Warunki dla zapytania Hala Kondratowa:Tatry

Świnica

2022-09-24 23:17
Insta@angelosa_k
Świnica - Wierzchołek Taternicki Trasa: Kuźnice - Boczań - Liliowe - Świnica - Kasprowy Wierch - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Hala Kondratowa - Kuźnice Warunki na szlaku przez Boczań idealne, później mokry śnieg zaczął się przed Halą Gąsienicową. Widoczność super do podejścia na Liliowe, później już chmury, mgła do końca. Podejście na Świnicę dobre, śnieg mokry i wybite stopnie. Powrót we mgle i mżawka od godz 17. Przygotowanie niektórych osób wychodzących na Świnicę zostawiam bez komentarza...
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Hala Kondratowa

2022-09-18 15:47
Insta@martyna_wdrodze
Tatry

Giewont

2022-09-06 08:18
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Kuźnice - Hala Kondratowa - Giewont - Polana Strążyska - Zakopane Szlaki suche z jednym wyjątkiem - zejściem z Grzybowca na Polanę Strążyską - tu bardzo ślisko i mokro, w dół nie polecam. Umiarkowana ilość turystów, start ok 6:00 z parkingu. Piękna pogoda cały dzień, widoczność bardzo dobra, choć Tatry Wysokie nieco przysłaniały chmury. W Tatry wkraczają już jesienne barwy.
Tatry

Świnica

2022-09-05 20:07
Małgorzata Ułasiuk
Świnica - Kasprowy Wierch - Hala Kondratowa Wejście od Kuźnic przez Zielone Stawy Gąsienicowe, ludzi niezbyt wielu, dopiero na podejściu ze Świnickiej Przełęczy zaczęły się małe korki i tłumy. Samo podejście super, zejść dało się obok trasy łańcuchowej i szło to sprawnie. Trasa sucha, dobra pogoda mimo obecności chmur, które czasami odsłaniały widoki. Ze Świnicy na Kasprowy bez przygód, dalej do przełęczy zaskoczyły nas klamry w 1 miejscu 😉
Tatry

Kasprowy Wierch

2022-08-06 22:59
Biegam-po-szlakach
Kuźnice - Kasprowy Wierch - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Hala Kondratowa - Kuźnice Idealne warunki do wbiegnięcia na Kasprowy Wierch i sprawdzić się na 'teście TOPR' (mój czas 1h2m). Szlak suchy, dość duża ilość turystów schodzących ze szczytu, wśród nich Andrzej Bargiel. Mimo późnej godziny kilka osób pieło się w górę. Im wyżej tym bardziej z głową w chmurach. Na szczycie mgła, ale były też chwilowe magiczne odsłonięcia Granatów. Na szczycie około 10 osób. Dalej w kierunku przełęczy pod Kopą Kondracką wietrznie, mglisto i zaledwie 5 osób na szlaku czerwonym. W kierunku Hali Kondratowej też ruch niewielki, kamienie bardzo przyczepne, poza miejscami, gdzie posypane są małymi kamyczkami. Przy schronisku też mały ruch. W Kuźnicach już większy tłum.
Tatry

Hala Kondratowa

2022-07-01 13:06
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Rozpoczęliśmy dziś w Tatrzańskim Parku Narodowym projekt "PoSzlaki"! Edukatorzy w sześciu punktach opowiadali turystom o Tatrach w godz. 10-14. Był to dzień hardkorowy dla wszystkich z uwagi na panujący upał, ale daliśmy radę. Zauważalny dziś mocny spadek ilości turystów na szlakach. Owieczki pasą się na Kalatówkach.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-03-22 13:44
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Skiturowo. Kuźnice - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - prawie Kopa Kondracka Szlak niebieski na Kalatówki, potem odbicie na skiturowy na Halę Kondratową. Tylko w Kuźnicach ciapa i lód, więc z buta, potem już od toi toi na nartach. Wszędzie biało, śnieg miejscami mokry. Niewielu turystów na Hali Kondratowej. Podejście na Przełęcz pod Kopą Kondracką twarde, częściowo już w cieniu i zmrożone. Wybite stopnie. Za kamieniem zdjęłam narty, bo na twardym ciężko mi było robić zakosy, szczególnie jak widziałam jak leci w dół dziewczyna, która szła przede mną. Harszle miałam, ale wolałam wejść w samych butach i rakach, narty weszły w plecaku. Bardzo dobry warun na turystykę pieszą! Na grani dużo wytopień, wiosna. Podeszłam kawałek w stronę Kopy Kondrackiej. Śnieg jak był to mokry, wytopiony, cienki, jak grubszy to przepadający. Zjazd z przełęczy żlebem, na górze wytopione do borówek i skał, trzeba mocno uważać, żeby nie rozwalić nart. Niżej ciężko znaleźć cokolwiek miękkiego, raczej betony, a w lasku szreń ok 3cm. Ale znośnie. Zjazd z Hali Kondratowej bardzo wąski, odradzam ludziom, którzy nie jeżdżą świetnie na nartach, bo to dość stromy, niebezpieczny przejazd ścieżką przez las. Nartostrada do Kuźnic wspaniała, nawet się udało solidnie ciętym pojechać, mimo mega miękkich nart. Pod Leśniczówką breja śnieżna, tu wypinamy narty, niżej wytopione już kocie łby. Turystów bardzo mało, brak kolejek do kolejki na Kasprowy. Świetne warunki do wędrowania, narciarstwa, przybywajcie!!! Korzystajcie póki jest śnieg 🙂 W Zakopanem dziś ponad 10 stopni, więc topi się wszystko. Ale w cieniu w górach rześko, czy po południu w Kuźnicach. Warstwy na cebulkę najlepsze teraz.
Tatry

Giewont

2022-03-19 21:44
Pathar Em
Zakopane Rondo JPII - Kuźnice - Hala Kondratowa - Giewont - Przełęcz Kondracka - Dolina Małej Łąki - Gronik - Droga pod Reglami - Zakopane Rondo JPII. Od kuźnic śnieg zbity na beton do Hali Kondratowej zalecane raczki. Od schroniska zalecam od razu raki, w górę na Giewont śnieg mokry, rozpadający się pod butami, tendencja do poślizgnięć. Na szczyt wejście najlepiej w rakach, część łańcuchów pod śniegiem. Na Dol. MŁ szlak też przetarty, ale można się miejscami zapadać po kolanapas. Droga pod Reglami obowiązkowo raczki dużo lodu, bardzo ślisko! Słońce bardzo operowało, zbędne ciepłe kurtki i wiele warstw, na podejściach wręcz gorąco.
Tatry

Giewont

2022-03-11 00:15
Insta@tomaszpodgorke
Kuźnice - Hala Kondratowa - Giewont, powrót tak samo. Rano śnieg świeży, nawiany, kompletnie niezwiązany... Na podejściu z Hali Kondratowej na Przełęcz Kondracką należy zachować szczególną ostrożność! Kilka śladów (moim skromnym zdaniem) źle założonych co trzeba mieć na uwadze... Przy kopule szczytowej część łańcuchów pod śniegiem, a część na wierzchu... Niestety ostatnie kilka metrów pod samym szczytem już bez łancuchów, bo są pod śniegiem... Należy zachować tam szczególną ostrożność! Niestety dość sporo osób w raczkach!!! O czekanie nawet nie wspomnę... a ten był uważam wręcz dzisiaj niezbędny! Więc uważajcie kto idzie nad Wami bo zjedzie taki delikwent w raczkach i pociągnie za sobą resztę... Szczyt cały w śniegu. Dzisiaj niebo bezchmurne i lampa cały dzień. Koniecznie krem z filtrem!
Tatry

Kopa Kondracka

2022-03-02 00:01
Sebastian Maciołek
Kuźnice - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kopa Kondracka. Powrót tak samo. Do schorniska w lesie śnieg mocno ubity. Powyżej schorniska szlak przetarty, jednak miejscami na podejściu na przełęcz można gdzieniegdzie wpaść po kostki. Od przełęczy na Kopę są miejsca z wywianym do kamieni śniegiem, miejscami lodem, przeplatające się z nawianym śniegiem, gdzie można wpaść po kolana. Na szlaku dużo skiturowców. W schronisku do południa jak i po południu mała ilość osób. Pogoda bajka, sztos, mega warun. Na Kopie praktycznie bezwietrznie.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-02-23 23:12
Insta@__piotrek_w
Trasa: Kuźnice - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kopa Kondracka. Powrót tą samą trasą. Na odcinku Kuźnice - Hala Kondratowa wskazane raczki lub raki. Trasa jest mocno wydeptanawyjeżdżona i przez to momentami śliskazlodowaciała. Od Hali w stronę przełęczy obowiązkowy sprzęt zimowy (choć byli śmiałkowie bez takiego ekwipunku). Podejście na przełęcz ze zmiennymi warunkami śniegowymi. Miejsca wywiane, twarde naprzemiennie z miejscami gdzie wiatr naniósł śnieg. Od przełęczy na szczyt bardzo podobne warunki jednak nieco więcej miejsc z zaspami. Wiatr przed południem niewielki, około południapo południu wzmagający się. Nie na tyle duży aby mieć problemy z utrzymaniem równowagi. Cały dzień słonecznie, niewielki mróz mocno potęgowany wiatrem. W schronisku rano ruch niewielki, po południu schronisko i taras pełne. Warto zabrać ze sobą okularygogle.
Tatry

Hala Kondratowa

2022-02-17 20:12
Insta@base_mi_z_gor
Niebieski szlak z Kuźnic do schroniska na Hali Kondratowej. Szlak wygodny, ale dość zróżnicowany. Dużo śniegu, momentami błoto pośniegowe. Rakiraczki i stuptuty niezbędne. Bardzo zmienne warunki pogodowe od deszczu, przez krupę śnieżną, aż po zamieć i silne podmuchy wiatru. Na koniec przepiękne okienko pogodowe.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.