Warunki dla zapytania Kozi Wierch:Tatry

Kozi Wierch

2020-05-23 20:34
Insta@rafalmachecki
Sprzęt zimowy obowiązkowo.
Tatry

Kozi Wierch

2020-05-22 06:11
Mariusz Gruszka
Dolina Pięciu Stawów Polskich i Kozi Wierch Do rozstaju schronisko - Siklawa praktycznie sucho i bez śniegu. Później coraz bardziej zimowo, dało się bez raków, ale jednak warto mieć. Na Kozi raki i czekan obowiązkowo, podejście Szerokim Żlebem. Przy zejściu śnieg już zapadający, odpiąłem raki i w kilka minut byłem na dole wykonując piękny dupozjazd wykorzystując czekan. Na szczycie sporo ludzi. Pogoda i widoki bajkowe.
Tatry

Orla Perć

2020-05-16 22:59
Filip Jot
Hala Gąsienicowa - Zawrat - Kozi Wierch - Dolina Pięciu Stawów Polskich Do Zmarzłego Stawu Gąsienicowego raki zbędne. Powyżej Zmarzłego w kierunku Zawratu wyśnieżone do samej przełęczy. Na Orlej Perci wciąż sporo depozytów śniegu, zdarzają się też oblodzenia. Najwięcej śniegu rzecz jasna w Honoratce. Łańcuchy są nadal nim przykryte - częściowo odkryty jest jedynie łańcuch na samej górze żlebu, a potem dopiero łańcuch rozpoczynający trawers Zmarzłych Czub. Przy samym trawersie bardzo cienka warstwa śniegu i lodu, ślisko - bardzo łatwo wyjechać. Dalej śniegu i lodu mniej, ale jest go na tyle dużo, że raczej trzeba być przygotowanym na to, że cały czas poruszamy się w rakach, bo ich ciągłe ściąganiezakładanie przy obecnych warunkach może raczej przynieść więcej złego, niż dobrego. Oznaczenie szlaku w większości odkryte, więc nie powinno być problemów z nawigacją. Z Koziego możliwość pięknego dupozjazdu Szerokim Żlebem praktycznie z samego wierzchołka.
Tatry

Kozi Wierch

2020-05-08 05:24
Krzysztof Saper Pałasz
Kozi Wierch od D5SP Pogoda petarda, lampa, praktycznie bez chmur cały dzień. Ludzi na szlaku stosunkowo mało, bez tłoku, może z 10 osób miniętych od schroniska w górę. Raki wskazane chociaż my nie zakładaliśmy, stopnie wydeptane w śniegu. I NAJWAŻNIEJSZA INFORMACJA: tego dnia zeszły dwie lawiny o dużej powierzchni żlebem bardzo blisko szlaku, czy też wytorowanej drogi między skałami. Konkecznie wskazane nie wchodzenie w rejon żlebów- lawiny zeszły spod kopuły szczytoeej aż prawie do samego stawu. My nie doszliśmy na szczyt, wycof w okolicach 2150m ze względu na schodzące lawiny i zagrożenie. Sytuacja jest poważna, lawiny potrafią zejść dwa razy tym samym żlebem i masy śniegu są pokaźnych objętości.
Tatry

Prawie Kozi Wierch

2020-03-07 19:08
Joanna Waryszak
Trasa: Schronisko Roztoka, Dolina 5 Stawów, podejście pod Kozi Wierch Raki i czekan niezbędne. Podejście do Piątki strome, momentami wyślizgane przez ludzi zjeżdżających na tyłkach. Podejście na Kozi na początku OK, im wyżej tym bardziej zmrożone. Od ok. 2000 m mleko, problemy z orientacją, wycofaliśmy się.
Tatry

Kozi Wierch, Zawrat

2020-02-15 16:59
Insta@leniwy_biegacz
Palenica - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Kozi Wierch - Palenica Start o 6:45. Ludzi na szlaku do Piątki niewielu. Od Schroniska w stronę Koziego już więcej. Szlaki przetarte, lecz po nocy z opadami ekipy ze schronisk torowaly. Trzeba mieć to na uwadze. Śnieg kopny, w którym można było się zapaść połowy łydki, czasami do kolan. Raki i czekan obowiązkowe. Trasa na Zawrat podobna - przetarta. Warun - mistrzostwo.
Tatry

Kozi Wierch

2020-02-09 13:19
Insta@szafransky91
Pogoda była bardzo klarowna, w niższych partiach niemal bezwietrznie, dopiero przed szczytem dało się odczuć mocniejsze porywy wiatru, który mimo wszystko był znośny. Na szlaku było sporo świeżego śniegu, jednak samo podejście było dobrze utorowane. W nocy wędrówce sprzyjała niska temperatura - śnieg zdecydowanie lepiej związany niż za dnia. Zalecane wejście prawą stroną góry, które biegnie inaczej niż wyznaczony szlak. Powrót już tradycyjnym szlakiem. Wymagane raki, czekan oraz kask.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2020-02-08 01:31
Insta@bolobiega
Dolina 5 Stawów Polskich, okienko pogodowe, cieplutko, bez wiatru. Szpiglasowy Wierch przedeptany, Kozi Wierch także. Zawrat - nie mam info.
Tatry

Kozi Wierch, Szpiglasowy Wierch

2020-02-07 23:20
Insta@bolobiega
Dolina Pięciu Stawów Polskich, okienko pogodowe, cieplutko, bez wiatru. Szpiglasowy Wierch przedeptany, Kozi Wierch także. Zawrat - po południu był już przedeptany.
Tatry

Kozi Wierch

2020-01-26 18:10
Insta@molo519
Czarnym szlakiem z Doliny Pięciu Stawów Polskich. Piękna pogoda, warunki nie zimowe, ale bardziej wiosenne. Wydeptane stopnie do wyboru do koloru. Raki przydatne, kijki też, czekan już mniej. Do 12 sporo ludzi, o 14 na szczycie byliśmy sami. Klimat się zmienia, śniegu jak na lekarstwo, smutne to...
Tatry

Kozi Wierch

2020-01-24 23:38
Waldemar Jasiński
Śnieg zróżnicowany, trochę twardego, trochę puchu. Im później tym tego drugiego robiło się więcej. Raki z reguły wbijały się wystarczająco dobrze, choć czekanowi zdarzało się tonąć w całości. Samo końcowe podejście do schroniska w większości twarde, a odcinek leśny szło się spokojnie w samych butach z pomocą kijków. Ludzi wcześnie rano brak, później szli tłumnie. Pogoda rewelacyjna.
Tatry

Orla Perć

2020-01-24 23:16
Seba vel Żórek
Zawrat - Kozi Wierch Ogólnie twardo i przedeptane, na południowej stronie można spotkać miękkiwyjeżdżający śnieg, łańcuchy odkryte.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.