomocne. Sporo śniegu i śliskich kamieni jak na październik. Biała trasa tak naprawdę utrzymuje się do Kondrackiej Przełęczy. Później schodząc żółtym szlakiem w stronę Doliny Kościeliskiej, jest bardzo ślisko, miejscami lód i sporo błota. Trasa ma 25 km.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.