Warunki dla zapytania Kasprowy Wierch:Tatry

Świnica

2022-09-24 23:17
Insta@angelosa_k
Świnica - Wierzchołek Taternicki Trasa: Kuźnice - Boczań - Liliowe - Świnica - Kasprowy Wierch - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Hala Kondratowa - Kuźnice Warunki na szlaku przez Boczań idealne, później mokry śnieg zaczął się przed Halą Gąsienicową. Widoczność super do podejścia na Liliowe, później już chmury, mgła do końca. Podejście na Świnicę dobre, śnieg mokry i wybite stopnie. Powrót we mgle i mżawka od godz 17. Przygotowanie niektórych osób wychodzących na Świnicę zostawiam bez komentarza...
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Kasprowy Wierch

2022-09-20 10:12
Insta@martwiosa
Było śnieżnie i zimno, widoczność mocno ograniczona. Ludzi na szlaku niewiele, ok. 30 osób. Na samym Kasprowym tłumy, pomimo pogody.
Tatry

Czerwone Wierchy

2022-09-11 22:27
Sebastian Maciołek
Gronik - Kobylarz - Małołączniak - Kopa Kondracka - Kasprowy Wierch - Karczmisko - Dolina Jaworzynki Bez deszczu. Niewielka ilość błota kawałek za Kobylarzem. Małołączniak w chmurach, z mocnym, zimnym wiatrem. Poniżej na grani do Kopy również mocniej wiało. Od Kopy prawie pod sam Kasprowy zdecydowanie słabszy wiatr i więcej słońca. Ludzi na całym szlaku raczej małoumiarkowanie, zdecydowana większość młodzieżstudenci. Po drodze spotkane kozice i sarny. W Dolinie Jaworzynki słychać było rykowisko.
Tatry

Kasprowy Wierch

2022-09-08 16:53
Insta@beatina0410
Szlak zielony przez Myślenickie Turnie. Warunki idealne, przy Kasprowym chmury, w stronę Przełęczy Liliowe bezchmurnie. Turystów dość dużo, żeby zrobić zdjęcie bez czyjejś głowy trzeba się natrudzić.
Tatry

Świnica

2022-09-05 20:07
Małgorzata Ułasiuk
Świnica - Kasprowy Wierch - Hala Kondratowa Wejście od Kuźnic przez Zielone Stawy Gąsienicowe, ludzi niezbyt wielu, dopiero na podejściu ze Świnickiej Przełęczy zaczęły się małe korki i tłumy. Samo podejście super, zejść dało się obok trasy łańcuchowej i szło to sprawnie. Trasa sucha, dobra pogoda mimo obecności chmur, które czasami odsłaniały widoki. Ze Świnicy na Kasprowy bez przygód, dalej do przełęczy zaskoczyły nas klamry w 1 miejscu 😉
Tatry

Kasprowy Wierch

2022-08-06 22:59
Biegam-po-szlakach
Kuźnice - Kasprowy Wierch - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Hala Kondratowa - Kuźnice Idealne warunki do wbiegnięcia na Kasprowy Wierch i sprawdzić się na 'teście TOPR' (mój czas 1h2m). Szlak suchy, dość duża ilość turystów schodzących ze szczytu, wśród nich Andrzej Bargiel. Mimo późnej godziny kilka osób pieło się w górę. Im wyżej tym bardziej z głową w chmurach. Na szczycie mgła, ale były też chwilowe magiczne odsłonięcia Granatów. Na szczycie około 10 osób. Dalej w kierunku przełęczy pod Kopą Kondracką wietrznie, mglisto i zaledwie 5 osób na szlaku czerwonym. W kierunku Hali Kondratowej też ruch niewielki, kamienie bardzo przyczepne, poza miejscami, gdzie posypane są małymi kamyczkami. Przy schronisku też mały ruch. W Kuźnicach już większy tłum.
Tatry

Czerwone Wierchy

2022-07-29 15:29
Insta@be_like.me
Kasprowy Wierch - Czerwone Wierchy- Kościelisko Przepiękna trasa o chyba klasycznym i najpopularniejszym przebiegu czyli od Kasprowego przez wszystkie Czerwone Wierchy. Trasa sucha chociaż w już w lesie rozpadał się deszcz, przez co śliskie kamienie spowodowały znaczne wydłużenie trasy. Ludzi ani mało ani dużo. Część z nich kompletnie nieprzygotowanych na tak daleką trasę. Bez kurtek lub płaszczy przeciwdeszczowych, w trampkach lub tylko parasolką. Ludzie... myślcie w górach! To nie jest wyjście na Łysą Górę, że schowasz się w kościele. Poza tym widoki warte każdego zmęczenia i bolących kolan po zejściu. Pod drodze zaraz za Kasprowym kilka klamer, które nie sprawiają trudności. Gorąco polecam, chętnie wrócę tam jesienią.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2022-07-22 17:32
Biegam-po-szlakach
Małołączniak - Kopa Kondracka - Kasprowy Wierch Na Małołączniak przez Dolinę Małej Łąki, Przysłop Miętusi i szlakiem niebieskim przez Kobylarz. Turystów bardzo mało, pojedyncze osoby. W okolicach godziny 10 na szczycie Małołączniaka pusto. Ani jednej osoby w szczycie sezonu. Po kilku minutach pojawili się turyści. W stronę Kopy Kondrackiej więcej osób na szlaku, na samej Kopie też gęsto od głów. Na szlaku między Kopą Kondracką a Kasprowym Wierchem umiarkowana ilość kroczących w słońcu, na Kasprowym Wierchu tłoczno. Szlaki suche, wiele osób rozmawiało o prognozowanej burzy, no i przed 16 przybyła w Tatry.
Tatry

Sarnia Skała

2022-07-18 22:50
Beata Odj
Trasa: Kuźnice - Kalatówki (dolnym wariantem szlaku) - Droga pod Reglami - Czerwona Przełęcz - Sarnia Skała - Polana Strążyska Wyjście na szlak bardzo późne, po 11. Droga do kolejki na Kasprowy Wierch w Kuźnicach jest chyba najlepiej oznaczoną w okolicy. Podejście na Kalatówki szlakiem przy budce z biletami w lewo. Po zeszłorocznym remoncie idzie się nim bardzo przyjemnie, równo. Jeżeli ktoś chce wejść na Kalatówki z dzieckiem w wózku to polecam ten wariant. Górnym też się da, co udowodniło kilka osób, tylko po co się męczyć. W drodze na Sarnią Skałę ruch umiarkowany. Dobry szlak w czasie upałów. Są miejsca odsłonięte, ale jest też dużo cienia. Dosłownie trzy miejsca z błotem. Na Czerwonej Przełęczy prelekcja w ramach akcji PoSzlaki. Ciekawa i merytoryczna. Sporo ludzi jej wysłuchało. Podejście na Sarnią Skałę bez szczególnych zatorów. Nie było kolejki. Na szczycie też bez tłumów. Zejście na Polanę Strążyską. Bardzo ważna uwaga: osoby z e-biletami okazują je bez czekania w kolejce. Taka informacja znajdowała się na kartce i takiej samej udzieliła Pani w kasie.
Tatry

Świnicka Przełęcz

2022-07-08 17:15
Patryk Tomera
Kasprowy Wierch, Świnicka Przełęcz. Szlaki po ostatnich regularnych opadach deszczu są śliskie. Niski pułap chmur; na wysokości Kasprowego było około 5 stopni, wiał przeszywający wiatr. Odcinek do Świnickiej Przełęczy przez Liliowe z mokrymi skałami, widoczność słaba. Bardzo ślisko na czarnym szlaku prowadzącym do Zielonego Stawu Gąsienicowego! Dobre obuwie, ciepły polar + kurtka ilub peleryna bardzo wskazane. Turystów umiarkowana ilość.
Tatry

Zawrat, Świnica

2022-06-26 13:00
Patryk Tomera
Zawrat, Świnica, Kasprowy Wierch, Przełęcz pod Kopą Kondracką Warunki na szlakach dobre, w drodze na Zawrat dwa miejsca, w których zalega jeszcze śnieg, raki i czekan zbędne, jednak trzeba uważać, gdyż z rana śnieg był twardy i zmrożony. Jednokierunkowy szlak Zawrat - Świnica już bez śniegu, miejscami trochę śliskiej skały, podobnie jak na zejściu w stronę Świnickiej Przełęczy. Od Kasprowego do Przełęczy pod Kopą Kondracką sucho. Kamienie na zejściu z Kondratowej do Kalatówek były mokre i bardzo śliskie! Świtem garść turystów, od około 8:00 ruch już spory, kumulacja w południe 😉
Tatry

Świnica

2022-06-19 08:46
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
18 i 19.06 Kasprowy Wierch - Świnica - Liliowe - Hala Gąsienicowa - Dolina Jaworzynka - Kuźnice Szlak wolny od śniegu. W jednym miejscu na Liliowym pozostałości na skraju szlaku, do ominięcia bez problemu. Kilka mokrych, śliskich miejsc na Świnicy. Turystów w sobotę masa, w niedzielę znacznie spokojniej, choć nadal sporo ludzi. Wspaniała wycieczka by sprawdzić się na łańcuchach i w ogóle w Tatrach Wysokich, przed trudniejszymi szlakami. Widoki przednie, rozmarzający jeszcze Zadni Staw Polski dodaje im niesamowitego uroku. Na zejściu przez Liliowe tłusty świstaczek, w okolicy Beskidu kozice. Na Świnicy filozoficzny but, bo każdy rozkminia, jak on się tam znalazł.... W niedzielę okrutnie wychładzający, silny wiatr na grani. Na dole upał. W busie z Kuźnic sauna....
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.