Warunki dla zapytania Gęsia Szyja:Tatry

Gęsia Szyja

2020-11-22 20:34
Wiola Żarek
Trasa: Palenica Białczańska - Rusinowa Polana - Gęsia Szyja - Rówień Waksmundzka - Rusinowa Polana - Palenica Białczańska Lekki mróz, ale piękna, słoneczna pogoda do wczesnych godzin popołudniowych. Rano szlak w większości pokryty zmarzniętym śniegiem, miejscami ( Gęsia Szyja) mocno wyślizgane, więc raczki kijki pomocne. Okolice Polany Waksmundzkiej w pięknym śniegu, ale idzie się przyjemnie, bez trudu. Po południu zejście z Rusinowej już błotniste w miejscach eksponowanych na słońce.
Tatry

Gęsia Szyja, Rusinowa Polana

2020-11-22 16:06
Insta@aleksandraaniol
Wejście na Rusinową Polanę z Wierch Porońca. Trasa na początku bez śniegu, dopiero przed samą polaną. Raczki niepotrzebne. Podejście na Gęsią Szyję spokojne po schodach, raczki przydatne dopiero przez samym szczytem - dosyć oblodzony. Przy schodzeniu śnieg na schodach w słońcu już stopniały, a w innym miejscu przydatne raczki. Zejście na Wiktorówki z niewielkim śniegiem i małą ilością lodu.
Tatry

Gęsia Szyja, Rusinowa Polana

2020-11-21 11:09
Insta@majakimajki
Droga na Gęsią Szyję przez Rusinową Polanę ośnieżona. Na schodkach na Gęsią miejscami ślisko, dało się wejść i zejść bez raczków ale polecam założyć dla komfortu. Pogoda idealna!
Tatry

Gęsia Szyja

2020-11-01 20:44
Julia Wielgus
Szlak od Wierch Porońca przez Rusinową Polanę na Gęsią Szyję. Pogoda przepiękna, na trasie trochę błota, ale nie przeszkadza jakoś bardzo, miejscami schody na Gęsią mocno śliskie. Widoczność cudowna, Tatry jak zwykle piękne.
Tatry

Gęsia Szyja

2020-10-27 13:00
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szlak z Wierch Porońca na Rusinową Polanę suchy, bacówka na polanie zamknięta. Dalej, na Gęsią Szyję, odrobina błota gdzieniegdzie, ale da się przejść w miarę czystym butem. Niewielka ilość turystów. Gęste chmury nad Rysami, ale widoki i tak były piękne. Na szczycie wietrznie, temperatura na sweter puchowy. Większość restauracji nie działa na wynos, m. in. widokowa Szymkówka. Udało nam się zjeść ostatnie kotlety w Hotel Tatra na Cyrhli, w aucie 🙂 Dziękujemy za miłą obsługę!!
Tatry

Gęsia Szyja

2020-10-25 23:02
Joanna Waryszak
Trasa: Polana pod Wołoszynem - Rusinowa Polana - Gęsia Szyja - Rówień Waksumndzka - powrót na asfalt W lesie ślisko i błotnisto, da się przejść, kijki jednak bardzo przydatne. Widoki z polany kiepskie, wszystkie wyższe szczyty w gęstych chmurach. Drewniane schody na Gęsią Szyję śliskie, zalecana ostrożność. Bacówka na Polanie nadal czynna, oscypki pyszne. Powrót z Równi Waksmundzkiej już w pełnym błocie, deszczu i po super śliskich kamieniach.
Tatry

Gęsia Szyja

2020-10-19 20:41
Insta@goralkazodzysku
Szlak z Palenicy Białczańskiej do Polany Rusinowej bez utrudnień typu śnieg czy lód, początkowa faza schodów na Gęsią również. Im wyżej tym bardziej biało, schody trochę oblodzone, na szczycie nieco wietrznie. Widoki rekompensują wszelkie utrudnienia. Wyjście z Palenicy o 8:30.
Tatry

Gęsia Szyja, Hala Gąsienicowa

2020-09-12 19:43
Anna Piątkowska
Szlak z Toporowej Cyrhli na Gęsią Szyję, dalej przez Waksmundzką Rówień na Halę Gąsienicową. Warunki na szlaku dobre między Cyrhlą a Psią Trawką miejscami błoto, bardzo mało ludzi. Na Gęsiej Szyi w południe nieco więcej ludzi, ale nadal nie były to jakieś trudne do zniesienia tłumy. Dojście do Gąsienicowej w zupełnym spokoju, minęliśmy raptem kilka osób, dopiero pod Murowańcem ogromny tłok. Niebieski szlak do Kuźnic miejscami śliski, warto mieć kijki.
Tatry

Gęsia Szyja

2020-09-04 22:34
Insta@iniechtoszlak
Polana Rusinowa - Gęsia Szyja - Rówień Waksmundzka Początek trasy z Zazadniej. Szlak niebieski. Na polanie byliśmy o 10. Na miejscu i w drodze na Gęsią Szyję dużo ludzi. Pogoda przepiękna. Słonecznie, bez deszczu. Świetna widoczność.
Tatry

Kościelec

2020-08-31 21:52
Insta@wojdylko_s
Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Kościelec - Hala Gąsienicowa - Gęsia Szyja - Palenica Białczańska. W ostatni dzień wakacji, warunki do podejścia na Kościelec idealne: czyste niebo, sucho na szlaku, ruch umiarkowany więc i brak zatorów. Na szlaku ze schroniska Murowaniec do Gęsiej Szyi po południu praktycznie pusto, a niebo spowiły gęste chmury.
Tatry

Gęsia Szyja

2020-08-02 21:42
Dominika Kozimor
Wierch Poroniec - Gęsia Szyja - Wielki Kopieniec - Nosal Bardzo dużo turystów, szczególnie na Rusinowej, Wiktorówkach i Gęsiej. Piękna słoneczna pogoda, szlaki suche, dobra widoczność.
Tatry

Gęsia Szyja

2020-07-25 20:07
Insta@ula.gasienica
Z Palenicy Białczańskiej na Rówień Waksmundzką (szlak mało uczęszczany, polecam dla tych, którzy szukają ciszy i spokoju; szlak bezproblemowy, od czasu do czasu błoto) dalej Gęsia Szyja, Rusinowa Polana (sucho i szeroko jak na autostradzie; ludzi sporo) i powrót do Palenicy Białczańskiej (ponownie trasa mało uczęszczana, przez cały odcinek sucho).
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.