Warunki dla zapytania Góry Stołowe:Góry Stołowe

Szczeliniec Wielki

2021-04-11 15:09
Insta@para_w_gore
Szlak z Karłowa błotnisty, miejscami oblodzony. Przejście przez park nadal częściowo zamknięte. Spore tłumy. Schronisko przyjmuje zamówienia na wynos.
Góry Stołowe

Szczeliniec Wielki

2021-04-10 12:30
Agnieszka Taciak
Przyjemny szlak po schodach. Wejście ok 40 minut. Brak śniegu, miejscami błoto i kałuże. Piękne widoki. Na szczycie otwarte schronisko z pysznym jedzeniem.
Góry Stołowe

Radkowskie Skały

2021-04-06 16:09
Insta@margarettize
Pętla od parkingu Nad Urwiskiem szlakiem czerwonym, następnie ścieżką edukacyjną i powrót przez Pielgrzyma szlakiem zielonym, a potem niebieskim przez Baszty. Ludzi jak na lekarstwo, lekko zmrożone szlaki przynajmniej przykryły błoto. Miejscami bardzo ślisko (schody na Pielgrzyma oblodzone), ale bez raczków też spoko. Liczne przejaśnienia dały piękne panoramy.
Góry Stołowe

Skalne Grzyby

2021-03-21 18:41
Insta@para_w_gore
Trasa ścieżką edukacyjną, pętla od parkingu w osadzie Batorówek. Warunki zimowe, na trasie świeży śnieg, bez oblodzeń.
Góry Stołowe

Szczeliniec Wielki

2021-03-18 23:40
Insta@kjedrzejewska_
Wejście od strony Karłowa, na dole obfite opady śniegu przy umiarkowanej temperaturze, śnieg śliski, przechodzony, kijki lub raczki przydatne, aczkolwiek ostrożnie da radę i bez nich. Droga powrotna już słoneczko, widoki zapierające dech, maksymalna widoczność.
Góry Stołowe

Narożnik

2021-03-09 23:42
Insta@slowlytrip
Szlak niebieski z Lisiej Przełęczy przez Narożnik, Skały Puchacza i żółty przez Białe Skały z powrotem do Lisiej Przełęczy. Na szlaku wszystkiego po trochę: śnieg, lód, błoto, ale też fragmenty ładnej, leśnej ścieżki. Trzeba uważać na skałkach i schodach, dużo oblodzeń. W raczkach bezpieczniej, zwłaszcza na podejściu pod Narożnik.
Góry Stołowe

Szczeliniec Wielki i Błędne Skały

2021-03-06 21:51
Insta@moth_info_flame
Trasa na Szczeliniec z Karłowa, na schodach śnieg, miejscami spore oblodzenia, po godzinie 12 jeszcze mocniej wyślizgane, przez co gorzej się schodzi tą samą trasą. Schronisko wydaje posiłki na wynos, toaleta jest czynna. W labiryncie skalnym dużo miejsc, gdzie leży już sam lód, raczki ułatwiają przejście, ale większość szła bez i da się, ale przez to tworzyły się większe zatory na trasie, a wiele prób skończyło się zjazdem na dupie. Najlepiej być jak najwcześniej na górze. W Błędnych podobnie, wokół form skalnych dużo lodu, należy zachować ostrożność. Wejście od dolnego parkingu bez utrudnień, śnieg ubity. Warun petarda.
Góry Stołowe

Szczeliniec Wielki

2021-02-20 17:12
Insta@martynapiasta
Karłów - Narożnik - Pielgrzym - Szczeliniec Wielki Ciepło, odwilż, szlaki wydeptane, śnieg wciąż nieźle ubity, ale raczki przydatne właściwie na całej trasie, na podejściach i zejściach spore oblodzenie.
Góry Stołowe

Szczeliniec Wielki

2021-02-13 12:14
Klaudia Klębowska
Na Szczelińcu w godz. 9-17 można smacznie zjeść i wypić coś ciepłego 😉 Wejście szlakiem żółtym od Pasterki dobrze przetarte, gdzieniegdzie lód na schodach, ale i bez raków da radę z odpowiednią uważnością. Ścieżką turystyczną z ciekawymi formami skalnymi da się dojść tylko do pewnego momentu (dla widoków warto :D), potem konieczna zawrotka bo droga zejściowa zamknięta. Zejście szlakiem żółtym w stronę Karłowa schodami momentami oblodzone, ale bez tragedii. Da się bezpiecznie zejść wspierając się na poręczy.
Góry Stołowe

Urwiska Batorowskie

2021-02-02 01:11
Insta@slowlytrip
Szlak zielony z Batorowa, dużo śniegu, ale przetarta wąska ścieżka. Mokry, ciężki śnieg. Takie same warunki na większości trasy, powrót żółtym szlakiem i Kręgielnym Traktem. Ten w ogóle nie przetarty, torowanie w ciężkim śniegu przez 3,5km.
Góry Stołowe

Szczeliniec Wielki

2021-01-27 08:34
Insta@akubakuba
Podejście od Karłowa, przez Mały Szczeliniec. Warunki dobre, schody lekko oblodzone, ale przyprószone śniegiem. Raki nie są obowiązkowe 🙂 Schronisko ?Na Szczelińcu? czynne od 9-17, serwują rozgrzewające napoje oraz dania na wynos.
Góry Stołowe

Skalne Grzyby

2021-01-15 23:37
Insta@totu_totam
Żółty szlak przez Skalne Grzyby. Mroźnie, śnieg powyżej kostki, szlak udeptany, niezbyt ślisko, bardzo przyjemnie 🙂
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.