Warunki dla zapytania Góry Świętokrzyskie:Góry Świętokrzyskie

Szczytniak

2022-09-20 13:43
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Czerwonym szlakiem z Przełęczy Karczmarka. Mokro, błotniście, przelotne opady deszczu. Turystów - jedna szalona ostrowczanka plus pies. Grzybów dokładnie dwa piękne okazy prawdziwka. 10 stopni na termometrze. Pomału wchodzą jesienne kolory, ale na złote buki jeszcze trzeba zaczekać.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Góry Świętokrzyskie

Łysica, Skała Agaty

2022-08-21 22:40
Insta@b.mrz_1922
Skała Agaty. Start w Woli Szczygiełkowej przy szlaku dawnej kolejki wąskotorowej, nową ścieżką przyrodniczą do Przełęczy Świętego Mikołaja, dalej czerwonym szlakiem na Skałę Agaty i Łysicę. Powrót tym samym szlakiem. Przyjemne górskie podejście do przełęczy, warunki na wędrówkę idealne, nie za gorąco. Ludzi na szlaku sporo.
Góry Świętokrzyskie

Łysica, Skała Agaty

2022-08-21 22:25
Insta@b.mrz_1922
Start w Woli Szczygiełkowej przy szlaku dawnej kolejki wąskotorowej, nową ścieżką przyrodniczą do Przełęczy Świętego Mikołaja, dalej czerwonym szlakiem na Skałę Agaty i Łysicę. Powrót tym samym szlakiem. Przyjemne górskie podejście do przełęczy, warunki na wędrówkę idealne, nie za gorąco. Ludzi na szlaku sporo.
Góry Świętokrzyskie

Św. Krzyż (Łysiec)

2022-08-03 23:24
Insta@polalubera
Relaksacyjne podejście tzw. Drogą Królewską (niebieski szlak) od Nowej Słupii. Powrót ścieżką przyrodniczą (równoległą do tej trasy) znacznie przyjemniejszy i ciekawszy, gdyż szlak jest aktualnie remontowany - rąbane powalone drzewa, świeżo malowane wiaty turystyczne, demontowane poręcze, itd. To wszystko nieco utrudnia wędrówkę z małymi dziećmi. Ścieżka przyrodnicza poza tym mniej uczęszczana. Warunki ok, trochę błotka. Warto wydać kilkanaście zł by obejrzeć gołoborze z tarasu widokowego. Uczestnicy wycieczki: 4 lata i 7 lat.
Góry Świętokrzyskie

Łysica

2022-04-01 22:03
Insta@chodz_sie_powloczymy
Wejście ze Świętej Katarzyny na Łysicę i Skałę Agaty. Szlak przetarty. Śniegu powyżej kostek, gdyby nie wydeptana ścieżka, mógłby się wsypywać w buty. Na początku podejścia miejscami śnieg wyślizgany, ale bez problemu dało się wejść bez raczków.
Góry Świętokrzyskie

Łysica

2022-02-19 00:20
Insta@dzumawplecaku
Czerwony szlak ze Świętej Katarzyny. Praktycznie brak śniegu. Bliżej szczytu zdarzały się placki wyślizganego lodu, ale bez problemu można to było obejść bokiem albo skacząc po wystających kamieniach. Miejscami spore błoto. Pomimo wiatru świszcącego w koronach drzew szło się przyjemnie. Całkiem sporo ludzi na szlaku.
Góry Świętokrzyskie

Łysica

2022-01-29 22:55
Insta@lukasz.wolny91
Szlak czerwony od klasztoru Świętej Katarzyny mocno wydeptany, ale bardzo śliski. Miejscami leżą złamane gałęzie drzew czy nawet całe drzewa. Od wejścia na szlak duża ilość śniegu i bardzo dużo lodu tuż pod śniegiem, dlatego zalecane jak najbardziej raczki.
Góry Świętokrzyskie

Łysica

2021-12-28 19:36
Ewa Wzorek
Info: Ewa Wzorek Temperatura -5 stopni, na szlaku dużo lodu, raczki bardzo przydatne.
Góry Świętokrzyskie

Łysica

2021-12-26 20:11
Insta@robert_koscielny
Od Kakonina. Kilka cm śniegu, dość ubitego, miejscami lód. Praktycznie bezwietrznie, około -6 stopni, idealne warunki na szybki spacer.
Góry Świętokrzyskie

Wzgórza Suchedniowskie

2021-12-26 15:45
Insta@bartlomiejdias_1488
Świąteczny spacer na Osieczyńską Górę (407 m.n.p.m) Start przy stacji PKP w Łącznej, powrót tą samą drogą. Temperatura -7 C, dużo słońca i bezchmurne niebo. Na szczyt nie prowadzi szlak, droga z licznymi zamarzniętymi kałużami, jedyne ślady na śniegu to ślady zwierząt. Na szczycie nie ma nic poza lasem jodłowo-bukowym i starym, zniszczonym oznaczeniem na kartce, którą ktoś zawiesił na drzewie. Było to moje 28, ostatnie wzniesienie, zaliczane do Korony Gór Świętokrzyskich.
Góry Świętokrzyskie

Łysica

2021-12-22 01:08
Insta@pnr_sport
Szlak czerwony, Kakonin - Łysica Szybki spacer przed świętami w zimowej scenerii? Pokrywa śniegu 5-10 cm, miejscami lód.
Góry Świętokrzyskie

Telegraf

2021-12-19 01:16
Insta@bartlomiejdias_1488
Trasa niebieskim szlakiem ze Słowika do Radlina przez Biesak, Pierścienicę, Telegraf, Otrocz i Sikorzę. Aura jesienna, po śniegu sprzed tygodnia nie ma śladu. Pogoda do wędrowania dobra, co jakiś czas lekki deszczyk, którego prawie nie było czuć. Błoto albo kałuże dało radę ominąć. Ludzi na szlaku nie spotkałem. Wysokość szczytów mało imponująca, ale jak to w Górach Świętokrzyskich - podejścia strome. Udało się zdobyć 4 kolejne szczyty do Korony Gór Świętokrzyskich.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.