Warunki dla zapytania Kopa Kondracka:Tatry

Kopa Kondracka

2021-01-11 11:34
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Podejście z Kuźnic (-12 stopni C) na Halę Kondratową twarde, równiutkie, jak autostrada, bez raczkówraków, buty z dobrym bieżnikiem wystarczają tu w zupełności. Z Hali Kondratowej na Przełęcz pod Kopą Kondracką szlakiem letnim, ślad dobrze wydeptany, twardy beton, szłam w rakach, jest dość stromo. Plus kije trekkingowe. Czekan zbędny. Dziewczyny, które schodziły w raczkach, zjeżdżały tu na czterech literach, raczki tu nie wystarczały. Podejście całe w cieniu, bardzo rześko. Bardzo niewiele osób na przełęczy miało raki, wszyscy praktycznie w raczkach i szli dalej, w stronę Kasprowego, jak na mój gust tu już raki powinny być, a nie gumowa zabawka. Od Przełęczy pod Kopą Kondracką na Kopę śnieg miejscami wywiany i prześwitują kamienieżwirek. Tu chłopcy zjeżdżający ze szczytu jeden na tyłku, drugi na jabłku, oczywiście w raczkach (nie róbcie tak!). Na szczycie kilka osób, brak wiatru, ciepło. Widoki nieziemskie. Zejście na Kondracką Przełęcz twarde, miejscami prześwity kamieni. Potem jeszcze w bonusie Giewont, bo zostało trochę dnia, który opisałam wcześniej, i zejście na Halę Kondratową, twarde, bardzo eleganckie w rakach, beton. Zejście z Hali Kondratowej do Kuźnic w samych butach (w sensie bez podkucia 😉 ). W Kuźnicach nieco więcej ludzi. Ogólnie bardzo mało turystów jak na taką pogodę. Cisza i spokój, z maleńkimi wyjątkami. Odniosłam wrażenie, że teraz bardzo wielu turystów ma raczki (oczywiście to na plus, bo lepsze to niż nic), są łatwo dostępne, ale używane są wszędzie oraz nadużywane, nie zdziwiłabym się, jakby nawet się znalazły niebawem na Rysach. Musimy pamiętać, że raczki to gumowa zabawka, która nie nada się na strome szlaki oraz gdy śnieg jest kopny czy mokry. Nie zapominajmy, że podstawowym sprzętem w Tatrach zimą są raki, a raczki mogą ułatwić wędrowanie dolinami czy łagodnymi szlakami.
Tatry

Kopa Kondracka

2021-01-10 18:56
Insta@kasia.solusmiskowicz
Start z Kuźnic, niebieskim szlakiem przez Kalatówki na Przełęcz Kondracką, dalej granią (żółtym szlakiem) na Kopę Kondracką. Zejście zielonym z Przełęczy pod Kopą Kondracką do Hali Kondratowej i dalej do Kuźnic. Warunki idealne. Bezwietrznie, słonecznie i bezchmurnie do południa. Rano duży mróz. Szlaki przetarte, dobrze utwardzone, miejscami wyślizgane, ale bez lodu. Śniegu niedużo. Nigdzie nie nawiane. Do Hali Kondratowej autostrada. Raczki niezbędne do bezpiecznych przejść. Dużo turystów. Jutro zapowiada się podobna pogoda w Tatrach. Nic tylko wędrować 🙂
Tatry

Kopa Kondracka

2021-01-02 20:26
Insta@czechpaulina
Podejście i zejście z Kuźnic przez Kalatówki i Halę Kondratową na Przełęcz pod Kopą Kondracką. Warunki dobre, śnieg twardy, bez raków i czekanów się nie obejdzie. Wiatr mocny i porywisty od podejścia pod przełęcz.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-12-30 23:11
Krzysztof Borończyk
Gronik-Małołączniak- Kopa Kondracka - Przełęcz Kondracka -Kuźnice Ładnie przetarte do dolnej partii Kobylarzowego Żlebu. Płyty z łańcuchami - łańcuchy nie są pod śniegiem -wyślizgane, lepiej założyć raki pod górę, schodząc koniecznie. Kruszyzna i wywiany śnieg nad. Im wyżej tym lepiej- bez zasp, a śniegu zmrożonego niewiele. Z Małołączniaka na Kopę Kondracką i do przełeczy też lajt, śnieg trochę wyjeżdża, raki nie bardzo przydatne. Za samą przełęczą w stronę Hali Kondratowej ślisko dosyć na kamieniach, lepiej w rakach.
Tatry

Giewont, Kopa Kondracka

2020-12-27 19:33
Insta@Wojtek.Mountaineer
Podejście i zejście niebieskim szlakiem na Kondracką Przełęcz. Na Giewoncie raczki wskazane, na Kopie śnieg prawie cały wywiany. Na Kopie bardzo mocny wiatr już o 10:00, dużo ludzi zawracało.
Tatry

Giewont i Kopa Kondracka

2020-11-30 10:49
Insta@patka_wariattka
Piękne widoki nie były mi wczoraj dane. Przynajmniej bezwietrznie. Raki na wejściu i zejściu przydatne. Z Przełęczy pod Kopą Kondracką chciałam iść na Kasprowy, jednak brak widoczności i przetartego szlaku skierował mnie w dół.
Tatry

Giewont, Kopa Kondracka

2020-11-27 23:18
Bartosz Cięszczyk
Giewont od Kuźnic, Kopa Kondracka, powrót do Kuźnic. Szlak przez Halę Kondratową pokryty cienką warstwą świeżego śniegu, lodu brak. Raczki wskazane dopiero w kopule szczytowej Giewontu oraz na podejściu na Kopę Kondracką. Tam też spora mgła ograniczająca widoczność. Zejście zielonym szlakiem z Przełęczy pod Kopą Kondracką do Hali Kondratowej bezproblemowe.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-11-24 19:24
Insta@dominikamonko
Kopa Kondracka i Małołączniak Podejście od Kuźnic, do Hali Kondratowej szlak ośnieżony, od Hali w górę miejscami oblodzony. Słonecznie, ciepło, bezwietrznie. Od Kopy przez Małołączniak do Gronika spotkane dwie osoby. Zejście przez Kobylarzowy Żleb. Łańcuchy na wierzchu, ale trzeba uważać bo pod cienką warstwą śniegu są oblodzenia. Od Kobylarza do Przysłupu lekko ośnieżone. Fragment czarnego szlaku z Przysłupu oblodzony. Uważam, że raczki na tę trasę to minimum.
Tatry

Kopa Kondracka

2020-11-22 15:34
Insta@misieklkr
Wejście od Kuźnic przez Przełęcz pod Kopą Kondracką. Na szlaku powyżej schroniska śnieg udeptany i trochę wyślizgany. Raki się przydadzą. Na szczycie ?silny? wiatr, widoczność rewelacyjna.
Tatry

Kopa Kondracka

2020-11-19 00:08
Kinga Krysiak
Trasa z Kuźnic niebieskim szlakiem do Kondrackiej Przełęczy - sucho, trochę wietrzenie przy podejściu pod Przełęcz. Żółty szlak do Kopy, wietrznie aż do zejścia na Przełęcz pod Kopą (głowę może urwać, ale jeszcze nóg nie podcina 😀 ) Schodziliśmy z przełęczy zielonym szlakiem do schroniska na Kondratowej. Wiatru prawie brak, szlak delikatnie oblodzony. Trzeba uważać, ale raczki były zbędne.
Tatry

Czerwone Wierchy

2020-11-18 13:20
Insta@fuerza_sonrisa
Podejście od Doliny Małej Łąki. Warunki bardzo dobre. Lekki wiatr, miejscami delikatnie oblodzone kamienie. Spokojnie do przejścia bez raków. Z Doliny Małej Łąki, Przełęcz Kondracka, Kopa Kondracka i dalej aż na Ciemniak.
Tatry

Kopa Kondracka

2020-11-07 22:33
Insta@bik3porn
Podejście od Kuźnic niebieskim do Murowańca, następnie żółtym i zielonym na Liliowe, później czerwonym na Kopę Kondracką i z powrotem do Kuźnic, żółtym szlakiem do Kondrackiej Przełęczy i niebieskim do końca. Warunki bardzo dobre, bez śniegu, bez lodu na całej długości pętli, trochę mokro i przez to ślisko na zejściu. Schronisko na Hali Kondratowej wydaje posiłki z okienka 🙂
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.