Warunki dla zapytania Kasprowy Wierch:Tatry

Kasprowy Wierch

2021-02-23 20:28
Insta@mtabakiernik
Hala Gąsienicowa z Kuźnic przez Boczań na skiturach. Warunki ogólnie dobre. Podejście na Boczań ostre i mocno oblodzone - trzeba uważać, bo foka potrafi nie trzymać. Na odcinkach z dużą ekspozycją słoneczną pojawia się rozchodzony miękki śnieg (szczególnie przed Przełęczą między Kopami) i na Hali. W lesie odcinki z wystającymi kamieniami. Dziś na Kasprowym było 9.9, w Kuźnicach ok 15. Do weekendu może być gorzej
Tatry

Kasprowy Wierch

2021-02-21 20:55
Insta@pawelwanat
Kuźnice- Hala Gąsienicowa- Kasprowy Wierch - Liliowe - Myslenickie Turnie - Kuźnice Szlak przetarty. Kopny śnieg tylko przy zejściu z Kasprowego na Myślenickie Turnie. Warunki idealne. Dobra widoczność.
Tatry

Kasprowy Wierch, Beskid

2021-02-21 17:04
Mateusz T
Na Halę Gąsienicową przez Boczań raczki przydatne. Bezwzględnie wieczorem, kiedy zmroziło. Droga z hali na Kasprowy ubita. W niektórych miejscach raki przydatne, gdyż przy dużym nastromieniu raczki będą się ślizgały. Grań od Kasprowego na Beskid ubita.
Tatry

Kasprowy Wierch

2021-02-20 17:34
Daniel Stiler
Trasa: Zielony szlak z Kuźnic na Kasprowy, potem na Beskid. Trasa bardzo przyjemna, ciepło, ludzi na szlaku nie aż tak dużo, jak można by się spodziewać. Raki przydadzą się przy samym podejściu na Kasprowy i na Beskid, trzeba uważać trawersując Suchą Czubę. O 7 rano ciężko o parking w Kuźnicach.
Tatry

Świnica wierzchołek taternicki

2021-02-20 12:07
Insta@aleksa.andra_
Wyruszyliśmy z Kuźnic na Kasprowy Wierch (do stacji kolejki) przez Myślenickie Turnie, a następnie m.in., Liliowe, Świnicką Przełęcz, zdobywając jeden ze szczytów Świnicy (dość prosty, ale w miarę wymagający zimową porą). Wracając zaś, odbiliśmy na Liliowe i zielonym szlakiem do Schroniska PTTK Murowaniec. Stąd już tylko w dół do parkingu przez Dolinę Jaworzynki. Warunki dobre, śnieg twardy, miejscami "sypki". W wyższych partiach raki, czekan, kask obowiązkowe. Admin: obowiązkowe również lawinowe abc i wiedza lawinowa.
Tatry

Świnica

2021-02-15 15:18
Insta@Karpasani
Kuźnice- Kasprowy Wierch- Świnicka Przełęcz- Świnica wierzchołek taternicki Jest mroźno, wietrznie, słonecznie. Szlak przetarty. Potrzebne raki lub raczki, a od Świnickiej Przełęczy obowiązkowo raki, czekan i kask.
Tatry

Kasprowy Wierch

2021-02-06 18:15
Insta@jo_anna_dd
Bardzo słaba widoczność, mgły. Wejście z Kuźnic zielonym szlakiem - raczki wystarczą, ścieżka przetarta, później trasa przez Beskid i Liliowe również ok, zejście do Murowańca - lepiej mieć raki i od Murowańca do Kuźnic szlak znowu przetarty, mało śniegu.
Tatry

Kasprowy Wierch

2021-02-03 15:22
Maria Kowalska Bieniek
Trasa: Brzeziny- Murowaniec- Kasprowy Wierch- Myślenickie Turnie- Kuźnice Do Murowańca miły spacer, do dolnej stacji wyciągu przetarte, wariant zbliżony do szlaku letniego. Od grzędy ślady zawiane i trzeba było torować. Śnieg mokry, zapadający się. Na szczycie porywisty wiatr. Zejście do Kuźnic przetarte całkiem dobrze.
Tatry

Kasprowy Wierch

2021-01-30 23:41
Insta@laura_surlas
Podejście i zejście niebieskim szlakiem z Kuźnic do Hali Gąsienicowej, następnie żółtym szlakiem do Kasprowego Wierchu. Warunki bardzo dobre, śnieg ubity. Raczkiraki i kijki zdecydowanie ułatwiały drogę, zwłaszcza przy zejściu.
Tatry

Kasprowy Wierch

2021-01-25 09:29
Insta@bart_od_nart
Zielony szlak na Kasprowy Wierch przez Myślenickie Turnie Podejście zielonym szlakiem do charakterystycznego trawersu, gdzie za plecami mamy liny kolejki na Kasprowy, a przed sobą widzimy wyciąg krzesełkowy na Goryczkową. Zjazd na nartach do dolnej stacji wyciągu. Warunki dobre, około 30 cm świeżego śniegu. Szlak przetarty, wędrówkę mogą ułatwić rakiety, bo miejscami śnieg przepadający.
Tatry

Kasprowy Wierch

2021-01-23 21:38
Insta@tushynx
Próba zdobycia Kasprowego na skiturach z Kuźnic, przez Halę Goryczkową - odwrót na wysokości 1700m.n.p.m. W wyższych partiach warunki skrajnie niebezpieczne: halny w porywach do 130 kmh, nawiany, słabo związany śnieg, widoczność do kilkudziesięciu metrów, w niższych partiach pogoda jesienna, pada deszcz. Zjazd również bez rewelacji: w wyższych partiach zjeżdża się wraz z osuwającym się śniegiem, co wywołuje uczucie podcinania lawiny. W niższych partiach wolny, spokojny zjazd po mokrym, rozstapiającym się śniegu.
Tatry

Kasprowy Wierch

2021-01-16 19:28
Insta@barbusiek
Wyjście na skiturach: Kuźnice - Patelnia Cały czas opad śniegu, słaba widoczność, na otwartej przestrzeni mocny wiatr. Temperatura odczuwalna -20. Trasa skiturowa na odcinku Kuźnice - do polany z szałasami przygotowana. Zjazd z "Polaka" po świeżym puszku sięgającym do kolan i wyżej. Z relacji osób zjeżdżających na samym szczycie - bardzo mocny wiatr, śnieżyca.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.