Warunki dla zapytania Góry Izerskie:Góry Izerskie

Wysoka Kopa

2020-06-28 06:50
Grzegorz Machi
Szlaki błotniste, przelotnie pada, ślisko. Umiarkowana ilość osób.
Góry Izerskie

Wysoka Kopa

2020-06-14 05:54
Monika Gołoś
Wysoki Kamień, Wysoka Kopa Trasa: Szklarska Poręba Dolna (Zakręt Śmierci) - Wysoki Kamień (żółty) - Wysoka Kopa (czerwony), powrót tą samą trasą. Mgła gęsta jak mleko utrzymywała się od samego rana do popołudnia. Widoczność mocno ograniczona. Popołudniu lekki deszcz. Do Wysokiego Kamienia szlak do przejścia, na Wysoką Kopę dużo błota, miejscami zamiast szlaku potoki wody po ostatnich opadach. Konieczne porządne buty z nieprzemakalną membraną, miejscami nie da się przejść bez wejścia w wodę. Kamienie i wystające korzenie śliskie, trzeba uważać. Ogółem warunki nienajgorsze, do spokojnego przejścia przy odrobinie sprzętu i ostrożności.
Góry Izerskie

Chatka Górzystów, Schronisko Orle

2020-05-23 08:32
Magdalena Twardowska
Jakuszyce- Chatka Górzystów -Orle -Jakuszyce Od rana mglisto i mniej lub bardziej przelotne, mniej lub bardziej intensywne deszcze, po południu już padało cały czas. Na szlaku mokro i miejscami ślisko, mało ludzi. W Chatce Górzystów sprzedaż okienkowa, w Orlem otwarta sala z kominkiem.
Góry Izerskie

Wysoka Kopa

2020-05-18 22:46
Adam Pisarczuk
Początek Szlakiem Walońskim (od sztolni pirytu)-Zakręt Śmierci-Wysoki Kamień-Wysoka Kopa-Izerskie Garby-Szklarska Poręba. W kierunku Wysokiej Kopy szlak pusty (jedynymi spotkanymi wędrowcami był lis i łania). Szlak w paru miejscach od Wysokiego Kamienia do Wysokiej Kopy delikatnie podmokły (trochę błota). W drodze powrotnej ponownie pustki, większy ruch od Wysokiego Kamienia (10 osób).
Góry Izerskie

Wysoki Kamień

2020-05-16 22:44
Adam Pisarczuk
Zakręt Śmierci - Wysoki Kamień - Zakręt Śmierci. Początek na parkingu przy szlaku żółtym i czarnym. Na samym parkingu już od przedpołudnia sporo samochodów co zwiastowało sporo spacerowiczów na szlaku. I też tak było. Szlakiem żółtym idziemy do czerwonego, a następnie czerwonym na Wysoki Kamień. Ze skały dobry widok - dobre warunki pogodowe. Schronisko na Wysokim Kamieniu prowadzi sprzedaż okienkową (kawa, herbata, zupa). Na terenie schroniska sporo turystów. Zejście tą samą trasą z odwiedzinami byłej kopalni pirytu (szlak waloński) a następnie powrót na parking.
Góry Izerskie

Stóg Izerski

2020-05-15 22:24
Roksana
Stóg Izerski - zółty szlak do Chatki Górzystów - Polana Izerska- zejście do Świeradowa Nową Drogą Izerską. Na początku żółtego szlaku od Stogu Izerskiego trochę błota, ale da się przejść, potem prosta droga, przyjemna droga. Pogoda piękna, miejscami bez ludzi. Warunki idealne na lekki, choć, długi spacer.
Góry Izerskie

Wysoka Kopa i Hala Izerska

2020-05-10 07:07
Joanna Waryszak
Trasa: Jakuszyce - Wysoka Kopa - Hala Izerska - Jakuszyce Pętla szlakami zielonym, czerwonym, żółtym i niebieskim. Z rana ludzi praktycznie zero. Szlaki raczej suche, jedynie podmokło i więcej błota jest na ścieżce na Wysoką Kopę za wiatą. Więcej ludzi dopiero na samej Hali Izerskiej w okolicach Chatki Górzysów (zamknięta do odwołania), sporo rowerzystów. Parking też nie był zapełniony do końca.
Góry Izerskie

Stóg Izerski

2020-05-09 20:19
Joanna Waryszak
Trasa: Świeradów Zdrój - Stóg Izerski - Polana Izerska - Świeradów Zdrój Na szlak weszliśmy o 8 rano, byliśmy sami. Nie było problemu z zaparkowaniem. Trasa cały czas sucha, ale nie wysuszona, jedno tylko błotniste miejsce na początku podejścia, bez problemu do ominięcia. Więcej ludzi pojawiło się dopiero po 12 w okolicach Polany. Na zejściu szlakiem niebieskim już prawdziwa pielgrzymka.
Góry Izerskie

Wysoka Kopa

2020-05-08 22:11
Insta@wariatkinaszlaku
Trasa: Rozdroże Izerskie-Rozdroże Pod Wysoką Kopą-Wysoka Kopa-Kopalnia Kwarcu Stanisław-Wysoki Kamień-Rozdroże Izerskie. Trasa przyjemna, widokowa, raczej sucha, odcinek od Rozdroża pod Wysoką Kopą do Wysokiej Kopy podmokły, sporo błota, na trasie powalone modrzewie i brzozy. Schronisko na Wysokim Kamieniu nieczynne, ale jest otwarte okienko z napojami, są dostępne pieczątki.
Góry Izerskie

Stóg Izerski

2020-05-07 20:38
Góry Wolności
Świeradów Zdrój - Stóg Izerski - Hala Izerska - Schronisko Orle - Jakuszyce - Polana Izerska - Świeradów Zdrój Śniegu brak, za to dużo błota jak to w Izerach bywa 😉 boczne Szlaki nieco zalane, ale da się obejść bokiem. Chatka Górzystów wygląda na zamknietą, za to Schronisko Orle wydaje posiłki na wynos 🙂
Góry Izerskie

Wysoka Kopa

2020-04-30 21:56
Góry Wolności
Rozdroże Izerskie (żółty) - Wysoka Kopa - Kopalnia Stanisław - Hala Izerska - Rozdroże Izerskie Szlak w większości suchy. Po drodze kilka płatów śniegu, a najwięcej wody tradycyjnie na "szlaku" w drodze na Wysoką Kopę (od wiaty). Przyroda powoli budzi się do życia, niestety smutny widok wielu wyschniętych strumieni 🙁 Na odcinku 27 kilometrów spotkałem tylko 10 razy grupki ludzi, więc nie było tak źle 🙂
Góry Izerskie

Wysoki Kamień, Sępia Góra

2020-04-26 20:58
Adam Stangreciak
Sucho, umiarkowanie dużo ludzi, pogoda zdecydowanie dobra, minimalne pozostałości śniegu.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.