Warunki dla zapytania Kopa Kondracka:Tatry

Kopa Kondracka

2020-03-09 20:25
Maksymilian Gawle
Szlak od Kuźnic do Hali Kondratowej spokojny, delikatnie miejscami zmarznięty, śliski śnieg. Później na górę zielony szlak bardzo trudne podejście ( my mieliśmy kijki i raki, a były trudne momenty). Wiejący delikatnie wiatr zasypywał ślady. Na Kondracką Kopę już łatwe podejście, później żółty szlak do schroniska dosyć fajnie się szło, na pewno żółty szlak dużo bardziej bezpieczniejszy na zejście niż zielony. Pogoda przepiękna 🙂
Tatry

Kopa Kondracka

2020-03-05 14:57
Ania i Marko, insta@i_a.m._traveler
Szlak zielony na Kopę Kondracką prowadzący od Kuźnic, z przyjemnym stopem w schronisku na Hali Kondratowej, całkowicie pokryty śniegiem. Pod Kopą Kondracką trawersy dla skitourowców, ale także dla miłośników chodzenia zimowego z tzw. buta. Raczki i kije obowiązkowe, nasi towarzysze mieli także czekany i dłuższe raki (ogromne ułatwienie). Na wysokości pow. 1800 silny wiatr, a szlak dodatkowo pokryty lodem. Weszliśmy do Przełęczy pod Kopą Kondracką, z planem wejścia na Kopę. Tylko mroźny wiatr przeszkodził nam zrealizować plan. Kozica była wisienką na torcie naszych zmagań. Generalnie była lampa, cudo i urok zimowych Tatr, który polecamy każdemu Tatromaniakowi!
Tatry

Kopa Kondracka

2020-02-21 23:42
Insta@szczyt.wszystkiego
Kuźnice - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kopa Kondracka - Kondracka Przełęcz Do Schroniska wygodna droga, śnieg skrzypi, podejście na przełęcz kopny śnieg, na grani śnieg wywiany do skały i lodu, zejście z Kopy na Przełęcz K. bardzo śliskie i wietrzne.
Tatry

Giewont, Czerwone Wierchy

2020-02-18 23:25
Igor Ka
Kuźnice- Hala Kondratowa- Przełęcz Kondracka- Giewont- Przełęcz Kondracka- Kopa Kondracka- Małołączniak- Krzesanica- Ciemniak- Kiry. Lekkie mrozy spowodowały, że śnieg stał się twardy i stabilny. Kijki i raki bardzo przydatne, zaś w podejściu na Giewont czekan obowiązkowy, zachować trzeba było ostrożność zwłaszcza przy schodzeniu po oblodzonych skałach. Widoczność dobra. Jedyne co dawało się we znaki to wiatr.
Tatry

Kopa Kondracka skiturowo

2020-02-18 19:02
Przemysław Sobczyk YurtaBar - Skituring Test Center
Twardo i niestety szreń... Poproszę o słońce lub opad, bo takie coś pomiędzy jak dziś mnie nie interesuje 😉 Pogoda za sprawą wiatru jest bardzo dynamiczna, wychodziłem w słońcu wracałem we mgle. Warunki do jazdy słabe... Góra wywiana, twarda, niżej, tam gdzie nawiane - trzymający gips lub lód, a całkiem nisko nawet szreń. Do góry w harszlach!
Tatry

Kopa Kondracka

2020-01-15 23:31
Insta@marcinkosa
Trasa: Kuźnice - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kopa Kondracka - Przełęcz Kondracka - Hala Kondratowa - Kuźnice. Do schroniska śnieg twardy, momentami ślisko. Na podejściu na Przełęcz Pod Kopą momentami zapadający się śnieg. Bardzo słaba widoczność. Znajomość topografii przydatna jak raki. Dalej wietrznie i małe ilości śniegu.
Tatry

Kopa Kondracka

2020-01-14 13:16
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Podejście na Halę Kondratową z Kuźnic delikatnie śliskie, idealnie idzie się w raczkach. Z Hali na Przełęcz pod Kopą Kondracką założony ślad, miejscami odrobinę zawiany, najpierw sporo żlebem, potem zakosami, które są mocno wytopione. W większości twardo, ale można też wpaść do połowy łydki. Raki i czekan obowiązkowe, w żlebie jest stromo. Na grani w wielu miejscach brak śniegu, odcinek dość skomplikowany, bo nie ma po czym iść w rakach, a za chwilę śnieg i lód. Mikst na całego, raki ciągle zgrzytają na kamieniach. Z Kopy Kondrackiej na Przełęcz Kondracką częściowo wytopione, częściowo twardo, zejście z Przełęczy Kondrackiej na Halę Kondratową wydeptane "direttissimą" żlebem, bardzo strome, raki i czekan obowiązkowe. Warunki wiosenne.
Tatry

Kopa Kondracka

2020-01-12 22:31
Mateusz Kaźmierczak
Od Kuźnic do schroniska na Hali Kondratowej lekko szlak oblodzony. Na podejściu na Przełęcz pod Kopą Kondracką oraz docelowy szczyt raki i czekan wskazane. Lekki mróz, piękne słońce.
Tatry

Kopa Kondracka, Giewont

2020-01-12 15:08
Piotr Kędziak
Od schroniska na Hali Kondratowej lód i śnieg ubity. Raki i czekan przydatne. Na Giewont i Kondracką Kopę tak samo.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-01-12 14:43
Insta@jakubcz91
Wejście: Kuźnice przez Kalatówki , Halę Kondratową, Przełęcz pod Kopą Kondracką, Kopa Kondracka, Małołączniak, Krzesanica, Ciemniak. Powrót: Chuda Przełączka , Kiry - Kościelisko. Warunki idealne, Słonecznie, przejrzyście, lawinowa jedynka, pokrywa śnieżna stabilna, dużo lodu, raki konieczne, kijki bardzo przydatne, czekan również przydatny, aczkolwiek my nie mieliśmy.
Tatry

Kopa Kondracka

2020-01-07 10:51
Insta@pl_mariusz
Kopa Kondracka z Hali Kondratowej przez Przełęcz Pod Kopą. Warunki idealne do wejścia. Miejscami ślad zawiany przez śnieg, ale idzie się dobrze. Na całym podejściu spokojnie, tylko na Kopie bardzo silny wiatr.
Tatry

Kopa Kondracka

2020-01-05 23:06
Insta@pani__ruda
Torowanie całej trasy. Śnieg do kolan. Raki niekonieczne, ale przydatne. Grań z małą ilością śniegu. Wszystko wywiane.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.