Warunki dla zapytania Kozi Wierch:Tatry

Świstówka Roztocka, Kozi Wierch

2019-07-23 22:13
Szwendacz Galicyjski
Start przed 6 ze Starej Roztoki na Kozi Wierch, następnie przez Świstówkę Roztocką do Palenicy Białczańskiej. Rano bez deszczu, koło 8 się zachmurzyło i w rezultacie najpierw lekki opad, a później mżawka. Kozi Wierch Orła Perć zanurzone w chmurach, na Świstówce sporo przejaśnień, a od 12 regularna lampa. Na Kozim bardzo ślisko - kilka razy kijki ratowały przed spotkaniem z podłożem. Na Świstówce w części od Piątki generalnie sucho, ale bliżej Morskiego Oka mokro i w kilku momentach można się poślizgnąć. Ruch spory - przed 15 Łysa Polana wypełniona samochodami.
Tatry

Kozi Wierch

2019-07-20 12:54
Insta@venividivino
Bardzo przelotny deszcz (kilka kropel) w Dolinie Roztoki, na podejściu czarnym szlakiem do schroniska już słońce i przyjemny wiatr. Około 11:00 zaczęły nadciągać znad Tatr Zachodnich deszczowe chmury, wiatr przewiał je jednak na stronę słowacką. Mimo prognoz, zero deszczu i burz. Szlak suchy, w jego skalistej części łatwy do zgubienia. Polecam zabrać rękawice wspinaczkowe i kask, dwa razy kamienie pojechały. Duży ruch turystyczny do Piątki, im dalej tym luźniej. W schronisku zmiana, oficjalnie gleba wyłącznie w jadalni lub pod schroniskiem, wykluczony nocleg na korytarzach, w kuchni, itp.
Tatry

Orla Perć

2019-07-15 21:03
Insta@nailenasspakowac
Palenica Białczańska - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Kozi Wierch - Granaty - Krzyżne - Siklawa - Dolina Roztoki - Palenica Białczańska Do 5tki tłoczno, na Kozim Wierchu parę osób, dalej pustki. Pogoda genialna, sucho i widokowo. Na Orlej bez zatorów. Poniedziałek idealny.
Tatry

Kozi Wierch

2019-07-09 10:10
Insta@iwonadziobek
Podejście z Doliny Pięciu Stawów, warunki bardzo dobre - słonecznie i ciepło. Na szczycie przejściowe opady gradu.
Tatry

Kozi Wierch

2019-06-23 17:47
Bartosz R
Na Dolinę 5 Stawów wejście zielonym, potem czarnym na Kozi Wierch. Powrót z D5S czarnym. Duże zachmurzenie, ograniczona widoczność, co jakiś czas lekkie opady. Śliskie kamienie, więc trzeba uważać. Widoki odsłoniły się jedynie na chwilę przy zejściu z Koziego.
Tatry

Granaty

2019-06-14 23:32
Joanna Świerad
Od Skrajnego do Zadniego. Cały szlak od Czarnego Stawu na Skrajny Granat suchy, bez śniegu, bardzo dobre warunki. Fragment Orlej pomiędzy Granatami tak samo. Na zejściu, w okolicach Zmarzłego Stawu kilka dużych płatów śniegu, jeden można obejść górą, myśmy szły przez. Ostrożność wskazana zwłaszcza w 2 miejscach można się sturlać do stawu, raczki i kijki mogą się przydać. Przy zejściu, w godzinach popołudniowych nie były nam potrzebne, śnieg był bardzo miękki. PS: fragment OP Zadni Granat-Kozi Wierch, widziany z Zadniego też wygląda na suchy.
Tatry

Orla Perć cała

2019-06-10 14:24
Anna Dorota
Zawrat, Kozi Wierch, Granaty, Krzyżne. Orla do przejścia, śnieg miejscami zalega. Zejście z Krzyżnego częściowo po śniegu.
Tatry

Kozi Wierch

2019-06-09 14:17
Wojciech Pa
Szlak częściowo przysypany, część śniegu lepiej obejść, część do przejścia. Sprzęt raczej zbędny, kijki przydatne do podparcia. Uwaga na luźne kamienie, niektórzy sypią nimi bez opamiętania 🙂
Tatry

Orla Perć, Zawrat - Kozi Wierch

2019-06-08 20:42
Insta@wolek_i_osiolek
Cała grań bez śniegu. Są miejsca gdzie trzeba wyjątkowo uważać. W żlebie za Małym Kozim Wierchem (Honoratce) dalej zalega sporo śniegu, polecam asekurować się tam czekanem. Taka sama sytuacja w miejscu, gdzie szlak przecina Kozią Przełęcz.
Tatry

Kozi Wierch

2019-06-02 09:38
One Step Forward
Podejście do Piątki przez Dolinę Roztoki z pojedynczymi płatami śniegu. Jeden większy znajduje się na wysokości Siklawy. Po 20 minutach od drogowskazu na Kozi Wierch śnieg już prawie do samego szczytu (sam szczyt jednak niezaśnieżony). Śnieg mokry, zapadający, stuptuty obowiązkowe. Na wierzchołku pustki, po drodze minęliśmy tylko 2 osoby. Sami szliśmy bez raków, ale z kijkami. Dość łatwo było wybić sobie wygodny i stabilny stopień w śniegu.
Tatry

Kozi Wierch

2019-06-01 00:07
Insta@monikahuras
Widok na Dolinę 5ciu Stawów ze szlaku na Kozi Wierch. Dużo śniegu przed szczytem, niezbędne raki. Dużo chmur, na górze widoczność na kilka metrów, zimno i wieje.
Tatry

Orla Perć (Zawrat - Kozi Wierch)

2019-05-29 12:31
Piotr Pisarzowski
Szlak niebieski prowadzący od Kuźnic do Czarnego stawu Gąsienicowego zupełnie bez śniegu. Podejście pod Zawrat od strony Czarnego stawu zaśnieżony, miejscami śnieg po kolana. Odcinek Orlej Perci (Zawrat - Kozi Wierch) zaśnieżony, łańcuchy w większości pod śniegiem. Przejście wykonane bez raków. Czekan obowiązkowy, raki opcjonalne (polecam zabrać).
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij