Warunki dla zapytania Grześ - Rakoń - Wołowiec:Tatry

Wołowiec

2020-06-06 21:55
Insta@to_ja_anett
Trasa: Dolina Chochołowska - Grześ - Rakoń - Wołowiec - Dolina Chochołowska. Trasa do Wołowca bez śniegu, raki niepotrzebne. Śnieg na zielonym szlaku przy zejściu do Doliny Chochołowskiej, da się zejść bez raków i raczków, jednak momentami jest ślisko i należy uważać na kamienie pod śniegiem.
Tatry

Wołowiec

2020-06-01 19:58
Sebastian Pilarczyk
Grześ - Rakoń - Wołowiec z Polany Chochołowskiej. Trasa na Grzesia mokra i błotnista. Grań na Rakoń cała w śniegu rano, później breja. Od Przełęczy Zawracie bardzo dużo śniegu, można wpaść po kolana. Na Wołowcu silny wiatr i niska widoczność.
Tatry

Grześ, Wołowiec, Jarząbczy Wierch

2020-05-08 20:25
Krzysiek Be
Dolina Chochołowska - Grześ - Rakoń - Wołowiec - Jarząbczy - Kończysty - Trzydniowiański - Dolina Od 1200m npm śnieg, widać, że świeży, całość można przejść bez raków czy raczków. Ewentualnie można się wspomóc na podejściu na Wołowiec i Jarząbczy. Od Grzesia na Wołowiec wszystko wydeptane, przejście bez żadnych problemów. Między Wołowcem a Jarząbczym większość szlaku odsłonięte do ziemi i skał. Jest tylko jeden newralgiczny moment, gdzie zdecydowaliśmy się trawersować śniegiem. Przy zejściu do doliny z Trzydniowiańskiego śnieg topniejący i dość ślisko.
Tatry

Wołowiec, Jarząbczy Wierch

2020-02-09 17:27
Adrian Piwowar
Grześ - Rakoń - Wołowiec - Jarząbczy - Kończysty - Trzydniowiański Wyjście w nocy z Siwej Polany. Noc gwiaździsta i mroźna, droga oświetlona pełnią księzyca. Do Rakonia szlak przetarty, raczki i kije ułatwiają przejście. Dalej w stronę Wołowca w większości zawiane. Najtrudniejszy odcinek między Wołowcem a Jarząbczym - grań miejscami odsłonięta, a miejscami śniegu po pas, płaty słabo związanego lodu i śniegu i śnieżne nawisy. Za Jarząbczym w stronę Kończystego i Trzydniowiańskiego przetarte. Od świtu słonecznie choć mroźno, na grani wiatr powodujący śnieżne zamiecie. Dobra widoczność. Najwięcej turystów między Trzydniowiańskim a Kończystym - większość kierowała się na Starorobociański.
Tatry Zachodnie

Grześ - Rakoń - Wołowiec

2019-11-15 13:08
Piotr Bencki
Start z Chochołowskiej - do Grzesia OK. Sucho i wiatr znośny. Od Grzesia do Rakonia widoczność ograniczona i silne podmuchy. Na Wołowcu silny wiatr, zimno i miejscami resztki śniegu.
Tatry

Wołowiec

2019-10-13 18:38
Insta@dgasxx
Polana Chochołowska - Grześ - Rakoń - Wołowiec - zejście przez Wyżnią Dolinę Chochołowską Warunki idealne, bardzo słonecznie i ciepło, troche śniegu na podejściu na Wołowiec, ale da się obejść, kijki przydatne, bardzo dużo turystów.
Tatry

Rohacze, Trzy Kopy, Wołowiec

2019-06-23 09:36
Trasa: Siwa Polana - Grześ - Rakoń - Wołowiec - Rohacz Ostry - Rohacz Płaczliwy - Trzy Kopy - Hruba Kopa - Banikov - Banikovske Sedlo - Rohackie Plesa - Tatliakova Chata - Sedlo Zabrat - Rakoń - Przełęcz Zawracie - Siwa Polana Od rana mgła, około 9 rano przejaśnienia na tyle, że udało się dostrzec Rohacze z Wołowca (potem dalej mleko). Między "Banikovskim Sedlem" a "Pod Hrubou Kopa" dosłownie jeden płat śniegu, który zahacza o szlak (da się go spokojnie obejść). Po 13 na grani dosyć silny wiatr. Od 16:30 co chwila przelotne opady deszczu.
Tatry

Grześ - Trzydniowiański Wierch

2019-05-19 16:01
Adrian Piwowar
Trasa: Grześ - Rakoń - Wołowiec - Jarząbczy - Kończysty - Trzydniowiański. Błoto, śnieg, słońce, deszcz, wiatr, grad i burza - czyli wszystko co najlepsze w Tatrach. Warunki na szlaku dobre: mokry śnieg zalega jeszcze głównie między Rakoniem a Wołowcem oraz między Jarząbczym a Kończystym; reszta grani sucha. Przy wejściu na Grzesia i zejściu z Trzydniowiańskiego do Doliny Jarząbczej szlak miejscami zamieniał się w potok, sporo błota. Pogoda bardzo zmienna: od pełnego słońca po deszcz ze śniegiem i gradem, który przy silnym wietrze zdawał się padać z góry, z boku i z dołu. Na szlaku kilka osób, trzy kozice i dwa świstaki.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.