Warunki dla zapytania Kasprowy Wierch:Tatry

Kasprowy Wierch

2020-11-27 11:15
Insta@niewiemzobacze
Wyjście z parkingu w Brzezinach przez Murowaniec i Suchą Przełęcz. Pochmurnie z przejaśnieniami. Cała trasa pokryta jest niewielką ilością śniegu, miejscami ślisko. Na górze mglisto. Raki są potrzebne na pewno do schodzenia.
Tatry

Karb, Kasprowy Wierch

2020-11-25 19:16
Łukasz Hodurek
Trasa z Kuźnic nad Czarny Staw Gąsienicowy, Karb, Zielony Staw Gąsienicowy. Miał być powrót, ale w związku z dobrym czasem podejście jeszcze Doliną Gąsienicową na Kasprowy Wierch i powrót zielonym szlakiem do Kuźnic. Ogólnie na całej trasie aż na Kasprowy cienka warstwa śniegu, niezbitego, o dobrej przyczepności. Tylko miejscami przy Zielonym Stawie trochę lodu. Zejście zielonym szlakiem bardzo podobnie, lecz miejscami śnieg bardziej zbity i wyślizgany. Widać, ze tym szlakiem większy ruch. Kamienie częściowo odkryte więc spokojnie można było iść bez raczków. Ja miałem w plecaku, ale nawet nie zakładałem, komfortowo się szło bez.
Tatry

Kasprowy Wierch

2020-11-21 19:50
Insta@wild_lonely_traveler
Kuźnice - Boczań - przełęcz Liliowe - Beskid - Kasprowy Wierch - Hala Gąsirnicowa - Dolina Jaworzynki - Kuźnice na szlaku 5 cm swieżego białego puchu, bardzo przyjemnie się idzie, nie zakładałem nigdzie raczków, kilka kontrolowanych poślizgów było 🙂
Tatry

Kasprowy Wierch

2020-11-21 17:39
Insta@edytcz
Trasa: Kuźnice - Myślenickie Turnie - Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa - Boczań - Kuźnice. Twardy śnieg aż do Przełęczy Między Kopami. Dalej liczne oblodzenia - raczki obowiązkowe. Szczególną ostrożność należy zachować na ostatnim odcinku trasy - byliśmy świadkami groźnego upadku osoby nieposiadającej raczków, w wyniku którego doszło do złamania i w konsekwencji konieczne było wezwanie TOPRu.
Tatry

Czerwone Wierchy, Goryczkowa Czuba

2020-11-21 16:23
Insta@anka.metal
Podejście od Kuźnic na Kasprowy Wierch, zejście czerwonym szlakiem do Kir. Warunki bardzo dobre. Dzień bardzo słoneczny, -7C. Na trasie zmrożony puch, miejscami ślisko i wietrznie. Raki zbędne, raczki byłyby bardziej odpowiednie, niemniej ja nie odczuwałam dyskomfortu idąc bez. Zejście do Doliny Kościeliskiej, czerwonym szlakiem śliskie bardziej niż pozostała część trasy.
Tatry

Kasprowy Wierch

2020-11-21 16:16
Insta@alittleinspirations
Trasa: wejście na Kasprowy Wierch od Kuźnic, zejście do Hali Gąsienicowej, Boczań i powrót do Kuźnic. Na szlaku dużo śniegu, twardy, udeptany, natomiast zejście od Hali Gąsienicowej mocno oblodzone, trzeba uważać. Przydatne raczki.
Tatry

Kasprowy Wierch, Nosal

2020-11-19 00:13
Marcin
Trasa: Kuźnice - Myślenickie Turnie - Kasprowy Wierch - Przełęcz Liliowe - Świnicka Przełęcz - Zielony Staw Gąsienicowy - do okolic schroniska Murowaniec - Przełęcz Między Kopami - (przez Boczań) - Nosalowa Przełęcz - Nosal - tama w Kuźnicach Warunki: Co do zasady gdzie był cień, tam było oszronione, ślisko, etc. Do Myślenickich Turni było w porządku, jakieś 30 minut wyżej zaczynało być trochę ślisko. Ludzi było mało. Zejście ze Świnickiej Przełęczy wymaga raczków - lód jest nie do obejścia, a i wyżej by się przydały. Niżej trochę śliskichmokrych kamieni. Zejście przez Boczań jest mocno ubłocone, później zaczęło zamarzać, więc już tak nie brudziło. Nosal w porządku.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2020-11-16 15:41
Insta@_pani_z_
Trasa zielonym szlakiem na Kasprowy Wierch przez Goryczkową Czubę na Kopę Kondracką, zejście przez Kondracką Przełęcz do Kuźnic. Warunki dobre, słonecznie, praktycznie bezwietrznie, szlaki momentami oblodzone, kijki przydatne.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2020-11-15 19:38
Insta@olenkatoja
Przez Myślenickie Turnie ba Kasprowy Wierch, na niektórych kamieniach w cieniu ślisko. Warunki dobre, oblodzenia na zejściu z Kasprowego w kierunku Kopy, potem liczne błotko 🙂 Zejście w kierunku Hali Kondratowej po śliskich schodkach. Ogólnie- piękna końcówka jesieni!
Tatry

Przełęcz Liliowe

2020-11-13 23:30
Insta@venividivino
Kuźnice - PTTK Murowaniec - Przełęcz Liliowe - Kasprowy Wierch - Kuźnice. Minimalne błoto jedynie na podejściu do Murowańca przez Boczań, później sucho. Na całej trasie brak płatów śniegu i oblodzeń, mimo startu o świcie. Cały dzień raczej pochmurny, bez opadów.
Tatry

Kasprowy Wierch

2020-11-12 19:17
Insta@katecanclimb
Fantastyczne warunki przy podejściu na Kasprowy z Kuźnic. Delikatne oblodzenie na początku szlaku. Przepiekny spektakl chmur na szczycie. Mało wędrujących osób. Kozice górskie mają się w porządku i pozdrawiają.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2020-11-11 17:20
Iwona Wierzbińska
Kasprowy Wierch - Suche Czuby - Dolina Kondratowa Po północnej stronie w zacienionych miejscach trochę nieszkodliwego szronu. Na grani sucho. Warunki wręcz idealne.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.