Warunki dla zapytania Giewont:Tatry

Giewont

2020-06-19 22:27
Insta@agalicjaa
Wejście przez Dolinę Małej Łąki. Na początku sporo błota, pochmurno, słaba widoczność, ale prawie bez opadów. Na szczycie 9:20 pusto, dopiero przy zejściu trochę ludzi.
Tatry

Giewont

2020-06-07 21:24
Muskat 4U
Z Kuźnic przez Halę Kondratową, Wyżnią Przełęcz Kondracką, zejście przez Dolinę Strążyską. Rano koło 9-ej kilka osób na szlaku, na Giewoncie dosłownie 4 osoby, w Dolinie Strążyskiej tłumy, dużo rodzin z dziećmi. Szlak suchy, tylko jeden płat śniegu na Wyżniej Przełęczy Kondrackiej, przy zejściu na czerwony szlak do Doliny Strążyskiej, do ominięcia lub przejścia. Bardzo ciepło, trochę chmur, dużo słońca. Dwie kozice na początku czerwonego szlaku.
Tatry

Giewont

2020-06-03 14:21
Insta@kuba.razny
Kuźnice - Giewont - Kuźnice Od 1700m ślisko, topniejący śnieg. Od miejsca pojawienia się łańcuchów rakiraczki wg mnie konieczne. Dużo osób szło będąc nieprzygotowanym na takie warunki: poniżej 1700m sporo mokrych kamieni, kijki trekkingowe przydatne.
Tatry

Giewont

2020-06-02 22:48
Insta@statyczny_obserwator
Kuźnice - Hala Kondratowa - Giewont - Kuźnice Pogoda dobra, momentami mżawka. Szlak na dole mokry, wyżej strumyczki na kamieniach i topniejący śnieg. Część ludzi w raczkach, ale osobiście nie założyłam swoich.
Tatry

Giewont

2020-05-22 22:09
Insta@szukam_slonca
Z Kuźnic niebieskim szlakiem na Halę Kondratową następnie na przełęcz i Giewont. Pogoda idealna na górskie wędrówki. Sprzęt zimowy zbędny. Sporo turystów.
Tatry

Czerwone Wierchy, Giewont

2020-05-17 22:30
Wojtek Masarczyk
Kiry - Ciemniak - Małołączniak - Kopa Kondracka - Giewont - Przełęcz w Grzybowcu - Ścieżką nad Reglami do Kir W drodze na Ciemniak powyżej granicy lasu kilka płatów śniegu przez które trzeba przejść. Poza tym warunki dobre, sucho. Podejście na Giewont bez śniegu, warunki letnie. Przy zejściu czerwonym szlakiem do Przeł. w Grzybowcu miejscami śnieg i śliskie kamienie.
Tatry

Kopa Kondracka

2020-05-17 20:35
Sara Kryjak
Żółtym szlakiem przez Dolinę Małej Łąki na Kopę Kondracką. Powrót czerwonym szlakiem przez Przełęcz w Grzybowcu. Rano pochmurno, ale ciepło, słońce prześwitywało przez chmurki. Po południu rozpogodziło się, tzw. ?lampa?. Miejsca gdzie jeszcze zalega śnieg: powyżej Wielkiej Polany Małołąckiej jak na zdjęciu, tam też sporo błota, płat śniegu około 20 minut przed Przełęczą Kondracką, mały fragment zaraz od Przełęczy Kondrackiej w stronę Kopy oraz dwa małe fragmenty na czerwonym szlaku w stronę Przełęczy w Grzybowcu. Można powoli i spokojnie pokonać te miejsca bez rakówraczków, ale bardzo ślisko, szczególnie w dół. Ludzi jak na typową niedzielę sporo, najwięcej wychodziło na Giewont.
Tatry

Giewont

2020-05-17 09:29
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Kuźnice - Hala Kondratowa - Giewont - Przełęcz w Grzybowcu - Dolina Strążyska - Droga pod Reglami do ronda kuźnickiego Szlak w większości suchy kilka nieistotnych płatów. Raczki zbędne, raki absolutnie zbędne. Kije przydatne. Jeśli to zmarznie będzie lód. Na razie mokry, twardy śnieg, do przejścia w butach z dobrą podeszwą. Tych miejsc ze śniegiem jest bardzo mało, w lesie przed Halą Kondratową, na Przełęczy Kondrackiej Wyżniej, w lesie na zejściu za Grzybowcem. Eleganckie warunki, turystów ilość umiarkowana. Na szczycie chłodno. Nic tylko wędrować. Parking w weekendy darmowy.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-05-15 22:15
Tomasz Domański
Tatrzański klasyk, czyli Czerwone Wierchy ze wschodu na zachód. Do Kalatówek - lato, sucho. Później w lesie dosyć ślisko, mokre kamienie i igliwie. Podejście z Doliny Kondratowej na Przełęcz pod Kopą Kondracką w śniegu - raki lub raczki bardzo przydatne, kije w zasadzie niezbędne. Na grani na zmianę sucho i śnieg, ale z przewagą suchego. Droga między szczytami w zasadzie bez utrudnień. Zejście z Ciemniaka dosyć nieprzyjemne, duży fragment w mokrym śniegu, trochę błota, schody śliskie. Przepiękna pogoda, rano niebieskie niebo i pełne słońce, od południa trochę chmur. Ludzi ciągle mało, było widać, że na Giewont bez kolejki.
Tatry

Giewont

2020-05-12 22:15
Marcin Cichowlaz
Z Hali Kondratowej Na szlaku były odcinki ze śniegiem i było delikatnie ślisko miejscami. Szedłem bez raczków i dałem radę. Na końcowych odcinkach szlaku brak śniegu, tak samo na Giewoncie.
Tatry

Czerwone Wierchy, Giewont

2020-05-09 20:31
Bartłomiej Język
Kiry - Ciemniak - Czerwone Wierchy - Giewont - Kiry Pogoda bajka, słoneczko. Warunki ni to lato ni to zima. Śnieg na zmianę z błotem i suchym szlakiem. Sprzęt w plecaku, ale nieużywany. Wystarczyły kijki, ale trzeba uważać. Na podejściu na Ciemniak, nad lasem, sporo mokrego, zapadającego się śniegu, na grani Czerwonych Wierchów mniej. Giewont mokry, śliski.
Tatry

Giewont

2020-05-09 20:05
Rafał Więcek
Giewont z Kuźnic Ogólne warunki dobre, na ok 50% szlaku zalega jeszcze sporo śniegu, dobrze mieć raczki, zwłaszcza z rana, kiedy śnieg jest twardy, około południa robi się już mokry, choć nadal śliski, więc trzeba bardzo uważać, szczególnie przy zejściu z kopuły szczytowej. Pogoda świetna, prawie bezwietrznie, ruch turystyczny całkiem spory już od godz. 8 rano, gdzie do góry szły spore grupy. Z Hali Kondratowej od połowy śnieg, z rana bardzo ślisko, raczki bardzo przydatne tam też. Miejscami dużo śniegu, lawiny są możliwe.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.