Warunki dla zapytania Giewont:Tatry

Sarnia Skała

2020-12-04 01:21
Insta@lborzecki
Wyjście czerwonym z parkingu, potem czarnym na szczyt. Roztopy spowodowały, że większość szlaku pokryta jest lodem lub topniejącym śniegiem. Raczki wskazane zwłaszcza przy zejściu. Bardzo mocny halny, ale na szczycie dało się odpocząć i podziwiać widoki, niestety szczyt Giewontu pokryty chmurami.
Tatry

Giewont i Kopa Kondracka

2020-11-30 10:49
Insta@patka_wariattka
Piękne widoki nie były mi wczoraj dane. Przynajmniej bezwietrznie. Raki na wejściu i zejściu przydatne. Z Przełęczy pod Kopą Kondracką chciałam iść na Kasprowy, jednak brak widoczności i przetartego szlaku skierował mnie w dół.
Tatry

Sarnia Skała

2020-11-29 15:40
Insta@niewiemzobacze
Wyjście z parkingu Dolina Strążyska przez Polanę Strążyską, później Czerwoną Przełęcz. Na szlaku coraz więcej śniegu. Miejscami ślisko, ale znośnie. Można mieć raki, ale duzo osób nie miało.  Mgła przykryła Giewont. Widok z góry bajkowy, drzewa ośnieżone, góry niestety niewidoczne, ale i tak jest cudnie, więc wybrać się warto!
Tatry

Giewont, Kopa Kondracka

2020-11-27 23:18
Bartosz Cięszczyk
Giewont od Kuźnic, Kopa Kondracka, powrót do Kuźnic. Szlak przez Halę Kondratową pokryty cienką warstwą świeżego śniegu, lodu brak. Raczki wskazane dopiero w kopule szczytowej Giewontu oraz na podejściu na Kopę Kondracką. Tam też spora mgła ograniczająca widoczność. Zejście zielonym szlakiem z Przełęczy pod Kopą Kondracką do Hali Kondratowej bezproblemowe.
Tatry

Giewont

2020-11-22 15:37
Insta@27gala197d
Trasa Kuźnice-Giewont-Kuźnice, przez Halę Kondratową. Warunki są dobre, w lesie brak słońca, trochę ślisko. Bardzo przydatne kijki. Dalej piękne słońce, lód zaczyna się przed łańcuchami. Raczki niekoniecznie, ale można ubrać. Bardziej potrzebne są przy zejściu.
Tatry

Giewont

2020-11-12 17:23
Daniel Stiler
Niebieski szlak z Kuźnic. Do Hali Kondratowej mgła i zimno, wyżej piękna pogoda i ciepło 😀 Ludzi niewiele 🙂 Na całym szlaku sucho 🙂 Ślisko było jedynie na chodniku w Kuźnicach.
Tatry

Giewont, Kasprowy Wierch

2020-11-05 23:49
Insta@beataasiedlecka
Trasa Kuźnice-Przełęcz Kondracka- Giewont-Kopa Kondracka-Kasprowy Wierch do Kuźnic przez Halę Gąsienicową i Dolinę Jaworzynki. Szlak praktycznie cały suchy, trochę błota za Halą Gąsienicową. Pogoda super. Raczki zbędne.
Tatry

Kopa Kondracka i Giewont

2020-10-31 23:49
Insta@follow.me.in.the.dark
Wyjście z Kuźnic niebieskim szlakiem do Hali Kondratowej, zielonym w górę do Przełęczy pod Kopą Kondracką, potem czerwonym na Kopę Kondracką, zejście żółtym w stronę Giewontu i powrót niebieskim szlakiem do Kuźnic. Warunki idealne, słońce, praktycznie bez wiatru, widoczność bardzo dobra, nie ma śniegu bezpośrednio na szlakach, małe ilości leżą przy szlakach lub ewentualnie łatwo ominąć, za to trzeba było uważać na powrocie, bardzo śliskie kamienie na niebieskim szlaku. Nie było tłumów jeśli chodzi o turystów, ale trochę góroholików jednak było. Mega udana niedziela.
Tatry

Giewont

2020-10-31 23:03
Insta@siostry_oo
Kuźnice- Ścieżka nad Reglami- Dolina Strążyska- czerwony szlak na Giewont- niebieski szlak zejście do Hali Kondratowej -Kuźnice. Doliny i lasy lekko oszronione, kamienie na szlaku bardzo śliskie, jednak nigdzie nie zalega ani śnieg ani lód jedynie trochę błota. Powyżej lini lasu sucho i słonecznie, na łańcuchach nie było kolejek, na całym szlaku mało ludzi. Temperaturowa w lasach chłodno, w słońcu bardzo przyjemnie.
Tatry

Giewont

2020-10-28 10:55
Insta@aleksandra.zeett
Na Giewont z Doliny Strążyskiej, czerwonym szlakiem. Szlak suchy, bez błota, czy płatów śniegu. Ruch turystyczny bardzo mały.
Tatry

Giewont

2020-10-25 23:06
Muskat 4U
Regle, Mała Łąka, Przełęcz w Grzybowcu, Giewont Start: 8:45 Trasa piękna; na Drodze pod Reglami cicho, spokojnie, Mała Łąka również. Choć z polany widać było kłębiące się nad Czerwonymi Wierchami chmury. Czarny szlak do Przełęczy w Grzybowcu całkiem ok. Miejscami troszkę błotka na szlaku. Od wejścia na czerwony szlak niektóre kamienie śliskie, miejscami więcej błota i troszkę bardziej wilgotno. Większy wiatr. Na grani, siodle i Wyżniej Kondrackiej Przełęczy wiatr tak mocny, że czasem kamienie spadały zdmuchnięte przez wiatr - więc radzę mieć kask.
Tatry

Giewont

2020-10-24 22:06
Insta@Kinga.marciniakk
Trasa niebieskim szlakiem z Kuźnic. Giewont zdobyty przed godziną 11. Lekko pochmurnie i w wyższych rejonach szlak jest mokry, ale idzie się przyjemnie. Przy zejściu zaczął padać deszcz, więc zrobiło się ślisko. Śniegu na szlaku prawie nie ma.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.