Warunki dla zapytania Karkonosze:Karkonosze

Łabski Szczyt, Śnieżne Kotły

2021-04-11 13:02
Kinga
Start Wodospad Szklarki, niebieskim szlakiem pod schronisko pod Łabskim Szczytem. Szlak suchy, bardzo mało błota, praktycznie wcale. Śnieg rozpoczyna się na 30 minut przed schroniskiem, jest mokry, miejscami się zapada. Dobrze mieć raczki, aczkolwiek szlak do pokonania bez nich jest możliwy. Na Śnieżnych Kotłach zalega jeszcze spora ilość śniegu, natomiast są i miejsca już bez niego. Na szczycie wiatr. Całość trasy zajęła około 6 godzin, z godzinną przerwą w schronisku. Szlak do pokonania razem z pieskiem, koniecznie w ubranku ze względu na wiatr w wyższych partiach.
Karkonosze

Śnieżka

2021-04-10 22:52
Insta@maciekbc
Podejście od Przełęczy Okraj, od samego początku spora ilość sniegu (raczki zdecydowanie poprawiały komfort), powyżej Czarnej Kopy śniegu mniej, a nawet miejscami jego brak. Dość mocno wiało już do samej Śnieżki. Ogólnie bardzo przyjemnie w obie strony. Bez tłumów 😉 Na zejściu już słonecznie i bezwietrznie.
Karkonosze

Śnieżne Kotły

2021-04-10 11:03
Insta@jedrzejwy
Podejście ze Szklarskiej Poręby niebieski szlakiem do Schroniska pod Łabskim Szczytem, dalej żółtym. Powrot czerwonym do Obniżenia pod Śmielcem, dalej niebieskim i droga. Warunki dobre, na dole piękna wiosna i wyżej tym piekniejsza zima. Szlaki przetarte, choć czasami zawiane. Raczki i kijki bardzo przydatne.
Karkonosze

Śnieżne Kotły, Szrenica

2021-04-01 23:28
Insta@z2zlego
Wyjście szlakiem żółtym, za Schroniskiem pod Łabskim Szczytem zimowym wariantem aż do Kotłów. Powrót czerwonym przez Szrenicę. Powyżej lini drzew widoczność praktycznie zerowa. Na całej drodze spotkane dosłownie kilka osób. Kijki przydatne, śnieg zapada się co chwila za kostkę.
Karkonosze

Śnieżne Kotły, Szrenica

2021-04-01 09:31
Insta@robin_ns
Wejście żółtym szlakiem + zimowym obejściem na Śnieżne Kotły (tyczki). Z powrotem czerwonym szlakiem przez Szrenicę. Warunki dobre przez większość dnia. Rano pogoda idealna: słońce, ciepło, brak ludzi. W niższych partiach zielono, wyżej mokry i ciężki śnieg, który dosyć mocno męczy nogi. Raczki wg mnie zbędne, choć mijałem osoby, które miały na butach (warto mieć na wszelki wypadek). Polecam za to kije trekkingowe, bo momentami było ślisko.
Karkonosze

Śnieżka

2021-03-31 09:41
Imsta@1jackzlodem
Start od Dzikiego Wodospadu przez Samotnię, zejście tym samym szlakiem. Idealne warunki, śnieg delikatnie już mokry. Na szlaku pusto i pięknie.
Karkonosze

Śnieżne Kotły

2021-03-28 19:41
Insta@klau_diaphoto
Start Schronisko PTTK Szrenica czerwonym szlakiem do Śnieżnych Kotłów, powrót czerwonym szlakiem do Czeskiej Ścieżki, zejście do Schroniska PTTK Pod Łabskim Szczytem, później szlakiem żółtym do Szklarskiej Poręby. Warunki zimowe, gruba warstwa śniegu, bardzo silny, porwisty wiatr wzdłuż Głównego Szlaku Sudeckiego, widzialność bardzo dobra, slonecznie. Zimowa droga do Schroniska pod Łabskim Szczytem miejscami śliska, obowiązkowo raczki i kije trekkingowe.
Karkonosze

Schronisko pod Łabskim Szczytem

2021-03-27 21:46
Insta@kau_diaphoto
Start Szklarska Poręba ul. Kołłątaja szlak niebieski, początek szlaku błotnisty, brak śniegu, w wyższych partiach najpierw topniejący, mokry śnieg, im wyżej tym grubsza warstwa śniegu. Około godziny 16:30 opad śniegu. Zejście tym samym szlakiem. Obowiązkowo raczki i kije trekkingowe. Przy schodzeniu ślisko.
Karkonosze

Śnieżka

2021-03-27 20:42
Insta@monia9124
Podejście na Śnieżkę niebieskim szlakiem od Schroniska Samotnia. Warunki względnie ciężkie, deszcz, śnieg, silny wiatr, mgła, zero widoczności. Po zejściu ze Śnieżki warunki ulegly polepszeniu, lepsza widoczność.
Karkonosze

Szrenica

2021-03-27 20:26
Insta@sommer__klaudia
Podejście szlakiem czerwonym od strony Kamieńczyka, zejście przez Łabski żółtym i zielonym. Deszcz, wyżej deszcz ze śniegiem i mgła. Na szczycie mocniejszy wiatr - warunki dla koneserów. Przydadzą się raczki na topniejący, zbity śnieg i okrycie przeciwdeszczowe.
Karkonosze

Zamek Chojnik

2021-03-26 22:12
Wojciech Płocki
Sobieszów ? Zamek Chojnik. Szlak czysty, bez utrudnień. Sam zamek zamknięty, bar otwarty od 11. Ludzi brak, ale pewnie ze względu na wczesną porę wejścia.
Karkonosze

Schronisko Dom Śląski

2021-03-25 18:29
Wojciech Płocki
Karpacz Orlinek ? Biały Jar ? Schronisko Dom Śląski ? Schronisko PTTK Samotnia ? Karpacz Orlinek. Szlaki przetarte, śnieg mokry i ciężki. Dobrze mieć raczki, szczególnie jak się chce wejść na Śnieżkę. Jak na czwartek to ludzi bardzo dużo.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.