Warunki dla zapytania Dolina Pięciu Stawów Polskich:Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2022-06-23 18:44
Joanna Skwarek
W stronę Świstówki Roztockiej wędruje teraz niedźwiedzia rodzina.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2022-06-14 10:00
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza - Siklawa - Pięć Stawów - czarnym w dół i na Palenicę. Szlaki suche, tylko przed Siklawą duża łata śniegu w stromym miejscu, do przejścia bez żadnych problemów. W drugim miejscu śnieg można ominąć, znajduje się ono już za Siklawą. Dużo turystów.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2022-05-21 19:44
Bartek Jarosławski
Z Palenicy do Piątki czarnym szlakiem (letnim). Sucho przez praktycznie całą dolinę. Od kolejki w górę zima. Szlakami płynie potok. Dalej mokry, przepadający śnieg. Czarny szlak częściowo przetarty i suchy, czasem się z niego schodzi. Trawers na końcu - 2 płaty śniegu, reszta sucha.
Tatry

Wrota Chałubińskiego, Szpiglasowy Wierch

2022-05-18 22:42
Insra@angelosa_k
Trasa: Palenica Białczańska - Morskie Oko - Wrota Chałubińskiego - Szpiglasowy Wierch - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Palenica Białczańska Droga do Morskiego Oka bez śniegu. Szlak w stronę Szpiglasowej Przełęczy początkowo bez śniegu, później już warunki zimowe, śnieg topniejący, grząski, obowiązkowo raki, czekan, kask, kijki to podstawa! Wrota Chałubińskiego dzida w górę, przejście do Szpiglasowej Przełęczy oczywiście spotykamy ludzi w raczkach, widziałam dwa zjazdy, które na szczęście zakończyły się dobrze. Ludzie niestety dalej lekceważą ostrzeżenia wybierają się bez sprzętu i wyobraźni! Wyjście na Szpiglasowy Wierch częściowo śnieg. Powrót Szlakiem do D5SP łańcuchy częściowo pod śniegiem. Następnie kolejne widowisko przy zejściu z Piątki czarnym szlakiem 2 osoby w raczkach z czego jedna miała lekki zjazd oraz grupa dziewczyn bez niczego kompletnie nieprzygotowana schodziła na czworakach. Wnisoki nasuwają się same. Nie dziwią mnie ostatnie wypadki.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2022-04-17 19:50
Insta@pomyslnatripa
Szlak z Palenicy Białczańskiej zimowym wariantem do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Następnie próba wejścia na Przełęcz Zawrat, niestety odwrót z powodu słabej widoczności. Na szlaku do Wodogrzmotów bez śniegu. W Dolinie Roztoki oblodzenia i śnieg, dla bezpieczeństwa raczki, wyżej na samym podejściu pod D5SP można już użyć raki.
Tatry

Zawrat

2022-04-13 10:24
Piotr Ziolkowski
Wejście od Murowańca: rano do Zmarzłego Stawu w miarę twardo, pod Małym Kościelcem większość chodzi letnim wariantem nad staw (choć widać ślady zimowej wersji), Czarny Staw jeszcze porządnie zmrożony. Od kotła Zmarzłego Stawu coraz więcej świeżego śniegu, który już ok 10h robi się mokry i miękki. Drobne lawinki ze zboczy Zadniego Kościelca - Zawratowej Turni, część z nich osiąga żleb. Podejście na przełęcz na wprost żlebem po wygodnych stopniach, tylko w rakach (raczki zalepią się i ugrzęzną). Zejście do D5SP: już ok 11h śnieg rozklapciany i mokry, ale _nie_ przpadający - stary podkład trzyma się twardo, świeży opad rozmiękły. Najpierw w rakach, za Kołową Czubą bez, bardzo przyjemnie. Upał, patelnia, dużo skiturowców, pieszych turystów niewielu, w jadalni w 'Piątce' kilka osób. Zejście ze schroniska do Roztoki zimowym wariantem dookoła Niżnej Kopy mimo popołudniowych godzin jeszcze całkiem twarde - raki + czekan, 'dupozjazd' tylko dla doświadczonych, z _dużą_ ostrożnością. Szlak dnem Doliny Roztoki po południu w dół od dolnej stacji wyciągu towarowego do przejścia w dobrych butach, choć raczki pomogą. Ogromne pozostałości po lawinach z przełomu stycznia i lutego, duże połacie powalonego lasu. Dolina Pięciu Stawów Polskich
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2022-03-28 19:27
Greg
Od Palenicy do Doliny Roztoki asfalt więc easy.... Później raczki bezwzględne minimum, ludzie zawracali w samych butach. Cała dolina płaska do momentu czarnego szlaku. Stromo i ślisko, są stopnie, ale zanikają. Słońce i bez wiatru. W schronisku bardzo spokojnie, mało ludzi. Widoki level top.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2022-03-18 23:03
Insta@mastakarol
Z parkingu (Palenica) do Wodogrzmotów Mickiewicza droga 5050 asfalt, śnieg. Od Wodogrzmotów w stronę D5SP 100% śnieg, ubity. Okno pogodowe wymarzone, piękne słońce oraz czyste niebo. Turyści dopisali, bez raków zdecydowanie bym się nie wybierał, ostre, strome podejście w ostaniej części wędrówki.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2022-03-13 11:48
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Palenicy Białczańskiej, zimowym obejściem. Trasa przedeptana, twarda, wspaniała. Raki plus kije są zestawem idealnym do wejścia na próg stawiarski. A zejścia bez raków (np. w raczkach) sobie nie wyobrażam. Wydeptane stopnie do zimowego obejścia. Potem płasko i bardzo twardo. Część osób w raczkach ześlizgiwała się, część robiła dupozjazdy, najgodniej szli ci w rakach. Były oczywiście raczki z czekanem, same buty, jabłuszka... Do wyboru - do koloru. Duża ilość turystów. Nawet śmigłowiec TOPRu odwiedził Przedni Staw. Przedeptane, widoczne zimowe obejście na Szpiglas przez Niedźwiedzia, dużo osób szło też na Kozi Wierch. Pogoda wspaniała, koszulka z długim rękawem plus kamizelka wystarczały przez większość dnia, ale rano i po południu oraz w cieniu rześko. Krem z filtrem obowiązkowy i okulary przeciwsłoneczne. Faktycznie krajobraz Doliny Roztoki się zmienił, są dwa lawiniska, które wyrwały drzewa, na pierwszym zdjęciu jedno z nich, odkrył się wspaniały widok!
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2022-03-03 00:19
Sebastian Maciołek
Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza - Schronisko D5SP - Wodogrzmoty Mickiewicza - Schronisko Roztoka - Wodogrzmoty Mickiewicza - Palenica Białczańska. Od Wodogrzmotów do początku zimowego obejścia szlak ubity przez pieciostawiański czołg. Na podejściu zimowym wariantem dla pewności założone raki. Zejście również w rakach, napotkani po drodze skracali sobie czas schodzenia w dół zjeżdżając na 4 literach. W schroniskach jak i na szlakach mało ludzi. Bajkowe krajobrazy w Pięciu Stawach. P. S. Hasła wszędzie te same.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2022-01-07 00:01
Insta@pomyslnatripa
Wariant zimowy szlaku na Piątkę z Palenicy Białczańskiej. Warunki pogodowe idealne, ubity śnieg pod butem. Miejscowe oblodzenia, wymagane co najmniej raczki, ze względu na strome końcowe podejście.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2021-12-18 23:09
Insta@maksymiliangawle
Warunki trudne, momentami zawiewał mocny wiatr, który częściowo potrafił przykryć wyznaczony szlak. Śnieg świeży, mokry, lepki. Zimowym obejściem, są już tyczki.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.