Warunki dla zapytania Karb:Tatry

Karb

2021-03-25 15:14
Insta@michal_sobie_chodzi
Wejście od Kuźnic, później szlakiem przez Boczań, aż do Schroniska Murowaniec, następnie szlakiem czarnym obok Zielonego Stawu, by podejść niebieskim. Powrót żlebem w dół do Czarnego Stawu, Murowaniec, Boczań, Kuźnice. Warunki mocno zróżnicowane, do wysokości około 1600m mglisto, wyżej bardzo słonecznie. Do Przełęczy między Kopami szlak pokryty tysiącami kawałków lodu, w lesie spadające z uginających się konarów drzew zmrożone odłamki po wczorajszych marznących opadach. Przy wejściu na Karb śnieg po łydki, czasami do kolan. Raki i czekan raczej tak.
Tatry

Karb

2021-03-14 00:17
Insta@pani__ruda
Wejście na Karb od strony Zielonych Stawów. Bardzo silny wiatr. Na Karbie tez silne podmuchy. Przejście na Mały Kościelec w rakach i z czekanem. Przy zejsciu w dół wiatr jeszcze bardziej się rozchulał i zasypał nam wszystkie ślady.
Tatry

Kościelec

2021-03-07 00:34
Insta@thrashhmetalviking
Trasa: Kuźnice- Boczań- Murowaniec- Karb od Zielonego Stawu- Kościelec- Czarny Staw Gąsienicowy- Murowaniec- Kuźnice Pogoda idealna. Śnieg dobrze związany, cała trasa przetorowana i ubita. Na podejściu na szczyt wiatr, momentami śnieg sypki. Dużo ludzi, mijanki trochę uciążliwe.
Tatry

Zawrat, Karb

2021-02-28 18:45
Insta@_kendzo
Trasa od Schroniska w D5SP przez Zawrat, Mały Kościelec do Murowańca. Temperatura idealna, od 5tki do Zawratu trzeba było przecierać szlak, zero ludzi rano, za Zawratem już dosyć tłumnie. W paru miejscach świeżo nawiany śnieg, trzeba było czujnie się poruszać. Ogólnie przygodowo. Na Karb przez Czarny Staw i zimowym wariantem przez żleb. Śnieg w tym miejscu był dobrze związany, a sama ścieżka wydeptana. Podejście w sumie nie dla każdego, chociaż wielu skitourowców i parę kursów tamtędy wchodziło.
Tatry

Karb

2021-02-27 23:37
Insta@szukam_slonca
Z Kuźnic przez Boczań na Halę Gąsienicową momentami jest ślisko. Podejście od Czarnego Stawu przez żleb, zejście szlakiem niebieskim. Pogoda idealna, bezwietrznie. Warunki bardzo zróżnicowane - śnieg twardy, a zaraz bardzo sypki. Raki i czekan obowiązkowe. Zejście przez Jaworzynkę dosyć śliskie.
Tatry

Kościelec

2021-02-24 20:25
Insta@waco.gren
Podejście od Czarnego Stawu przez żleb, zejście niebieskim. Rano śnieg dobrze związany, przy zejściu topniejący, mokry. Temperatura mocno na plusie, pełne słońce, wiatr bardzo delikatny. Raki i czekan potrzebne na odcinku Karb - Kościelec.
Tatry

Karb

2021-02-21 23:22
Małgorzata Sikora
Kuźnice - Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - Karb - Mały Kościelec - Zielony Staw Gąsienicowy - Kuźnice. Bardzo dobra widoczność, śnieg osiadł, więc dość bezpiecznie. Raki i czekan oczywiście niezbędne.
Tatry

Karb

2021-02-21 16:25
Insta@tomaszpodgorke
Podejście od Zielonego Stawu Gąsienicowego. Szlak na Karb przetarty, idzie się dobrze. Raków ani nawet raczków nie używałem. Przejście granią przez Mały Kościelec przetarte, ludzi praktycznie brak, raki - wiadome.
Czarny staw gąsienicowy

Karb

2021-02-20 08:28
Bartosh Piotr
Przejście na karb oraz granią w kierunku na zielony staw gąsienicowy. Warunki rewelacyjne, na grani dużo śniegu. Wyjście do góry na karb możliwe, jednak w drugą stronę raczej nnje da się zejść ze względu na możliwe obsuniecie lawiny. Dużo ludzi wychodziło na Kościelec a z czarnego stawu na zawrat
Tatry

Kościelec

2021-02-14 12:00
Insta@mountainslovee
Wejście na Karb od strony Czarnego Stawu Gąsienicowego, zejście obok Zielonego Stawu Gąsienicowego. Warunki bardzo dobre, szlak dobrze przetarty.
Tatry

Kościelec

2021-02-14 00:37
Insta@pani__ruda
Na Karb szliśmy niebieskim szlakiem od stony Zielonego Stawu. Niestety nie było przetorowane, ale w takim miękkim puchu nie było to problemem. Raki założyliśmy dopiero na Karbie. Droga na Kościelec już przetorowana, ale sporo miekkiego śniegu, w kilku miejscach osuwający się, więc trzeba było uważać. Na szczycie mleko, a jak zaczęliśmy schodzić już Halą Gasienicową zrobiło się pięknie słonecznie!
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2021-02-07 01:32
Insta@wiktor_kuropatwa
Podejście od Kuźnic niebieskim szlakiem przez Boczań, zejście wydłużone przez Psią Trawkę i Polanę Kopieniec. Warunki dobre, miejscami niewielkie oblodzenia, trasa przetarta, bezwietrznie, dość wilgotno. Pomimo braku słońca widoki dopisywały. Raczki nieobowiązkowo, ale mogą się przydać. Wejście na Karb z rakami i czekanem.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.