Warunki dla zapytania Kopa Kondracka:Tatry

Kopa Kondracka

2021-03-26 13:49
Przemysław Kałuża
Kondracka Kopa
Tatry

Kopa Kondracka

2021-03-07 10:37
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Kuźnic, przez Halę Kondratową, na Przełęcz pod Kopą Kondracką, Kopę Kondracką, Kondracką Przełęcz, Halę Kondratową i do Kuźnic. Bardzo dużo turystów, zatrzęsienie skiturowców, momentami sznur ludzi na Przełęcz pod Kopą Kondracką. Śnieg kopny, ujeżdżający. Kilkadziesiąt metrów pod granią lód, szreń, w żlebie nawiany kopny śnieg. Przebieg trasy inny niż letni. Na grani na zmianę twardo, wytopienia, kopny śnieg. Ogromne nawisy na Kondrackiej Przełęczy. Na Giewont przedeptane. Zejście z Kondrackiej Przełęczy w kopnym śniegu, teren rozjeżdżony przez deskarzy, wygląda koszmarnie, jak zajeżdżony przez koparki... Trzeba uważać na skiturowców, walczą o życie na zalodzeniach. Nie zbaczają również na to, że piesi mają pierwszeństwo. Słonecznie, wietrznie, wspaniała widoczność! Pyszne ruskie pierogi na Hali Kondratowej. Pozdrowienia dla wszystkich napotkanych osób, które we mnie rozpoznały znajomą twarz Warunków 😉
Tatry

Goryczkowa Czuba

2021-03-03 22:21
Mateusz Trzeciak
Kasprowy Wierch, Kopa Kondracka Rano lód na szlaku. Powyżej Myślenickich Turni za górną granicą lasu fajnie udeptana ścieżka. Jest kilka ścieżek i można minimalnie pobłądzić. Po południu silnie topniejący śnieg na granicy Kasprowy - Kopa. Trawersy Suchych Czub albo dobrze udeptane albo ze stopniami o różnej głębokości. Pogoda żyleta. Wiatr jedynie na Kopie około 15.
Tatry

Czerwone Wierchy

2021-02-27 23:26
Insta@flyingshoes.pl
Gronik - Przysłup Miętusi - Kobylarz Małołączniak - Kopa Kondracka - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Hala Kondratowa Podejście od Wielkiej Polany Małołąckiej przez Przysłup Miętusi i Kobylarzowy żleb. Warunki pogodowe bardzo dobre, śnieg w większości twardy, jedynie na odcinku do Kobylarza sypkie fragmenty. Nie polecam osobom, które nie mają doświadczenia i obycia w zimowych górach. Raki i czekan obowiązkowe na tym odcinku. Czekan przydał się również na zejściu z Małołączniaka w kierunku Kondrackiej Kopy.
Tatry

Kopa Kondracka

2021-02-24 22:56
Małgorzata Sikora
Trasa Kuźnice - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - próba na Kasprowy (zawróciliśmy ze względu na warunki) - Kopa Kondracka - Przełęcz Kondracka - Kuźnice. Śnieg na szczytach mocno się topi, zawróciliśmy ze względu na w naszej ocenie spore zagrożenie lawinowe. W kilku miejscach przebija się trawa i kamienie. Widoczność idealna, piękna lampa!
Tatry

Kopa Kondracka

2021-02-14 19:55
Ewa Bogucka
Kuźnice - Hala Kondratowa - Kondracka Przełęcz - Kopa Kondracka, szybki powrót tą samą drogą. Szlak wyraźny,wydeptany, oblężenie Giewontu. Od przełęczy na Kopę trochę zawiany. Większość szlaku bez wiatru, mrozu ale zachmurzone. Ostatnie 100150 m i sam szczyt bardzo mocny wiatr i siarczysty mróz. Telefony po wyciągnięciu z kieszeni padły. O 13 zgodnie z prognozami słońce i błękitne niebo.
Tatry

Kopa Kondracka, Giewont

2021-02-06 18:02
Insta@kostucha89
Warunki na szlaku dobre, raki zalecane od schroniska na Hali Kondratowej. Pogoda dla koneserów 🙂 opady śniegu, bardzo mgliście.
Tatry

Giewont, Kopa Kondracka

2021-02-05 19:42
Insta@grazkaijanuszenarowerach
Trasa: Kuźnice, Hala Kondratowa, Kondracka Przełęcz, Giewont, Kopa Kondracka, Przełęcz pod Kopą Kondracką i Hala Kondratowa. Warunki dobre od Kondratowej, zero wiatru jak i ludzi, o 10 byliśmy na Giewoncie, szlak na Giewont nieprzetarty, kopuła Giewontu dosyć lodowa, czekan i raki obowiązkowo. Zejście przez Kopę Kondracką na spokojnie, a od przełęczy można śmiało uskutecznić dupozjazd. Kominek przed szczytem Giewontu mocno pionowy i trochę lodu, kopaliśmy schodki, bo ciężko było wbić się rakami.
Tatry

Kopa Kondracka

2021-02-05 16:42
Insta@maciekbc
Podejście od Kuźnic niebieskim do schroniska na Hali Kondratowej, szlak fajnie przetarty. Dalej zielonym przez Halę Kondratową na Przełęcz pod Kopą Kondracką, tu już trzeba było się wysilić. Śniegu po kolana do samej przełęczy. Ostatnia prosta na Kopę już z uśmiechem na ustach, ale cały czas głęboki śnieg nie dawał o sobie zapomnieć. Zejście na Kondracką Przełęcz i żółtym na Dolinę Małej Łąki . Kończymy w Groniku.
Tatry

Kopa Kondracka

2021-01-11 11:34
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Podejście z Kuźnic (-12 stopni C) na Halę Kondratową twarde, równiutkie, jak autostrada, bez raczkówraków, buty z dobrym bieżnikiem wystarczają tu w zupełności. Z Hali Kondratowej na Przełęcz pod Kopą Kondracką szlakiem letnim, ślad dobrze wydeptany, twardy beton, szłam w rakach, jest dość stromo. Plus kije trekkingowe. Czekan zbędny. Dziewczyny, które schodziły w raczkach, zjeżdżały tu na czterech literach, raczki tu nie wystarczały. Podejście całe w cieniu, bardzo rześko. Bardzo niewiele osób na przełęczy miało raki, wszyscy praktycznie w raczkach i szli dalej, w stronę Kasprowego, jak na mój gust tu już raki powinny być, a nie gumowa zabawka. Od Przełęczy pod Kopą Kondracką na Kopę śnieg miejscami wywiany i prześwitują kamienieżwirek. Tu chłopcy zjeżdżający ze szczytu jeden na tyłku, drugi na jabłku, oczywiście w raczkach (nie róbcie tak!). Na szczycie kilka osób, brak wiatru, ciepło. Widoki nieziemskie. Zejście na Kondracką Przełęcz twarde, miejscami prześwity kamieni. Potem jeszcze w bonusie Giewont, bo zostało trochę dnia, który opisałam wcześniej, i zejście na Halę Kondratową, twarde, bardzo eleganckie w rakach, beton. Zejście z Hali Kondratowej do Kuźnic w samych butach (w sensie bez podkucia 😉 ). W Kuźnicach nieco więcej ludzi. Ogólnie bardzo mało turystów jak na taką pogodę. Cisza i spokój, z maleńkimi wyjątkami. Odniosłam wrażenie, że teraz bardzo wielu turystów ma raczki (oczywiście to na plus, bo lepsze to niż nic), są łatwo dostępne, ale używane są wszędzie oraz nadużywane, nie zdziwiłabym się, jakby nawet się znalazły niebawem na Rysach. Musimy pamiętać, że raczki to gumowa zabawka, która nie nada się na strome szlaki oraz gdy śnieg jest kopny czy mokry. Nie zapominajmy, że podstawowym sprzętem w Tatrach zimą są raki, a raczki mogą ułatwić wędrowanie dolinami czy łagodnymi szlakami.
Tatry

Kopa Kondracka

2021-01-10 18:56
Insta@kasia.solusmiskowicz
Start z Kuźnic, niebieskim szlakiem przez Kalatówki na Przełęcz Kondracką, dalej granią (żółtym szlakiem) na Kopę Kondracką. Zejście zielonym z Przełęczy pod Kopą Kondracką do Hali Kondratowej i dalej do Kuźnic. Warunki idealne. Bezwietrznie, słonecznie i bezchmurnie do południa. Rano duży mróz. Szlaki przetarte, dobrze utwardzone, miejscami wyślizgane, ale bez lodu. Śniegu niedużo. Nigdzie nie nawiane. Do Hali Kondratowej autostrada. Raczki niezbędne do bezpiecznych przejść. Dużo turystów. Jutro zapowiada się podobna pogoda w Tatrach. Nic tylko wędrować 🙂
Tatry

Kopa Kondracka

2021-01-02 20:26
Insta@czechpaulina
Podejście i zejście z Kuźnic przez Kalatówki i Halę Kondratową na Przełęcz pod Kopą Kondracką. Warunki dobre, śnieg twardy, bez raków i czekanów się nie obejdzie. Wiatr mocny i porywisty od podejścia pod przełęcz.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.