Warunki dla zapytania Grześ:Tatry

Wołowiec, Rohacz Ostry

2020-06-25 10:18
Insta@3dogsandmore
Chochołowska, Grześ -Rakoń -Wołowiec -Ostry Rohacz -Wołowiec -Wyżnia Chochołowska Droga przez Grzesia na Wołowiec ok, tylko na początku trochę wilgotny szlak, ale do przejścia suchą nogą. Wołowiec i Ostry Rohacz suchutkie, skały, łańcuchy suche, ciepłe, bez problemów. Powrót Wyżnią Chochołowską na końcówce do schroniska rozjeżdżony przez górali zwożących drewno z wycinki - mega błoto i miejscami strumień, trzeba lawirować po obrzeżach albo po leżących pniach, żeby przejść suchą stopą.
Tatry

Grześ, Rakoń

2020-06-23 17:55
Justyna Bielecka
Dolina Chochołowska- Grześ- Rakoń- Dolina Chochołowska Szlak momentami mokry i błotnisty, szczególnie na początku podejścia na Grzesia i na zejściu zielonym do doliny, poza tym bardzo przyjemnie i bez utrudnień.
Tatry

Starorobociański Wierch

2020-06-19 07:30
Insta@martynapiasta
Grześ - Wołowiec - Jarząbczy Wierch - Starorobociański Wierch Na 11 godzin deszczu o różnym nasileniu, może pół godziny przejaśnień; bez wiatru. Widoczność niemal zerowa. W niższych partiach szlaki zamieniły się w strumienie, dużo błota. Wyżej ziemia mocno namokła, miejscami osuwa się spod stóp. Plusem pogody jest brak ludzi, nie licząc Doliny Chochołowskiej minęliśmy dwie osoby.
Tatry

Wołowiec, Rakoń, Grześ

2020-06-13 19:52
Insta@daga1g
Wejście przez Grzesia i Rakoń. Większość trasy sucha, szlak na Grzesia najbardziej błotnisty. Słoneczny dzień, na szczytach wiało mocniej. Podejście na Wołowiec również suche oprócz jednego krotkiego odcinka, na którym zalegał śnieg.
Tatry

Wołowiec

2020-06-06 21:55
Insta@to_ja_anett
Trasa: Dolina Chochołowska - Grześ - Rakoń - Wołowiec - Dolina Chochołowska. Trasa do Wołowca bez śniegu, raki niepotrzebne. Śnieg na zielonym szlaku przy zejściu do Doliny Chochołowskiej, da się zejść bez raków i raczków, jednak momentami jest ślisko i należy uważać na kamienie pod śniegiem.
Tatry

Jarząbczy Wierch, Wołowiec

2020-06-06 10:11
Kamil Rutkowski
Trasa: parking Dolina Chochołowska - Kończysty Wierch -Jarząbczy Wierch - Wołowiec - Rakoń - Grześ -parking Warunki letnie, pojedyncze płaty śniegu do ominięcia, niepotrzebnie niosłem raki i szedłem w wysokich butach. Niskie podejściówki wystarczające.
Tatry

Wołowiec

2020-06-06 06:34
Insta@alicja.z_
Polana Chochołowska - Wołowiec - Rakoń - Grześ - Polana Chochołowska. Idealnie czyste niebo od rana 😉 krótki odcinek tuż przy wejściu na Wołowiec ze śniegiem, ale spokojnie do przejścia bez raków i kijków. Miejscami błoto. Reszta szlaku sucha.
Tatry

Wołowiec

2020-06-05 22:45
Anita Dziekan
Trasa z Siwej Polany, do schr na Polanie Chochołowskiej, dalej Grześ, Rakoń, Wołowiec, zejście przez Wyżnią Chochołowską Dolinę. Przez doline sucho, w jednym miejscu kałuże, na podejściu na Grzesia miejscami błoto, grań sucha, dopiero na podejściu na Wołowiec pojedyncze łaty śniegu do obejścia bokiem. Zejście przez Wyżnią Chochołowską Dolinę trudne. Na początkowym odcinku do wys. ok. 1600 m npm śnieg na przemian z wystajacymi kamieniami. Śnieg wyjeżdżający spod nóg. W raczkach względnie do przejścia. Pogoda doskonała na północ widoki od Beskidu Sądeckiego, przez Gorce, Beskid Wyspowy po Beskid Żywiecki. Wiatr cały dzień dokuczliwe, szczególnie na szczytach. Na Wolowcu podmuchy mogące przewrócić dorosłego człowieka.
Tatry

Wołowiec

2020-06-01 19:58
Sebastian Pilarczyk
Grześ - Rakoń - Wołowiec z Polany Chochołowskiej. Trasa na Grzesia mokra i błotnista. Grań na Rakoń cała w śniegu rano, później breja. Od Przełęczy Zawracie bardzo dużo śniegu, można wpaść po kolana. Na Wołowcu silny wiatr i niska widoczność.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2020-05-30 20:33
Insta@zlamaprzezszlak
Start z Siwej Polany - do Polany Chochołowskiej - sucho. Na Wołowiec wejście zielonym szlakiem - nisko - błotniście, na samym podejściu śnieg - szlak słabo przetarty, zawiany śniegiem, słabe stopnie, nieprzyjemnie. Na zejście przydadzą sie raki. Na górze wiatr, grad i śnieg, widoczność mocno ograniczona. Śnieg twardy z nawianym nowym - ślisko i można stracić orientację w takich warunkach. Od Rakonia w stronę Grzesia i dalej do doliny, warunki wiosenne, deszczowo, mokro i dużo błota, ale bez tragedii 🙂
Tatry

Wołowiec

2020-05-29 20:04
Pe Be
Trasa: Siwa Polana - Dolina Chochołowska - Wyżnia Dolina Chochołowska - Wołowiec - Rakoń - Grześ - Dolina Chochołowska - Siwa polana. Zdjęcia kolejno: odejście zielonego szlaku, 2x zielony szlak na "pod Wołowcem", bonus spotkany przy wydeptanym szlaku. W niższych partiach mokro i błotniście, kamienie śliskie. Śniegu praktycznie brak, a jak jest to dosłownie 2-3 metry. Na zielonym szlaku "pod Wołowiec" powyżej ~1700m, śnieg wszędzie. W zasadzie tak jakby dwie warstwy śniegu, pod spodem twardy, u góry świeży, miękki. Można ujechać. Ścieżka prawie w ogóle niewydeptana, co przy gęstej mgle może powodować problemy z orientacją. Widoczność na ~10 metrów. Na grani łatwiej o orientację, bo ciężko pomylić drogę, ale warunki w kierunku Wołowca podobne. Powrót przez Rakoń i Grześ. Droga na Rakoń w większości odsłonięta od śniegu, Między Rakoniem a Grzesiem praktycznie bezśniegowa, od Grzesia do Doliny Chochołowskiej też, z tym, że tu już sporo błota. Im niżej tym więcej.
Tatry

Jarząbczy Wierch, Wołowiec

2020-05-20 22:38
Zuzanna Nowicka
Grześ - Wołowiec - Jarząbczy Wierch - Kończysty Wierch - Trzydniowiański Wierch Dobre warunki na trasie (troszkę połaci mokrego śniegu po parę m, błoto w zasadzie tylko na podejściu na Grzesia i minimalnie schodząc z Trzydniowiańskiego przez Krowi Żleb), momentami bardzo silny wiatr na graniach, zwłaszcza za Rakoniem. Raki niepotrzebne, kijki w większości trasy również przez wiatr. Po drodze udało się nawet spotkać świstaka 🙂
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.