Warunki dla zapytania Kościelec:Tatry

Kościelec

2021-02-24 20:25
Insta@waco.gren
Podejście od Czarnego Stawu przez żleb, zejście niebieskim. Rano śnieg dobrze związany, przy zejściu topniejący, mokry. Temperatura mocno na plusie, pełne słońce, wiatr bardzo delikatny. Raki i czekan potrzebne na odcinku Karb - Kościelec.
Tatry

Karb

2021-02-21 23:22
Małgorzata Sikora
Kuźnice - Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - Karb - Mały Kościelec - Zielony Staw Gąsienicowy - Kuźnice. Bardzo dobra widoczność, śnieg osiadł, więc dość bezpiecznie. Raki i czekan oczywiście niezbędne.
Tatry

Karb

2021-02-21 16:25
Insta@tomaszpodgorke
Podejście od Zielonego Stawu Gąsienicowego. Szlak na Karb przetarty, idzie się dobrze. Raków ani nawet raczków nie używałem. Przejście granią przez Mały Kościelec przetarte, ludzi praktycznie brak, raki - wiadome.
Czarny staw gąsienicowy

Karb

2021-02-20 08:28
Bartosh Piotr
Przejście na karb oraz granią w kierunku na zielony staw gąsienicowy. Warunki rewelacyjne, na grani dużo śniegu. Wyjście do góry na karb możliwe, jednak w drugą stronę raczej nnje da się zejść ze względu na możliwe obsuniecie lawiny. Dużo ludzi wychodziło na Kościelec a z czarnego stawu na zawrat
Tatry

Kościelec

2021-02-15 21:56
Insta@sikorski.lukasz01
Śnieg ubity, szlak przedeptany, na wierzchołku niewielki wiatr.
Tatry

Kościelec

2021-02-14 12:00
Insta@mountainslovee
Wejście na Karb od strony Czarnego Stawu Gąsienicowego, zejście obok Zielonego Stawu Gąsienicowego. Warunki bardzo dobre, szlak dobrze przetarty.
Tatry

Kościelec

2021-02-14 00:37
Insta@pani__ruda
Na Karb szliśmy niebieskim szlakiem od stony Zielonego Stawu. Niestety nie było przetorowane, ale w takim miękkim puchu nie było to problemem. Raki założyliśmy dopiero na Karbie. Droga na Kościelec już przetorowana, ale sporo miekkiego śniegu, w kilku miejscach osuwający się, więc trzeba było uważać. Na szczycie mleko, a jak zaczęliśmy schodzić już Halą Gasienicową zrobiło się pięknie słonecznie!
Tatry

Kościelec

2021-01-31 01:32
Insta@mytravels_mylove_mylife
Trasa: Brzeziny- Hala Gąsienicowa- Czarny Staw Gąsienicowy- Karb- Kościelec Trasa od Brzezin na Czarny Staw wydeptana. Przy podejściu na Karb już dużo więcej śniegu. Miejscami lód pod Kościelcem. Obowiązkowo raki i czekan. Powrót niebieskim szlakiem do Hali Gąsienicowej. Zapadający się śnieg. Miejscami prawie po pas.
Tatry

Kościelec

2021-01-26 11:03
Insta@kacor77
Trasa z Kuźnic przez Boczań do schroniska Murowaniec, Czarny Staw Gąsienicowy, Przełęcz Karb i Kościelec. Trasa z Kuźnic aż do samego Stawu Gąsienicowego w miarę wydeptana, cały czas dosypuje, od Czarnego Stawu na Przełęcz Karb i do samego Kościelca torowanie szlaku, miejscami śniegu po kolana po pas i po pachy, podejście na Kościelec wymaga dobrej orientacji w terenie, ślady zawiewane i zasypywane w parę minut, całą droge bardzo pochmurno, na szczycie niespodzianka dwuminutowe okienko pogodowe, obowiązek lawinowe ABC, raki, czekan, kask, kijki również się przydały.
Tatry

Kościelec

2021-01-24 22:08
Insta@pan.grzegorz
Z Kuźnic na Halę Gąsienicową śnieg ubity. Mgła i lekki opad śniegu do południa. Z Murowańca na Karb przez Zielony Staw. Widać ślady, miejscami zapadający się śnieg po kolana (a czasem po uda). Na Kościelec przyjemniej. Mniej śniegu, w zamian kilka bardzo trudnych odcinków technicznie. Dwie półki skalne z zaufaniem do mocowania czekana, a także stromy odcinek z uciekającym śniegiem. Wiele gorzej zejść niż wyjść..
Tatry

Karb

2021-01-22 21:08
Insta@thrashhmetalviking
Trasa - Kuźnice- Murowaniec przez Boczań- Karb od Zielonego Stawu- Czarny Staw Gąsienicowy- Boczań- Kuźnice Planem był Kościelec, ale trudne warunki wydłużyły wycieczkę plus duża grupa z przewodnikiem wycofała się spod szczytu przed nami dlatego zrezygnowaliśmy. Do Murowańca wygodnie udeptane, raki zbędne. Samo podejście niebieskim bardzo trudne- ślady zawiewało po 15 minutach, momentami po pas. Zejście żlebem strome, ale stabilne. Wiało przeraźliwie.
Tatry

Kościelec

2021-01-20 00:37
Insta@tomasz_podolski
Start z Kuźnic na Halę Gąsienicową, idzie się łatwo, śnieg ubity, następnie czarnym szlakiem cały czas do niebieskiego prowadzącego już na Przełęcz Karb, śniegu po kolana od rozwidlenia szlaków żółty, zielony, czarny (przetarte chwilę wcześniej przez 2 osoby). Szlak niebieski na Karb to monotonne torowanie z dwoma osobami spotkanymi na szlaku, śniegu miejscami po pachy. Dalej na Kościelec (przyjemniejsza część trasy). Powrót nad Czarny Staw i do Kuźnic.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.