Warunki dla zapytania Dolina Pięciu Stawów Polskich:Tatry

Szpiglasowy Wierch

2020-12-02 20:24
Insta@michalcepak
Trasa: Palenica Białczańska - Morskie Oko - Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Roztoka - Palenica Białczańska. Warunki pogodowe znakomite, mróz, słońce i delikatny wiatr. Raki pomocne przy zejściu do Doliny Pięciu Stawów Polskich.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2020-11-29 00:55
Insta@27gala197d
Trasa Palenica Białczańska-Dolina Pięciu Stawów Polskich-Palenica Białczańska. Warunki są trudne, dużo świeżego śniegu, ciągle padał, brak słońca, miejscami mgła. Szlak przed Siklawą był zasypany, nie widać oznakowania. Miała być Przełęcz Zawrat, ale zawróciłam ze schroniska, warunki się pogarszały. Bardzo przydatne kijki. Raczki niekoniecznie, dobra przyczepność buta do śniegu. Bardziej potrzebne są przy zejściu ze schroniska czarnym, pod śniegiem jest lód.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2020-11-24 23:25
Insta@poza.szlakiem
Zejście od strony Doliny Pięciu Stawów w kierunku Doliny Roztoki zielonym szlakiem przy Siklawie mocno oblodzone, miejscami lód przysypany świeżym śniegiem. Moim zdaniem, do bezpiecznego zejścia potrzebne raki.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2020-11-13 19:25
Insta@ke.jti
Palenica- Wielka Siklawa- Dolina 5 Stawów Polskich- Palenica Dużo oblodzeń na trasie, szczególnie ten fragment końcówki na Wielką Siklawę, ludzi również nie było dużo, ale to raczej kwestia pory, o której się wybraliśmy do doliny, nie minęliśmy nikogo, trasa bardzo przyjemna i widokowa, szczególnie powrót.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2020-11-12 17:11
Insta@annavantura
Podejście i zejście z Doliny Pięciu Stawów Polskich. Pogoda na wysokości Zakopanego nie zachęcała. Szarówka i mgła, ale to nas nie zniechęciło. Po drodze krajobraz zmieniał się kilka razy. Od szronu, śniegu i mgły, przez piękne jesienne kolory i słońce. W okolicy rozgałęzienia na Siklawę i schronisko trochę mokro, czasem delikatne oblodzenie. Przy Siklawie było ślisko, ale idąc czujnie i omijając lód, da się na spokojnie przejść. Powyżej Siklawy piękna i słoneczna jesień.
Tatry

Krzyżne

2020-11-05 19:04
Maksymilian Gawle
Dolina Pięciu Stawów Polskich do połowy szlaku na Krzyżne. Warunki bdb, bez oblodzeń i większych utrudnień.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2020-10-24 22:31
Anita Dziekan
Rano asfalt mokry, w Dolinie Roztoki trochę błota, im wyżej tym kamienie bardziej mokre i śliskie. Zejście czarnym szlakiem do dna doliny, kamienie mokre, miejscami śliskie. Pogoda dla koneserów -cały dzień pochmurno, mgliście, ok. 10 zaczęło siąpić, a w dolinie do ok. 13:30 padało. Brak śniegu na całej trasie. Ruch turystyczny umiarkowany.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2020-10-18 20:43
Insta@juuustine.t
Trasa : Palenica Białczańska- Wodogrzmoty Mickiewicza - Dolina Roztoki - D5SP- Wodospad Siklawa - Palenica. Śnieg od połowy trasy. Trasa wydeptana. Miejscami oblodzenie, raczki przydatne przy schodzeniu. Bez opadów śniegu i większego wiatru. Zimowy klimat w D5SP. Wyjście czarnym szlakiem letnim.
Tatry

Szpiglasowa Przełęcz

2020-08-22 14:38
Insta@mateo_bak
Palenica Białczańska - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Szpiglasowa Przełęcz - Morskie Oko Parking na Palenicy Białczańskiej już przed 7 rano pełny, stąd parkujemy po stronie słowackiej. Bardzo dużo ludzi na szlaku, niewielki zator przed łańcuchami przy podejściu na przełęcz. Szlak suchy, bezwietrznie. Odpoczynek po zejściu ze szlaku, z uwagi na tłumy ludzi nad Morskim Okiem, odbywamy w schronisku w Dolinie Roztoki.
Tatry

Świstówka Roztocka

2020-08-01 00:04
JG
Palenica-Morskie Oko- Dolina Pięciu Stawów Polskich- Palenica. 5.45 parking na Palenicy już mocno wypełniony. Ruch do M.Oka również spory. Przejście przez Świstówkę Roztocką do D5S - szlak suchy, mocno wyeksploatowany w ostatniej fazie zejściowej do doliny. Trzeba uważać na sporej ilości drobne kamienie, które przy dużym ruchu turystycznym spadają. Wielka atrakcja w M.Oku - jak przekazali turyści "wielka ryba" tam pływa 😉
Tatry

Przełęcz Krzyżne

2020-07-05 08:55
Kuba Smołka
Kuźnice - Murowaniec - Czerwony Staw w Dolinie Pańszczycy - Krzyżne - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Palenica Białczańska. Od strony Murowańca na szlaku pustki, szlak suchy niezniszczony, pogoda idealna!
Tatry

Kozi Wierch

2020-07-04 18:27
Joanna Waryszak
Trasa: Palenica Białczańska - Dolina Roztoki - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Kozi Wierch Rano jeszcze padało, więc szlaki mokre, ale bez tragedii. Rozpogodziło się dopiero w 5 Stawach. Szlak na Kozi Wierch suchy, ale same szczyty całkowicie chmurach i na szczycie mleko. Ludzi sporo, zwłaszcza przy schronisku tłoczno.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.