Warunki dla zapytania Kopa Kondracka:Tatry

Czerwone Wierchy

2022-05-27 23:04
Biegam-po-szlakach
Dolina Małej Łąki - Kondracka Przełęcz - Kopa Kondracka - Małołączniak - Krzesanica - Ciemniak - Dolina Kościeliska - Droga pod Reglami Śladowe ilości śniegu, do ominięcia lub przejścia bez sprzętu. Niewielkie ilości błota, także do ominięcia. Warunki super, gdyby nie przenikliwy, zimny wiatr. Dużo turystów na szlakach.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-04-30 23:24
Insta@fantasmagoriae
Podejście zielonym szlakiem od schroniska na Hali Kondratowej na Przełęcz pod Kopą Kondracką. Stamtąd czerwonym szlakiem na Kopę Kondracką. Powrót przez Kondracką Przełęcz do schroniska. Szlaki przetarte, choć dużo kopnego, mokrego, ciężkiego śniegu. W mojej ocenie raki obowiązkowe, choć dużo ludzi wchodziło bez.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-03-28 11:53
Karolina Szarama
Podejście na Przełęcz pod Kopą Kondracką do południa twarde. Dobre warunki na raki. Z Przełęczy przez Kopę Kondracką do Przełęczy Kondrackiej też dość twardo. Szeroko. Uwaga na nawis po lewej stronie! Wydeptane na nim ślady po samą krawędź. Trzymać się centralnej części szlaku i roślin. Nawis dobrze widoczny tylko od strony Kopy. Zejście z Przełęczy Kondrackiej do Hali bardzo miękkie. Kopiasty mokry śnieg. Schodzą lawiny spod Giewontu.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-03-22 13:44
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Skiturowo. Kuźnice - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - prawie Kopa Kondracka Szlak niebieski na Kalatówki, potem odbicie na skiturowy na Halę Kondratową. Tylko w Kuźnicach ciapa i lód, więc z buta, potem już od toi toi na nartach. Wszędzie biało, śnieg miejscami mokry. Niewielu turystów na Hali Kondratowej. Podejście na Przełęcz pod Kopą Kondracką twarde, częściowo już w cieniu i zmrożone. Wybite stopnie. Za kamieniem zdjęłam narty, bo na twardym ciężko mi było robić zakosy, szczególnie jak widziałam jak leci w dół dziewczyna, która szła przede mną. Harszle miałam, ale wolałam wejść w samych butach i rakach, narty weszły w plecaku. Bardzo dobry warun na turystykę pieszą! Na grani dużo wytopień, wiosna. Podeszłam kawałek w stronę Kopy Kondrackiej. Śnieg jak był to mokry, wytopiony, cienki, jak grubszy to przepadający. Zjazd z przełęczy żlebem, na górze wytopione do borówek i skał, trzeba mocno uważać, żeby nie rozwalić nart. Niżej ciężko znaleźć cokolwiek miękkiego, raczej betony, a w lasku szreń ok 3cm. Ale znośnie. Zjazd z Hali Kondratowej bardzo wąski, odradzam ludziom, którzy nie jeżdżą świetnie na nartach, bo to dość stromy, niebezpieczny przejazd ścieżką przez las. Nartostrada do Kuźnic wspaniała, nawet się udało solidnie ciętym pojechać, mimo mega miękkich nart. Pod Leśniczówką breja śnieżna, tu wypinamy narty, niżej wytopione już kocie łby. Turystów bardzo mało, brak kolejek do kolejki na Kasprowy. Świetne warunki do wędrowania, narciarstwa, przybywajcie!!! Korzystajcie póki jest śnieg 🙂 W Zakopanem dziś ponad 10 stopni, więc topi się wszystko. Ale w cieniu w górach rześko, czy po południu w Kuźnicach. Warstwy na cebulkę najlepsze teraz.
Tatry

Czerwone Wierchy

2022-03-10 23:36
Insta@__piotrek_
Podejście na Ciemniak z Doliny Kościeliskiej czerwonym szlakiem, następnie Krzesanica, Małołączniak, Kopa Kondracka, Kondracka Przełęcz, Dolina Małej Łąki (szlak żółty). Warunki bardzo dobre, słonecznie, niewielki wiatr, mroźno (rano na parkingu -17*C), ruch turystyczny umiarkowany. Trasa na Ciemniak przedeptana, choć zdarzają się miejsca gdzie można wpaść po uda. Na Czerwonych Wierchach naprzemiennie miejsca z kopnym śniegiem oraz wywiane. Zejście do Doliny Małej Łąki początkowo wytyczone przez kosówkę więc często można wpaść po pas. Dalszy bieg szlaku w większości przedeptany, twardy.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-03-06 09:59
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Kuźnic przez Przełęcz pod Kopą Kondracką. Trasa przedeptana, sporo turystów i narciarzy, ale trochę też osób w ogóle nie ogarniających co robią. Np. ludzie w raczkach i z czekanami... Ani jedno ani drugie się nie nadawało na te warunki i miejsce. A już na pewno nie idzie ten sprzęt w parze. Wiele osób jeszcze nie wie, że raczki to nie jest odpowiedni wybór na Czerwone Wierchy. Do tego bardzo nieładnie pozakładane raki, czekany trzymane odwrotnie, no widać, że czasami total spontan bez większej wiedzy i umiejętności. Zdarzała się i walka o życie w samych śliskich butach. Ale chyba chociaż tu obyło się dziś bez wypadków. Śmigło krążyło nad nami, zapewne przez akcję w innej części Czerwonych Wierchów. Warunki dość zmienne, raz miękko, raz twardo, czasem stopnie, czasem brak. Idealne były raki i kije. Na grani bardzo zimno, mocniejszy wiatr szybko wychładzał, dobrze było mieć maskę, gogle i ciepłe ciuchy. Widoczność po wyjściu z chmur wspaniała, pełna lampa na grani i szczycie. Potem przyszły małe kłęby chmur. W cieniu zimno.
Tatry

Kopa Kondracka, Giewont

2022-03-05 23:38
Insta@maksymiliangawle
Kuźnice - Kondracka Kopa - Giewont - Kuźnice Warunki bardzo dobre, szlak ubity, miejscami zapadający, ale bez większych problemów. Jedyna trudność na całej trasie to ostatnie podejście na Giewont. Dosyć zmrożona nawierzchnia i ciężko było wbić stabilnie raka. Reszta bez problemów.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-03-02 00:01
Sebastian Maciołek
Kuźnice - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kopa Kondracka. Powrót tak samo. Do schorniska w lesie śnieg mocno ubity. Powyżej schorniska szlak przetarty, jednak miejscami na podejściu na przełęcz można gdzieniegdzie wpaść po kostki. Od przełęczy na Kopę są miejsca z wywianym do kamieni śniegiem, miejscami lodem, przeplatające się z nawianym śniegiem, gdzie można wpaść po kolana. Na szlaku dużo skiturowców. W schronisku do południa jak i po południu mała ilość osób. Pogoda bajka, sztos, mega warun. Na Kopie praktycznie bezwietrznie.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-02-23 23:12
Insta@__piotrek_w
Trasa: Kuźnice - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kopa Kondracka. Powrót tą samą trasą. Na odcinku Kuźnice - Hala Kondratowa wskazane raczki lub raki. Trasa jest mocno wydeptanawyjeżdżona i przez to momentami śliskazlodowaciała. Od Hali w stronę przełęczy obowiązkowy sprzęt zimowy (choć byli śmiałkowie bez takiego ekwipunku). Podejście na przełęcz ze zmiennymi warunkami śniegowymi. Miejsca wywiane, twarde naprzemiennie z miejscami gdzie wiatr naniósł śnieg. Od przełęczy na szczyt bardzo podobne warunki jednak nieco więcej miejsc z zaspami. Wiatr przed południem niewielki, około południapo południu wzmagający się. Nie na tyle duży aby mieć problemy z utrzymaniem równowagi. Cały dzień słonecznie, niewielki mróz mocno potęgowany wiatrem. W schronisku rano ruch niewielki, po południu schronisko i taras pełne. Warto zabrać ze sobą okularygogle.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-01-16 00:19
Waldemar Jasiński
Zarówno wejście jak i zejście przez Przełęcz pod Kopą Kondracką. Ścieżka na przełęcz przedeptana, nawet w kilku wariantach. Te kilka wariantów zapewne w jakimś stopniu wynikało z tego, że ślady dość wyraźnie zawiewane były świeżym puchem. Pomijając takie właśnie miejsca było generalnie dość twardo, ale pod raki wręcz perfekcyjnie. Pewnie się wbijały, pewnie trzymały. Typowych oblodzeń nie stwierdziłem. Na grani śnieg momentami niemal zupełnie wywiany z widoczną glebą tudzież warstwą lodu ją przykrywającą. Najgorzej pod tym względem nad samą przełęczą, pod szczytem już lepiej.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-01-15 11:54
Insta@xangr
Hala Kodratowa - Przełęcz Kondracka - Kopa Kondracka - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Hala Kondratowa Cała trasa jest wydeptana. Od Hali Kondratowej na Przełęcz Kondracką bez większych trudności, wzwyż mocny wiatr. Przy zejściu z Kopy do Przełęczy pod Kopą miejscami lód, w dół do Schroniska trasa wydeptana, miejscami więcej śniegu. Raczki to minimum, kijki również się przydadzą. Od Redakcji: na taką trasę zabieramy też raki i czekan!!
Tatry

Giewont, Kopa Kondracka

2022-01-11 00:28
Artur Migdał
Kuźnice - Hala Kondratowa - Giewont - Kopa Kondracka - Hala Kondratowa - Kuźnice. Dodam, że wejście na Giewont od Kondrackiej Przełęczy zalecam w rakach (ale wchodzilischodzili też w raczkach) a wejście i zejście z Kopy Kondrackiej to musowo w rakach. Na Kopie zmrożony śnieg.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.