Warunki dla zapytania Góry Izerskie:Góry Izerskie

Wysoki Kamień, Wysoka Kopa

2022-08-02 20:41
Insta@joannawilkonska
Czerwonym szlakiem ze Szklarskiej Poręby na Wysoki Kamień i potem czerwonym na szczyt. Pomimo, że wszędzie - nawet w przewodnikach piszą, że szczyt nieoznakowany, że trzeba uważać, żeby się nie zgubić, że trzeba uważać na skręty, bo niewidoczne... nic z tych rzeczy, wszystko doskonale oznakowane, nie ma szans nie trafić. P.S . W schronisku Wysoki Kamień nie działa toaleta z braku wody i prądu.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Góry Izerskie

Wysoka Kopa

2022-05-29 22:27
Insta@monikawiosek
Podejście zielonym szlakiem z Rozdroża Izerskiego. Pogoda zmienna, z przewagą deszczu. Na szlaku sporo błota i ślisko. Powrót żółtym szlakiem, warunki dużo lepsze.
Góry Izerskie

Chatka Górzystów

2022-03-07 23:30
Wojciech Płocki
Chatka Górzystów ? Jakuszyce ? Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej. Szlaki przetarte, bez większych utrudnień, tylko przy samym schronisku trzeba bardzo uważać, ponieważ szlak przechodzi w poprzek wyciągu i nartostrady. Raczki i kije zalecane, choć niekonieczne. Ludzi bardzo dużo do Jakuszyc, głównie narciarzy biegowych, później pustka.
Góry Izerskie

Chatka Górzystów

2022-03-06 23:29
Wojciech Płocki
Świeradów-Zdrój ? Polana Izerska ? Chatka Górzystów. Szlaki przetarte, przy podejściu od Świeradowa-Zdroju trzeba uważać, ponieważ występują oblodzenia na szlaku, czasem trudne do obejścia. Raczki i kije zalecane, choć niekonieczne. Ludzi całkiem sporo, choć większość na nartach biegowych, trafił się też jeden rowerzysta.
Góry Izerskie

Stóg Izerski

2021-11-24 02:08
Renata Nowak
Góry Izerskie

Wysoka Kopa

2021-10-01 23:47
Maciej Bejga
WIEJE, ale warunki super. Tylko uważać na rowery, bo jest maraton jakiś.
Góry Izerskie

Stóg Izerski

2021-08-11 19:15
Dorota Kozieł
Najpierw wieża widoków, a później czerwonym szlakiem do schroniska i dalej na Stóg Izerski. Warunki średnie gdyż w nocy burza, więc trochę błota. Ludzi przy schronisku dużo. Pierogi z jagodami najlepsze 🙂
Góry Izerskie

Wysoka Kopa

2021-07-19 16:30
Ania Wuls
Trasa: Rozdroże Izerskie - Rozdroże pod Zwaliskiem - Wysoka Kopa Dużo błota na szlaku, rano też padało. Kijki mogą być bardzo pomocne. Trasa nie jest trudna, ale przez błoto o poślizg łatwo 🙂
Góry Izerskie

Wysoka Kopa

2021-06-19 22:45
Piotr Stasiewicz
Szklarska Poręba - Schronisko Wysoki Kamień (czarnym i czerwonym) - Zwalisko - kopalnia kwarcu Stanisław - Wysoka Kopa - Zwalisko - Rozdroże Izerskie Sporo rowerzystów i turystów. Schronisko otwarte 10 - 18, brak możliwości noclegu. Idąc grzbietem mała osłona od słońca. Sucho, w jednym miejscu ciek wodny. Od rozwidlenia przy Szklarskiej Drodze do Wysokiej Kopy słabiej oznaczona trasa. Na sam szczyt idzie się ścieżką obok schronu turystycznego, który jest w środku pełen śmieci. Brak oznaczeń, ale ścieżka wyraźna i bez problemów orientacyjnych.
Góry Izerskie

Hala Izerska

2021-04-22 20:56
Insta@m.kama88
Chatka Górzystów, Hala Izerska Wejście od Świeradowa Zdrój przez Polanę Izerską, powrót przez Stóg Izerski. Warunki bardzo dobre, śnieg leży w wyższych partiach, jest mokry stąd nieco ciężej się idzie. Miejscami ślisko, a przy stromych zejściach warto założyć raczki.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.