Warunki dla zapytania Hala Gąsienicowa:Tatry

Hala Gąsienicowa

2022-09-18 10:33
Schronisko PTTK Murowaniec
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Hala Gąsienicowa

2022-09-18 08:07
Sylwester Grzywacz
Widok z okna schroniska Murowaniec!!
Tatry

Hala Gąsienicowa

2022-09-17 22:08
Sylwester Grzywacz
Nie było ślisko. Około zera.
Tatry

Orla Perć

2022-08-26 23:16
Insta@aleksa_ndrape
Palenica Białczańska - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Kozi Wierch - Zadni Granat - Hala Gąsienicowa - Kuźnice Rankiem bezchmurnie, od około 10 zmienne zachmurzenie, pod wieczór burza. Podejście na Kozi Wierch w upale, na samym szczycie zmienne warunki - zimny wiatr i chwilowe całkowite zamglenia. Ludzi sporo, ale bez tłumów i zatorów. Na szlaku do Zadniego Granatu umiarkowana ilość turystów, na samym szczycie całkiem dobra widoczność w każdą stronę. Udało się zejść suchą stopą do Kuźnic, jednak od ok 16-17 burza krążyła już w niedalekiej odległości po polskiej stronie Tatr. Z racji zmiany pierwotnie zakładanej trasy - konieczny powrót do Palenicy po pozostawione tam auto:) Udało się jeszcze złapać busa około 19 spod ronda w Kuźnicach (podobno ostatni planowy bus w stronę Morskiego Oka odjeżdża o 19.10 z dworca - info od pana kierowcy z innego busa).
Tatry

Krzyżne

2022-07-17 20:17
Insta@aleksa_ndrape
Palenica Białczańska - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Przełęcz Krzyżne - Hala Gąsienicowa Rano dość mgliście, z ograniczoną widocznością, im później tym pułap chmur wyższy i widoczność coraz lepsza. Na przełęczy dość rześko, ciepły ubiór się przydawał, również czapka i rękawiczki. Bardzo dużo turystów na trasie do Morskiego Oka, dużo do Doliny Pięciu Stawów, natomiast na samą przełęcz ruch bardzo umiarkowany, bez tłumów czy zatorów.
Tatry

Regle

2022-07-06 22:36
J. G.
Brzeziny - Psia Trawka- Rówień Waksmundzka - Gęsia Szyja - Rówień Waksmundzka - Hala Gąsienicowa - Psia Trawka - Brzeziny Trasa długa (od Równi do Murowańca, wymagająca) mało widokowa, ale bardzo bogata roślinność, mało uczęszczana - może 10 osób (z wyjątkiem Gęsiej Szyi i Murowańca). Ciekawe okazy roślinności w tym gatunki chronione 😉
Tatry

Zawrat, Kozi Wierch

2022-06-23 22:17
Insta@dzasta.rm
Trasa: Hala Gąsienicowa - Zawrat - zejście do D5SP - Kozi Wierch - zejście Żlebem Kulczyńskiego. Kilka płatów śniegu przed Zawratem i po przejściu Żlebu, do przejścia bez sprzętu, ale kijki pomagają. Pogoda super, ciepło, ale nie upalnie - lekkie zachmurzenie. W drodze na Zawrat male kolejki przy łancuchach. Na Kozim sporo osób, nie było za bardzo jak posiedzieć. Super widoki, bardzo polecam taką trasę - dojście na Kozi nie przeraża 🙂
Tatry

Świnica

2022-06-19 08:46
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
18 i 19.06 Kasprowy Wierch - Świnica - Liliowe - Hala Gąsienicowa - Dolina Jaworzynka - Kuźnice Szlak wolny od śniegu. W jednym miejscu na Liliowym pozostałości na skraju szlaku, do ominięcia bez problemu. Kilka mokrych, śliskich miejsc na Świnicy. Turystów w sobotę masa, w niedzielę znacznie spokojniej, choć nadal sporo ludzi. Wspaniała wycieczka by sprawdzić się na łańcuchach i w ogóle w Tatrach Wysokich, przed trudniejszymi szlakami. Widoki przednie, rozmarzający jeszcze Zadni Staw Polski dodaje im niesamowitego uroku. Na zejściu przez Liliowe tłusty świstaczek, w okolicy Beskidu kozice. Na Świnicy filozoficzny but, bo każdy rozkminia, jak on się tam znalazł.... W niedzielę okrutnie wychładzający, silny wiatr na grani. Na dole upał. W busie z Kuźnic sauna....
Tatry

Świstówka Roztocka

2022-06-12 14:18
Patryk Tomera
Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów, Hala Gąsienicowa Asfalt do Morskiego Oka suchy, w godzinach porannych umiarkowana ilość turystów. Na niebieskim szlaku przez Świstówkę Roztocką dwa miejsca z zalegającym śniegiem - trzeba ostrożnie iść, gdyż jest ślisko (przydatne kijki). Zejście Doliną Roztoki trochę mokre, śniegu już prawie brak. Polana pod Wołoszynem, Rówień Waksmundzka, Wolarczyska i Hala Gąsienicowa bez śniegu, w lesie wilgotno i miejscami sporo błota.
Tatry

Świnica

2022-06-11 22:29
Insta@aleksa_ndrape
Kuźnice - Kasprowy Wierch - Świnica - Przełęcz Liliowe - Hala Gąsienicowa - Kuźnice Trasa sucha, tylko jeden łańcuch przykryty częściowo śniegiem, do przejścia bez problemów. Pogoda idealna, na Świnicy praktycznie bezwietrznie, pomimo dość mocnych podmuchów na odcinku Kasprowy - Przełęcz Liliowe. Ludzi sporo, ale do lipcowo- sierpniowych zatorów na łańcuchach jeszcze daleko 😉
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2022-05-22 19:08
Julia
Brzeziny - Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - Hala Gąsienicowa - Boczań - Kuźnice Na wszystkich szlakach oprócz szlaku nad Czarny Staw Gąsienicowy warunki bardzo dobre, praktycznie wszędzie było sucho, w nielicznych miejscach małe błoto nie sprawiające żadnych problemów. Na szlaku do Czarnego Stawu Gąsienicowego nadal miejscami zalega śnieg. W większości można przejść bokiem po kamieniach, jednak w jednym miejscu jest ok 10-15 m podejścia tylko po śniegu. W tym miejscu warto mieć raczki albo chociaż kijki, szczególnie do zejścia, jednak większość ludzi radziła sobie bez.
Tatry

Hala Gąsienicowa

2022-04-25 19:38
Marta Stachurska
Szlakiem czarnym z Brzezin, powrót przez Boczań do Kuźnic. Szlak z Brzezin bardzo zróżnicowany (kamienie, breja śnieżna, raczej bez lodu) im bliżej schroniska tym bardziej szlak płynie. Aura bardzo zmienna, słońce, dosłownie 5 minut później bardzo niska widoczność i opady deszczu ze śniegiem. Od Hali do Przełęczy między Kopami mokry i zapadający się śnieg, potem jest go stopniowo coraz mniej aż do Boczania - stamtąd aż do Kuźnic raczej bez śniegu.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.