Warunki dla zapytania Klimczok:Beskid Śląski

Klimczok

2022-04-30 23:38
Insta@patriszia.oran
Szlak niebieski zaczynający się w Szczyrku obok Sanktuarium, wspina się cały czas pod górę, przebiegając na początku przez Wiatrówkę i osiedle Podmagurą. Warunki bardzo dobre, szlak suchy.
Beskid Śląski

Szyndzielnia, Klimczok

2022-04-12 16:23
Magdalena Miketta
Start w Bystrej, zielonym szlakiem. Dużo błota w lesie, w nasłonecznionych miejscach sucho i pojawiają się pierwsze wiosenne kwiatki. Powyżej Przełęczy Kołowrót zaczyna się śnieg. Trasa od Szyndzielni na Klimczok w twardym śniegu, miejscami wystają kamienie. Klimczok w śniegu, tron nadal stoi, pieczątki na zboczu nie ma, tylko w schronisku. Powrót przez Magurę. Lanckorona sucha.
Beskid Śląski

Klimczok

2022-03-19 00:01
Mateusz Szafrański
Błatnia, Klimczok, Szyndzielnia Wyjście z Bielska Wapienicy, pierwsze 3-4km do przejścia nawet w adidasach, dopiero w okolicy Wysokich pojawia się jakiś śnieg, który jak już leży na całej trasie to jest go mało i jest twardy, stuptuty kompletnie zbędne. Na trasie kilka miejsc gdzie jest lód (podejście na Przykrą i Blatnią, zejście z Klimczoku), ale do obejścia bez większych problemów. Od Szyndzielni zaczyna się lodowisko, o ile do górnej stacji da się jeszcze dojść to dalej zielonym szlakiem jak się wejdzie do lasu jest tragedia - raczki konieczne, jest tam nawet kilka miejsc gdzie można nieprzyjemnie zjechać. Około kilometr idzie się stromo w dół praktycznie po samym lodzie, prawie do Przełęczy Dylówki gdzie lód się kończy na całej szerokości szlaku i więcej się nie pokazuje. Zielony szlak od przełęczy jest zawalony mnóstwem powalonych gałęzi i kilkoma drzewami, da się przejść, ale trzeba się trochę przedzierać. Dalej już bez niespodzianek, sucho. Przy dolnej stacji kolejki rozkopana cała droga.
Beskid Śląski

Klimczok

2022-01-24 22:55
Insta@emilka_waldman
Bystra Śląska - Lanckorona - Magura - Klimczok - Bystra Śląska Wejście czerwonym szlakiem z Bystrej przez Magurę, zejście niebieskim. Przez większość drogi wygodny, ubity śnieg, jednak na zejściu bardzo pomocne były raczki.
Beskid Śląski

Klimczok

2022-01-08 16:08
Insta@darekkusiak
Szyndzielnia + Klimczok Trasa: start niebieskim szlakiem w kierunku Szyndzielni. Na początku pod stopami breja lodu, błota i śniegu. W miarę nabierania wysokości miejscami rzeka lodu, raczki bardzo pomocne. Powyżej schroniska na Szyndzielni w kierunku Klimczoka pod stopami ubity śnieg i szlak już przyjemny. Z Szyndzielni jak i Klimczoka bajeczny widok na Tatry. Temperatura -3 stopnie, niewielki wiatr, sporo ludzi. Powrót ta samą trasą.
Beskid Śląski

Klimczok

2022-01-07 21:55
Połaźmy
Kozia Góra - Szyndzielnia - Klimczok. Pętla w Beskidzie Śląskim. Na większości szlaku mała warstwa śniegu, ale też sporo lodu i woda. Przydadzą się raczki oraz kijki 🙂
Beskid Śląski

Klimczok

2021-10-31 19:54
Insta@czasemwgory_czasemnie
Trasa z Brennej zielonym szlakiem do Schroniska PTTK na Błatniej, następnie żółtym przez Szczyt Błatniej, Trzy Kopce pod Klimczokiem i Klimczok. Z Siodła pod Klimczokiem czerwonym na Przełęcz Karkoszczonka i żółtym do Brennej. Rewelacyjna trasa, na kilku odcinkach prawie pusto. Sucho, ciepło, widoczność doskonała. Uważajcie tylko na fragmentach przysypanych liśćmi, bo pod nimi kryją się niespodzianki.
Beskid Śląski

Klimczok

2021-10-21 23:00
Insta@czarny_motylek
Podejście od Wapienicy (zapory) przez Błatnią i Trzy Kopce, zejście przez Szyndzielnię. Pogoda perfekcyjna, choć dowiewało trochę. Szlak suchy, kamienie suche, mnóstwo liści, na stromszych zejściach trzeba ostrożniej schodzić. Widoki bajka, super widoczność w każdą stronę. Ilość turystów umiarkowana.
Beskid Śląski

Klimczok i Błatnia

2021-07-21 06:24
Insta@mihal_w
Pętla z parkingu przy zaporze w Bielsku. Początkowo żółtym szlakiem, jakieś 1,5km asfaltem przez Dolinę Wapienicy, następnie odbijamy na typowy szlak beskidzki i dochodzimy do Szyndzielni. Dalej bardzo popularnym szlakiem na Klimczok. Sporo ludzi, trasa przyjemna. Między Klimczokiem, a Błatnią szlak żółty wygodny, mało ludzi. W schronisku na Błatniej polecam żurek. Powrót niebieskim szlakiem na parking, szlak częściowo bardzo stromy, mnóstwo sypkich kamieni - trzeba uważać.
Beskid Śląski

Klimczok, Błatnia

2021-07-18 15:52
Insta@p.aa.uu.l.aa
Trasa Skrzyczne - Klimczok - Błatnia - Bielsko Biała, Dolina Wapienicy Skrzyczne - Błatnia na trasie sucho, ale widoczność ograniczała mgła. Na zejściu do Bielska złapała nas ulewa. Pogoda dla koneserów.
Beskid Śląski

Klimczok

2021-06-19 10:48
Dominika Kozimor
Trasa Bielsko-Biała - Szyndzielnia - Schr. PTTK na Szyndzielni - Klimczok - Chata Wuja Toma - Szczyrk. Sucho na całej trasie. Umiarkowana liczba turystów. Mocne słońce, czapka i krem z filtrem niezbędne. 🙂
Beskid Śląski

Klimczok

2021-05-26 20:29
Insta@tomaszpodgorke
Bystra Śląska - Lanckorona - Magura - Klimczok - Szyndzielnia - Bystra Śląska Cała trasa w większości sucha, jedynie w lesie trochę błota. Piękna wiosna chyciła za pędzel. Klimczok miałem cały sam dla siebie! Kijki zbędne, ale jakby ktoś pytał to mam... Tatry pięknie widoczne!
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.