Warunki dla zapytania Giewont:Tatry

Giewont

2021-11-21 14:52
Bartłomiej Nejman
Start z Gronika przez Wielką polanę w dolinie Małej Łąki. Od polany sporo błota, kamienie śliskie. Raczki zbędne. Dojście na Giewont od przęłeczy Kondrackiej bez sniegu i lodu. Zejście z racji słabych wcześniejszych warunków czerwonym szlakiem do przełęczy w Grzybowcu (zdecydowanie lepsza opcja).
Tatry

Giewont

2021-11-11 11:50
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Kuźnice - Hala Kondratowa - Przełęcz Kondracka - Giewont Szlaki suche, dosłownie na jednym, dłuższym odcinku między schroniskiem a Piekłem śnieg i ciapa. Mokro, raczki zbędne. Dość ślisko na kamieniach podczas zejścia. Dużo turystów, jednak brak większych zatorów.
Tatry

Giewont

2021-11-03 10:58
Przemysław Sobczyk
Kilka cm spadło, wieje więc tworzą się zaspy, a z grani wywiewa do zera. W słońcu cieplutko. Zapachniało zimą.
Tatry

Kopa Kondracka Giewont

2021-10-31 12:21
Rafał Konarkowski
Sucho.Snieg zlodowacialy jako niewielka atrakcja nie przeszkadza w wędrówce. Pogoda wspaniała.
Tatry

Kopa Kondracka, Giewont

2021-10-30 01:06
Insta@martaslowikwytrwal
Z Kuźnic na Giewont niebieskim szlakiem, później żółtym na Kopę Kondracką. Pogoda świetna, ale przy podejściu na Kopę wiatr był taki mocny, że mnie przewracało. Szliśmy częściowo na czworaka. Na szczycie nie dało się ustać, więc szybko zdjęcie i schodzimy. Powrót zielonym do Kuźnic. Wszędzie sucho, śniegu nie było.
Tatry

Giewont, Kopa Kondracka

2021-10-30 00:59
Insta@mountain.crazy.girl
Z Kuźnic niebieskim szlakiem przez Kalatówki na Halę Kondratową a następnie przez Kondracką Przełęcz na Giewont. Dalej żółtym szlakiem na Kopę Kondracką i kolejno czerwonym na Przełęcz pod Kopą Kondracką. Zejście zielonym szlakiem do schroniska PTTK na Hali Kondratowej i dalej niebieskim powrót do Kuźnic. Warunki bardzo trudne zwłaszcza na grani i przełęczach z racji bardzo silnego wiatru. Sporo oblodzeń na zielonym szlaku od Przełęczy pod Kopą Kondracką. Pomimo wiatru widoki rewelacyjne, bezchmurnie.
Tatry

Giewont

2021-10-30 00:56
Insta@ardnaskela_
Podejście z Kuźnic niebieskim szlakiem. Pogoda piękna, ale wiatr duży- szczególnie odczuwalny przy schodzeniu z samego wierzchołka.
Tatry

Giewont

2021-10-15 23:29
Insta@migdalinska
Podejście niebieskim szlakiem z Kuźnic, powrót przez Kopę zielonym i niebieskim szlakiem. Rano niewiele błota, miejscowe oblodzenia. Zejście z przełęczyy pod Kopą Kondracką do Hali Kondratowej bardzo śliskie, raczki obowiązkowe. Miejscowe błoto.
Tatry

Dolina Strążyska, Siklawica

2021-09-28 10:24
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szlak generalnie suchy, spora ilość turystów, do Sikawicy kamienie mokre i śliskie jak zawsze. Giewont częściej zachmurzony niż widoczny. Bufet wpuszcza już do środka, dwa stoły są pod dachem. Pan na moich oczach wywalił ogryzek w krzaki, po zwróceniu mu uwagi, odrzekł, że co się czepiam, skoro to się rozłoży. Ano drogi panie nie rośnie tam naturalnje jabłoń, więc i rozkładać się nie powinny jej owoce, co więcej takie zachowanie synantropizuje niedźwiedzie i doprowadza je do zguby. Także proszę nie czyńcie tak jak ten pan.
Mała Fatra

Wielki i Mały Rozsutec

2021-09-25 14:51
Insta@tomaszpodgorke
Podejście przez Janosikowe Diery na Mały Rozsutec następnie na Wielki Rozsutec i powrót na Biały Potok. Rano chłodno i pochmurnie, widoków praktycznie brak. Na podejściu przez Janosikowe Diery i na Mały Rozsutec, skały mocno wilgotne. Trzeba uważać, bo ślisko i można złapać zająca... Ja tam zająca nie spotkałem, ale podobno tam są... Błota dość sporo więc jak ktoś nie lubi go mieć za paznokciami to japonki proponuję zostawić na Giewont... Do godz 12-13 widoków praktycznie brak... ok godz 14:00 anioły otworzyły okno... Później z każdą chwilą już tylko coraz ładniej. Na Wielkim Rozsutcu ludzi dość sporo, ale kiedy doszedłem do szczytu, z niewyjaśnionych przyczyn, jakoś nagle zaczęli się ulatniać... Ale byłem też już troszkę spocony, może dlatego... Dość sporo osób z Pit Bullami... A jak wiadomo, prawdziwie kochający właściciel nigdy nie pozwoli by Pit Bull chodził na smyczy i w kagańcu!
Tatry

Kopieniec Wielki

2021-09-19 18:45
Beata Odj
Kuźnice - Nosalowa Przełęcz - Nosal - Nosalowa Przełęcz - Polana Olczyska - Wielki Kopieniec - Polana Olczyska - Jaszczurówka Na trasie jak na taki dzień ruch znaczny. Kolejki do kasy nie było, pan w budce przy wejściu szybko skanował kupione przez internet bilety. Szlak na Nosal do przejścia bez problemów, trzeba uważać, bo miejscami mokro i kamienie śliskie. Na Nosalu okno widokowe. Było coś widać, tzn. stację kolejki w Kuźnicach, odsłonił się Giewont. Podejście na Wielki Kopieniec po remoncie wygodne i bezproblemowe. To samo zejście. Widać pracę wykonaną przy remoncie. Na szczycie spektakularny brak widoków. Mleko wszędzie. Przejście dołem Polaną pod Kopieńcem miejscami grząskie, trzeba uważać, woda chlupała pod butami, ale ostatecznie udało się i buty suche. Zejście do Jaszczurówki bez utrudnień. Jesień już zadomowiła się w górach.
Tatry

Czerwone Wierchy, Giewont

2021-09-07 21:28
Insta@sabinapuzio
Ruszyliśmy z Kir na Ciemniak szlakiem czerwonym, następnie przez Krzesanicę, Małołączniak na Kopę Kondracką, stamtąd prosto na Giewont i zejście czerwonym na Przełęcz w Grzybowcu i następnie czarnym do Kir. Warunki na szlaku rewelacja, pogoda dopisała, nie było dużych tłumów, chociaż chwilkę była kolejka na łańcuchu. Gdzieniegdzie kamienie były śliskie, zwłaszcza na Giewoncie, warto mieć dobre buty i jak zawsze uważać 🙂
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.