Warunki dla zapytania Kasprowy Wierch:Tatry

Kasprowy Wierch, Hala Gąsienicowa

2021-10-13 12:17
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
W Tatrach spadło kilka cm śniegu, miejscami jest nawiany i jest go ok 15cm, miejscami wywiany do dna. Warunki są trudne, bo buty się ślizgają po kamieniach, dziury między kamieniami nie są w pełni zasypane, ogólnie taki trochę taniec na szlaku. Odradzam wyjść w miejsca, gdzie idzie się po głazach. Dość zimno, na grani wieje, mróz. Niżej, ok 1300m npm zaczyna się topić, mokro. Znikoma ilość turystów, minęłam 5 osób, w schronisku kilka stolików zajętych. Kiepska widoczność.
Tatry

Kasprowy Wierch

2021-10-10 07:05
Szymon Mazur
Kasprowy Wierch - Cicha Dolina - Podbańska. Szlaki suche, w dobrym stanie, pogoda bardzo dobra, chociaż rano lekki mróz. O 8 rano bez czekania na kolejkę w Kuźnicach. Na trasie garstka turystów, głównie rowerzyści. Widoki wspaniałe.
Tatry

Świnica

2021-10-09 21:08
Insta@gabriela_cz_
Wejście na Kasprowy Wierch z Kuźnic przez Myślenickie Turnie, następnie na Świnicę. Powrót na Halę Gąsienicową przez Przełęcz Liliowe, kolejno do Kuźnic przez Boczań. W godzinach przedpołudniowych brak zatorów na łańcuchach. W okolicy Żlebu Blatona liczne oblodzenia, które jednak da się ominąć. Łańcuchy momentami wilgotne, warto wziąć rękawiczki do wspinaczki.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2021-10-08 12:59
Joanna Bernacka
Kasprowy Wierch-Goryczkowa Czuba - Hala Kondratowa Skały przeważnie suche, w kominkach na grani jednak mokre i tam trzeba było uważać. Po drodze widmo Brockenu.
Tatry

Czerwone Wierchy

2021-09-26 23:59
Muskat 4U
Kuźnice - Kasprowy Wierch - Kopa Kondracka - Ciemniak - Tomanową Dolina - Dolina Kościeliska - Wąwóz Kraków ze Smoczą Jamą - Droga pod Reglami (do Doliny Za Bramką) Podejście na Kasprowy suche i przyjemne, przejście od Kasprowego przez Kopę Kondracką i Czerwone Wierchy również piękne i suche. Względnie mało ludzi na szlaku. Na Ciemniaku mgła i wiatr. Od Chudej Przełączki znów pięknie i bezwietrznie. Dolna część szlaku w Tomanowej Dolinie lekko wilgotna i wyślizgane kamienie. W Dolinie Kościeliskiej sucho i dużo ludzi (w schronisku spora kolejka). Wąwóz Kraków mokry, ale niezbyt śliski. Duża kolejka (gdyż napotkaliśmy wycieczkę szkolną). Wyjście z jaskini i szlak żółty prowadzący do Polany Pisanej bardzo śliski i nieprzyjemny. Dalej w Kościeliskiej i pod Reglami sucho i przyjemnie.
Tatry

Świnica

2021-09-08 09:33
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Kasprowy Wierch - Świnica - Liliowe - Hala Gąsienicowa - Boczań - Kuźnice Wspaniałe warunki, ludzi tak akurat na granicy korków. Większych zatorów brak. Widoczność słaba, niebo bezchmurne. Sporo ludzi w Murowańcu. Ślisko w jednym miejscu na szlaku do Kuźnic przez Boczań. O 7 niewiele aut na parkingu przy Czecha. Kolejka do kasy kolejki o 7:20 niewielka, jednak pierwszy wjazd ruszył napakowany jak sardynki w puszce o 8:00 (zamiast o 7:30 i 7:40; a od 7:30 sprzedają bilety co 10 min). Nie wiem czemu tak, chętnych na wjazd nie brakowało. Do kibelka na górze można się o tej godzinie dostać tylko windą z zewnątrz, restauracja jeszcze była zamknięta. Wspaniały dzień, genialne warunki, nic tylko wędrować w najbliższych dniach!!
Tatry

Kasprowy Wierch

2021-09-06 08:48
Emilia Hamerlińska
Piękna słoneczna pogoda. Rano po godz. 7 ok. 3 stopni, ale później zrobiło się cieplej i nawet dość mocno świeciło słońce. Na szlaku gdzieniegdzie widać było szron, ale tylko po bokach. Turystów sporo jak na wrzesień, ale spokojnie da się wejść na szczyt i znaleźć miejsce na odpoczynek. Wchodziliśmy zielonym szlakiem z Kuźnic, a schodziliśmy z Przełęczy Liliowe zielonym i żółtym do Murowańca i potem niebieskim do Kuźnic. Na leśnym fragmencie niebieskiego szlaku troszkę mokro i ślisko.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2021-08-29 08:52
Insta@mariamietlicka
Trasa Kuźnice - Kalatówki - Hala Kondratowa - Kopa Kondracka - Kasprowy Wierch i powrót tą samą drogą. Kalatówki i Kondratowa z lekkim deszczykiem zarówno w jedną jak i drugą stronę. Podejście na Kopę bardzo ciężkie, widoczność 3-4 m, bardzo silny +- północny wiatr zawiewa deszcz, trudno wręcz oczy otworzyć, a im dalej w stronę Kasprowego tym gorzej, bardzo śliskie kamienie można zjechać idąc szczytami, zbawieniem było trafić na momenty szlaku które nie były odkryte czyli szły na stronę słowacką i chroniły przed wiatrem ze strony Polski. Powrotna droga bez zmian w warunkach. Jedynie na Kondratowej zbierało się wtedy już więcej ludzi. Bez pelerynki ciężko byłoby te trasę przejść mimo dobrych kurtek przeciwdeszczowych, bo deszcz padał w takich ilościach.
Tatry

Świnicka Przełęcz

2021-08-28 00:52
Insta@anna.a_anula
Start Kuźnice zielony szlak na Kasprowy Wierch. Dalej czerwonym szlakiem Sucha Przełęcz, Beskid, Liliowe, Świnicka Przełęcz. Powrót zielonym szlakiem do Doliny Gąsienicowej. Dalej przez Boczań do Kuźnic. Pogoda piękna, warunki idealne do wędrówki.
Tatry

Kasprowy Wierch

2021-08-25 10:36
Magdalena Sasin
Kasprowy Wierch - Beskid - Skrajna Turnia Powrót do Przełęczy Liliowe i zejście do Murowańca i Doliną Jaworzynki do Kuźnic. Kolejka do kolejki (wiadomo), na szczycie Kasprowego tłumy (jak zwykle) w Murowańcu też tłumy, ale szlaki, szczególnie na Kasprowy czy na Skrajną Turnię bez tłumów, momentami szło się samemu. Zagęszczanie bliżej schroniska, szczególnie na skrzyżowaniu szlaków. Jednak godziny mają znaczenie, im później się wchodzi tym więcej ludzi. Szlaki przeważnie suche, bez błota. Jedna Pani zbierała sobie maliny zapominając chyba o zakazie. Bywali też palący również zapomnieli chyba o zakazie.
Tatry

Świnica

2021-08-18 15:44
Marcin Drążkiewicz
Zawrat, Świnica, Świnicka Przełęcz, Karb, Kościelec, Kasprowy Wierch Trasa z Kuźnic przez Boczań z rana ludzi mało na szlaku, od Czarnego Stawu w kierunku Zawratu dużo więcej, miejscami zakorkowania. Miejscami śliskie kamienie z racji padającego śniegu z deszczem. Na Zawracie rozpogodzenie, szlak na Świnicę suchy, bez większych problemów, na samej Świnicy ludzi dość sporo, Kościelec ludzi b. dużo, skały śliskie, Kasprowy wejście żółtym szlakiem, ludzi dość dużo, zejście do Kuźnic szlakiem zielonym.
Tatry

Świnica

2021-08-14 09:26
Insta@kasiaaa_r
Kuźnice-Hala Gąsienicowa- Przełęcz Świnicka- Świnica - Kasprowy Wierch -Kuźnice przez Myślenickie Turnie Z rana piękne słońce. Przy podejściu na Przełęcz załamanie pogody i oczekiwanie 50 min na okienko pogodowe. Ale było warto. Sporo osób, ale przejście szło płynnie.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.