Warunki dla zapytania Karkonosze:Karkonosze

Śnieżka

2022-01-16 22:56
Insta@szarikpies
Start czarnym szlakiem spod wyciągu na Kopę, do Białego Jaru całość mocno oblodzona z wystającymi kamieniami. Uwaga do jabłuszkarzy: na naszych oczach gość tam zjeżdżał i nie mógł zahamować przez co wjechał z impetem w kamienie tłukąc sobie to i owo. Powyżej Białego Jaru ubity śnieg. Na grzbiecie wywiany śnieg, początek zakosów w ogóle bez śniegu, potem mix śniegu i lodu. Raczki konieczne. Mnóstwo ludzi niestety ich nie miało i ślizgali się oraz wywracali. Powrót niebieskim do Strzechy i żółtym z powrotem w dół. Poniżej też dużo lodu i b. śliskiego, ubitego śniegu.
Karkonosze

Śnieżne Kotły

2022-01-12 22:51
Insta@mh1.team
Podejście czerwonym szlakiem od Schroniska na Hali Szrenickiej do Śnieżnych Kotłów. Powrót tą samą drogą, tj. szlakiem czerwonym. Warunki bardzo dobre, śnieg ubity, rzadko spotykane oblodzenia. Dla bezpieczeństwa wymagane min. raczki.
Karkonosze

Śnieżka

2022-01-11 12:04
Ewelina Lipińska
Trasa Świątynia Wang- niebieskim szlakiem do schroniska Samotnia - Strzecha Akademicka - Dom Śląski - Śnieżka- powrót Dom Śląski - czerwony szlak na Słonecznik - żółty szlak Świątynia Wang. Warunki wspaniałe. Szlaki przetarte. Zero oblodzeń. Brak wiatru.
Karkonosze

Śnieżne Kotły i Szrenica

2022-01-09 01:44
Insta@vi_gorska
Przejście niebieskim szlakiem z Jagniątkowa na Czarną Przełęcz, dalej czerwonym szlakiem przez Śnieżne Kotły na Szrenicę. Powrót zielonym szlakiem do Schroniska PTTK Pod Łabskim Szczytem, dalej czarnym szlakiem do Jagniątkowa. Na leśnych odcinkach szlaki miejscami mocno oblodzone, warstwa śniegu dobrze uklepana. Na górze trudny warun - silny wiatr (w porywach ponoć do 55 kmh) i opady śniegu. Widoczność na max. 6 drewnianych bali (słupków wyznaczających szlak). Na górze śnieg dobrze ubity, sięgający miejscami powyżej kostek.
Karkonosze

Śnieżka

2022-01-04 18:24
Insta@pablo_escobarino
Trasa od świątyni Wang wariantem zimowym z odbiciem na Strzechę Akademicką przy Kozim Mostku. Do wyjścia z lasu mokro, momentami lód, wyżej pod nogami śnieg, w powietrzu marznący deszcz, widoczność na szczycie 30m. Do ataku na sam szczyt raczki obowiązkowo.
Karkonosze

Pramen Labe i Łabski Szczyt

2022-01-02 00:14
Insta@kolodziejczykanna
W drodze na szczyt mało śniegu, ale duże oblodzenia. Kijki ilub raczki koniecznie. Na szczycie dużo rozmokłego śniegu. Wreszcie dobra widoczność i piękne widoki!
Karkonosze

Dom Śląski

2021-12-28 00:09
Insta@andrzejmandryka
Świątynia Wang - Schronisko Samotnia - Dom Śląski - powrót do Karpacza Drogą Śląską. W planach mieliśmy Śnieżkę, z której musieliśmy zrezygnować. Widoczność ograniczona do 10 metrów przez mgłę połączoną z marznącym deszczem, śniegiem i porywistym wiatrem. Na szlaku zasłyszana plotka, że na szczycie wiatr przewraca ludzi. Może nie mieli raczków, które były konieczne
Karkonosze

Szrenica

2021-12-26 23:57
Grzesiek Nosal
Droga ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę. Zdjęcie spod schroniska Kamieńczyk. Temperatura lekko na minusie, lekki wietrzyk, generalnie ciepło. Przejrzystość powietrza dobra. Trasa cała w lodzie. Raczki wskazane. Dalsza część trasy bez lodu.
Karkonosze

Śnieżne Kotły

2021-12-26 20:09
Insta@pomyslnatripa
Podejście od Szklarskiej Poręby przez schronisko pod Łabskim Szczytem (żółty szlak), zejście przez Szrenicę (czerwonym szlakiem). Warunki bardzo dobre, śnieg twardy, oblodzenia, konieczne raczki.
Karkonosze

Śnieżka

2021-12-26 01:07
Insta@mulawix
Podejście czerwonym szlakiem od czeskiej strony obok schroniska Jelenka, zejście w większości tą samą trasą. Warunki wyśmienite, szlaki wydeptane, śnieg twardy, miejscami wyślizgany, więc raczki obowiązkowe.
Karkonosze

Lucni Bouda

2021-12-18 19:02
Marta Kucharska
Trasa: Kopa - Dom Śląski - niebieskim do Lucni Bouda - żołtym do GSS i dalej na Kopę. Szlaki udeptane, twarde, miejscami oblodzone - przydatne raczki. Silny wiatr. W Domu Śląskim WC płatne 3zł. W Lucni długa kolejka do restauracji (nie czekaliśmy). Co chwilę ktoś wchodził lub schodził ze Śnieżki zamkniętym, z uwagi na zagrożenie lawinowe, niebieskim szlakiem.
Karkonosze

Śnieżka

2021-12-18 01:19
Insta@tomasz.cotammasz
Żółty szlak od świątyni Wang na Śnieżkę. Raczki i kijki obowiązkowe, wszystko oblodzone.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.