Warunki dla zapytania Hala Gąsienicowa:Tatry

Kasprowy Wierch

2021-02-21 20:55
Insta@pawelwanat
Kuźnice- Hala Gąsienicowa- Kasprowy Wierch - Liliowe - Myslenickie Turnie - Kuźnice Szlak przetarty. Kopny śnieg tylko przy zejściu z Kasprowego na Myślenickie Turnie. Warunki idealne. Dobra widoczność.
Tatry

Hala Gąsienicowa

2021-02-21 20:40
Insta@anbird
Szlak niebieski z Kuźnic do Hali Gąsienicowej, Murowańca. Świetne warunki oraz widoczność. Raczki bardzo przydatne, wielu skitourowców. Śnieg dobrze ubity oraz wydeptany na większości szlaku, na początku lekko odsłaniający się spod śniegu lód i najbardziej wymagające wysiłku podejście, następnie bardzo przyjemna wędrówka z lekkim, stopniowym podejściem.
Tatry

Hala Gąsienicowa

2021-02-07 10:42
Dawid Lipski
Hala Gąsienicowa nartostradą Około 10:00 ruszyliśmy na skiturach spod ronda JP2 w Zakopanem. Do samych Kuźnic śniegu wystarczająco do swobodnego poruszania się. Odcinek nartostrady między kasą TPN a Przełęczą Nosalową mocno oblodzony. Dodatkowo jest kilka kamienistych miejsc gdzie łatwo uszkodzić narty. Odradzam zwłaszcza zjazd, śniegu maksymalnie 1cm. Wszyscy ten odcinek pokonywali pieszo. Powyżej przełęczy już śniegu całkiem sporo. Śnieg ciężki i topiący się z powodu dodatniej temperatury, ale im bliżej schroniska tym lepiej. Powrót tą samą trasą.
Tatry

Kościelec

2021-01-31 01:32
Insta@mytravels_mylove_mylife
Trasa: Brzeziny- Hala Gąsienicowa- Czarny Staw Gąsienicowy- Karb- Kościelec Trasa od Brzezin na Czarny Staw wydeptana. Przy podejściu na Karb już dużo więcej śniegu. Miejscami lód pod Kościelcem. Obowiązkowo raki i czekan. Powrót niebieskim szlakiem do Hali Gąsienicowej. Zapadający się śnieg. Miejscami prawie po pas.
Tatry

Hala Gąsienicowa

2021-01-31 00:12
Insta@mankanka
Trasa: Kuźnice - niebieski szlak na Halę Gąsienicową - Czarny Staw Gąsienicowy - powrót żółtym szlakiem do Kuźnic Piękna pogoda i widoki, bezwietrznie i duża przejrzystość. Obydwie trasy dobrze wydeptane, na niebieskim szlaku pełno turystów i skiturowców, na żółtym praktycznie pusto. Raczki bardzo przydatne, ale nie niezbędne 🙂
Tatry

Hala Gąsienicowa

2021-01-28 21:21
Insta@eljot22
Podejście z Kuźnic żółtym szlakiem przez Jaworzynkę. Szlak przetarty, miejscami wyślizgany przez narty, raczki się przydadzą.
Tatry

Hala Gąsienicowa

2021-01-23 21:36
Insta@tomasz.hajnos
Podejs?cie od Kuźnic. Warunki średnie. Śnieg topniejący, grząski, mokry. Mocne porywy wiatru. Raczki wystarczające.
Tatry

Hala Gąsienicowa

2021-01-17 19:19
Insta@malenka_na_sportowo
Z Kuźnic przez Boczań, zejście przez Jaworzynkę. Bardzo dużo śniegu, przez większość trasy wydeptany "korytarz" do przejścia. Zalecane raczki i kijki.
Tatry

Hala Gąsienicowa

2021-01-15 18:09
Wojciech Pelczar
Gąsienicowa przez Boczań. Śnieg ubity. Raczki bardzo się przydają, ale da się wyjść bez.
Tatry

Świnica

2021-01-12 17:08
Insta@27gala197d
Kuźnice- Dolina Jaworzynki- Hala Gąsienicowa- Przełęcz Świnicka -Świnica, a z powrotem przez Przełęcz Świnicką, Liliowe, Kasprowy Wierch zielonym szlakiem do Kuźnic. Śnieg ubity, nieślisko, jak się ma dobre buty, kijki przydatne. Raki ubrałam dopiero przy podejściu na Przełęcz Świnicką żlebem na wprost. Czekan obowiązkowy. Z przełęczy na sam szczyt czerwonym turystycznym, śniegu niedużo, trochę wyślizgano, łańcuchy są odsłonięte. Na szczycie piękne, zapierające dech widoki. Po 13.00 zaczęło się chmurzyć, nasilił się wiatr. Trzeba było się pospieszyć, żeby zdążyć przed pogorszeniem warunków. Na Kasprowym mocno wiało, a na dole w Kuźnicach było już cicho, mróz tylko -4. Z samego rana było -14, nie było wiatru i dużej wilgotności, więc odczuwalna mniej więcej na tym samym poziomie.
Tatry

Kościelec

2021-01-01 19:45
Insta@27gala197d
Kuźnice- Dolina Jaworzynki -Hala Gąsienicowa -Czarny Staw Gąsienicowy- Karb- Kościelec, a z powrotem przez Boczań do Kuźnic. Śnieg do stawu ubity, nieślisko, jak się ma dobre buty, kijki przydatne. Raki ubrałam nad Stawem Gąsienicowym, a czekan jest potrzebny od Karbu na szczyt i przy zejściu do stawu. Od Karbu mocno wiał wiatr, zamiatał ślady, "półka" pod szczytem oblodzona, ale pięknie widoki wszystko zrekompensowały.
Tatry

Psia Trawka, Hala Gąsienicowa

2020-12-30 15:44
Insta@kkicek97
Brzeziny- Psia Trawka- Rówień Waksnundzka - Hala Gąsienicowa - Brzeziny Rano z Brzezin na Psią Trawkę potrzebne w większej części raczki, dalej całą trasę zbędne przez dość intensywne opady śniegu. Na odcinku Rówień - Hala bardzo trudne warunki, torowanie w śniegu do kolan. Czasami można zapaść się po pas.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.