Warunki dla zapytania Goryczkowa Czuba:Tatry

Goryczkowa Czuba

2020-05-28 21:58
Asia Wilczyńska
Trasa: Kasprowy Wierch - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Schronisko na Hali Kondratowej - Kuźnice Szlak w kopule Kasprowego mocno zawiany i słabo widoczny, śnieg miejscami do kolan. Po kilkuset metrach bardziej widoczna ścieżka. Fragmenty na grani przewiane, mało śniegu lub brak. Na trawersach śniegu więcej, do około 20 centymetrów. Po naszym przejściu szlak powinien być już dobrze widoczny, więc nawigacja nawet przy słabszej widoczności powinna być łatwiejsza. Na tym odcinku nie spotkaliśmy nikogo. Zejście zielonym szlakiem do schroniska mocno zaśnieżone, ale przedeptane. Wszyscy idą na krechę w dół po kilkusetmetrowym płacie śniegu. Przy schronisku pojedyncze osoby. Pogoda na szlaku różna, od gradobicia przez deszcz po słońce. Raczki nam się nie przydały, ale kijki bardzo przydatne. Stuptuty obowiązkowe.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2020-05-21 06:25
Insta@kapitankorpo
Kasprowy Wierch, Goryczkowa Czuba, Kopa Kondracka. Bardzo dobre warunki na szlakach, sucho, dosłownie tylko kilka niewielkich poletek twardego śniegu, po których można przejść nawet w butach biegowych lub je obejść. Oczywiście mocno wieje jak zawsze.
Tatry

Kasprowy Wierch, Goryczkowa Czuba

2020-05-16 20:40
M. Litwa
Trasa przez Halę Kondratową, na Kopę Kondracką sucho i błoto z rana, grań od Kopy do Kasprowego momentami płaty śniegu na spokojnie w dobrych butach można przejść, jak coś to raczki. Ciepło, późnowiosennie dopóki nie zacznie wiać :)) Trasę można przejść bez raków, mi się nie przydały, choć przy zejściu przez Myslenickie Turnie były momenty, gdzie trzeba przemyśleć decyzję czy zakładać czy nie 🙂 Ludzi dość sporo, ale głównie na odcinku do Kopy Kondrackiej, później prawie pusty szlak.
Tatry

Kasprowy Wierch, Goryczkowa Czuba

2020-03-07 21:23
Piotr Żaba
Zielonym na Kasprowy, a później dwie próby podejścia czerwonym w kierunku Kopy Kondrackiej, do 7:30 piękna pogoda pozniej mgła i widoczność od kilku do kilkudziesięciu metrów, szlak przetarty, jedynie nie dało się dostać na Kopę, trzeba było iść przez szczyt Goryczkowej Czuby co sobie osobiście odpuściłem, na trasie w kierunku Goryczkowej bardo duzo nawisów.
Tatry

Goryczkowa Czuba, Świnica

2020-02-17 19:01
Insta@rafal.siderski
Schronisko na Hali Kondratowej, Przełęcz pod Kopą Kondracką, Kasprowy Wierch, Liliowe, Świnica, Murowaniec. Zielony szlak ze schroniska na Przełęcz pod Kopą Kondracką, wyjście o 7:20, szlak praktycznie nie istnieje. Torowanie w czasem kopnym a na samym podejściu zamarzniętym śniegu. Raki i czekan niezbędne. Czerwonym szlakiem na Kasprowy Wierch, duże podmuchy wiatru, piękne słońce. Kilka trudnych miejsc które stanowczo odradzam bez czekana i raków, po drodze widziana akcja TOPR. Na Kasprowym mnóstwo turystów, chwila odpoczynku i dalej czerwonym do Świnickiej Przełęczy, przez Beskid i Liliowe. Dużo trawersowania, miejscami szlak rozjeżdżony, raki bardzo pomocne, od Liliowego wręcz niezbędne. Ze Świnickiej Przełęczy wejście na lekko na Świnicę Taternicką, bez czekana i raków nie do wejścia. Na szczycie mocne podmuchy i piękne widoki. Powrót do Liliowego i dalej zielonym szlakiem do Murowańca.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2020-02-15 01:23
Insta@whereisfs
Grań na trasie Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kasprowy Wierch, opadów brak, piękne słońce, wiatr niewielki, ale śnieg na grani w wielu miejscach wywiany do skał. Raki konieczne.
Tatry

Kasprowy Wierch, Goryczkowa Czuba

2020-01-18 19:23
Dawid Hanula
Trasa z Kuźnic na Kasprowy Wierch, dalej czerwonym szlakiem na Przełęcz pod Kopą Kondracką. Pierwsza część szlaku, kopny śnieg, szliśmy bez raków i było w porządku, natomiast pod samym Kasprowym lód i wtedy założyliśmy raki, lub alternatywna trasa suchym terenem po kamieniach i ziemi- jednak miejscami nie było możliwości ominąć lodu lub bardzo zmrożonego śniegu, więc wybraliśmy pierwszą opcję. Od Kasprowego do Przełęczy pod Kopą Kondracką, warunki również zmienne, mix wszystkiego. Szliśmy w rakach, bo dało się przejść praktycznie 99% trasy po śniegu. Z przełęczy w dół, do Hali Kondratowej pierwsza część to znany trawers, tam raki raczej niezbędne, dopiero praktycznie pod schroniskiem zdjęliśmy je i w normalnym śniegu doszliśmy z powrotem do Kuźnic.
Tatry

Kasprowy Wierch, Goryczkowa Czuba

2020-01-11 23:08
Artur S
Trasa Kuźnice Murowaniec przez Boczań, Kasprowy Wierch, Gorczykowa Czuba, Przełęcz pod Kopą Kondracką, Kuźnice Warunki dość zmienne, początek śliski, później do Kasprowego spokój, od Kasprowego do Przełęczy całość zimowych "atrakcji" goła skała z lodem, śnieg zapadający się po pachwinę, lód, skała, wywiany śnieg...a w Murowańcu brak mioduli i piwa... schronisko po zmianie czeka na koncesję.
Tatry

Kasprowy Wierch, Goryczkowa Czuba

2019-11-17 19:43
Joanna Waryszak
Trasa: Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Suche Czuby - Kasprowy Wierch - Kuźnice Rano bardzo silny wiatr i gęste chmury, na przełęczy ciężko było ustać. Mimo wszystko było lepiej niż w sobotę, nie padało, wiatr słabł. Im bliżej Kasprowego tym mniej chmur, wyszło nawet słońce. Cała trasa sucha, tylko jeden płat śniegu do przejścia.
Tatry

Świnica, Goryczkowa Czuba

2019-11-02 22:18
Insta@kaskonarska
Przejście od Kuźnic przez Dolinę Jaworzynki do Przełęczy Świnickiej, na Świnicę. Do południa dobre warunki i widoczność. Od Przełęczy Świnickiej na szczyt- silny wiatr. Szlak oblodzony i trochę śniegu. Trzeba uważać, ale raki zbędne. Od szczytu i w drodze powrotnej mgła i deszcz. Powrót przez Kasprowy Wierch przez Przełęcz pod Kopą Kondracką do Kuźnic.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2019-10-26 15:36
Julia Sielska
Kuźnice - Murowaniec - Kasprowy - Goryczkowa Czuba - Przełęcz Pod Kopą - Kuźnice. Pogoda wyśmienita, ciepło i słonecznie, na szlaku mnóstwo turystów. Babie lato w pełni.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2019-10-14 18:36
Insta@kasia_j1
Trasa: Kuźnice- Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kasprowy Wierch- Murowaniec- Kuźnice Warunki idealne, słonecznie i bardzo ciepło, na szlaku momentami zalegają płaty śniegu, ale bez problemu można je ominąć 😉
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.