Warunki dla zapytania Czupel:Beskid Mały

Czupel

2022-04-02 23:28
Insta@guma_kulka
Na szlaku niebieskim na Czupel jedynie w początkowej fazie podejścia trochę wystających kamieni, dalej do Magurki i w stronę Czupla idealny warun.
Beskid Mały

Czupel

2022-02-10 02:15
Insta@lukasz.wolny91
Niebieski szlak z Przegibka do schroniska PTTK na Magurce Mocna odwilż, śnieg zapadający się w wodę, momentami bardzo ślisko. Z schroniska na Magurce niebieski szlak na Czupel dobrze wydeptany, miejscami dość mocno zbity, ale generalnie też roztapiający się szlak.
Beskid Mały

Czupel

2022-01-08 18:37
Anita Dziekan
Trasa: Łodygowice PKP - Czupel - Magurka Wilkowicka - Rogacz - Bielsko-Biała Straconka. Podejście praktycznie całe w lodzie i wyślizganym śniegu. Miejscami kamienie i liście - również śliskie. Na podejściu obowiązkowo raczki. Na grzbiecie cienka warstwa ubitego śniegu - można dla wygody zostać w raczkach, a można je zdjąć. Zejście żółtym szlakiem do Bielska-Białej Straconki początkowo dało się schodzić w samych butach, ale od Rogacza raczki wskazane - stromo i ślisko. Pogoda - rano słonecznie i zimno, z biegiem dnia coraz więcej chmur, nawet lekki śnieg padał. Ludzi umiarkowana ilość. W schronisku na Magurce Wilkowickiej ok. 13:30 ciężko było znaleźć miejsce do siedzenia. P.S. Przejście przez Łodygowice wymagało dziś rano znajomości sztuki baletu.
Beskid Mały

Czupel

2022-01-02 03:00
Wiktor Warecki
Niebieskim szlakiem z Przełęczy Przegibek. Warunki wiosenne : +13 na dole(!) o godz. 11. Na górze lekki wiatr, ale nie wychładzający, słonecznie. Tatry było widać 😉 Pod butami lekkie błotko, powyżej schroniska śnieglód tylko na drodze, ale do obejścia bokiem. Raczkiraki zbędne. Chyba, że dla chcących napierać środkiem nartostrady 😉
Beskid Mały

Czupel

2021-12-17 23:02
Insta@gawus
Podejście od Przełęczy Przegibek, zejście szlakiem niebieskim do Czernichowa. Warunki dobre. Lekka mgła, śnieg ok. 5 cm, twardy lub lekkie oblodzenie.
Beskid Mały

Czupel

2021-12-05 02:57
Insta@patrycjakolec
Przełęcz Przegibek - Magurka - Czupel. Świeży śnieg, pod nim duża warstwa lodu. Trzeba było bardzo uważać, bo jak na lodowisku.
Beskid Mały

Czupel

2021-10-20 15:11
Insta@adamfigurny
Czernichów - Schronisko Na Magurce Zielony szlak i czerwony. Zejście niebieskim. Warunki dobre. Od 16.00 lekki opad śniegu.
Beskid Mały

Czupel

2021-05-23 12:06
Insta@kobietanaszlaku
Międzybrodzie Bialskie - Czupel - Schronisko PTTK na Magurce - Przełęcz Przegibek- Gaiki - Międzybrodzie Bialskie Podejście czerwonym szlakiem, powrót szlakiem niebieskim, zielonym i krótki odcinek znowu niebieskim. Praktycznie na całym szlaku sucho i brak błota. Dopiero przy rozwidleniu szlaków Gaiki zaczyna się błoto i miejscami cieknące na szlaku strumyki. Końcowy odcinek niebieskiego szlaku ogrom błota, trzeba schodzić bardzo uważnie. Po godzinie 11 solidnie lunęło, wiec teraz pewnie całość szlaku jest podmokła.
Beskid Mały

Czupel, Żar

2021-04-27 22:22
Patryk Tomera
Czupel, Hrobacza Łąka, Góra Żar, Jaworzynka Dzisiaj porządna pętla przez znaczną część tegoż pasma, by sprawdzić warunki w kilku miejscach. Trasa wycieczki: Łodygowice - Przysłop - Czupel - Schronisko PTTK na Magurce - Przełęcz Przegibek - Gaiki - Przełęcz u Panienki - Hrobacza Łąka - Porąbka - Góra Żar - Przełęcz Isepnicka - Jaworzynka - Czernichów - Przyszop - Łodygowice Zima i śnieg powoli żegnają się z Beskidem Małym. Coraz więcej wiosennych akcentów na szlaku. Zdecydowana większość trasy bez lodu i śniegu. Te znajdują się przede wszystkim w wyższych partiach, zwłaszcza w zacienionych miejscach, na zboczach mniej nasłonecznionych. Zdecydowanie najwięcej śniegu było na odcinku między Czuplem a Magurką - tutaj około 8 rano trochę lodu i sporo zmrożonego śniegu zalegało na kilku odcinkach. Większość jednak można ominąć - raczki zbędne. Od południa niektóre fragmenty na szlakach "płyną", aczkolwiek nie ma tragedii, większość odkrytych miejsc jest już twarda i ubita. Zdarzają się tylko pojedyncze miejsca z bardziej miękką ziemią. Na zacienionych częściach szlaku trochę grząsko, błoto do kostek, czasem płyną wiosenne potoczki. Zdecydowana większość pętli była jednak już sucha 😉
Beskid Mały

Czupel

2021-04-25 22:52
Insta@tomat1n1
Podejście z parkingu w Wilkowicach przy Harcerskiej - polecam. Chwilę asfaltem w górę, następnie zielonym do schroniska na Magurce po pieczątkę 🙂 Od schroniska spacerek grzbietem po płaskim aż na Czupel, a z powrotem czarnym szlakiem do Wilkowic i kawałek przez wieś chodnikiem na parking. Piękna pogoda, praktycznie bezchmurnie i bezwietrznie. Szlak jest obecnie dość błotnisty, powyżej linii schroniska leży trochę śniegu, który po zachodzie zmroziło (wiec wieczory nadspodziewanie chłodne). Fajna, lekka trasa z widokami na Beskid Śląski, Żywiecki, Fatrę, nawet na Tatry 🙂
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.