Warunki dla zapytania Dolina Tomanowa:Tatry

Dolina Tomanowa

2020-06-25 20:42
Paulina Ulatowska
Momentami szlak jeszcze trochę pływa, ale da się spokojnie przejść.
Tatry

Nosal

2019-12-01 14:17
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Podhalańskie stoki już się naśnieżają, na Nosal dojdziecie bezpiecznie bez raczków z ronda, tymczasem nowość - od dziś można chodzić w Tatry po zmroku 🙂 Zamknięte na zimę zostały trzy szlaki: Grzybowiec, Dolina Tomanowa i Świstówka Roztocka. Nie zapominajcie, że słońce zachodzi ok 15:45, a po zmroku jest ciemno i jeszcze zimniej. Obowiązkowo zawsze w plecaku nosimy działającą czołówkę, wg przewodnickiego standardu z zapasowymi bateriami i jedną wyjętą, by zapobiec przypadkowemu włączeniu się światełka w plecaku i rozładowaniu.
Tatry

Czerwone Wierchy

2019-06-26 17:41
Szwendacz Galicyjski
Dolina Tomanowa, Czerwone Wierchy. Start z Nędzówki, dalej przez Dolinę Kościeliską, Dolinę Tomanową, Czerwone Wierchy, Przełęcz Kondracką, Kuźnice. Od rana grzejące słońce i łagodzący to grzanie przyjemny wiatr. Później trochę ciemnych chmur, ale bez deszczu. Trasa generalnie sucha, za to cała armia much (od Ciemniaka po Kalatówki, jedynie na Krzesanicy był od nich spokój). Ludzi umiarkowanie, miejscami wręcz mało. Na Giewoncie chyba bez tłumów, a i kolejka do kolejki znikoma. Widoki bajka.
Tatry

Czerwone Wierchy

2019-06-15 19:20
Insta@losiowezycie
Kasprowy Wierch - Czerwone Wierchy - Dolina Tomanowa-Kiry, na Kasprowy wyjazd, żeby zaoszczędzić czas i siły, potem przez Czerwone Wierchy do Chudej Przełączki czerwonym szlakiem, dalej do Doliny Kościeliskiej zielonym. Trasa sucha, zimny wiatr na grani łagodzi piekące słońce, na podejściu na Małołączniak od Kopy Kondrackiej płat ok. 20m śniegu oraz na jednym odcinku w Dolinie Tomanowej ok. 10m. Na Małołączniaku spokojnie da się obejść, ale w Dolinie Tomanowej trzeba przez niego przejść- kije, ostrożność i dobre buty w zupełności wystarczą. Ludzi trochę, ale nie jakieś tłumy, niebo trochę przymglone, chmurzylo się, ale nic z tych chmur nie było.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.