Warunki dla zapytania Hala Gąsienicowa:Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2021-06-17 11:58
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szlaki suche poza ostatnim podejściem przed Czarnym Stawem. Płat śniegu na stromym, do pokonania bez raczków. Kilka grup wycieczkowych, sporo turystów. Kuźnice - Dolina Jaworzynka - Hala Gąsienicowa - Czarny Staw Gąsienicowy - Hala Gąsienicowa - Boczań - Kuźnice.
Tatry

Goryczkowa Czuba, Giewont

2021-06-14 23:34
Krzysztof Czajka
Giewont, Kopa Kondracka, Kasprowy Wierch Trasa: Gronik - Dolina Małej Łąki - Giewont - Kopa Kondracka - Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa - Boczań - Kuźnice. Warunki bardzo dobre, raczki zbędne, śnieg punktowo tylko w rejonie wejścia na Kopę Kondracką i zejścia z Kasprowego, już tylko jako forma ciekawostki.
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2021-06-11 12:55
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szlak niemal cały suchy, dopiero tuż przed progiem stawiarskim jeden większy płat śniegu, którego nie da się obejść. Da się przejść go jednak nawet w adidasach i bez kijów, choć trzeba to robić uważnie. Sporo turystów. Na Karb nadal płaty śniegu od Czarnego Stawu. Pogoda bez opadów, ale zmienna, raz gorąco w słońcu, raz zimno w cieniu. Pod wieczór zmiana, pochmurno, wiatr, kilka kropel deszczu. Trasa: Kuźnice - Dolina Jaworzynki - Hala Gąsienicowa - Czarny Staw Gąsienicowy - Hala Gąsienicowa - Boczań - Kuźnice
Tatry

Kościelec

2021-06-04 09:29
Insta@k_luszcz
Trasa: Kuźnice - Dolina Jaworzynki - Hala Gąsienicowa - Zielony Staw - Karb - Kościelec. Powrót tą samą trasą. Pogoda bajka. Do Doliny Gąsienicowej sucho, do Przełęczy Karb w niektórych miejscach śnieg. Do Przełęczy doszliśmy z kijkami, bez raczków. Na szlaku na Kościelec warunki praktycznie letnie, natomiast w niektórych miejscach zalegał jeszcze śnieg. Do połowy trasy przeszliśmy bez raczków, asekurując się czekanem, mniej więcej w połowie drogi założyliśmy raczki. To już raczej nie warunki na raki. Sporo wspinaczki po mokrych skałach, ekspozycja. Na szczycie powitał nas chyba najpiękniejszy widok jaki do tej pory mieliśmy okazję obserwować w Tatrach. Schodzenie wymagało dużej uwagi. Na pewno kask będzie mile widziany. Ps. kilku osobom udało się wejść bez dodatkowego sprzętu, niektórzy mieli, o czym sami mowili, obycie ze wspinaczką skałkową.
Tatry

Gęsia Szyja, Hala Gąsienicowa

2021-06-04 08:23
Magdalena Miketta
Z Wierchu Poroniec na Gęsią Szyję sucho, dalej trochę błota. Od Równi Waksmundzkiej łaty śniegu i szlak w błocie. Czarny szlak w stronę Krzyżnego w śniegu, dalej na Halę Gąsienicową raz sucho raz śnieg, można wpaść po kolano.
Tatry

Kasprowy Wierch

2021-05-26 19:57
Insta@ewa_starzec
Trasa: Kuźnice - Dolina Jaworzynki - Hala Gąsienicowa - Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa - Boczań - Nosal - Polana Kuźnicka Podejście na Halę Gąsienicową żółtym szlakiem bez żadnych utrudnień, trasa sucha. Na Kasprowy Wierch dużo mieszającego się śniegu, ale do przejścia bez raczków. Droga powrotna ta sama trasa do schroniska w Murowańcu. Następnie niebieskim szlakiem, a później zielonym na Nosal. Ludzi na szlakach umiarkowanie.
Tatry

Hala Gąsienicowa

2021-05-23 17:09
Insta@kingalisiecka
Podejście z Kuźnic, szlak przy wejściu i zejściu niebieski. Na szlaku sucho, tylko bliżej schroniska momentami trochę śniegu. Raczki nie będą tutaj potrzebne. W okolicach południa zaczęło się robić mgliście i deszczowo.W drodze zrobiło się trochę ślisko.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2021-05-09 00:36
Insta@ada_panek
Kuźnice - Hala Kondratowa - Kondracka Przełęcz - Kopa Kondracka - Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa - Kuźnice Warunki wiosenne, większość trasy w śniegu grząskim, płynącym od samego rana. Szczególnie przejście od Przełęczy pod Kopą Kondracką na Kasprowy Wierch wymaga czujności, są momenty gdzie śnieg w ogóle nie trzyma się podłoża. Mimo słońca na dole, zdecydowanie nie polecam przejścia trasy bez żadnego sprzętu - niestety na trasie zdarzały się osoby w samych adidasach.
Tatry

Hala Gąsienicowa

2021-05-09 00:11
Insta@kacha_zu
Wyjście przez Boczań szlakiem niebieskim, zejście przez Dolinę Jaworzynki szlakiem żółtym. Na początkowej części trasy zero śniegu, po przekroczeniu lasu lód, później śnieg. Od Przełęczy między Kopami topniejący, grząski śnieg utrudniający wędrówkę. Bezapelacyjnie krem z filtrem i nakrycie głowy, bardzo mocne słońce. Przy zejściu spora cześć szlaku oblodzona, potrzebne raki i kijki. Krokusy w Dolinie Jaworzynki jeszcze są.
Tatry

Hala Gąsienicowa

2021-05-04 09:43
Insta@anna.a_anula
Podejście żółtym szlakiem przez Dolinę Jaworzynki do Przełęczy między Kopami. Dalej niebieski szlak na Halę Gąsienicową. Na szlaku mokry śnieg, miejscami zamarznięty. Raczki lub kijki wskazane.
Tatry

Kasprowy Wierch

2021-04-27 23:44
Insta@mmiernik
Beskid, Kasprowy Wierch, Hala Gąsienicowa Na Kasprowy stylem kolejkowym. Podejście na Beskid ubite, można się obejść bez raczkówraków. Szlak niebieski z Hali Gąsienicowej do Kuźnic miejscami śliski, choć i tu raczki nie są niezbędne.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.