Warunki dla zapytania Kończysty Wierch:Tatry

Kończysty Wierch

2022-06-19 22:23
Insta@dzasta.r.m
Start ze schroniska na Polanie Chochołowskiej, trasa Trzydniowiański Wierch - Kończysty Wierch. W górę szlakiem przez Krowieniec, zejście czerwonym szlakiem przy Jarząbczym Potoku. Szlaki suche, bez śniegu, warunki letnie. Największą trudnością był żar płynący z nieba. Na szlakach ludzi niewiele.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Wołowiec, Jarząbczy Wierch

2022-06-18 21:57
Insta@horkanaszlaku
Grześ, Rakoń, Wołowiec, Jarząbczy Wierch, Kończysty Wierch, Trzydniowiański Wierch Z Polany Chochołowskiej szlakiem żółtym na Grzesia, następnie niebieskim na Rakoń i Wołowiec. Z Wołowca szlakiem czerwonym przez Jarząbczy Wierch i Kończysty Wierch, dalej zielonym na Trzydniowiański Wierch. Powrót do Polany Chochołowskiej szlakiem czerwonym. Warunki bardzo dobre, szlaki suche.
Tatry

Starorobociański Wierch

2022-06-03 11:04
Patryk Tomera
Ornak, Starorobociański Wierch, Kończysty Wierch Dolina Kościeliska i Chochołowska całkowicie suche, warunki bardzo dobre, ruch duży - ogrom wycieczek szkolnych. Grań Tatr Zachodnich jest w większości ładnie wytopiona. Kilka miejsc z zalegającym śniegiem, który jest dość grząski, ślisko! Ostrożnie można przejść bez sprzętu lub z pomocą kijków. W kilku miejscach trochę błota i płynącej wody spod topniejącego śniegu 😉
Tatry

Kończysty Wierch

2022-05-22 22:46
Insta@aleksa_ndrape
Wejście na Trzydniowiański Wierch przez Dolinę Jarzabczą, zejście drugim szlakiem. Trasa sucha, bez śniegu, jedynie w niektórych miejscach jego śladowe ilości. Do wysokości około 1800 m nmp bardzo ciepło, powyżej umiarkowany, ale rześki wiatr. W stronę Starorobociańskiego na trasie śnieg prawie całkowicie wytopiony, w stronę Jarząbczego płaty śniegu na szlaku.
Tatry

Starorobociański Wierch

2022-04-30 13:05
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Siwa Polana - Polana Trzydniówka - Trzydniowiański Wierch - Kończysty Wierch - Starorobociański Wierch powrót tak samo. Warunki bardzo dobre, rano piękne, twarde stopnie, dopiero po południu mokry śnieg. W rakach od skrętu z polany w las i z powrotem. Na Kończysty letnim wariantem, nie trzeba wchodzić na Czubik. Wiele osób idzie ostro na ślepo po śladach żlebem do góry na Trzydniowiański, zamiast sobie skręcić w szlak. Sporo turystów, większość w raczkach, na Starorobociańskim dziecko w kaloszach.... Majówka w pełni. Rowery to świetny pomysł, choć ludzie chodzą jak chcą (zamiast prawą stroną), biegają dzieci, psy, trzeba dobry slalom robić.
Tatry

Kończysty Wierch

2022-03-23 00:12
Joanna Bernacka
Wejście i zejście przez Krowi Żleb i Trzydniowiański Wierch. Twardo udeptane, szło się wygodnie i raki ładnie się wbijały. Jednak na stokach nachylonych bardziej w stronę słońca, a także obok wydeptanego śladu robił się już trochę przepadający śnieg. Kijki szczególnie przydatne na zejściu z Trzydniowiańskiego w lesie. W Chochołowskiej rano lód, a po południu roztopiona breja.
Tatry

Kończysty Wierch

2022-03-18 23:06
Insta@_kosiczek_
Siwa Polana - Trzydniowiański Wierch - Kończysty Wierch - Powrót ta sama droga. Odcinek: Siwa Polana - Polana Trzydniówka przydatne raczki. Później do samego Kończystego raki. Szlak dobrze wydeptany. Od 6 do 9 rano napotkane 2 osoby przez całą trasę. Po godzinie 9 już znaczne tłumy szły na Trzydniowiański. Parkingi po 11 pełne. Pogoda petarda, polecam.
Tatry

Starorobociański Wierch

2022-03-13 22:23
Insta@ruszam.w.droge
Wyjście z Doliny Chochołowskiej przez Trzydniowiański Wierch na Kończysty Wierch i odbicie w lewo na Starorobociański. Warunki pogodowe idealne, praktycznie bez wiatru, słonecznie. Szlaki przetarte, ścieżki wytyczone. Śnieg miejscami bardzo dobrze ubity najgorzej na Starorobociańskiej Przełęczy, ale nie było osuwisk śniegu. Raki obowiązkowe już od wyjścia na Trzydniowiański. Szlak jest stromawy, a raczki nie dawały zbytnio rady. Przydatne kijki i czekan. Do Kończystego sporo osób na szlaku, na samym Starorobociańskim dosłownie 5 osób plus moja ekipa.
Tatry

Kończysty Wierch

2021-12-11 21:55
Wiktor Winiarski
Dolina Chochołowska Trzydniowiański Wierch Kończysty Wierch Start z Doliny Chochołowskiej, śnieg od parkingu, do Trzydniowiańskiego Wierchu szlak dobrze przetarty, na Kończysty gorzej. Śnieg sypki, miejscami na grani wywiany, miejscami głęboki. Warunki raczej wczesnozimowe ze względu na ilość śniegu.
Tatry

Starorobociański Wierch

2021-11-21 00:19
Sara Kryjak
Czarnym szlakiem przed Dolinę Starorobociańską, powrót przez Kończysty Wierch i Trzydniowiański Wierch. Szlak czarny rano to w większości zmrożone błoto i ziemia, więc szło się wygodnie. Po południu pewnie zrobiła się z tego breja. Jakieś 100 metrów powyżej Siwej Przełęczy (około 1900 m.n.p.m.) zaczyna się lodowe królestwo. Raczki i kijki to idealny zestaw na takie warunki. Niektórzy mieli nawet raki. Zdjęliśmy sprzęt dopiero przed podejściem na Trzydniowiański. Wiało minimalnie, ale bardzo mroźnie. Widoczność znakomita. Zaskakująco mało ludzi zarówno na graniach jak i na ?głównym trakcie? do schroniska.
Tatry

Starorobociański Wierch

2021-11-12 19:33
Insta@lapiemyzachwyt
Schronisko na hali Ornak - Siwa Przełęcz - Starorobociański Wierch - Kończysty Wierch - Trzydniowiański Wierch - Schronisko na Hali Ornak Większość wejść bez śniegu, jednak z rana oszroniona, a po południu wilgotna i błotnista. Słońca było pełno, raczej bezwietrznie. Przejścia od Starorobociańskiego do Kończystego oraz z Kończystego do Trzydniowiańskiego miały miejsca z lodem, gdzie warto mieć raczki.
Tatry

Starorobociański Wierch

2021-11-12 16:31
Kamil Orda
Siwa Polana - Trzydniowiański Wierch - Kończysty Wierch - Starorobociański Wierch - Siwa Przełęcz - Starorobociańska Dolina Z rana początek podejścia na Trzydniowiański kamienie i gałęzie oszronione, trzeba uważnie stawiać kroki, od schodów na Kończysty aż do Starorobociańskiego raczki bardzo użyteczne, miejscami śnieg i lód, pogoda petarda, widoki wynagradzają włożony wysiłek.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.