Warunki dla zapytania Dolina Pięciu Stawów Polskich:Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2021-11-23 16:48
Tomasz Kontny
5-10cm świeżego śniegu.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2021-11-22 01:08
Tomasz Kontny
Tatry

Świstówka Roztocka

2021-11-07 13:20
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Palenica Białczańska - Siklawa - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka Roztocka - Morskie Oko - Palenica Białczańska Na szlaku w okolicy Siklawy sporo lodu, w jednym miejscu ciężkiego do obejścia. Użyliśmy tu raczków. Poza tym sucho. Szlak na Świstówkę suchy, zejście do Morskiego Oka jedynie z pojedynczymi śladami lodu, odrobina błota. Piękna pogoda, trochę halny duł, miejscami bardzo wychładzając, słonecznie. Umiarkowana ilość turystów.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-10-30 11:53
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Palenica Białczańska - Siklawa - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch - Szpiglasowa Przełęcz - Morskie Oko - Palenica Białczańska Wspaniały dzień w górach! Przepiękna pogoda, choć trochę wiało, szczególnie na progu D5SP i na szczycie Szpiglasowego Wierchu. Fantastyczna widoczność. Szlaki suche, ale miejscami lód. Wszystko do ominięcia, nie użyliśmy raczków, były zbędne. Bardzo trzeba uważać na łańcuchach na Szpiglasową Przełęcz, kilka dużych płatów lodu. Turystów wielu jak na tę porę roku, ale bez większych zatorów, może poza jednym, który zrobiliśmy my 😉 Koszmarnie kruchy odcinek żółtego szlaku z Piątki tuż przed łańcuchami, można tam wywinąć niezłego orła i spaść co gorsza, myślę, ze nadaje się do natychmiastowego remontu, znacznie bardziej niż Rysy. Uwaga: bufet i bar w Piątce zamykane są w godz. 10-11 i 19-19:30. Dziwi to bardzo, bo od 10 jest naprawdę dużo osób, przygotujcie się na to, że nie kupicie wtedy nawet picia. Wrzątek jest dostępny cały czas. Jeszcze taka uwaga - jeśli nieopatrznie zrzucicie kamień - KRZYCZCIE "KAMIEŃ" - pozwoli to być może osobom pod wami uniknąć uderzenia, czego nie miałam szansy zrobić dziś ja...
Tatry

Świstówka Roztocka

2021-10-17 01:02
Insta@odkrywachoryzonty_
Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka Roztocka - Morskie Oko Przy podejściu pod Siklawę, oraz schronisko w Pięciu Stawach dużo lodu, potrzebne chociaż raczki, ponieważ jest bardzo ślisko. Tak samo przy podejściu na Świstówkę, dalej do Morskiego Oka w miarę sucho.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2021-09-29 15:14
Anita Dziekan
Trasa: klasycznie z Palenicy koło Siklawy, zejście czarnym szlakiem. Asfalt suchy, początek podejścia miejscami mokry, potem sucho, na przemian z mokrymi skałami i wodą płynącą po ścieżce. Podejście na próg stawiarski miejscami wilgotne. W Dolinie Pięciu Stawów sucho, zejście czarnym szlakiem miejscami mokre kamienie - zalecane zachowanie ostrożności. Rano rześko, z biegiem dnia zrobiło się całkiem przyjemnie. Koło południa zaczęły pojawiać się chmury. Turystów umiarkowana ilość, spokojnie dało się znaleźć miejsce w środku schroniska. Do toalety brak kolejki. Po drodze spotkałam jedna grupę szkolną też wędrującą do Pięciu Stawów.
Tatry

Zawrat

2021-09-28 23:24
Małgorzata Kozera
Trasa: Kuźnice (szlak niebieski) - Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - Zmarzły Staw - Zawrat - Dolina Pięciu Stawów Polskich i tu zmiana na szlak zielony do drogi asfaltowej w kierunku Palenicy Sucho, warunki idealne!
Tatry

Kozi Wierch

2021-09-05 09:35
Edyta Bednarczyk
Trasa: Palenica Białczańska szlak zielony, Wodospad Siklawa, Dolina Pięciu Stawów Polskich szlak czarny. Bardzo dobre warunki. W okolicy wodospadu i schroniska dużo ludzi. Przy podejściu na Kozi Wierch brak utrudnień, sucho. Na szczycie widoczność ograniczona, dość dużo chmur.
Tatry

Krzyżne

2021-09-04 16:36
Michał Glosz
Palenica - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Krzyżne - Rówień Waksmundzka - Gęsia Szyja - Palenica Droga przez "Piątkę" na Krzyżne sucha i z bardzo małą ilością ludzi. Na przełęczy kilkadziesiąt osób. Zejście w kierunku Murowańca początkowo suche. Od Czerwonego Stawu w Dolinie Pańszczycy w kilku miejscach szlakiem przepływa potok lub szlak cały w wodziebłocie - w dwóch miejscach przejście suchą stopą wymaga dobrej strategii i sprawności. Odcinek Gęsia Szyja - Rusinowa Polana zdecydowanie nie dla osób ze słabymi kolanami (tysiące schodów). Widoki super, szlak wymagający kondycji (24km).
Tatry

Świnica

2021-09-04 16:31
Daniel Pipień
Dolina Pięciu Stawów Polskich - Zawrat - Świnica - Świnicka Przełęcz - Dolina Gąsienicowa. Na trasie sucho, widoki zadowalające, jedynie na szczycie ok 12:30 niewielkie zachmurzenia, dużo ludzi. Szlak z Zawratu na Świnicę otwarty po dłuższej przerwie. Wymieniono większość łańcuchów, dodano też chyba nowe. W kilku miejscach dalej istnieje znakowanie szlaku w odwrotną stronę. Mimo tabliczek informujących o jednokierunkowym szlaku sporo ludzi schodzi ze Świnicy na Zawrat. Szkoda, że nie zmieniono przebiegu szlaków w kopule szczytowej, gdzie przez kilkdziesiąt metrów wejście i zejście biegną razem. Przy dużym natężeniu ruchu tworzą się tam po prostu spore korki.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2021-09-04 16:10
Anita Dziekan
Trasa: klasycznie z Palenicy Białczańskiej, podejście wzdłuż Siklawy, zejście czarnym szlakiem. Do dolnej stacji wyciągu towarowego w miarę sucho, miejscami mokre kamienie i pojedyncze kałuże. Podejście na próg stawiarski mokry i śliski - trzeba zachować szczególną ostrożność. W dolinie jak i na czarnym szlaku sucho. Ok. 15 kolejka do jedzenia wychodziła na taras schroniska.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2021-08-31 18:28
Insta@jessowe_
Deszczowo, słaba widoczność.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.