Warunki dla zapytania Grześ:Tatry

Grześ

2021-04-10 18:10
Insta@littledreamer_kasia
Trasa z Siwej Polany przez Dolinę Chochołowską, powrót tą samą trasą. Warunki bardzo dobre, na podejściu od schroniska bardzo przydatne są raczkiraki i kijki. Krokusy się pojawiły lecz bardzo skromnie.
Tatry

Grześ

2021-04-10 11:04
Insta@las.polski
Podejście z Siwej Polany, przez Dolinę Chochołowską, następnie żółtym szlakiem na Grzesia. Słonecznie, śnieg w dolinie mokry, od schroniska w górę różne rodzaje śniegu - od mokrego, przez sypki do ubitego. Od schroniska w górę obowiązkowe raczki. Przydatne będą też kijki.
Tatry

Grześ

2021-04-07 21:16
Insta@kates_art_pl
Podejście od Polany Chochołowskiej, żółtym szlakiem na Grzesia. Zejście tak samo. Pogoda: na zmianę mocne slońce z dużymi opadami śniegu. Mocniejszy wiatr na szczycie i eksponowanym szlaku na Rakoń. Trasa z warstwą lodu pod sypkim, świeżym śniegiem.
Tatry

Grześ

2021-04-05 20:21
Insta@projekt_maraton_w_2_30
Do godziny 11 warunki bardzo dobre, śnieg twardy, raczki wskazane. Po 11 silniejszy wiatr i topiący się śnieg, szlak spłynął wodą, raczki obowiązkowe do bezproblemowego zejścia. Dolina Chochołowska
Tatry

Grześ, Rakoń

2021-04-01 15:58
Insta@swistaki_z_walow
Polana Chochołowska, Grześ, Rakoń Spacerkiem na Polanę Chochołowską, niestety krokusów jeszcze brak, polana prawie całkowicie zaśnieżona. Tylko w niektórych miejscach można dopatrzeć się fioletowych akcentów. Dalej wędrówka na Grzesia, warunki średnie, topniejący śnieg pod nogami utrudnia podróż. Podobna sytuacja w przejściu na Rakoń, można się zapadać w śniegu. Stuptuty obowiązkowe.
Tatry

Grześ

2021-04-01 11:13
Marta Glasenapp
Dolina Chochołowska. Słownie - pięć krokusów. Trasa oblodzona, ale rozpuszczający się lód i śnieg powoduje, że nie jest bardzo ślisko. Pogoda cudowna rano.Na samej polanie i przy schronisku - może z 10 osób. Pustki. Warunki na podejściu pod Grzesia : w lesie płynie wartki potok pod warstwą lodu. Ale tylko przez pierwsze paręset metrów. Potem reszta trasy w stopionym lodzie z prześwitami. Lekko ślisko, ale śnieg raczej lepki.
Tatry

Wołowiec

2021-03-28 09:31
Szymon Makuch i Jakub Guzik
Pogoda doskonała do uprawiania turystyki. Raki obowiązkowe, aczkolwiek pokrywa stabilna. Dominowało słońce, ktore od czasu do czasu przesłaniały chmury. Szliśmy od Doliny Chochołowskiej przez Grześ, Rakoń i zejście do Doliny Wyżniej Chochołowskiej.
Tatry

Grześ, Rakoń

2021-03-26 10:58
Insta@_marta.mk
Godzina 5:30 przejście z parkingu do schroniska w Dolinie Chochołowskiej utrudniał zmrożony śnieg pokrywający całą drogę, miejscami bardzo ślisko. Ze schroniska na Polanie Chochołowskiej żółtym szlakiem na szczyt Grześ, dalej na Rakoń. Piękna pogoda, bezwietrznie. Niewielu turystów. Szlak przetarty. Powyżej linii lasu raki niezbędne. Trzeba uważać na spadający z drzew lód. Marznące deszcze dały się mocno we znaki. Podejście na szczyty-bezproblemowe.
Tatry

Grześ

2021-03-21 21:07
Insta@mrmike90
Z Doliny Chochołowskiej na Grzesia szlakiem żółtym. Taki sam powrót. Wchodziliśmy przy ładnej lampie, ale po drodze sie zachmurzyło i prószyło sniegiem, ale i tak warun dobry przez las na spokojnie. Na Grzesiu juz mocniejszy wiatr, tnący śnieg.
Tatry

Grześ

2021-03-21 18:43
Insta@katecanclimb
Siwa Polana - Grześ Poranek zapowiadał piękny, bezchmurny dzień, jednak wszystko się zmieniło po dojściu do schroniska. Widoczność na Grzesiu średnia. Raczki jak najbardziej przydatne. Sporo ludzi, w tym też skiturowców. Piękny pierwszy dzień wiosny!
Tatry

Wołowiec

2021-03-20 22:34
Adam Klonowski
Dolina Chochołowska, Grześ, Rakoń, Wołowiec Do Grzesia ładnie ubity szlak. Od Grzesia do Rakonia łatwo stracić orientację. Wiatr wywiewa ślady i jeśli pogoda nie dopisuje to można się stracić. Po południu już sporo osób, więc już bez obaw o kierunek wędrówki. Od Rakonia do Przełęczy Zawracie ok. Natomiast od przełęczy do szczytu już niebezpieczne nawisy śniegu. Trzeba się pilnować i nie zejść ze szlaku. Całość trasy można w raczkach, choć pod Wołowcem przydają się raki. Zielony szlak spod przełęczy do schroniska jest nieprzetarty.
Tatry

Wołowiec

2021-03-19 23:54
Insta@tomaszpodgorke
Trasa Grześ-Rakoń-Wołowiec. Szlak przetarty. Śnieg swieży, przewiany, sypki, zapadający się i obsuwający. Widoczność od 5 do 20m... Trzymać się uważnie grzbietu, bo momentami nawisy i poduchy śnieżne po bokach. Raki i czekan, obowiązkowe - wiadome.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.