Warunki dla zapytania Kasprowy Wierch:Tatry

Kościelec, Kasprowy Wierch

2019-12-07 23:25
Tomasz Szpak
Murowaniec - Kościelec - Kasprowy Ciepło, ale wietrznie. Im wyżej tym więcej sypnego i nawianego śniegu, raki niezbędne - chociaż trzeba się nastawić na chodzenie w rakach po skałach. Chmury nisko i mała widoczność.
Tatry

Kasprowy Wierch

2019-12-04 11:05
Krzysztof Kosecki
Temperatura na szczycie -7. Bezwietrznie. Słonecznie. Pod butem twardo, miejscami około 30cm świeżego puchu. Kije i raczki przydatne dla bezpieczeństwa. Warunki super.
Tatry

Kasprowy Wierch

2019-12-01 00:26
Insta@climb_advisor
Trasa: Kuźnice -Hala Gąsienicowa - Kasprowy Wierch - Myślenickie Turnie - Kuźnice. Niebieski szlak przez Boczań do Murowańca dobrze utwardzony i przetarty, ok 5 cm świeżego śniegu. W schronisku trwa remont pełną parą, dla turystów udostępniona stara recepcja na 1 piętrze, gdzie można się ogrzać przy darmowej herbacie. Szlak żółty z hali na szczyt Kasprowego, tylko w niektórych miejscach przysypany nawianym śniegiem. Trasa na górę nie wymaga sprzętu zimowego. Na szczycie sporo ludzi w piękny, słoneczny, ale mroźny dzień, temp ok - 12 stopni. Droga powrotną zielonym szlakiem do Kuźnic w górnym odcinku nieco oblodzona i tu pomocne mogą przydać się raczki. Od Myślenickich Turni tylko w niektórych miejscach na szlaku występuje śnieg, raki nie będą nadawały się na te warunki, że względu na małą warstwę śniegu i jeszcze wystające kamienie.
Tatry

Kasprowy Wierch - Świnica - Kościelec

2019-12-01 00:09
Adrian Piwowar
Na grani kilkanaście stopni poniżej zera plus lekki wiatr, ale słońce rekompensowało te niedogodności. Szlaki przetarte. Na Kasprowy przez Myślenickie Turnie kilka cm śniegu, do przejścia bez raków. Na Świnicy szlak przetorowany na oba wierzchołki - śnieg miejscami kopny, słabo związany i osuwający się; łańcuchy odkryte. Najtrudniejsze warunki na Kościelcu - śniegu mniej, miejscami goła lub oblodzona skała i trzeba więcej popracować - raki i czekan wydają się niezbędne. Pomimo wspaniałej pogody ludzi na szlakach niewiele. Widoczność bardzo dobra.
Tatry

Kasprowy Wierch, Liliowe

2019-11-30 16:45
Tomasz Szpak
Zimno i wieje. Śnieg niezwiązany, przeważnie nawiany. Chodzi się jak po śliskich skałach tylko że po kostki w śniegu. A przynajmniej tak było na Liliowe i pod Świnicą.
Tatry

Kasprowy Wierch

2019-11-30 00:31
Insta@hart.look
Kuźnice - Myślenickie Turnie - Kasprowy Wierch - Beskid, powrót tą samą trasą (zielony szlak). Od rana opady śniegu, podejście na szczyt możliwe bez raków, jednak raczki o wiele ułatwiły atak szczytowy. Pod kopułą Kasprowego sporo nawianego śniegu, czasem do połowy łydki. Podejście na Beskid trudne, duży wiatr i zawieje śnieżne. Po południu zejście z Kasprowego w raczkach, sporo świeżego śniegu, mocne powiewy śniegu w twarz, przydatne gogle.
Tatry

Kasprowy Wierch

2019-11-25 09:52
Insta@agn_kru
Podejście z Kuźnic zielonym szlakiem przez Myślenickie Turnie, zejście przez Halę Gąsienicową niebieskim szlakiem do Kuźnic. Warunki bardzo dobre, na podejściu oblodzone kamienie, na zejściu twardy śnieg. Przydadzą się raczki i kijki do asekuracji.
Tatry

Kopa Kondracka, Kasprowy Wierch

2019-11-24 20:42
Zwiedzając Świat
Na szlaku to zimowe, to jesienne warunki. Kopa i Kasprowy w śniegu, graniówka bez. Raki zbędne, raczki też zostały w plecaku. Wyżej na podejściach śliskie kamienie. Szlak: Kuźnice - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kopa Kondracka - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kasprowy - Kuźnice
Tatry

Kasprowy Wierch i Czarny Staw Gąsienicowy

2019-11-23 20:38
Insta@aniabojko
Z Kuźnic szlak żółty, niebieski Staw Gąsienicowy i powrót na żółty. Silny wiatr, ale słonecznie, na szczycie świeży śnieg + występują oblodzenia + widoczność zerowa, ale po drodze bardzo dobra.
Tatry

Kasprowy Wierch, Goryczkowa Czuba

2019-11-17 19:43
Joanna Waryszak
Trasa: Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Suche Czuby - Kasprowy Wierch - Kuźnice Rano bardzo silny wiatr i gęste chmury, na przełęczy ciężko było ustać. Mimo wszystko było lepiej niż w sobotę, nie padało, wiatr słabł. Im bliżej Kasprowego tym mniej chmur, wyszło nawet słońce. Cała trasa sucha, tylko jeden płat śniegu do przejścia.
Tatry

Kasprowy Wierch

2019-11-11 17:54
Gerti Socha
Podejście od Kuźnic, zejście do Murowańca i przez Boczań do Kuźnic. Mocno wiało przy podejściu, dużo śniegu. W dolnych partiach błotnisto. Raki niekoniecznie potrzebne.
Tatry

Kasprowy Wierch, Dolina Gąsienicowa

2019-11-08 14:18
Przemysław Sobczyk
W Tatrach Wysokich warunki turystyczne bardzo trudne, 20cm zmrożonego śniegu bez podkładu. Stopa wpada pomiędzy skały. Występują oblodzenia, część szlaków nieprzetarta, a wiatr nie ułatwia poruszania się.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij