Warunki dla zapytania Dolina Pięciu Stawów Polskich:Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2021-02-22 23:54
Insta@mputowskii
Podejściezejście Łysa Polana. Raczki i kijki bardzo przydatne. Warunki prawie że idealne.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2021-02-21 17:34
Insta@beata.kilar
Podejście od Doliny Roztoki czarnym szlakiem, zejście tym samym szlakiem. Warunki bardzo dobre, śnieg twardy, lecz przy podejściu się osypywał, przydadzą się raczki lub raki 🙂
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2021-02-21 17:18
Insta@isthisreality_nelly
Podejście zielonym szlakiem z Palenicy Białczańskiej, a następnie wariant zimowy. Na początku raczki, a na podejściu do zimowego wariantu lepiej raki, koniecznie kijki. Widoczność piękna.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2021-02-14 00:42
Insta@kostucha89
Podejście od Wodogrzmotów bardzo przyjemne, jednak raki wymagane na całym odcinku aż do schroniska. Warunki idealne, u góry podmuchy wiatru, temperatura odczuwalna -10.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2021-02-04 23:41
Insta@coca_col_aa
Podejście od Wodogrzmotów Mickiewicza. Warunki dobre, miejscowe oblodzenia, ale śnieg twardy. Raczkiraki (szczególnie przy zejściu) obowiązkowe, szczególnie na ostatnim odcinku.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2021-01-31 13:35
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szlak czarny plus zimowe obejście. Szlak znakomicie przedeptany. Na dole twardo, można iść w samych butach, aż do skrzyżowania z czarnym. Do góry śnieg miejscami kopny, usuwający się spod raków. Raki i czekan obowiązkowe. Na górze zimowego obejścia twardo. Trasa generalnie przedeptana na wprost, bardzo stromo. Sporo turystów w raczkach, samych butach lub adidasach, którzy schodzili na czworaka, na tyłkach, zjeżdżali na butach, robili cyrkowe pozy, były i dupozjazdy w rakach, raczkach. Trzeba uważać, żeby ktoś nie wjechał w nas. W schronisku byliśmy dość późno, bo jakoś przed 15, nie był za wiele osób w środku. Można komfortowo zjeść, mimo iż trwa remont, zniknęła wnęka w jadalni, teraz kuchnia jest połączona z barem. Pyszna pomidorowa, szarlotka i grzane wino 🙂 Pogoda piękna, słoneczna, jednak mroźnie. Na zejściu w Palenicy Białczańskiej -13 stopni, koszmarny lód przed rondem na Łysej Polanie, nie polecam się rozpędzać, bo będzie drifcik 😉 Przepiękne zimowe widoki.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2021-01-21 00:48
Kinga Krysiak
Od Palenicy do samego schroniska szlak przetarty, miejscami nawiane. Śnieg kopny - nie było problemu z wejściem bez raków. (W drodze powrotnej założyliśmy). Wiatr silny, ale nie ścina z nóg 🙂 W planach był Kozi, ale z Piątki żaden szlak nie był przetarty. Dalej już tylko rakiety albo narty, chyba, że ktoś chce torować.
Tatry

Morskie Oko

2021-01-17 22:03
Insta@barbusiek
Trasa Palenica Białczańska -Morskie Oko Lekkie zaskoczenie - na parking można było wjechać bez wcześniejszej rezerwacji miejsca on-line. Pogoda - pakiecik: słońce, chmury, prószący śnieg niczym gwiezdny pył, siarczysty mróz, (tak, że telefon odmawiał współpracy), bez wiatru. Trasa bez zarzutu. Wybierając się na szlak: Psia Trawka czy Dolina Pięciu Stawów Polskich - raki, ewentualnie kolce mocno wskazane. Na skrótach wyślizgane wskazane raczki lub obejście drogą. Posiłki w schronisku tylko na wynos. "Pendolino"=Sanie +2 konie - czynne. Godziny odjazdu pewno zależne od chętnych.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2021-01-09 19:38
Insta@sl_i_
Śnieg na szlaku w miarę ubity i sporadyczne oblodzenia. Raki lub raczki konieczne, ale zdarzają się turyści bez, czego nie polecam. W samej dolinie bajkowo. Do góry szlakiem zielonym, w dół czarnym.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2021-01-06 11:36
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szlakiem czarnym, letnim. Droga do Wodogrzmotów bardzo śliska, szczególnie po południu - bez raczków ciężko zejść. Szlak do Pięciu Stawów zaśnieżony, przedeptany, w miarę twardo, tylko kilka miejsc z miękkim, kopnym śniegiem. W rakach idealnie. Raczki się nie sprawdzają - śnieg przykleja się do nich tworząc bryły pod stopami. Trasę pokonaliśmy komfortowo w rakach w obie strony. W ciągu dnia opady śniegu, mocniejsze podmuchy wiatru powodowały zadymki, szczególnie przy schronisku a na wietrze bardzo zimno. Ilość śniegu pozwoliła jeszcze na wędrowanie bezpiecznie letnim wariantem czarnego szlaku. Sporo turystów. W schronisku działają toalety i bar.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2021-01-03 20:20
Insta@woorior
Od Palenicy, różna ilość śniegu na szlaku, podejście czarnym szlakiem jeszcze wariant letni, rozmawiałem z ludźmi ze schroniska, mówili ze spodziewają się dużych opadów śniegu i za kilka dni szlak letni zostanie zamknięty. Na całej trasie raczki będą zbawienne. Dalej w stronę Zawratu bądź Szpiglasowego dużo nawianego śniegu, mocny wiatr zasypujacy ślady na szlaku.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2021-01-03 20:07
Insta@bartolomeo.vampa
Z Palenicy do Doliny 5 Stawów zielonym szlakiem. Na parkingu sporo wolnych miejsc. Warunki bardzo korzystne do turystyki, śnieg na większości trasy związany. Kilka fragmentów z widocznym lodem, raczki bardzo zalecane. Na większości trasy wiatr nie jest odczuwalny. W okolicy wodospadu duże oblodzenie. Dla ułatwienia i zwiększenia bezpieczeństwa polecam przejście czarnym szlakiem, gdzie droga jest dobrze wydeptana i komfortowa. Przy schronisku jak i w całej dolinie spory wiatr i zachmurzenie.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.