Warunki dla zapytania Kozi Wierch:Tatry

Zawrat, Kozi Wierch

2022-06-23 22:17
Insta@dzasta.rm
Trasa: Hala Gąsienicowa - Zawrat - zejście do D5SP - Kozi Wierch - zejście Żlebem Kulczyńskiego. Kilka płatów śniegu przed Zawratem i po przejściu Żlebu, do przejścia bez sprzętu, ale kijki pomagają. Pogoda super, ciepło, ale nie upalnie - lekkie zachmurzenie. W drodze na Zawrat male kolejki przy łancuchach. Na Kozim sporo osób, nie było za bardzo jak posiedzieć. Super widoki, bardzo polecam taką trasę - dojście na Kozi nie przeraża 🙂
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Kozi Wierch

2022-06-18 19:45
Insta@z2zlego
Wyjście z Palenicy, odbicie zielonym na Siklawę, aż do czarnego, którym na szczyt. Powrót przez Dolinę 5 Stawów. Szlak nie dla każdego. W 2 miejscach trzeba być turbo czujnym, zwłaszcza na wąskiej półeczce z rozmarzającego wciąż śniegu, gdzie nie ma miejsca na potknięcie. Kilka osób zaliczyło tam ścianę dzisiaj i był problem. Ludzi sporo, ale w rozciągnięciu, pogoda pełna lampa.
Tatry

Orla Perć

2022-06-18 16:56
Insta@patrycjajnwk
Zawrat- Kozi Wierch Podejście na Zawrat z Doliny 5 Stawów - suche poza jednym miejscem, w którym jest płat śniegu (przejście na spokojnie bez sprzętu). Na Zawracie sucho, trasa na Kozi Wierch również w większości sucha. W wielu miejscach mokre kamienie, niekiedy spływa po nich woda. W niektórych żlebach zalega śnieg, są to kilkumetrowe odcinki, które również można pokonać bez sprzętu, choć lepiej go mieć. Najgorzej przy Koziej Przełęczy do Koziego Wierchu, jest tam duży płat śniegu częściowo przykrywający łańcuchy. Dużo osób i kolejki. Dalej aż na Kozi Wierch sucho. Nikt poza mną nie miał zimowego sprzętu. Ogólne warunki dobre.
Tatry

Kozi Wierch

2022-04-13 21:59
Insta@angelosa_k
Podejście od Doliny Pięciu Stawów. Początek trasy Palenica Białczańska i koniec również. Całość przejścia zajęła mi 10 h z przerwami. Rano warunki dobre, śnieg twardy, ale później na wskutek rosnącej temperatury śnieg topniejący, grząski. Czekan, raki obowiązkowe, warto pamiętać o kremie z filtrem.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2022-03-13 11:48
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Palenicy Białczańskiej, zimowym obejściem. Trasa przedeptana, twarda, wspaniała. Raki plus kije są zestawem idealnym do wejścia na próg stawiarski. A zejścia bez raków (np. w raczkach) sobie nie wyobrażam. Wydeptane stopnie do zimowego obejścia. Potem płasko i bardzo twardo. Część osób w raczkach ześlizgiwała się, część robiła dupozjazdy, najgodniej szli ci w rakach. Były oczywiście raczki z czekanem, same buty, jabłuszka... Do wyboru - do koloru. Duża ilość turystów. Nawet śmigłowiec TOPRu odwiedził Przedni Staw. Przedeptane, widoczne zimowe obejście na Szpiglas przez Niedźwiedzia, dużo osób szło też na Kozi Wierch. Pogoda wspaniała, koszulka z długim rękawem plus kamizelka wystarczały przez większość dnia, ale rano i po południu oraz w cieniu rześko. Krem z filtrem obowiązkowy i okulary przeciwsłoneczne. Faktycznie krajobraz Doliny Roztoki się zmienił, są dwa lawiniska, które wyrwały drzewa, na pierwszym zdjęciu jedno z nich, odkrył się wspaniały widok!
Tatry

Kozi Wierch

2022-03-13 00:09
Insta@maksymiliangawle
Palenica - 5 Stawów - Kozi Wierch Warunki świetne, do przedpołudnia troszkę chmur, zaraz przed południem lampa. Szlak dobrze ubity.
Tatry

Kozi Wierch

2021-12-28 21:22
Insta@Pawel_falenta
Podejście od Doliny Pięciu Stawów Polskich, szlak przetarty, śnieg twardy i ubity. Spora ilość osób na szlaku. Raki i czekan konieczne przy podejściu.
Tatry

Kozi Wierch

2021-12-28 00:11
Insta@lukaszlukekornatka87
Podejście od Doliny Pięciu Stawów, szlak czarny. Śnieg bardzo dobrze związany, konieczne użycie raków i czekana.
Tatry

Kozi Wierch

2021-12-27 23:12
Insta@aleksandra_miskiewicz
Z Doliny Pięciu Stawów czarnym szlakiem. Warunki super, pogoda dopisała, szlak przetarty. Raki, czekan niezbędne.
Tatry

Kozi Wierch

2021-12-13 01:50
Insta@medzic007
Z Palenicy Białczańskiej czerwonym szlakiem w strone Doliny Pięciu Stawów i odbicie na zielony szlak przez Dolinę Roztoki. Z Doliny Pięciu Stawów niebieskim pod Kozi Wierch i czarnym na Kozi Wierch. Warunki bardzo dobre. Do samego szlaku pod Kozim wystarczą same raczki, natomiast na sam szczyt lepiej zabezpieczyć się w czekan i raki. Ścieżka wydeptana. Warunki dobre.
Tatry

Orla Perć

2021-12-11 18:49
Szymon Warsz
Zawrat - Kozi Wierch. Momentów mikstowych jeszcze sporo. Natomiast w żlebach ok. 1m śniegu. Raki z czekanem obowiązkowo. Warto w dodatku być związanym liną.
Tatry

Kozi Wierch

2021-12-09 01:56
Kacper Nawrot
Czarnym szlakiem z D5SP. Warunki dobre. Śnieg miejscami kopny, silny wiatr szybko zawiewał ślady. Na szczycie dało się wytrzymać raptem kilka minut.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.