Warunki dla zapytania Jarząbczy Wierch:Tatry

Jarząbczy Wierch

2020-11-21 22:47
Insta@katecanclimb
Wołowiec, Łopata, Jarząbczy Wierch, Kończysty Wierch i Trzydniowiański Wierch Dzisiejsza trasa pięciu szczytów w fantastycznych warunkach pogodowych - praktycznie ani jednej chmurki na niebie, słońce, delikatny wiatr. Mimo mrozu i sporej ilości śniegu - wysokie morale. Niewiele osób na szlakach. Raczki się na pewno przydadzą przy zejściu. Przyuważona jedna kozica górska na Kończystym.
Tatry

Jarząbczy Wierch, Wołowiec

2020-11-10 18:05
Marek Szypułka
Wołowiec, Łopata, Jarząbczy Wierch, Kończysty. Warunki bardzo dobre. Sucha skała, tylko na niektórych odcinkach błoto, szczególnie w okolicach Łopaty i Trzydniowiańskiego. Na odcinkach leśnych rano i późnym popołudniem mokra skała, przy potokach oblodzenia.
Tatry

Jarząbczy Wierch, Wołowiec

2020-11-07 20:01
Marcin
Siwa Polana - przez Wyżnią Chochołowską na Wołowiec - Jarząbczy Wierch - Kończysty Wierch - Trzydniowiański Wierch - Polana Trzydniówka - Siwa Polana Warunki na szlaku dobre, uważać trzeba na pojawiające się błoto, najwięcej jest przy wejściu na zielony szlak w stronę WołowcaRakonia obok schroniska oraz przed Polaną Trzydniówka (od Trzydniowiańskiego Wierchu patrząc). Uwaga na oblodzenia w cieniu - iść się dało, ale było denerwujące. Pogoda wspaniała, warunki też, ludzie na szlaku są, ale nie jest to uciążliwe. 🙂 śniegu brak.
Tatry

Jarząbczy Wierch

2020-10-31 23:26
Agnieszka Bury
Dolina Chochołowska - Wołowiec - Jarząbczy Wierch - Kończysty Wierch - Trzydniowiański Wierch Piękna inwersja w Tatrach Zachodnich. Szlak na Jarząbczy Wierch miejscami oblodzony. Raczki przydatne ale nie nieodzowne.
Tatry

Jarząbczy Wierch

2020-10-22 19:04
Waldemar Jasiński
Wejście i zejście przez Trzydniowiański i Kończysty Wierch. Chochołowska sucha i bezproblemowa. W lesie trochę mokro, ale zupełnie bezpiecznie. Powyżej zaczął pojawiać się śnieg. Prawie że do Kończystego Wierchu był on "złośliwie" praktycznie tylko na szlaku (a dookoła czysto). Trochę więcej pod samym wspomnianym szczytem i całkiem sporo na grani do Jarząbczego. Śnieg generalnie bardzo mokry, ujeżdżał pod butem, w mojej opinii średnio się nadawał pod jakikolwiek sprzęt zimowy. Im później tym było z nim gorzej. Przy zejściu, szczególnie w niższych partiach, to już była niejako breja. Pojawiło się też mnóstwo błota i kałuż. Ogólnie warunki dość nieprzyjemne, szczególnie trzeba było bardzo uważać na zejściach.
Tatry

Wołowiec, Jarząbczy Wierch

2020-10-17 19:36
Michał Tomaszewski
Polana Chochołowska - Grześ - Wołowiec - Kończysty W. - Polana. Rano błoto w lesie, później torowanie przez całą drogę. Lodu nie stwierdziłem. Na 20 minut wyszło na Rakoniu słońce. Duże stadko kozic poniżej Wołowca.
Tatry

Otargańce

2020-08-16 08:06
Joanna Waryszak
Trasa: Dolina Wąska - Otargańce - Jakubina - Jarząbczy Wierch - Dolina Jamnicka - Dolina Wąska Parking przy Dolinie malutki, płatność za cały dzień 4 euro, ale trzeba zainstalować aplikację, nie ma parkingowego na miejscu. Podejście na Otargańce strome, dużo powalonych drzew. Ludzi na trasie bardzo niewiele. Strome zejście do Doliny Jamnickiej, trochę po piargach, trochę żlebem, trochę w kosówce. Pogoda piękna, genialne widoki. Ludzi mało. Dopiero koło 14 nawiało chmur, przyszła burza i deszcz.
Tatry

Jarząbczy Wierch, Starorobociański Wierch

2020-08-07 15:26
Sevencoins.pl
Chochołowska, Grześ, Rakoń, Wołowiec, Jarząbczy, Kończysty, Starorobociański, Ornak, Kościeliska. Miedzy Grzesiem a Rakoniem prace na szlaku - jest niedokończona konstrukcja. Prace także na Wołowcu. Zejścia z Wołowca poprawione, ale po tych workach się zbiega jakoś trudniej. Poza tym wszystko po staremu 🙂
Tatry

Starorobociański Wierch

2020-08-04 01:03
Insta@chodz_sie_powloczymy
Wołowiec - Jarząbczy Wierch - Kończysty Wierch - Starobociański wierch - Trzydniowiański Wierch. Wyjście o 9:40 ze schroniska na Polanie Chochołowskiej. W lesie mokro po nocnym i porannym deszczu. Podczas drogi na Wołowiec trochę kropiło. Na Wołowcu brak widoczności i wiatr. Później lepiej, na zmianę dobra widoczność i chmury. W środku dnia pogodnie. Późnym wieczorem na Trzydniowiańskim znowu chodziliśmy w chmurze. Zeszliśmy do Chochołowskiej gdzie też była mgła. Szlaki na szczytach pomimo niedawnego deszczu były raczej suche. Spotykaliśmy wyjątkowo mało ludzi - zapewne poranny deszcz wystraszył turystów.
Tatry

Jarząbczy Wierch, Wołowiec

2020-08-01 10:07
Insta@mateo_bak
Wołowiec - Jarząbczy Wierch - Kończysty Wierch - Trzydniowiański Wierch Szlak suchy, czyste niebo, więcej turystów tradycyjnie na szlaku z Polany Chochołowskiej do Wołowca, później luz.
Tatry

Rohacze

2020-07-22 19:21
Artur S.
Grześ, Rakoń, Wołowiec, Rohacz Ostry, Rohacz Płaczliwy, Jarząbczy Wierch, Kończysty Wierch, Trzydniowiański Wierch. Na części szlaków w Tatrach Zachodnich (obecnie Rakoń i Wierchy) trwają remonty szlaków. Siatki, worki jutowe, krokwie mogą stanowić pewne utrudnienia na tym etapie prac. Po stronie słowackiej przy wejściu na Jarząbczy Wierch mocno rozrośnięta kosodrzewina. Szlak suchy, bez przestojów na łańcuchach.
Tatry

Otargańce, Jarząbczy Wierch

2020-07-19 20:12
Szymon Mazur
Polana Chochołowska - Kulawiec - Trzydniowiański Wierch - Kończysty Wierch - Jarząbczy Wierch - Otargańce - Niżna Łąka - Dolina Jamnicka - Jarząbczy - Kończysty - Trzydniowiański - Dolina Jarząbcza - Polana Chochołowska. Szlaki praktycznie suche, jedynie przy zejściu z Otargańców sporo błota w stromych miejscach, bardzo ciężko zejść bez kijków. Również tam mnóstwo powalonych drzew na szlaku, łatwo zgubić drogę. Pogoda bardzo dobra, pochmurno ale słońce się też pokazało i widoczność niezła, bez deszczu do godz. 18, trochę wiało na grani. Turystów na Słowacji prawie brak, kilka osób z psami.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.