Warunki dla zapytania Dolina Żarska:Tatry

Dolina Żarska

2020-09-13 09:35
Joanna Waryszak
Trasa: Parking Dolina Żarska - szlakiem niebieskim do schroniska Chata Żarska Spacer przed powrotem do domu. Koło 9 rano parking już się powoli zapełniał, ale tłumów nie było. Większość ruszyła od razu na grań. W schronisku pusto. Dopiero w drodze powrotnej mijały nas rodziny z dziećmi. Polecam spacer szlakiem niebieskim, nie asfaltem. Piękne widoki na Trzy Kopy i Smutną Przełęcz.
Tatry

Rohacz Płaczliwy, Baraniec

2020-08-15 11:49
Szymon Mazur
Żarska chata - Smutna Przełęcz - Rohacz Płaczliwy - Żarska Przełęcz - Baraniec - Dolina Żarska - Żarska chata. Wszędzie sucho, tylko zejście z Rohacza po ruchomych kamieniach, poza tym szlaki w dobrym stanie. Garstka turystów, pogoda za milion dolarów, widoki też.
Tatry

Baraniec

2020-08-15 08:48
Joanna Waryszak
Trasa: Dolina Żarska parking - Goły Wierch - Baraniec - Przełęcz Żarska - Dolina Żarska - Chata Żarska - parking Ludzi na szlaku sporadycznie. Więcej turystów dopiero w godzinach popołudniowych w okolicach schroniska. Raczej pochmurnie, dopiero po południu się przetarło. Szlak żółty w stronę Gołego Wierchu prowadzi przez las, jest tam tryliard ścieżek i mało oznaczeń szlaku, bardzo łatwo się zgubić, co nam się przydarzyło. Problematyczne są też pierwsze metry zejścia z Barańca, które prowadzą popękanymi płytami, trzeba uważać, żeby nie wyjechać. Poza tym bez utrudnień.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.