Warunki dla zapytania Kopa Kondracka:Tatry

Kopa Kondracka

2020-01-15 23:31
Insta@marcinkosa
Trasa: Kuźnice - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kopa Kondracka - Przełęcz Kondracka - Hala Kondratowa - Kuźnice. Do schroniska śnieg twardy, momentami ślisko. Na podejściu na Przełęcz Pod Kopą momentami zapadający się śnieg. Bardzo słaba widoczność. Znajomość topografii przydatna jak raki. Dalej wietrznie i małe ilości śniegu.
Tatry

Kopa Kondracka

2020-01-14 13:16
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Podejście na Halę Kondratową z Kuźnic delikatnie śliskie, idealnie idzie się w raczkach. Z Hali na Przełęcz pod Kopą Kondracką założony ślad, miejscami odrobinę zawiany, najpierw sporo żlebem, potem zakosami, które są mocno wytopione. W większości twardo, ale można też wpaść do połowy łydki. Raki i czekan obowiązkowe, w żlebie jest stromo. Na grani w wielu miejscach brak śniegu, odcinek dość skomplikowany, bo nie ma po czym iść w rakach, a za chwilę śnieg i lód. Mikst na całego, raki ciągle zgrzytają na kamieniach. Z Kopy Kondrackiej na Przełęcz Kondracką częściowo wytopione, częściowo twardo, zejście z Przełęczy Kondrackiej na Halę Kondratową wydeptane "direttissimą" żlebem, bardzo strome, raki i czekan obowiązkowe. Warunki wiosenne.
Tatry

Kopa Kondracka

2020-01-12 22:31
Mateusz Kaźmierczak
Od Kuźnic do schroniska na Hali Kondratowej lekko szlak oblodzony. Na podejściu na Przełęcz pod Kopą Kondracką oraz docelowy szczyt raki i czekan wskazane. Lekki mróz, piękne słońce.
Tatry

Kopa Kondracka, Giewont

2020-01-12 15:08
Piotr Kędziak
Od schroniska na Hali Kondratowej lód i śnieg ubity. Raki i czekan przydatne. Na Giewont i Kondracką Kopę tak samo.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-01-12 14:43
Insta@jakubcz91
Wejście: Kuźnice przez Kalatówki , Halę Kondratową, Przełęcz pod Kopą Kondracką, Kopa Kondracka, Małołączniak, Krzesanica, Ciemniak. Powrót: Chuda Przełączka , Kiry - Kościelisko. Warunki idealne, Słonecznie, przejrzyście, lawinowa jedynka, pokrywa śnieżna stabilna, dużo lodu, raki konieczne, kijki bardzo przydatne, czekan również przydatny, aczkolwiek my nie mieliśmy.
Tatry

Kopa Kondracka

2020-01-07 10:51
Insta@pl_mariusz
Kopa Kondracka z Hali Kondratowej przez Przełęcz Pod Kopą. Warunki idealne do wejścia. Miejscami ślad zawiany przez śnieg, ale idzie się dobrze. Na całym podejściu spokojnie, tylko na Kopie bardzo silny wiatr.
Tatry

Kopa Kondracka

2020-01-05 23:06
Insta@pani__ruda
Torowanie całej trasy. Śnieg do kolan. Raki niekonieczne, ale przydatne. Grań z małą ilością śniegu. Wszystko wywiane.
Tatry

Kopa Kondracka

2020-01-01 21:11
Mateusz Tokarz
Z Hali Kondratowej szlak na Przełęcz pod Kopą Kondracką przetarty. Stamtąd chcieliśmy iść w stronę Kasprowego, ale zwróciliśmy przed żlebem z dużą ilością mokrego od słońca śniegu i śladami zsuwów. Podejście na Kopę Kondracką bez problemu, śnieg głównie wywiany do kamieni i traw. Zejście na Kondracką przełęcz, już trudniejsze, więcej sypkiego śniegu, można się czasem zapaść po kolana lub głębiej. W stronę Giewontu nieprzetarte, kawałek poszliśmy, ale szybko zrezygnowaliśmy ze względu na ciągłe zapadanie się aż do kosodrzewiny. Natomiast zejście z Kondrackiej Przełęczy na Halę Kondratową bardzo męczące - ciągłe zapadanie się po kolana, często nawet po pas. Ogólnie śnieg raczej suchy, przewiany, trochę gipsu. Na grani silny wiatr.
Tatry

Kopa Kondracka

2019-12-30 19:48
Mikołaj Karwan-Jastrzębski
Podejście z Hali Kondratowej na Kopę Kondracką przez Przełęcz pod Kopą Kondracką, i powrót przez Kondracką Przełęcz do Schroniska na Hali. Szlak w ogóle nieprzetarty, ale z rakami do zrobienia, miejscami śnieg po uda, ale finalnie piękne słońce na grani.
Tatry

Kopa Kondracka

2019-12-29 17:28
Przemysław Sobczyk
Dotarcie tam możliwe jest tylko na nartach lub w rakietach, mamy info od dwóch ekip z wczoraj i dziś, iż bez sprzętu dojście na samą Przełęcz pod Kopą Kondracką jest niemożliwe. Przemek szedł na nartach.
Tatry

Giewont, Kopa Kondracka, Kasprowy Wierch

2019-12-18 21:55
Artur Smudziński
Trasa: Hala Kondratowa, Giewont, Kondracka Kopa, Gorczykowa Czuba, Kasprowy Wierch, Myślenickie Turnie, Kuźnice ; Warunki jak na grudzień wiosenne, wytopiony śnieg, miejscami śliski lód szczególnie na podejściu na Giewont oraz zejściu z Kasprowego "zielonym", grań bezpieczna z końcówką śniegu.
Tatry

Kopa Kondracka

2019-12-14 00:16
Paula
Podejście na Kopę Kondracką od strony Giewontu, bardzo silny wiatr, zadymki śnieżne, śniegu niewiele, wystają kamienie, ale bez raków byłoby bardzo ciężko. Kijki pomagają zachować równowagę przy porywach wiatru. Łatwo zgubić szlak, bo śnieg cały czas jest przewiewany przez wiatr.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.