Warunki dla zapytania Gorce:Gorce

Turbacz

2022-01-16 22:53
Insta@antalaja
Szlakiem zielonym z Koninek, później czerwonym. Powrót zielonym przez Turbaczyk. Na początku szlaku śniegu brak, ale wyżej jest prawdziwa zima. Szlaki idealnie wydeptane, spokojnie można iść bez raczków, aczkolwiek zdarza się czasem pojedynczy lód, który bez problemu można obejść. Trzeba uważać przy parkingu w samych Koninkach, bo jest tam lodowisko. Dzień słoneczny, ale lekko wietrzny.
Gorce

Turbacz

2022-01-16 13:35
Insta@tomaszworm
Start z Nowego Targu zielonym szlakiem. Pogoda dziś dopisała, bardzo dużo słońca. Trasa łatwa, w niektórych miejscach przydały się raczki.
Gorce

Turbacz

2022-01-15 22:53
Insta@szukam_slonca
Z Obidowej zielonym szlakiem do Koliby na Łapsowej Polanie, następnie czarnym i żółtym do schroniska na Turbaczu. Piękna słoneczna pogoda, na szczycie porywisty wiatr. Na trasie przydadzą się raczki, dużo oblodzonych miejsc. Sporo turystów. Powrót czerwonym szlakiem przez Stare Wierchy do Obidowej.
Gorce

Polana Suhora

2022-01-14 23:03
Sara Kryjak
Czerwonym szlakiem z Rabki przez Maciejową i Stare Wierchy, dalej zielonym. Do Maciejowej lodowisko, ale spokojnie do ominięcia. Od około 800 m.n.p.m. świeży śnieg, po którym rano szło się dość dobrze, ale było kilka momentów gdzie pod cieniutką warstewką śniegu kryła się zdradziecka warstwa lodu. Po południu śnieg był już zadeptany przez wzmożony ruch turystyczny. Ślisko, raczki konieczne, szczególnie na zejściu. Słonecznie, w cieniu mroźnie.
Gorce

Turbacz

2022-01-09 00:25
Połaźmy
Z Nowego Targu Koliba na Łapsowej Polanie - Turbacz. Od początku na większości szlaku lód, potem zbity śnieg. Bez raczków pewne odcinki są wg mnie nie do przejścia.
Gorce

Turbacz

2022-01-07 16:10
Insta@antalaja
Szlakiem zielonym i żółtym z Obidowej, powrót czerwonym przez Stare Wierchy Początek szlaku prowadzi potokiem, który w dużej części jest zamarznięty. Bardzo mocno oblodzona jest też trasa od Starych Wierchów do Obidowej. Reszta trasy to wygodnie udeptany szlak, jest kilka centymetrów świeżego śniegu, rakiety są zbędne. Przydadzą się natomiast raczki do oblodzonych fragmentów, chociaż na upartego można większość tych miejsc obejść lasem.
Gorce

Turbacz

2022-01-06 00:13
Insta@outdoortv.pl
Podejście z Długiej Polany, zielonym szlakiem na Turbacz. Na początku bardzo ślisko, lód przykryty cienka warstwa śniegu wiec kijki koniecznie, a momentami i raczki by się przydały. W ciągu dnia cały padał śnieg wiec jak schodziłyśmy to już było dużo lepiej. Śniegu było sporo więcej wiec schodziło się pewniej, choć mimo wszystko nadal raczki w cenie.
Gorce

Turbacz

2022-01-03 00:06
Insta@gorolaz_
Z Nowego Targu (Oleksówki) żółtym, powrót zielonym. Generalnie mokro, dużo błota i lodu. Od wysokości ok. 1050m n.p.m. zaczyna się zima i zamiast lodu pod butami mamy śnieg. Da się wejść i zejść bez raczków czy kijków, ale dla własnego bezpieczeństwa warto je mieć. Ludzi zero, wypogodziło się około 14:00, po krótkim, ale dosyć intensywnym opadzie krupy śnieżnej.
Gorce

Lubań

2022-01-02 15:52
Insta@adrian_w_tatrach
Wejście szlakiem zielonym z Tylmanowej. W dolnej części sporo błota, wyżej mieszanka lodu i topniejącego śniegu. Raczki i stuptuty przydatne, ale puści i bez. Na wieży silny wiatr, widoki obłędne. Po drodze trafiamy na ślady wilka.
Gorce

Gorc

2022-01-01 23:51
Insta@a_aga_spajki
Wycieczkę naszą rozpoczęliśmy z miejscowości Zasadne, szlakiem czerwonym. Pogoda dzis była wiosenna, słonecznie i cieplutko. Szlak początkowy w błocie, dopiero samo podejście pod wieżę ze śniegiem. Widoki piękne. Cała trasa zajęła nam 4 godziny, zrobiliśmy pętlę czerwonym szlakiem.
Gorce

Gorc Troszacki

2021-12-27 20:24
Połaźmy
Żółty szlak z Przełęczy Przysłop. Szlak przetarty, miejscami oblodzony. Śniegu dość sporo, przydadzą się stuptuty 🙂
Gorce

Turbacz

2021-12-26 01:19
Insta@tomaszworm
Trasę zaczęliśmy w Łopusznej gdzie przywitał nas słoneczny, ale mroźny dzień -14 st o godzinie 8:00. Po około godzinej wędrówce czarnym szlakiem bez rakiet śnieżnych było by bardzo ciężko zdobyć szczyt. Śniegu jest bardzo dużo, nawet w okolicy metra. Pogoda cudowna, cały czas widać było Tatry. Schodzimy niebieskim szlakiem, który pozwolił zejść normalnie w butach zimowych.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.