Warunki dla zapytania Kopa Kondracka:Tatry

Kopa Kondracka

2022-01-16 00:19
Waldemar Jasiński
Zarówno wejście jak i zejście przez Przełęcz pod Kopą Kondracką. Ścieżka na przełęcz przedeptana, nawet w kilku wariantach. Te kilka wariantów zapewne w jakimś stopniu wynikało z tego, że ślady dość wyraźnie zawiewane były świeżym puchem. Pomijając takie właśnie miejsca było generalnie dość twardo, ale pod raki wręcz perfekcyjnie. Pewnie się wbijały, pewnie trzymały. Typowych oblodzeń nie stwierdziłem. Na grani śnieg momentami niemal zupełnie wywiany z widoczną glebą tudzież warstwą lodu ją przykrywającą. Najgorzej pod tym względem nad samą przełęczą, pod szczytem już lepiej.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-01-15 11:54
Insta@xangr
Hala Kodratowa - Przełęcz Kondracka - Kopa Kondracka - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Hala Kondratowa Cała trasa jest wydeptana. Od Hali Kondratowej na Przełęcz Kondracką bez większych trudności, wzwyż mocny wiatr. Przy zejściu z Kopy do Przełęczy pod Kopą miejscami lód, w dół do Schroniska trasa wydeptana, miejscami więcej śniegu. Raczki to minimum, kijki również się przydadzą. Od Redakcji: na taką trasę zabieramy też raki i czekan!!
Tatry

Giewont, Kopa Kondracka

2022-01-11 00:28
Artur Migdał
Kuźnice - Hala Kondratowa - Giewont - Kopa Kondracka - Hala Kondratowa - Kuźnice. Dodam, że wejście na Giewont od Kondrackiej Przełęczy zalecam w rakach (ale wchodzilischodzili też w raczkach) a wejście i zejście z Kopy Kondrackiej to musowo w rakach. Na Kopie zmrożony śnieg.
Tatry

Kopa Kondracka

2022-01-08 16:03
Insta@evva_97
Trasa żółtym szlakiem przez Wielką Polanę Małołącką i Przełęcz Kondracką. Pogoda sprzyjała przez całą trasę. Słoneczko, bez opadów. Od przełęczy dość silny wiatr i lekkie oblodzenie. Przed samym szczytem silny wiatr i więcej oblodzenia, raki obowiązkowe. Trasa momentami wymagająca, ale przyjemna. Polecamy!
Tatry

Giewont, Kopa Kondracka

2021-11-27 11:18
Marta Piorun
Dolina Strążyska - Giewont - Kopa Kondracka - Hala Kondratowa - Ścieżka nad Reglami - Dolina Białego - Dolina Strążyska Powyżej linii lasu miejscami sporo nawianego śniegu. Od Siodła przydatne raczki, szczególnie na kopule szczytowej Giewontu. Łańcuchy nie są jeszcze oblodzone. Zejście z Przełęczy pod Kopą Kondracką nie jest oblodzone, a zaśnieżone, ale i tutaj przydatne raczki.
Tatry

Kopa Kondracka Giewont

2021-10-31 12:21
Rafał Konarkowski
Sucho.Snieg zlodowacialy jako niewielka atrakcja nie przeszkadza w wędrówce. Pogoda wspaniała.
Tatry

Kopa Kondracka, Giewont

2021-10-30 01:06
Insta@martaslowikwytrwal
Z Kuźnic na Giewont niebieskim szlakiem, później żółtym na Kopę Kondracką. Pogoda świetna, ale przy podejściu na Kopę wiatr był taki mocny, że mnie przewracało. Szliśmy częściowo na czworaka. Na szczycie nie dało się ustać, więc szybko zdjęcie i schodzimy. Powrót zielonym do Kuźnic. Wszędzie sucho, śniegu nie było.
Tatry

Giewont, Kopa Kondracka

2021-10-30 00:59
Insta@mountain.crazy.girl
Z Kuźnic niebieskim szlakiem przez Kalatówki na Halę Kondratową a następnie przez Kondracką Przełęcz na Giewont. Dalej żółtym szlakiem na Kopę Kondracką i kolejno czerwonym na Przełęcz pod Kopą Kondracką. Zejście zielonym szlakiem do schroniska PTTK na Hali Kondratowej i dalej niebieskim powrót do Kuźnic. Warunki bardzo trudne zwłaszcza na grani i przełęczach z racji bardzo silnego wiatru. Sporo oblodzeń na zielonym szlaku od Przełęczy pod Kopą Kondracką. Pomimo wiatru widoki rewelacyjne, bezchmurnie.
Tatry

Czerwone Wierchy

2021-10-17 00:59
Insta@mountain.crazy.girl
(Doliną Kościeliską, Schronisko Ornak, zielonym szlakiem Doliną Tomanową - Ciemniak - Krzesanica - Małołączniak - Kopa Kondracka - Kondracka Przełęcz - żółtym szlakiem Doliną Małej Łąki - Dolina Kościeliska) Malownicza trasa przez Dolinę Tomanową prowadzącą początkowo przez las, później obija w lewo i z pięknymi widokami prowadzi do Chudej Przełączki. Sporo śniegu na trasie i o ile wspinając się do góry raczki jeszcze nie są konieczne, tak schodząc już w dół z Ciemniaka w stronę Krzesanicy zdecydowanie pomocne. Sporo śniegu i śliskich kamieni jak na październik. Biała trasa tak naprawdę utrzymuje się do Kondrackiej Przełęczy. Później schodząc żółtym szlakiem w stronę Doliny Kościeliskiej, jest bardzo ślisko, miejscami lód i sporo błota. Trasa ma 25 km.
Tatry

Czerwone Wierchy

2021-10-03 10:21
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Kuźnice - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kopa Kondracka - Ciemniak - Piec - Kiry Szlaki suche, w znakomitej kondycji. T Jakieś sporadyczne błoto na zejściu z Ciemniaka. Silny wiatr, rzadko przestawiający, ale nieprzyjemny, odczuwalna temperatura poniżej zera. Kto się wybierał odpowiednio to traumy mieć nie będzie, ale zdarzały się i osoby w krótkich spodenkach 😉 Tatry Wysokie pod chmurką, na Czerwonych Wierchach większość czasu dobra widoczność, czasem tworzący się nad naszymi głowami wał fenowy psuł widoki. Sporo turystów jak na warunki dla koneserów 😉
Tatry

Czerwone Wierchy

2021-09-26 23:59
Muskat 4U
Kuźnice - Kasprowy Wierch - Kopa Kondracka - Ciemniak - Tomanową Dolina - Dolina Kościeliska - Wąwóz Kraków ze Smoczą Jamą - Droga pod Reglami (do Doliny Za Bramką) Podejście na Kasprowy suche i przyjemne, przejście od Kasprowego przez Kopę Kondracką i Czerwone Wierchy również piękne i suche. Względnie mało ludzi na szlaku. Na Ciemniaku mgła i wiatr. Od Chudej Przełączki znów pięknie i bezwietrznie. Dolna część szlaku w Tomanowej Dolinie lekko wilgotna i wyślizgane kamienie. W Dolinie Kościeliskiej sucho i dużo ludzi (w schronisku spora kolejka). Wąwóz Kraków mokry, ale niezbyt śliski. Duża kolejka (gdyż napotkaliśmy wycieczkę szkolną). Wyjście z jaskini i szlak żółty prowadzący do Polany Pisanej bardzo śliski i nieprzyjemny. Dalej w Kościeliskiej i pod Reglami sucho i przyjemnie.
Tatry

Czerwone Wierchy

2021-09-20 23:10
Katarzyna Królikowska
- 10 stopni. Ślisko. Trasa Kiry - Ciemniak - Krzesanica - Małołączniak - Kopa Kondracka - Przełęcz Kondracka - Przysłop Miętusi - Zahradziska - Kiry
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.