Warunki dla zapytania Hala Boracza:Beskid Żywiecki

Hala Boracza

2022-09-23 19:55
Wojciech Płocki
Schronisko PTTK Chata Baców ? Hala Miziowa ? Hala Redykalna ? Schronisko PTTK na Hali Boraczej. Do Hali Miziowej (żółtym) względnie sucho (uwaga na drwali, rżną na potęgę), od Hali Miziowej do Hali Rysianki miejscami walka o przetrwanie i nie chodzi czy tylko, ale jak bardzo zintegrujemy się z błotem. Od Rysianki do Hali Boraczej błoto czy woda do obejścia. Ludzi na szlakach, choć jeszcze nie tłumy, to całkiem sporo ? pierwszy dzień bez opadów i rozpoczynający się weekend wiele tłumaczą.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Beskid Żywiecki

Rysianka

2022-05-15 07:12
Insta@justynaruta_coach
Pętla Żabnica Skałka - Hala Boracza-Hala Redykalna- Hala Lipowska - Hala Rysianka - Żabnica Warunki bardzo dobre, na całej trasie sucho, błoto tylko na krótkim odcinku pomiędzy Halą Lipowską a Rysianką, sprzęt zbędny.
Beskid Żywiecki

Rysianka

2022-04-29 23:43
Insta@mmartam_
Trasa Zielonym szlakiem Żabnica Skałka - Rysianka - Hala Lipowska - Hala Boracza i później czarnym do Żabnicy Skałki. Od połowy trasy dosyć dużo mokrego i sliskiego śniegu, kijki przydatne. Pogoda piękna, ale widoczność kiepska.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2022-02-19 08:57
Insta@marcelinakondas
Żabnica Skałka - Słowianka - Rysianka - Hala Boracza - Żabnica Skałka Wyjście czarnym szlakiem z Żabnicy, szlak przetarty, warto zabrać raczki. Następnie czerwonym szlakiem na Rysiankę, również przetarte, raczki bardzo się przydadzą. Następnie na Halę Lipowską i zielonym na Halę Boraczą. Szlaki wydeptane, trochę rozmoczonego śniegu. Powrót czarnym szlakiem z Boraczej - szeroki, przetarty szlak. Dodatkowo mam info, że niebieski szlak na Romankę jest zasypany i trzeba go przecierać.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2022-02-14 19:20
Insta@crist_off
Szlak: Żabnica Skałka - Hala Boracza - Hala Redykalna - Hala Lipowska - Hala Rysianka - Żabnica Skałka Tłumy turystów, szczególnie w niedzielę. Boracza oblegana i "wyślizgana" w okolicach schroniska, ale szlak niewymagający raczków i przedreptany. Trasa między Boraczą a Rysianką również udeptana. Śnieg zmrożony, ślad dość szeroki. Na szczytach spory wiatr, ale do tego multum słońca i bardzo dobre warunki do wędrówki. Raczki założyłem podczas zejścia z Rysianki, bo w pewnym momencie wydeptany szlak bardzo wąski i mocno wyślizgany, w samej Żabnicy za mostkiem na drodze lekkie lodowisko. Stuptuty za to zbyteczne.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2022-02-12 13:52
Insta@tomaszpodgorke
Żabnica Skałka - Hala Boracza - Hala Redykalna - Hala Lipowska - Hala Rysianka Warunki bardzo dobre. Śniegu sporo, ale szlak w całości przetarty. Kijki bardzo przydatne. Warto mieć ze sobą raczki, bo mogą się przydać na zejściu... Lokalne oblodzenia, głównie już na asfalcie... Na Hali Lipowskiej najlepsze pierogi ruskie na świecie! Po drodze kilku skitourowców... z czego część walczyła o życie, próbując w ogólę utrzymać równowagę na nartach... Pięknie widoczne Tatry i Mała Fatra!!!
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2021-05-16 16:35
Insta@tomaszpodgorke
Żabnica Skałka - Hala Boracza - Hala Lipowska - Hala Rysianka - Żabnica Skałka Cały szlak głównie mokry i błotnisty. Sporo strumyków i kałuż dlatego polecam nieprzemakalne buty. Raczki zbędne. Śniegu praktycznie brak. Domyślam się, że się roztopił 😉 Na trasie może z jeden mały płat śniegu, wielkości naleśnika. Chociaż znam jedną osobę, która i na nim mogłaby się pośliznąć... tej zalecam w tym miejscu raki i czekan...
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2021-04-24 21:28
Sara Kryjak
Hala Boracza, Hala Lipowska, Hala Rysianka, Romanka Pętla z Żabnicy. Od około 1000 m.n.p.m. warunki zimowe. Poniżej błotko. Śnieg w nasłonecznionych miejscach miękki, niewygodny, lubi wyjeżdżać spod butów, więc nawet raczki mało przydatne w takich warunkach. Szlak niebieski i czarny z Romanki do Żabnicy jest baaardzo zabłocony. Pogoda zaskakująco dobra, słońce pojawiało się na dłuższe chwile.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.