Warunki dla zapytania Kościelec:Tatry

Kościelec

2020-03-10 22:35
Insta@szczyt.wszystkiego
Z Brzezin do Murowańca wygodnie, ale chwilami ślisko. Od dolnej stacji kolejki krzesełkowej na Karb przedeptane, śnieg kopny lub zmrożony. W drodze na Kościelec śnieglódskały pokryte lodem, a momentami wywiane do trawy. Raki i czekan niezbędne. Pojawiające się od czasu do czasu mleko wynagradzał brak wiatru.
Tatry

Kościelec

2020-03-01 08:41
Maciek Holewa
Trasa z Kuźnic przez Dol Jaworzynki, Halę Gąsienicowa, Zielony Staw, Przeł Karb. Podejście Dol. Jaworzynki według mojej oceny dość bezpieczne, mało śniegu na okalających ją stokach, brak zalodzenia na szlaku. Jedyny problem, że śnieg się klei do raczków (przydały by się nakładki antisnow). Od zejścia na czarny szlak za dolną stacją kolejki, sporo nawianego śniegu, ślad po chwili się skończył. Nawigacja lekko utrudniona przez momentami duże zachmurzenie i opady śniegu. Na trasie grupa skiturowców oraz paru ludzi idących "swoim" śladem. Podejście pod Przeł. Karb bez większych problemów, zapadanie się góra do kolan : ) Na samej grani Kościelca śnieg w większości wymiany, tylko w osłoniętych nieckach więcej. Raki dobrze wchodzą w cieńką skorupę, wystające trawy, trochę gorzej na założonej skale. Półka skalna przed samym szczytem wolna od lodu. Na samym szczycie zawierucha 🙂 Zejście ułatwione przez świeży opad śniegu (łatwiej było iść "z pięty". Ogólnie warunki oceniam na dobre, poza pogodowymi.
Tatry

Kościelec

2020-02-01 09:56
Tomasz Ryba
Brzeziny-Kościelec-Brzeziny. Pogoda piękna ale nie zimowa +2 stopnie. Warunki dobre, śnieg mocno związany. Szarlotka w Murowańcu pyszna 😉
Tatry

Kościelec

2020-01-18 19:21
Monika Matyasik
Szlak: Brzeziny-Murowaniec-Czarny Staw-Karb-Kościelec-Zielona Dolina Gąsienicowa-Brzeziny Warunki: Szlak z Brzezin do schroniska ok, momentami przydatne raczki, szczególnie na zejściu. Na Karb śnieg zmrożony, twardy, stopnie wydeptane, raki i czekan obowiązkowo. Na Kościelec droga głównie w twardym śniegu; raki świetnie trzymają. Pod samym szczytem suche skały. Oblodzenie małe, do obejścia. Warunki, jak wspomniała adminka od jutra mogą się zmienić diametralnie ze względu na możliwe opady śniegu.
Tatry

Kościelec

2019-12-08 11:29
Insta@molibdenowy_ryszard
Podejście od Zielonego Stawu przez Karb. Warunki trudne, silny wiatr, dużo sypkiego nawianego śniegu który miejscami się osuwa. Raki, czekan obowiązkowo. W kopule szczytowej może przydać się lina i uprząż do asekuracji.
Tatry

Kościelec, Kasprowy Wierch

2019-12-07 23:25
Tomasz Szpak
Murowaniec - Kościelec - Kasprowy Ciepło, ale wietrznie. Im wyżej tym więcej sypnego i nawianego śniegu, raki niezbędne - chociaż trzeba się nastawić na chodzenie w rakach po skałach. Chmury nisko i mała widoczność.
Tatry

Kasprowy Wierch - Świnica - Kościelec

2019-12-01 00:09
Adrian Piwowar
Na grani kilkanaście stopni poniżej zera plus lekki wiatr, ale słońce rekompensowało te niedogodności. Szlaki przetarte. Na Kasprowy przez Myślenickie Turnie kilka cm śniegu, do przejścia bez raków. Na Świnicy szlak przetorowany na oba wierzchołki - śnieg miejscami kopny, słabo związany i osuwający się; łańcuchy odkryte. Najtrudniejsze warunki na Kościelcu - śniegu mniej, miejscami goła lub oblodzona skała i trzeba więcej popracować - raki i czekan wydają się niezbędne. Pomimo wspaniałej pogody ludzi na szlakach niewiele. Widoczność bardzo dobra.
Tatry

Kościelec

2019-11-17 12:54
Jarek
Niebieski szlak z Kuźnic zwykle suchy z odrobiną błota. Hala Gąsienicowa i dojście na Karb suche. Podejście na Kościelec do 23 wysokości po suchych skałach, później sporo topiącego się śniegu, momentami oblodzenia. U góry spore porywy wiatru, do przejścia. Da się grzecznie bez raków, ale bezpieczniej je mieć.
Tatry

Kościelec

2019-11-11 21:18
Grzegorz Zabierowski
Warunki trudne. Szczyt udało się zdobyć, ale wyjście tylko dla doświadczonych górołazów, trzeba było torować w kopnym śniegu po nocnych opadach. Silny wiatr do tego. Raz jeszcze gratulacje!
Tatry

Kościelec

2019-10-30 09:18
Przemysław Sobczyk
Szlak oblodzony
Tatry

Kościelec

2019-10-13 10:45
Insta@szopa.andrzej
Kuźnice-Dolina Jaworzynki-Dolina Gąsienicowa-Czarny Staw Gąsienicowy-Karb-Kościelec. Śniegu mało. Słonecznie. Wietrznie
Tatry

Kościelec

2019-10-05 21:28
Insta@adam8_8
Warunki trudne, śnieg mokry, ślisko, raczki lub raki obowiązkowe. Poniżej schroniska deszcz.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.