Warunki dla zapytania Kościelec:Tatry

Karb

2022-08-04 20:36
Kamil Cięszczyk
Świnicka Przełęcz z Kuźnic przez Halę Gąsienicową, Boczaniem (tu dużo mokrych kamieni, trzeba było uważać). Z Hali Gąsienicowej na Czarny Staw Gąsienicowy - Mały Kościelec - Karb, zejście niebieskim szlakiem do czarnego i stamtąd wejście na Świnicką Przełęcz. Z przełęczy już łagodna droga na Kasprowy. Zejście z Kasprowego Wierchu do Kuźnic. Trasa ogólnie przyjemna, (nawet podejście pod Świnicką Przełęcz, która wydawała się dość stroma, okazało się nienajgorsze 😀 ) dość długa, 12h wędrówki, raczej wolnym tempem. Genialne widoki z każdego osiągniętego celu. Polecam!
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Kościelec

2022-07-14 20:15
Insta@fox_travelers
Szlak żółty z Kuźnic przez Dolinę Jaworzynki na Przełęcz między Kopami. Stamtąd szlakiem niebieskim nad Czarny Staw Gąsienicowy. Dalej czarną drogą na Mały Kościelec i Karb. Droga jest sucha i bezproblemowa. Od Karbu do Kościelca jest miejscami mokro, a skała śliska.
Tatry

Kościelec

2022-06-16 17:18
Łukasz Zie
Od Kuźnic, przez Dolinę Jaworzynki, Halę Gąsienicową, Czarny Staw Gąsienicowy, Karb i dalej na Kościelec. Szlak suchy, warunki typowo letnie. Od Karbu w kierunku na Kościelca miejscami mijanka, jedni schodzą, drudzy wychodzą. Pod szczytem mały zator. Powrót tą samą drogą. Długi weekend i ładna pogoda, więc sporo ludzi, zwłaszcza przy Murowańcu i nad Czarnym Stawem Gąsienicowym.
Tatry

Skrajny Granat, Kościelec

2022-06-12 20:07
Dawid Mieszczak
Skrajny Granat: przed łańcuchami dwa metry lodu. Kościelec: suchy.
Tatry

Kościelec

2022-05-28 00:45
Insta@tomasz.ttt2020
Droga sucha, przez Czarny Staw Gąsiniecowy, zero śniegu. Widoki i warunki idealne. Powrót przez Zielony Staw Gąsienicowy kilka miejsc gdzie leży śnieg, ale niegroźny. Polecam.
Tatry

Kasprowy Wierch

2022-05-18 22:46
Insta@zuza_gra
Szlak zielony z Kuźnic - łatwy, warunki bardzo dobre. Miejscami zalega mokry, grząski śnieg. W jednym miejscu (ok. 1500m) na długości ok 100m przydatne raczki. Zejście na Halę Gąsienicową żółtym szlakiem - dużo śniegu, mokrego i śliskiego. Ludzie w złym obuwiu potrafili się ześlizgnąć po parę metrów. Szlak na Czarny Staw Gąsienicowy z dużą ilością śniegu, ale łatwy do przejściaominięcia. Na końcówce może trochę gorzej. Pan na Kościelec szedł w rakach. Zejście z Gąsienicowej do Kuźnic niebieskim łatwe i suche. Od Redakcji: na takie warunki raki. Nie raczki. Do tego kije i odpowiednia technika chodzenia.
Tatry

Kościelec

2022-04-13 13:17
Joanna Skwarek
Trasa z Kuźnic przez Zielony Staw rano bardzo dobrze udeptana, ale sporo lodu na szlaku - szliśmy w raczkach. Od Karbu dużo świeżego śniegu, który się zapadał, dwa miejsca dosyć niebezpieczne, gdzie się trzeba było wspiąć i w drodze powrotnej zjechać kawałeczek hamując czekanem - pełno skał na wierzchu pokrytych delikatnie śniegiem.
Tatry

Kościelec

2022-03-17 21:03
Krzysztof
Wejście i zejście: Kuźnice - Boczań - Dolina Zielona Gąsienicowa - Karb - Kościelec. Do Karbu przetarta wygodna autostrada. Powyżej konieczne raki i czekan. Momentami mocno wywiane, ale brak oblodzeń, o ile nie zejdzie się z głównej ścieżki. Niektóre "warianty" prowadzą w skalne lodowiska, więc lepiej zawrócić i poszukać sensowniejszego obejścia.
Tatry

Kościelec

2022-02-09 22:47
Andrzej
Żółty szlak od Murowańca przetary w kierunku dolnej stacji Gąsienicowej. Na wysokości Stawiańskiego Upłazu zeszła lawina, zasypując ścieżkę (zasięg czoła lawiny ok 400 m). Temperatura na minusie, śnieg zmrożony. Za wyciągiem warunki bardzo ciężkie, szlak czarny przetary przez troje osób, następnie ślady prowadziły po skosie w kierunku przełęczy Karb. Miejscami do pasa śniegu. Pogoda wspaniała, niestety ze względu na wysokie ryzyko lawinowe szczyt nie osiągnięty. Śnieg na stokach Kościelca momentami bardzo sypki. Trzy osoby przed nami również odpuściły wierzchołek.
Tatry

Kościelec

2022-01-07 00:07
Insta@Karpasani
Schronisko PTTK Murowaniec- Zielona Dolina Gąsienicowa - Przełęcz Karb - Kościelec - Czarny Staw Gąsienicowy - Murowaniec Na trasie od Murowańca do Przełęczy Karb leży kilkadziesiąt centymetrów śniegu.Szlak jest przetarty i tu przynajmniej raczki i kije trekingowe. Od Przełęczy do szczytu Kościelca obowiązkowo raki, czekan i kask. Szlak jest miejscami oblodzony i jest bardzo ślisko. Pod samym szczytem bardzo mocne oblodzenia.
Tatry

Kościelec

2021-12-29 21:19
Insta@angelosa_k
Gorsza widoczność, od Przełęczy Między Kopami do Karbu słaba widoczność, na szczycie mleko o 13. 00, ale warto było poczekać chwilę i trafiło się okno pogodowe tuż przed zejściem. Warunki dobre, półka pod Kościelcem dla mniej doświadczonych może przysporzyć problemów przy zejściu.
Tatry

Kościelec

2021-12-28 23:29
Insta@the_blonde_adventurer
Przez Karb, od 10 godzinki - duże zachmurzenie, około południa się przejaśniło, potem znowu mleko i znaczne ochłodzenie na szczycie. Na Karb żlebem bezpieczne, przetorowane, śnieg do połowy łydki. Na Kościelec brak oblodzeń, miejscami mało śniegu, słaba widoczność.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.