Warunki dla zapytania Grześ, Rakoń, Wołowiec:Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2020-02-15 23:25
Iwona Szetela
Słonecznie, bezmgielnie pogoda cuuudowna...jedyny minus bardzo mocny wiatr uderzający drobinkami lodu - twarz ubolewa. Śnieg zbity, lepki, dobrze udeptany, szlak przetarty pod sam Wołowiec. Do schroniska bez raczków chociaz w dolinie drogi wyślizgane. Powyżej raczki wskazane.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2020-02-15 16:33
Insta@venividivino
Na podejściu na Grzesia, miejscowo na grani i na zimowym wariancie zielonego szlaku głęboki, kopny śnieg. Grań w większości mocno przewiana, idzie się stabilnie. Rano po pojedynczym śladzie przecieraliśmy szlaki, z powrotem bez problemu. Raki polecam przynajmniej na podejściezejście z Rakonia i Wołowca. Tam również silny wiatr, niżej dużo słabszy albo cisza. Przepiękny, słoneczny dzień. Wchodziłam żółtym na Grzesia, później granią na Wołowiec, schodziłam zimowym wariantem zielonego szlaku (za Rakoniem na wschód).
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2020-02-13 11:54
Wojtek Masarczyk
Szlak na Grzesia ładnie przetarty, podobnie na Rakoń. Na Wołowiec już trudniej ze względu na zmarznięty śnieg i ryzyko poślizgnięcia. Raki konieczne. Na Grzesia na upartego dałoby radę bez. Na grzbietach silny wiatr.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2020-02-08 00:33
Piotr Żaba
Od strony Rakonia i Grzesia, do południa śnieg zmrożony, ładnie trzymał, potem zaczął się topić.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2020-01-23 23:36
Kinga Grela
Z Siwej Polany, zielonym do góry, powrót przez Rakoń i Grzesia. W Dolinie Chochołowskiej troche wyślizgane, ale da sie przejść bez problemu nawet bez raczków, potem na zielonym szlaku prawie do samej przełęczy sypki śnieg, za to podejście na samą przełęcz całe w twardym lodzie i bardzo strome, konieczne raki i czekan. Od przełęczy na szczyt już bez lodu. Na grani zero wiatru, Rakoń i Grześ zawalone tabunami ludzi, ale też raczej z sypkim śniegiem bez lodu. W schronisku też mnóstwo ludzi. Pogoda absolutny sztos ?
Tatry

Wołowiec

2020-01-18 11:27
Insta@janiemogevevo
Grześ, Rakoń, Wołowiec Przez dolinę obejdzie się bez raczków, idzie się przyjemnie. Na wejściu raczki konieczne, lód. Jakby ktoś planował tą trasę, powrót zielonym szlakiem za Rakoniem l do Doliny Chochołowskiej niemożliwy bez czekana.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2020-01-08 07:30
Insta@_inda.m
Podejście z Polany Chochołowskiej przez Grześ i Rakoń, powrót tą samą drogą. Dalej, za Wołowcem grań nieprzetarta. Od Grzesia raki konieczne. Warunki idealne. Słonecznie, bezchmurnie, wiatr tylko w wyższych partiach, śnieg dobrze związany.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2020-01-02 23:30
Krzysztof Kosecki
Wyjście z Doliny Chochołowskiej. Na Grzesia przetarty szlak o szerokości 1m. Pod butem twardo. Lekki wiatr. Słonecznie. Dalej w kierunku Rakonia śnieg miejscami zapadający się po kolana. Czym bliżej południa tym silniejsze podmuchy wiatru. Z Rakonia na Wołowiec bardzo silny zachodni wiatr momentami uniemożliwiający poruszanie się. Przecieramy szlak po chili znów jest zasypany. Kije i raki obowiązkowe. Choć na Rakonia odziwo dało się wyjść w adidasach ??Warunki widokowe na szczycie super.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2019-12-05 21:03
Insta@damianfoto91
Na grani bardzo mocny wiatr. Śniegu czasem 2cm, ale bywa po uda. Na zejściu z Wołowca bezpieczniej mieć raki. W chwilach bez wiatru było bardzo ciepło.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2019-10-27 21:01
Insta@leniwy_biegacz
Trasa idealna, sucha. Ludzi na szlaku w sam raz. Warun igła.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2019-10-15 18:39
Insta@ewelinto
Szlak suchy, w lesie miejscami błoto, na grani bardzo silny wiatr. Na podejściu na Wołowiec płaty mokrego śniegu, ślisko. Poza tym słonecznie, tłumów brak.
Tatry

Grześ, Rakoń, Wołowiec

2019-10-07 14:44
Bartosz Szczepanik
Chata Zverovka, Grześ, Rakoń, Wołowiec, Tatliakova Chata. Rano już od koło 1100mnpm świeży, zmrożony śnieg, ale za mało na raki. Od około 1300mnpm pełnia zimy, ale wtedy już przyjemny zapadający się śnieg. Na grani od Grzesia do Wołowca dobrze wydeptane i do przejścia bez raków, ale warto mieć w plecaku. Zejście poniżej górnej granicy lasu już w roztapiającym się śniegu, który w nocy może zamarzać.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.