Warunki dla zapytania Giewont:Tatry

Giewont

2021-04-05 16:39
Insta@martynamp
Z Kuźnic podejście oraz zejście niebieskim szlakiem. Rano warunki bardzo dobre, śnieg ubity do schroniska na Hali Kondratowej. Na podejściu do Przełęczy Kondrackiej tylko w rakach. Zsuwał się śnieg pod nogami. Na szczyt raki i czekan obowiązkowo. Łańcuchy pod szczytem odsłonięte. Od 12:00 mocna odwilż i wiatr. Z przełęczy zeszły dwie małe lawiny oraz utworzyły się nawisy.
Tatry

Giewont

2021-03-15 19:41
Filip Kwaśnik
Raki potrzebne. Czekan też miło widziany od Kondratowej. Pogoda piękna. Na łańcuchach trochę lodu, ale do zrobienia na spokojnie.
Tatry

Giewont

2021-03-12 00:19
Insta@pani__ruda
Wejście od Hali Kondratowej niebieskim szlakiem. Bardzo silny wiatr. Bardzo mroźno. Gogle narciarskie bardzo się przydały, bo śnieg uderzał w twarz. Weszliśmy w rakach i z czekanem. Na szczycie podmuchy o dziwo już nie były takie mocne. Łańcuchy odkryte.
Tatry

Kopa Kondracka

2021-03-07 10:37
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Kuźnic, przez Halę Kondratową, na Przełęcz pod Kopą Kondracką, Kopę Kondracką, Kondracką Przełęcz, Halę Kondratową i do Kuźnic. Bardzo dużo turystów, zatrzęsienie skiturowców, momentami sznur ludzi na Przełęcz pod Kopą Kondracką. Śnieg kopny, ujeżdżający. Kilkadziesiąt metrów pod granią lód, szreń, w żlebie nawiany kopny śnieg. Przebieg trasy inny niż letni. Na grani na zmianę twardo, wytopienia, kopny śnieg. Ogromne nawisy na Kondrackiej Przełęczy. Na Giewont przedeptane. Zejście z Kondrackiej Przełęczy w kopnym śniegu, teren rozjeżdżony przez deskarzy, wygląda koszmarnie, jak zajeżdżony przez koparki... Trzeba uważać na skiturowców, walczą o życie na zalodzeniach. Nie zbaczają również na to, że piesi mają pierwszeństwo. Słonecznie, wietrznie, wspaniała widoczność! Pyszne ruskie pierogi na Hali Kondratowej. Pozdrowienia dla wszystkich napotkanych osób, które we mnie rozpoznały znajomą twarz Warunków 😉
Tatry

Kopa Kondracka

2021-02-14 19:55
Ewa Bogucka
Kuźnice - Hala Kondratowa - Kondracka Przełęcz - Kopa Kondracka, szybki powrót tą samą drogą. Szlak wyraźny,wydeptany, oblężenie Giewontu. Od przełęczy na Kopę trochę zawiany. Większość szlaku bez wiatru, mrozu ale zachmurzone. Ostatnie 100150 m i sam szczyt bardzo mocny wiatr i siarczysty mróz. Telefony po wyciągnięciu z kieszeni padły. O 13 zgodnie z prognozami słońce i błękitne niebo.
Tatry

Sarnia Skała

2021-02-14 11:56
Insta@wiktor_kuropatwa
Przejście od Doliny Strążyskiej plus wejście na Przełęcz w Grzybowcu i powrót do Polany Strążyskiej. Po drodze prawie całkowicie zamarznięty, ale przepiękny wodospad Siklawica 🙂 dalej Czerwona Przełęcz i szczyt Sarniej Skały. Na wierzchołku widok świetny zwłaszcza na Giewont, brak mgły, lekki wiaterek. Powrót Doliną Białego. O poranku na trasie kilkucentymetrowa warstwa świeżego, śnieżnego puchu, generalnie jednak ścieżka ubita. Miejscami oblodzenia. Raczki zdecydowanie ułatwiają podejścia i zejścia i pomogą bezpiecznie przejść, zwłaszcza na Przełęcz w Grzybowcu oraz Sarnią Skałę. Sporo osób dopiero na ścieżce Doliny Białego. Widoki mega.
Tatry

Giewont

2021-02-12 18:58
Keniol
Start z Kuźnic ok. 7:30, tylko kilka osób na szlaku. Kondracka Przełącz osiągnięta po 2,5h i po 30min Giewont zaliczony. Tylko 3 osoby były przed nami wcześniej. Na szczycie ?trochę? wiało, widoczność słaba, temperatura ok. -30?C. Do schroniska na Hali Kondratowej można dostać się bez raków, raczków, lecz powyżej już tylko w rakach. Czekan przyda się na ostatnich metrach przy łańcuchach.
Tatry

Kopa Kondracka, Giewont

2021-02-06 18:02
Insta@kostucha89
Warunki na szlaku dobre, raki zalecane od schroniska na Hali Kondratowej. Pogoda dla koneserów 🙂 opady śniegu, bardzo mgliście.
Tatry

Giewont, Kopa Kondracka

2021-02-05 19:42
Insta@grazkaijanuszenarowerach
Trasa: Kuźnice, Hala Kondratowa, Kondracka Przełęcz, Giewont, Kopa Kondracka, Przełęcz pod Kopą Kondracką i Hala Kondratowa. Warunki dobre od Kondratowej, zero wiatru jak i ludzi, o 10 byliśmy na Giewoncie, szlak na Giewont nieprzetarty, kopuła Giewontu dosyć lodowa, czekan i raki obowiązkowo. Zejście przez Kopę Kondracką na spokojnie, a od przełęczy można śmiało uskutecznić dupozjazd. Kominek przed szczytem Giewontu mocno pionowy i trochę lodu, kopaliśmy schodki, bo ciężko było wbić się rakami.
Tatry

Giewont

2021-01-28 21:32
Przemysław Sobczyk
Mróz, słońce i puch. Narciarsko jest pięknie, ale tym na butach to nie zazdroszczę. Momentami śniegu po pas, na grani powywiewane, ale do jazdy. Uwaga zsuwy schodzą same....
Tatry

Hala Kondratowa

2021-01-16 19:17
Próba na Giewont, Kopę Kondracką. Na Halę Kondratową fajne warunki, spokojnie bez raczków. Trochę wyślizgane przez narciarzy, ale bez problemu bez. Od Kondratowej ślad dla narciarzy i drugi ciężki. Im wyżej tym gorzej aż do momentu, że nie dało się iść, bo śniegu coraz więcej i nawet torować się nie dało, bo zapadało się po pachy czasem. Nie było szans ani na Giewont ani na Przełęcz pod Kopą Kondracką.
Tatry

Giewont

2021-01-12 19:10
Insta@klaudiadydziak
Podejście z Kuźnic na Giewont niebieskim szlakiem, który jest bardzo dobrze ubity na całej długości. Łańcuchy na szczyt są wszystkie odkryte, więc nie ma problemu z asekuracją. Po drodze brak jakichkolwiek oblodzonych miejsc. Raczkiraki są potrzebne dla bezpieczeństwa.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.