Warunki dla zapytania Gęsia Szyja:Tatry

Gęsia Szyja

2021-11-25 00:04
Insta@xangr
Tatry, Gęsia Szyja, 25.11 Info: @xagnr Start Wierch Poroniec - Rusinowa Polana - Gęsia Szyja - Rówień Waksmundzka - Polana pod Wołoszynem i powrót przez Rusinową Polanę na Wierch Poroniec. Rano piękna pogoda i pełne słońce, od południa wiatr. Na szlakach pustki. Raczki ułatwią przejście, ale nie są obowiązkowe.
Tatry

Gęsia Szyja

2021-11-23 23:59
Insta@huherkoo
Podejście od parkingu Wierch Poroniec przez Rusinową Polanę, szlakiem zielonym. Warunki dobre, śnieg, tylko miejscami oblodzone. Widoki ekstra.
Tatry

Gęsia Szyja

2021-10-15 23:59
Insta@kat_dab_
Gęsia Szyja przez Wiktorówki. Dzisiaj już bez śniegu za to w pełnym błocie, widoki wynagrodziły wszystko - pełna widoczność.
Tatry

Krzyżne

2021-09-04 16:36
Michał Glosz
Palenica - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Krzyżne - Rówień Waksmundzka - Gęsia Szyja - Palenica Droga przez "Piątkę" na Krzyżne sucha i z bardzo małą ilością ludzi. Na przełęczy kilkadziesiąt osób. Zejście w kierunku Murowańca początkowo suche. Od Czerwonego Stawu w Dolinie Pańszczycy w kilku miejscach szlakiem przepływa potok lub szlak cały w wodziebłocie - w dwóch miejscach przejście suchą stopą wymaga dobrej strategii i sprawności. Odcinek Gęsia Szyja - Rusinowa Polana zdecydowanie nie dla osób ze słabymi kolanami (tysiące schodów). Widoki super, szlak wymagający kondycji (24km).
Tatry

Zawrat, Szpiglasowy Wierch

2021-07-13 16:09
Paweł Misiurewicz
Palenica Białczańska - Gęsia Szyja - Zawrat - Szpiglasowy Wierch - Palenica Białczańska Palenica 7:00 prawie pełno, trasa sucha (na Rusinowej gzy 🙂 ). Do Murowańca prawie pusto (trochę osób podchodzi do Pańszczycy). Murowaniec 9:00 - sporo ludzi, kolejka do baru (bez kolejki tylko piwo). Za Czarnym Stawem znów mało ludzi, na łańcuchach żadnych zatorów. Więcej ludzi na podejściu pod Szpiglasową Przełęcz (po 11-tej), ale też czekania na łańcuchach z 5 minut max. Morskie Oko oczywiście dzikie tłumy. Żadnych trudności, mokrych skał, śniegów.
Tatry

Gęsia Szyja

2021-06-19 11:12
Insta@fighter_sandra
Z Rusinowej Polany. Warunki bardzo dobre.
Tatry

Gęsia Szyja, Hala Gąsienicowa

2021-06-04 08:23
Magdalena Miketta
Z Wierchu Poroniec na Gęsią Szyję sucho, dalej trochę błota. Od Równi Waksmundzkiej łaty śniegu i szlak w błocie. Czarny szlak w stronę Krzyżnego w śniegu, dalej na Halę Gąsienicową raz sucho raz śnieg, można wpaść po kolano.
Tatry

Gęsia Szyja

2021-05-24 17:07
Insta@tatra_life
Wiosennie i chłodno. Miejscami błoto, bez śniegu. Bardzo mało oso?b. Na Rusinowej owce. Sezon na oscypki rozpoczęty. Pyszne!
Tatry

Gęsia Szyja

2021-05-20 23:51
Dorota
Droga z Wierch Porońca sucha, na Rusinowej Polanie trawa już mocno zielona, pojawiają się wiosenne kwiaty 🙂 Podejście na Gęsią Szyję - schody suche, lekkie błoto w zacienionych miejscach. Pod szczytem zakwitł wawrzynek wilczełyko wreszcie.
Tatry

Gęsia Szyja

2021-05-16 19:23
Insta@artur.surus
Rusinowa Polana, Gęsia Szyja, Rówień Waksmundzka, Wolarczyska Początek trasy od parkingu Łysa Polana, cały czas szlakiem zielonym. Warunki dobre. Odcinek od parkingu do Gęsiej Szyi bez śniegu. Odcinek od Szyi do Równi Waksmundzkiej miejscami tylko ze śniegiem, a etap od Równi do Wolarczysk już w większości ze śniegiem. Raki zbędne, raczki dla chetnych - śnieg twardy na ścieżce, poza nią nogi się zapadają.
Tatry

Gęsia Szyja

2021-05-09 00:27
Insta@27gala197d
Z Palenicy Białczańskiej przez Rusinową Polanę na Gęsią Szyję. Z powrotem tą samą trasą. Piękna pogoda i widoki. Słońce, bezwietrznie. Od Palenicy do Polany szlak suchy, dalej w górę trochę błotka, miejscami lód, a w lesie przed szczytem jest śnieg. Da się obejść obok, raczki nie były potrzebne. Wystarczyły dobre buty i kijki.
Tatry

Gęsia Szyja

2021-05-05 00:32
Insta@sangria96
Zielonym szlakiem na Rusinową Polanę - Gęsią Szyję - Rówień Waksmundzką - Polanę pod Wołoszynem - powrót przez Rusinową i dalej zielonym szlakiem do parkingu. Pogoda dziś do południa skutecznie nas rozpieszczała. Podejście na Gęsią Szyję zrealizowaliśmy bez raczków - dużo miejsc nieośnieżonych, raczej sucho pod nogami. Odcinek po zejściu na czerwony szlak bardziej oblodzony. Miejscami spore złogi mokrego, zbitego śniegu od spodu podmywanego stopniałą wodą - lepiej trzymać się środka ścieżki, jeśli nie chce się wpaść po kolana. Raczki ilub kijki miejscami pomocne.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.