Warunki dla zapytania Czerwone Wierchy:Tatry

Czerwone Wierchy

2020-12-30 23:11
Krzysztof Borończyk
Gronik-Małołączniak- Kopa Kondracka - Przełęcz Kondracka -Kuźnice Ładnie przetarte do dolnej partii Kobylarzowego Żlebu. Płyty z łańcuchami - łańcuchy nie są pod śniegiem -wyślizgane, lepiej założyć raki pod górę, schodząc koniecznie. Kruszyzna i wywiany śnieg nad. Im wyżej tym lepiej- bez zasp, a śniegu zmrożonego niewiele. Z Małołączniaka na Kopę Kondracką i do przełeczy też lajt, śnieg trochę wyjeżdża, raki nie bardzo przydatne. Za samą przełęczą w stronę Hali Kondratowej ślisko dosyć na kamieniach, lepiej w rakach.
Tatry

Ciemniak

2020-12-12 15:13
Insta@k_luszcz
Wejście o 6:00 z Kir na Ciemniak. Zapowiadała się piękna pogoda, wiatru nie było prawie w ogóle. Bardzo mocny wiatr dopadł nas przed Chudą Turnią. Wiało tak, że zapieraliśmy się kijkami ile sił w rękach. Nad Czerwone Wierchy nadciągnęły chmury i warunki się nie zmieniały przez dłuższy czas, dlatego postanowiliśmy zejść z powrotem do Kir. Ogólnie raczkiraki niezbędne, kije również bardzo pomocne.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-11-26 21:19
Insta@gmbellicose
Końcówki śniegu. Podejście na Ciemniak od Hali Ornak trochę lodu. Krzesanica i Małołączniak bez problemu, resztki śniegu. Zejście niebieskim w żlebie sporo lodu, zdecydowanie nie jest to szlak dla dzieci w tych warunkach, raczki przydatne.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-11-26 17:21
Insta@trzop_aneta_ruda
Szlak z Kuźnic przez Halę Kondratową na Kopę Kondracką aż do Ciemniaka. Powrót tą samą trasą do Kopy i zejście przez Przełęcz Kondracką. Miejscami ślisko. Zwłaszcza przy schodzeniu. Granią Czerwonych Wierchów spokojnie bez raczków. Kijki niezbędne.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-11-24 19:24
Insta@dominikamonko
Kopa Kondracka i Małołączniak Podejście od Kuźnic, do Hali Kondratowej szlak ośnieżony, od Hali w górę miejscami oblodzony. Słonecznie, ciepło, bezwietrznie. Od Kopy przez Małołączniak do Gronika spotkane dwie osoby. Zejście przez Kobylarzowy Żleb. Łańcuchy na wierzchu, ale trzeba uważać bo pod cienką warstwą śniegu są oblodzenia. Od Kobylarza do Przysłupu lekko ośnieżone. Fragment czarnego szlaku z Przysłupu oblodzony. Uważam, że raczki na tę trasę to minimum.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-11-24 15:43
Insta@kamila__m
Podejście na Ciemniak czerwonym szlakiem z Doliny Kościeliskiej, dalej na Krzesanicę i Małołączniak. Warunki na pierwszym podejściu bardzo dobre. Przed podejściem na Chudą Przełączkę raczki niezbędne, dużo lodu i tak już cały czas, aż do zejścia z Małołączniaka niebieskim szlakiem. Miejscami przydatne także stuptuty. Poza tym bezwietrznie, cieplutko, lampa w pełni.
Tatry

Czerwone Wierchy, Goryczkowa Czuba

2020-11-21 16:23
Insta@anka.metal
Podejście od Kuźnic na Kasprowy Wierch, zejście czerwonym szlakiem do Kir. Warunki bardzo dobre. Dzień bardzo słoneczny, -7C. Na trasie zmrożony puch, miejscami ślisko i wietrznie. Raki zbędne, raczki byłyby bardziej odpowiednie, niemniej ja nie odczuwałam dyskomfortu idąc bez. Zejście do Doliny Kościeliskiej, czerwonym szlakiem śliskie bardziej niż pozostała część trasy.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-11-18 13:20
Insta@fuerza_sonrisa
Podejście od Doliny Małej Łąki. Warunki bardzo dobre. Lekki wiatr, miejscami delikatnie oblodzone kamienie. Spokojnie do przejścia bez raków. Z Doliny Małej Łąki, Przełęcz Kondracka, Kopa Kondracka i dalej aż na Ciemniak.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-11-18 00:01
Łukasz Hodurek
Wyprawa z Kir przez Przysłop Miętusi na Małołączniak. Miejscami wilgotno, bez lodu. Delikatnie ślisko przy łańcuchach. Podejście pod szczyt śliskie, kamienie częściowo pokryte lodem. Kijki bardzo przydatne. Przejście na Krzesanicę i Ciemniak bezproblemowe. Z Ciemniaka zejście czerwonym szlakiem, kamienie oblodzone, ślisko. Miejscami bardzo. Słonecznie i bezwietrznie.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-11-11 19:20
Waldemar Jasiński
Wejście czerwonym szlakiem z Doliny Kościeliskiej na Ciemniak, zejście przez Dolinę Małej Łąki. Na szlakach podejściowych i zejściowych ślisko, głównie z powodu szronu na twardej ziemi i kamieniach. Szron utrzymał się przez cały dzień. Były też fragmenty grubej warstwy lodu, ale do ominięcia. Na grani sucho i totalnie bezproblemowo.
Tatry

Świnica

2020-11-11 17:27
Krzysztof Labocha
Kuźnice - Boczań - Hala Gąsienicowa - Świnicka Przełęcz - Świnica. Na Skupniów Upłazie powyżej lasu szlak zmrożony i bardzo śliski na dystansie ok. 500 metrów. Pod Świnicką Przełęczą również odcinek szlaku pokryty lodem, ale krótszy - ok 50-100 metrów. Na ostatnim podejściu na Świnicę lód czaił się w kilku miejscach przy łańcuchach, w stopniach wykutych w płytach skalnych. Bardzo polecam zabieranie teraz raczków w Tatry, bo znajomi szli tego samego dnia na Czerwone Wierchy i też narzekali na śliski szlak.
Tatry

Ciemniak, Małołączniak

2020-11-08 10:24
Insta@mynameisdominique
Wyjście z Kir, szlakiem na Czerwone Wierchy- Ciemniak, Małołączniak. Na szlaku dużo osób, pogoda sztos. Póki słońce swieci jest ok. Zejście Kobylarzowym Żlebem - tu zaczyna się problem. My staliśmy ponad 30 min do łańcuchów, za nami drugie tyle ludzi. Kamienie bardzo śliskie, wytarte, obłocone, bardzo niebezpiecznie. Kolejkę do łańcuchów na pewno zastal zmrok, cześć osób wracała w adidasach bez oświetlenia.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.