Warunki dla zapytania Giewont:



Tatry

Giewont

2022-05-16 06:55
Insta@akp_pl
Z Kuźnic. Jeszcze przed schroniskiem na Hali Kondratowej trafia się kilka śliskich miejsc. Zacieniony lód na kamieniach jeszcze się nie stopił. Podejście pod Kondracką Przełęcz utrudnia miejscami zapadający się śnieg. Im bliżej przełęczy tym jest go więcej. Kije trekkingowe mogą okazać się przydatne. Po minięciu przełęczy, śniegu już niewiele. Pod Giewontem warunki letnie, na szczycie nie było specjalnie wietrznie. Standardowo: rano pustki, później chętnych więcej. PS. Blisko szczytu kozica, która nie robi sobie nic z przechodniów, bo wie że jest u siebie.
Tatry

Giewont

2022-05-14 11:44
Mateusz Kużdżał
Droga na Giewont z Kuźnic cały czas niebieskim szlakiem. Jedynie fragmenty szlaku znajdywały się lekko pod śniegiem, tam gdzie drzewa gęściej rosły. Najcięższy fragment był przed Kondracką Przełęczą. Tam jeszcze dużo śniegu, mokry, zapadający się, ludzie zjeżdżali częściowo na siedząco, częściowo na butach. Raczki niewiele pomagały, ale zawsze lepiej mieć niż nie mieć. Weszliśmy na godzinę 15, było nas na szczycie raptem 4 osoby łącznie, a schodząc było może z 10.
Tatry

Giewont

2022-05-14 10:29
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Kuźnic niebieskim szlakiem. Między Kalatówkami a Halą Kondratową zmarznięty w lód śnieg, przydatne raczki, szczególnie w dół. Na Przełęcz Kondracką w wielu miejscach mokry śnieg, raczej nieprzepadający, przydatne kije, raki zbędne. Wystarczy iść w dół z pięty, czego niestety nie potrafi 98% turystów. Masa ludzi w adidaskach jakby było lato, walczących na śniegach o życie. Kopuła szczytowa gdzie są łańcuchy sucha. Całą trasę przeszliśmy w butach, bez żadnego okucia dodatkowego, kije bardzo pomagają. Jako jedyni w sumie w kaskach dziś, a ktoś kto się poczuł bardziej wyjątkowy niż reszta i szedł poza szlakiem wyprzedzając wszystkich na łańcuchach zrzucił na zejściu ogromny kamień... Uważajcie tam na siebie, bo niektórzy niezbyt potrafią myśleć i przewidywać katastrofalne skutki swoich idiotycznych decyzji. Na szczęście nikt tam nie stał w torze lotu tego kamienia, bo najprawdopodobiej by mógł takiego uderzenia nie przeżyć. Tłumy, małe korki na łańcuchach. Na szczycie bardzo tłoczno, że w pewnym momencie nowe osoby się już ledwo mieściły. Polecam wyjść wcześnie rano (6:30). Parking przy rondzie o 7:30 praktycznie pusty. Piękna pogoda. Krem z mocnym filtrem obowiazkowy, co wydaje się dość naturlane, choć nadal wiele osób gustuje w niezdrowej opaleniźnie na buraka : Ogólnie wyjście bardzo fajne, poza tym lecącym w nas kamieniem. Warunki wiosenne. Czekan i lawinówka są w tym momencie na tym szlaku zbędne, ale jeśli to zmarznie, to bedzie tam katastrofa bez raków.
Tatry

Giewont

2022-05-11 22:02
Insta@oczami_gorskich_pasjonatow
Podejście od Doliny Małej Łąki żółtym szlakiem przez Przełęcz Kondracką, następnie niebieskim na Giewont. Powrót tą samą trasą. Powyżej Polany Małołąckiej miejscami topniejący, mokry śnieg oraz oblodzenia. Kamienie dosyć śliskie. Na górze wietrznie. Nie są konieczne raczki.
Tatry

Giewont

2022-05-06 00:07
Dawid Szmagaj
Zeszła lawina ogólnie i deszcz dzisiaj, a śnieg mokry i zlodowaciały częściowo. Ogólnie nie wyobrażam sobie zejścia bez raczkówraków. Niesety byli i tacy "adidaski".
Tatry

Giewont

2022-04-19 21:01
Patryk Tomera
Giewont, Dolina Małej Łąki i Dolina Białego Zima w Tatrach mocno przypomniała o sobie. Dolne partie dolin w większości z końcówką starego śniegu i niewielką ilością świeżego, który się topi. Kilka odcinków z kamieniami żwirkiem i błotem. Wielka Polana Małołącka w śniegu, a podejście na Kondracką Przełęcz - im wyżej, tym bardziej zasypane. Szlak względnie przetarty, jednak popołudniowe śnieżyce na bieżąco zasypywały ślady. Łańcuchy w drodze na Giewont w większości widoczne, tylko częściowo pod śniegiem. Skały raczej zasypane, ale w kilku miejscach wywiane przez wiatr. Zejście w stronę Kondratową bardzo grząskie! Raki na podejściu i zejściu konieczne! W kilku miejscach zeszły małe i średnie lawiny. Krokusy pod śniegiem na Kalatówkach. Dolina Białego, zwłaszcza w górnej partii mocno zasypana.
Tatry

Giewont, Czerwone Wierchy

2022-04-11 22:47
Insta@kislovyy
Podejście z Kuźnic szlakiem niebieskim pod Giewont, przejście żółtym na Kondracką Kopę, czerwonym do Ciemniaka i zejście do Kir. Warunki dobre, śnieg twardy, miejscami bardziej sypki, raki przydatne przy schodzeniu.
Tatry

Giewont

2022-04-03 22:46
Insta@ann_kolodziejczyk_
Podejście od Kuźnic przez Kalatówki i Halę Kondratową. Warunki dobre, ale wymagające. Warstwa świeżego śniegu utrudnia znacznie poruszanie się, raki i czekan obowiązkowe. Niebieskim szlakiem z Hali na Kondracką Przełęcz. Łatwo nie było. Od Redakcji: w takich warunkach zalecamy obowiązkowo lawinowe abc i bezpieczniejszy, zimowy wariant przejścia.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-03-28 11:53
Karolina Szarama
Podejście na Przełęcz pod Kopą Kondracką do południa twarde. Dobre warunki na raki. Z Przełęczy przez Kopę Kondracką do Przełęczy Kondrackiej też dość twardo. Szeroko. Uwaga na nawis po lewej stronie! Wydeptane na nim ślady po samą krawędź. Trzymać się centralnej części szlaku i roślin. Nawis dobrze widoczny tylko od strony Kopy. Zejście z Przełęczy Kondrackiej do Hali bardzo miękkie. Kopiasty mokry śnieg. Schodzą lawiny spod Giewontu.
Tatry

Regle

2022-03-22 20:59
Muskat 4U
Droga pod Reglami - Dolina Małołącka - Przysłop Miętusi - Wielka Polana Małołącka - Dolina Małej Łąki - Droga pod Reglami Wycieczka biegowa. Śnieg przyczepny, brak zlodowaceń (poza 20m odcinkiem między wejściem do Doliny za Bramką a Doliną Małej Łąki). Śnieg zmrożony z minimalną warstwą niezwiązaną z podłożem, która daje bardzo dobrą przyczepność nawet podczas biegu bez raków i raczków. Podbieg na Przysłop Miętusi bez fragmentów śliskich. Na Wielkiej Polanie Małołąckiej główna ścieżka twarda, ale widać, że w dzień była trochę grząska - lekkie wgłębienia po butach, ale da się biec, za polaną w lesie w kierunku Giewontu śnieg ubity, ale przyczepny. Poza główną ścieżką na Wielkiej Polanie Małołąckiej śnieg zapada się. Zbieg szlakiem niebieskim w kierunku Gronika, na stromych fragmentach troszkę ślisko, ale da się wolno zbiec (tu raczki wskazane). Dalej na szlaku 'ukraińskim' żółto-niebieskim (stop wojnie!!) przyczepność bardzo dobra. 11km, 1h20m
Tatry

Giewont

2022-03-20 11:31
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Kuźnic przez Kondracką Przełęcz. Śnieg różny - twardy, mokry, cukier, lód. Raki obowiązkowe. Turystów ilość umiarkowana. Jeden łańcuch pod śniegiem jeszcze, częściowo na łańcuchach skała wytopiona, częściowo mokry, ześlizgujący się śnieg. Ludzie w raczkach niepanujący nad swoimi nogami, dwie grupki nieszczęśliwie zmuszone do poczekania, z czego jedna wepchnęła się w moją grupę wyszarpując im łańcuchy podczas wyprzedzania (!!), obrażając do tego słownie ludzi, druga obrażała mnie, czy nie mogłabym ściągać poręczówki gdzie indziej (pan nie mógł pojąć, że nie, nie mogę, bo jest przywiązana do skały i łańcuchów... A sam po niej wcześniej wchodził). Poza tymi dwoma chamskimi akcentami - przyjemnie. My byliśmy wpięci w asekurację i tak, więc potencjalny lot czekał tylko tych pchających się. Pogoda piękna, szliśmy część trasy w samych koszulkach, część w bluzach. Rzadko w kurtkach. Jacyś chłopcy postanowili dupozjazdy w rakach robić.... Ludziska słodkie, do dupozjazdu ściągamy raki przede wszystkim i mamy czekan do hamowania. Ale takiego cyrku raczkowo-roszczeniowego dziś i tak wyjątkowo mało było. Piękny dzień!
Tatry

Giewont

2022-03-19 21:44
Pathar Em
Zakopane Rondo JPII - Kuźnice - Hala Kondratowa - Giewont - Przełęcz Kondracka - Dolina Małej Łąki - Gronik - Droga pod Reglami - Zakopane Rondo JPII. Od kuźnic śnieg zbity na beton do Hali Kondratowej zalecane raczki. Od schroniska zalecam od razu raki, w górę na Giewont śnieg mokry, rozpadający się pod butami, tendencja do poślizgnięć. Na szczyt wejście najlepiej w rakach, część łańcuchów pod śniegiem. Na Dol. MŁ szlak też przetarty, ale można się miejscami zapadać po kolanapas. Droga pod Reglami obowiązkowo raczki dużo lodu, bardzo ślisko! Słońce bardzo operowało, zbędne ciepłe kurtki i wiele warstw, na podejściach wręcz gorąco.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.